Konto

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zdenuska
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Nov 30, 2005 4:46 pm

Konto

Poslať od zdenuska » Str Júl 05, 2006 2:51 pm

Ahoj lidicky. Potrebujem pomoc a budem rada ak pomozete. Od Septembra som tu au pair, dalej casnicka ako part time job, a zarobila som si uz niekolko peniazkov. Ide o to, ze moj zamestnavatel z restiky ma nemoze vyplacat cashom, ale bude mi davat seky. Lenze s nimi si viete co mozem...

Mam narok otvorit si nejaky ucet? Lebo v bankach chcu nejaky bill ( co nemam z kadial mat) proof of address, vodicsky preukaz.

Dalej odo mna sefka chce national insurance number, co zase nemam, ale ze vraj sa to da vybavit do 3 tydnov.
Takze chcela by som vediet ci je moznst otvorit si ucet a ako. Aby mi moje seky mali kam putovat :-) A dalej ako si vabavit to national insurance number. Budete zlati ak pomozete. Diky

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

konto, nin....

Poslať od mato.X » Str Júl 05, 2006 10:44 pm

ahoj.
na to, ze si tu uz pomaly rok tak by si uz niektore veci mohla vediet, resp. aspon citat trocha forum... :(

pekne po poriadku:

seky - daju sa zmenit na peniaze v banke z ktorej sek pochadza (resp. v ktorej ma zamestnavatel ucet). teda pokial nemas konto, tak jedine do ponozky, alebo pod vankus :)

konto - popros zamestnavatela aby ti papier, ze u neho pracujes na otvorenie konta (ked prestudujes posledne prispevky, tak aj najdes presne ako sa to vola) potom uz ti staci len pas, resp. obciansky preukaz no a samozrejme adresa tvojho bydliska... niekde chcu nejake potvrdenie (ucet za vodu, elektriku... - po mne to nechceli - otvaral som v HSBC - ale to zalezi od zamestnavatela do akej banky ti vystavi ten papier...)

NIN - do troch tyzdnov mozno nie... trochu dlhsie... ale este predtym musis mat Home Office, alebo WRS - je to jedno a to iste... a to tiez trochu trva... bez Home Officu ti NIN s najvacsou pravdepodobnostou nedaju...

tot tolko...

good luck

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: konto, nin....

Poslať od xaxa » Str Júl 05, 2006 11:12 pm

mato.X píšeCOLON seky - daju sa zmenit na peniaze v banke z ktorej sek pochadza (resp. v ktorej ma zamestnavatel ucet). teda pokial nemas konto, tak jedine do ponozky, alebo pod vankus :)
Hehe, samozrejme, ze seky sa daju nechat preplatit v hociktorej banke, nielen v tej z ktorej pochadzaju.
mato.X píšeCOLON NIN - do troch tyzdnov mozno nie... trochu dlhsie... ale este predtym musis mat Home Office, alebo WRS - je to jedno a to iste... a to tiez trochu trva... bez Home Officu ti NIN s najvacsou pravdepodobnostou nedaju...
V prvom rade treba mat pracovu zmluvu.

Este by som dodal, ze slecna mozno zaplace, ked sa zamestna, pretoze imho prestane byt au-pair a vsetky prijmy by mala pekne zdanit.

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Poslať od mato.X » Štv Júl 06, 2006 12:03 am

xaxa píšeCOLONHehe, samozrejme, ze seky sa daju nechat preplatit v hociktorej banke, nielen v tej z ktorej pochadzaju.
ano, ale za poplatky... a za poplatky sa da menit aj nie len v bankach... (cheque cash...)

Martin Hromada
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Nov 07, 2005 4:56 pm
BydliskoCOLON Birmingham - Kidderminster

Poslať od Martin Hromada » Pon Júl 10, 2006 10:09 am

NIN - do troch tyzdnov mozno nie... trochu dlhsie... ale este predtym musis mat Home Office, alebo WRS - je to jedno a to iste... a to tiez trochu trva... bez Home Officu ti NIN s najvacsou pravdepodobnostou nedaju...

Ahoj, NINo vybavis aj bez HO, ak by mali nieco proti, tak im vysvetli, ze pas potrebujes aj pri vybavovani HO ci NINa. A kedze na HO si ho ponechaju nejaky ten tyzden, tak si si chcela vybavit NINo skor. Tak som to urobil ja.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Júl 10, 2006 4:52 pm

mato.X píšeCOLONNIN[/b] - do troch tyzdnov mozno nie... trochu dlhsie... ale este predtym musis mat Home Office, alebo WRS - je to jedno a to iste... a to tiez trochu trva... bez Home Officu ti NIN s najvacsou pravdepodobnostou nedaju...
Tak toto urcite nie je pravda... Polovica ludi z vychodu co tu pracuje (a NIN urcite maju, lebo nasej kralovnej na daniach velmi zalezi..) ani nevie, co to home office je. Ale to oni tam hore dobre vedia...

BUTTON_POST_REPLY