Mensie problemy s Moneybookers

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Str Aug 02, 2006 3:17 pm
BydliskoCOLON ipswich

Mensie problemy s Moneybookers

Poslať od astley » Str Aug 02, 2006 6:07 pm

Neviem ako vy,ale mne sa zda ze moneybookers su poslednu dobu zvlastni.Prevadzam cez nich peniaze pravidelne,ale az teraz sa mi stalo toto:Peniaze som prevadzal 26.7 a stale nic.Zvycajne to trvalo maximalne 3 dni.Najviac zaujimave bolo ked som tam zavolal a bolo mi povedane ze peniaze odisli 31.7.Prevod som robil26.7!!!Nevedela mi ani vysvetlit preco teda odisli az 31.7.Nehovoriac ty ludia co robia na zakaznickej linke rozpravaju priserne anglicky a neraz musim svoje identifikacne cislo povedat aj stokrat pretoze ja hovorim 3 a ona 5.No hotova japonscina a to bezne vybavujem veci cez telefon,ale tak slabo jazykovo vybavene zakaznicke centrum som nezazil.Este mimochodom mam ucet v HVB banke,kde ma ucet aj Monybookers takze v ktorej slovenskej banke by to malo byt najskor ak nie v HVB!Dufam ze mali len vela prace a dufam ze sa to nestane pravidlom.Mal niekto z Vas nedavno podobny problem?

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Str Aug 10, 2005 5:03 pm
BydliskoCOLON Witham, Essex
CONTACTCOLON

RE

Poslať od josh » Str Aug 02, 2006 8:17 pm

Peniaze som prevadzal 26.7 a stale nic.Zvycajne to trvalo maximalne 3 dni.Najviac zaujimave bolo ked som tam zavolal a bolo mi povedane ze peniaze odisli 31.7.Prevod som robil26.7!!!
No ako pozeram tak nie si sam. Ja som tiez urobil prevod v ten isty den 26.07.2006 a pozeral som sa online na moj ucet v SR a tiez tam tie peniaze nemam. V minulosti to trvalo max 2-3dni. Uz som mal podozrenie, ze to drzi slovenska banka (zrejme HVB), no zatial som Moneybookers nevolal, zatial som stale trpezlivy. Ved uvidime ako dlho to bude trvat.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: RE

Poslať od ubeno » Str Aug 02, 2006 8:42 pm

josh píšeCOLON
Peniaze som prevadzal 26.7 a stale nic.Zvycajne to trvalo maximalne 3 dni.Najviac zaujimave bolo ked som tam zavolal a bolo mi povedane ze peniaze odisli 31.7.Prevod som robil26.7!!!
No ako pozeram tak nie si sam. Ja som tiez urobil prevod v ten isty den 26.07.2006 a pozeral som sa online na moj ucet v SR a tiez tam tie peniaze nemam. V minulosti to trvalo max 2-3dni. Uz som mal podozrenie, ze to drzi slovenska banka (zrejme HVB), no zatial som Moneybookers nevolal, zatial som stale trpezlivy. Ved uvidime ako dlho to bude trvat.
Potom napiste ako to dopadlo, toto je dost citlva zalezitost, ktora urcite zaujima viacerych...

sobvol
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Štv Máj 04, 2006 11:01 pm

Poslať od sobvol » Str Aug 02, 2006 10:38 pm

Len tak pre obraz, ja som posielal peniaze z Moneybookers 11.7.2006 o 18:00 a na Slovensko (Tatrabanka) dorazili 17.7.2006 (az vecer boli na ucte).Aj ja som mal trosku strach,no nastastie to nakoniec prebehlo uspesne! Nezalezi aj od mnozstva penazi??? Pretoze asi v polovici juna som posielal 500 libier v utorok a v piatok v tom istom tyzdni boli na ucte.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Aug 03, 2006 2:06 pm

Nerobte si zbytocne starosti. Je pravda, ze to v poslednom case trva trochu dlhsie, ale podla mna to od vysky sumy nezalezi. Pretoze asi pred troma tyzdnami som poslal 4 libry a trvalo to cca. 4 pracovne dni kym dosli na SKK ucet (Tatrabanka). Pred tyzdnom som posielal 500 libier a trvalo to rovnako.
Budte radi ze sa daju takto lacno prevadzat peniaze.
Samozrejme dalsim problemom je to, ze ak Moneybookers zbankrotuje (alebo nieco podobne) tak pridete o peniaze ktore tam mate a nikto vam ich nevrati. Preto je najlepsie peniaze previest na MB a hned ich previest na SK ucet.

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Štv Aug 03, 2006 4:08 pm

Marlowe píšeCOLONNerobte si zbytocne starosti. Je pravda, ze to v poslednom case trva trochu dlhsie, ale podla mna to od vysky sumy nezalezi. Pretoze asi pred troma tyzdnami som poslal 4 libry a trvalo to cca. 4 pracovne dni kym dosli na SKK ucet (Tatrabanka). Pred tyzdnom som posielal 500 libier a trvalo to rovnako.
Budte radi ze sa daju takto lacno prevadzat peniaze.
Samozrejme dalsim problemom je to, ze ak Moneybookers zbankrotuje (alebo nieco podobne) tak pridete o peniaze ktore tam mate a nikto vam ich nevrati. Preto je najlepsie peniaze previest na MB a hned ich previest na SK ucet.
Nebojim sa ale zacinaju to trocha natahovat.Ved predsa ak zadam prikaz na prevod 26.7 tak peniaze musia odist hned respektive na druhy den.Ale mne povedala ze odisli z ich uctu az 31.7.Tak toto v podmienkach nemaju nemyslis?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Aug 03, 2006 4:34 pm

Marlowe píšeCOLONak Moneybookers zbankrotuje (alebo nieco podobne) tak pridete o peniaze ktore tam mate a nikto vam ich nevrati.
Tak toto plati snad o kazdej banke nie? Jedinou vynimkou su asi institucie ako BMG invest na slovensku + Ficova vlada, ktora ide odskondnovat ich klientov...

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Štv Aug 03, 2006 8:16 pm

ubeno píšeCOLON
Marlowe píšeCOLONak Moneybookers zbankrotuje (alebo nieco podobne) tak pridete o peniaze ktore tam mate a nikto vam ich nevrati.
Tak toto plati snad o kazdej banke nie?
Praveze nie. Ak skrachuje banka, stat ti vrati cast penazi. To je hlavny rozdiel medzi bankou a nebankovymi insituciami (vlastne instituciami ktore nekontroloval stat, resp. NBS) akym bol napr. nestastny BMG Invest a pod.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Aug 03, 2006 9:41 pm

Marlowe píšeCOLON
ubeno píšeCOLON
Tak toto plati snad o kazdej banke nie?
Praveze nie. Ak skrachuje banka, stat ti vrati cast penazi. To je hlavny rozdiel medzi bankou a nebankovymi insituciami (vlastne instituciami ktore nekontroloval stat, resp. NBS) akym bol napr. nestastny BMG Invest a pod.
OK, jasne. Spat do UK, preco pri krachu Moneybookers nic nedostaneme spat? Moc som to nestudoval. Oni nemaju fond na ochranu vkladov ako normalna banka?

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Štv Aug 03, 2006 10:07 pm

ubeno píšeCOLONOK, jasne. Spat do UK, preco pri krachu Moneybookers nic nedostaneme spat? Moc som to nestudoval. Oni nemaju fond na ochranu vkladov ako normalna banka?
No pravdupovediac ani mne to nie je uplne jasne. Ale sak posud sam:

"Issuing e-money is a 'regulated activity' under the Financial Services and Markets Act 2000. Moneybookers Ltd. is regulated by the Financial Services Authority (FSA) of the United Kingdom. The entire balance of your Moneybookers account is protected by regulation in regard to capital, liquidity and float management requirements. We are required to keep the funds received in exchange for e-money in pre-defined low-risk assets and to hold at any time sufficiently liquid assets to be able to redeem all e-money issued. We are legally obliged to make our customers aware that (1) the Financial Services Compensation Scheme (FSCS) does not apply to funds stored on your Moneybookers account; (2) if Moneybookers Ltd. becomes insolvent the funds stored on your Moneybookers account may become valueless and unusable; and (3) consequently, if Moneybookers Ltd. becomes insolvent you may lose the funds stored in your account."

Mozno je to to iste ako na Slovensku - ze nieco spat dostanes, ale nie vsetko. Jasne je len to, ze v banke su peniaze istejsie :-)

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Re: RE

Poslať od astley » Štv Aug 03, 2006 11:19 pm

josh píšeCOLON
Stale nic ako si na tom ty?

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Re

Poslať od josh » Pia Aug 04, 2006 12:12 pm

Ja tiez zatial nic. Akurat som to checkol, tak naozaj neviem co sa robi. Treba si tiez uvedomit, ze trva tiez nejaky cas ked prevod bude urobeny z SK banky na tvoj ucet v ktorejkolvek SK banke.

No jednoznacne toto je uz naozaj novy casovy rekord v transfere, ktory som s moneybookers doteraz dosiahol. Tak cakajme dalej. Zatial podla vypisu z moneybookers je to dnes uz 7 pracovny den.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Re

Poslať od pankac » Pia Aug 04, 2006 12:50 pm

josh píšeCOLON Zatial podla vypisu z moneybookers je to dnes uz 7 pracovny den.
Mne to doslo minule za 6 pracovnych dni..
Dalsia vec co ma trochu vytocila je limit na posielanu sumu pocas poslednych xx dni. Potreboval som poslat viac penazi..(kedze sa nam SKK kurz pekne vyvija...) a az pri pokuse o withdraval ma to odmietlo, s tym, ze som si precerpal limit (tusim £6k/90 dni?). Uploadnut taku sumu na ich ucet samozrejme problem nie je... Ponuklo mi ako riesenie moznost navysenia limitu, ak sa "autentifikujem" cez kredit kartu - chargli ma o "nahodnu" nevratnu sumu okolo 3£ a az ked som tuto sumu zistil z vypisu a natukal na ich stranke, tak mi to umoznilo prachy poslat. Samozrejme od zadania cisla karty po samotne zkasnutie tych 3£ presli asi dalsie 4 dni, pocas ktorych moje peniaze dalej hnili na ich ucte... :(((

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Sob Aug 05, 2006 1:53 pm

josh píšeCOLON
Ja tiez zatial nic. Akurat som to checkol, tak naozaj neviem co sa robi. Treba si tiez uvedomit, ze trva tiez nejaky cas ked prevod bude urobeny z SK banky na tvoj ucet v ktorejkolvek SK banke.

No jednoznacne toto je uz naozaj novy casovy rekord v transfere, ktory som s moneybookers doteraz dosiahol. Tak cakajme dalej. Zatial podla vypisu z moneybookers je to dnes uz 7 pracovny den.
Viem ze este nieco trva prevod medzi slovenskymi bankami,ale ja mam HVB.No ono by to fakt bolo zaujimave keby nam to prislo rovnaky den.To by znamenalo ze HVB drzi money.V pondelok ked tam nebudu tak uz ma to fakt nasere!Daj vediet ok

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Ned Aug 06, 2006 12:01 am

Zdravim,

pomaly sa odhodlavam vyuzit Moneybookers, vedeli by ste mi poradit?
Akym kurzom sa prepocitavaju libry na slovenske koruny? Devizou stred alebo devizou nakup? Nerad by som stratil peniaze na kurzovych prevodoch - je lepsie previest peniaze na slovensky ucet vedeny v librach alebo v korunach?
Dik

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Ned Aug 06, 2006 7:45 pm

blumi píšeCOLON je lepsie previest peniaze na slovensky ucet vedeny v librach alebo v korunach?
Dik
blumi, urcite si pozri aj tuto temu.
viewtopic.php?t=1616
Je tam rozoberany podobny pripad na aky sa pytas(prispevok od speccymana). Posielal libry z UK na slovensky librovy ucet. Moneybookers zamenili libry na koruny a TB zas naspat na libry.

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od blumi » Ned Aug 06, 2006 10:48 pm

Dakujem, bajka

Takze vy vsetci peniaze posielate na devizovy ucet na Slovensku?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Ned Aug 06, 2006 11:11 pm

blumi píšeCOLONTakze vy vsetci peniaze posielate na devizovy ucet na Slovensku?
Asi si necital ten odkaz, co ti bajka napisala. Ak by si to totiz pozorne cital, tak by si zistil, ze sa vobec neoplati posielat GBP z UK na slovensky devizovy ucet. Moneybookers maju totiz v SR korunovy ucet v HVB banke odkial to ide dalej. Treba si to preto posielat na korunovy ucet (aby nedoslo k dvojitej zmene z GBP na SKK a potom zo SKK na GBB resp. Euro).

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od blumi » Ned Aug 06, 2006 11:38 pm

Asi si necital ten odkaz, co ti bajka napisala. Ak by si to totiz pozorne cital, tak by si zistil, ze sa vobec neoplati posielat GBP z UK na slovensky devizovy ucet. Moneybookers maju totiz v SR korunovy ucet v HVB banke odkial to ide dalej. Treba si to preto posielat na korunovy ucet (aby nedoslo k dvojitej zmene z GBP na SKK a potom zo SKK na GBB resp. Euro).
sorry, mi to nejako nepali :)
tak potom plati moja prva otazka - zamiena to moneybookers kurzom deviza-stred?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Aug 07, 2006 12:26 am

blumi píšeCOLONtak potom plati moja prva otazka - zamiena to moneybookers kurzom deviza-stred?
Nie som si isty, ale myslim, ze to HVB meni kurzom deviza nakup, kedze z UK pridu libry a HVB ich vlastne kupi od moneybookers. Ak sa mylim, tak verim, ze ma nejaki "bankari" opravia.

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Pon Aug 07, 2006 3:08 pm

9
josh píšeCOLON

Cau.Neviem ako ty ale ja stale peniaze nemam.Uz je to 9 pracovnych dni!!!

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Pon Aug 07, 2006 6:11 pm

Myslim, ze dnes je 8 pracovny den ci nie? No to je jedno, aj tak v tom nie je ziadny rozdiel. Po mojom prevode resp. peniazoch ani chyru ani slychu, akoby sa zlahla zem.

Znie to ako v rozpravke, no bohuzial realita. Nemam tiez nic a cakam dalej.

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Uto Aug 08, 2006 4:18 pm

josh píšeCOLON
Myslim, ze dnes je 8 pracovny den ci nie? No to je jedno, aj tak v tom nie je ziadny rozdiel. Po mojom prevode resp. peniazoch ani chyru ani slychu, akoby sa zlahla zem.

Znie to ako v rozpravke, no bohuzial realita. Nemam tiez nic a cakam dalej.
Cau.A teraz sa podrz!!!Predstav si volal som moneybookers ze nevedia co sa stalo a tak mi poslali prachy naspat na ucet+vratili mi poplatok.Skusal som este minuli tyzden v stvrtok robit dalsi prevod a hele peniaze uz su na ucte za 2dni!Tak tomu som vobec nepochopil co sa vlastne 26.7 udialo.Aspon ze tak i ked som stratil viac nez tyzden,tak to musim prevadzat znovu.Ty si ako na tom?A ostatny??

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Uto Aug 08, 2006 7:38 pm

Cau.A teraz sa podrz!!!Predstav si volal som moneybookers ze nevedia co sa stalo a tak mi poslali prachy naspat na ucet+vratili mi poplatok.
Ja som tam dnes volal, tak povedali, ze ich system to ukazuje ako odoslany a ukonceny prevod. Hned na to mi vsak poslali email, ze moju ziadost preposlali na ich Financial Deparment a ak to oni uznaju, tak urobia okamzitu napravu. Tak zatial nic a cakam dalej.

No tento pondelok som urobil dalsi prevod, tak tiez cakam ci sa to zmenilo alebo nie.

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Str Aug 09, 2006 4:24 pm

josh píšeCOLON
Cau.A teraz sa podrz!!!Predstav si volal som moneybookers ze nevedia co sa stalo a tak mi poslali prachy naspat na ucet+vratili mi poplatok.
Ja som tam dnes volal, tak povedali, ze ich system to ukazuje ako odoslany a ukonceny prevod. Hned na to mi vsak poslali email, ze moju ziadost preposlali na ich Financial Deparment a ak to oni uznaju, tak urobia okamzitu napravu. Tak zatial nic a cakam dalej.

No tento pondelok som urobil dalsi prevod, tak tiez cakam ci sa to zmenilo alebo nie.
Cau daj vediet ako si dopadol ty!

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Str Aug 09, 2006 6:32 pm

Cau daj vediet ako si dopadol ty!
Dopadol som presne ako ty. Celu sumu + poplatok mi dnes vratili a mam ju k dispozicii na moneybookers, takze mozem ju opat hned poslat.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Aug 10, 2006 4:40 pm

Celu tuto zalezitost som podrobne sledoval, pretoze sam som minuly tyzden v stvrtok posielal peniaze domov cez MB. Dnes (stvrtok o tyzden neskor) mi na ucte prisli. Takze dufam, ze to co sa stalo vam, bolo len akesi ich zatmenie a ze sa to nebude opakovat...

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Štv Aug 10, 2006 5:42 pm

ubeno píšeCOLONCelu tuto zalezitost som podrobne sledoval, pretoze sam som minuly tyzden v stvrtok posielal peniaze domov cez MB. Dnes (stvrtok o tyzden neskor) mi na ucte prisli. Takze dufam, ze to co sa stalo vam, bolo len akesi ich zatmenie a ze sa to nebude opakovat...
Tak to teda dufam aj ja!!

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Pia Aug 11, 2006 1:36 pm

No neviem, ja som posielal peniaze minuly tyzden v piatok a zatial nic. Tak som zvedavy ci budem musiet tiez podstupit to trapenie ako niektori spoludiskutujuci :-)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Sob Aug 12, 2006 11:46 am

Takze peniazky dnes (v sobotu) dosli, necakane. Ale prijemne ma prekvapil kurz - priblizne 55.26 :-)

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Ned Aug 13, 2006 11:28 pm

josh píšeCOLON

Cau tie co si posielal v pondelok uz ti dosli?(ak ano kedy?).Ja som posielal zase tie co mi vratili a este nic.Zase mi ich chcu poslat naspat?!

josh
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
CONTACTCOLON

Poslať od josh » Pon Aug 14, 2006 10:52 am

Cau tie co si posielal v pondelok uz ti dosli?(ak ano kedy?).Ja som posielal zase tie co mi vratili a este nic.Zase mi ich chcu poslat naspat?!
Nazdarek,

Peniaze mi dosli na ucet minuly piatok ok. Myslel som, ze sa to natiahne no nakoniec to skoncilo ok.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Pon Aug 14, 2006 1:37 pm

Aj tak to este stale trva dlhsie nez byvalo zvykom, takze zrejme treba pocitat min. s 5 pracovnymi dnami.

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Pon Aug 14, 2006 3:20 pm

Marlowe píšeCOLONAj tak to este stale trva dlhsie nez byvalo zvykom, takze zrejme treba pocitat min. s 5 pracovnymi dnami.
Mas pravdu uz to bude trvat asi stale dlhsie a dlhsie az kym sa to neposere celkom!(nedajboze)

astley
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON ipswich

Poslať od astley » Pon Aug 28, 2006 8:53 pm

astley píšeCOLON
Marlowe píšeCOLONAj tak to este stale trva dlhsie nez byvalo zvykom, takze zrejme treba pocitat min. s 5 pracovnymi dnami.
Mas pravdu uz to bude trvat asi stale dlhsie a dlhsie az kym sa to neposere celkom!(nedajboze)
Caute.Tak ako vam teraz frcia prevody?Ja zase cakam 6 pracovny den.

Pumaxxl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Sob Mar 10, 2012 10:47 pm

Re: Mensie problemy s Moneybookers

Poslať od Pumaxxl » Ned Mar 11, 2012 12:43 am

Caute :)
Cez Opal Transfer trva prevod na ucet na Slovensku alebo v Cechach jeden den a stoji to £3. Nezalezi ci posielate £30 alebo £15000.
Prevodny kurz je najvyhodnejsi asi na trhu. Nepoznam urcite vsetky moznosti ale lepsi ako Western Union, MoneyBookers, Post Ofice, banky,...
Robim v tej firme takze viem co hovorim :)
Mrknite sa na stranku www.opaltransfer.com, alebo si zavolajte na zakaznicku linku. Je tam slovensky/cesky hovoriaci operator.
Pekny den.
Daniel

BUTTON_POST_REPLY