Najvhodnejsia banka

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Najvhodnejsia banka

Poslať od mathias6850 » Štv Aug 17, 2006 12:41 pm

Chcel by som vas poprosit o radu. V ktorej britskej banke by som si mal otvorit ucet ak mam zaujem o sluzbu ako ma na Slovensku Tatra banka t.j. pride mi bezplatna sms pri kazdom pohybe na ucte? /vklad, vyber...atd/

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Najvhodnejsia banka

Poslať od pankac » Štv Aug 17, 2006 2:16 pm

Citibank nie.. ti to maju za poplatok.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Aug 17, 2006 7:17 pm

mathias6850 píšeCOLONChcel by som vas poprosit o radu. V ktorej britskej banke by som si mal otvorit ucet ak mam zaujem o sluzbu ako ma na Slovensku Tatra banka t.j. pride mi bezplatna sms pri kazdom pohybe na ucte? /vklad, vyber...atd/
mam ucet v Lloyds tsb, tam sa da nastavit posielanie sms, free, ale je to len raz tyzdenne, pride cely pohyb. v barclays, ani hsbc som zatial na to nenarazil a to som uz skusal v internet bankingu vsetko. mozno to maju v platenych balikoch, ja som sa zatial uspokojil s free.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Poslať od monty » Pia Aug 18, 2006 1:55 pm

kazisvet píšeCOLON
mathias6850 píšeCOLONChcel by som vas poprosit o radu. V ktorej britskej banke by som si mal otvorit ucet ak mam zaujem o sluzbu ako ma na Slovensku Tatra banka t.j. pride mi bezplatna sms pri kazdom pohybe na ucte? /vklad, vyber...atd/
mam ucet v Lloyds tsb, tam sa da nastavit posielanie sms, free, ale je to len raz tyzdenne, pride cely pohyb. v barclays, ani hsbc som zatial na to nenarazil a to som uz skusal v internet bankingu vsetko. mozno to maju v platenych balikoch, ja som sa zatial uspokojil s free.
..ja mam ucet v Barclays no a tam to funguje free(v ramci GB)pri kazdom uskutocnenom prevode

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Pia Aug 18, 2006 2:24 pm

..ja mam ucet v Barclays no a tam to funguje free(v ramci GB)pri kazdom uskutocnenom prevode[/quote]

A este jedna otazka.Platis neake poplatky v Barclays za vedenie uctu?

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Poslať od monty » Pia Aug 18, 2006 3:03 pm

mathias6850 píšeCOLON..ja mam ucet v Barclays no a tam to funguje free(v ramci GB)pri kazdom uskutocnenom prevode
A este jedna otazka.Platis neake poplatky v Barclays za vedenie uctu?[/quote]

..nie,som vlastnikom bezneho uctu ktory je bez
poplatku

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Aug 18, 2006 3:11 pm

monty píšeCOLON
mathias6850 píšeCOLON A este jedna otazka.Platis neake poplatky v Barclays za vedenie uctu?
..nie,som vlastnikom bezneho uctu ktory je bez
poplatku
BTW poplatky za samotne vedenie uctu su v UK nelegalne tusim od roku 98. Okrem toho vsetky ine poplatky, napr. za overdraft, maju podla nejakeho zakona zodpovedat skutocnym nakladom... Samozrejme, ze to v skutocnosti tak nie je, a ze si tym banky kompenzuju co stracaju za vedenie uctu... co ale nic nemeni na tom, ze sa tie poplatky od nich vraj daju lahko vymoct, staci vraj iba pohrozit sudom....k nemu banky tazko pojdu, lebo by museli verejne preukazat skutocne naklady...

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Aug 18, 2006 4:35 pm

pankac píšeCOLONBTW poplatky za samotne vedenie uctu su v UK nelegalne tusim od roku 98.
Poplatky banka charguje pri specialnych uctoch (napr. HSBC ma Bank Account Plus za asi £12), s ktorymi klient dostane balik nejakych "vyhod" - napr. cestovne poistenie atd. V skutocnosti je to vacsinou nevyhodne a taketo ucty velmi nemaju zmysel (ak napr. casto necestujete).
pankac píšeCOLON Okrem toho vsetky ine poplatky, napr. za overdraft, maju podla nejakeho zakona zodpovedat skutocnym nakladom... Samozrejme, ze to v skutocnosti tak nie je, a ze si tym banky kompenzuju co stracaju za vedenie uctu... co ale nic nemeni na tom, ze sa tie poplatky od nich vraj daju lahko vymoct, staci vraj iba pohrozit sudom....k nemu banky tazko pojdu, lebo by museli verejne preukazat skutocne naklady...
K tomu by som odporucil (uz ako viackrat predtym) pozriet forum na www.moneysavingexpert.com , kde (okrem mnozstva inych velmi uzitocnych informacii) najdete aj kopu info ohladom ziadania vratenia poplatkov od bank (napr. za prekrocenie overdraft limitu, neskoru platbu credit card atd.)...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Sob Aug 19, 2006 12:51 am

mathias6850 píšeCOLON..ja mam ucet v Barclays no a tam to funguje free(v ramci GB)pri kazdom uskutocnenom prevode
A este jedna otazka.Platis neake poplatky v Barclays za vedenie uctu?[/quote]
monty, akurat som sa luskal v mojom barclays internet bankingu, ale neprisiel som na to, kde sa sa nastavit zasielanie sms o pohybe na ucte. Poradis, kde a ako to v internet bankingu nastavit?
dik
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Sob Aug 19, 2006 4:42 pm

kazisvet píšeCOLONmonty, akurat som sa luskal v mojom barclays internet bankingu, ale neprisiel som na to, kde sa sa nastavit zasielanie sms o pohybe na ucte. Poradis, kde a ako to v internet bankingu nastavit?
dik
Mozes si o tom precitat tu

Nestoji za to sa tym zapodievat, je to typicka anglicka debilina, zjavne sa snazili nieco okopirovat od europanov, ale vobec nepochopili podstatu. Pre upresnenie: posiela to sms len ked prvykrat posielas na konkretny ucet peniaze (oni to totiz chapu ako ochranu pred fraudom - OMFG), prihlasit a odhlasit sa z toho je urcite pain in the ass (alebo radi volate na call centra v indii?)

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

NatWest

Poslať od mathias6850 » Sob Aug 19, 2006 5:23 pm

Takze som sa tesil zbytocne /vyuzivanie sms sluzby v Barcleys/.Pozrel som si demo verziu internet bankingu viacerych bank ale najsympatickejsia mi bola ta z NatWest banky./jednoduchy a prehladny internet banking/

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Sob Aug 26, 2006 2:58 pm

Dnes sa mi podarilo niekde stratit debetnu kartu.Snazil som sa ju najst,ale neuspesne,tak som skocil do pobocky,ze ju zablokujem a este ju niekde mozno najdem.Na pobocke mi navrhli zrusenie,tak som suhlasil.Za tyzden mam doma novu.Vsetko je bez akehokolvek poplatku a cela akcia trvala asi 2 minuty.
Ako to je na Sk,neviem,ale som si isty,ze nejake poplatky tam su.
Angl.banky mi budu doma chybat:))

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Sob Aug 26, 2006 4:34 pm

Danniel píšeCOLONDnes sa mi podarilo niekde stratit debetnu kartu.Snazil som sa ju najst,ale neuspesne,tak som skocil do pobocky,ze ju zablokujem a este ju niekde mozno najdem.Na pobocke mi navrhli zrusenie,tak som suhlasil.Za tyzden mam doma novu.Vsetko je bez akehokolvek poplatku a cela akcia trvala asi 2 minuty.
Ako to je na Sk,neviem,ale som si isty,ze nejake poplatky tam su.
Angl.banky mi budu doma chybat:))
A v ktorej banke v GB mas vedeny ucet?

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Sob Aug 26, 2006 5:28 pm

V tvojom predchadzajucom prispevku si ju zmienil v suvislosti s najsympatickejsim internet bankingom.Tiez som si chcel u nich zriadit net banking,ale pred takmer 2 rokmi to nebolo mozne bez landline.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Titul

Poslať od mathias6850 » Ned Aug 27, 2006 2:32 pm

A este nieco by ma zujimalo. Mozem mat problem so zriadenim bezneho uctu /povedzme v Barclays/ ak mam v obcianskom a taktiez vo vodicskom preukaze pred priezviskom akademicky titul Ing. pricom v pase titul nemam??? Mnohe banky vyzaduju na potvrdenie totoznosti pas, preto ta otazka. Na Proof of Address /od Tatra banky/ budem mat uvedeny aj titul.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: Titul

Poslať od monika » Pon Aug 28, 2006 7:37 pm

mathias6850 píšeCOLONA este nieco by ma zujimalo. Mozem mat problem so zriadenim bezneho uctu /povedzme v Barclays/ ak mam v obcianskom a taktiez vo vodicskom preukaze pred priezviskom akademicky titul Ing. pricom v pase titul nemam??? Mnohe banky vyzaduju na potvrdenie totoznosti pas, preto ta otazka. Na Proof of Address /od Tatra banky/ budem mat uvedeny aj titul.
Ako sa uz pisalo, vsetko zalezi od bankoveho uradnika. Osobne som s tym nikdy nemala problem to vysvetlit v ziadnom urade(ani banke).

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Aug 30, 2006 10:07 pm

mathias6850 píšeCOLONA este nieco by ma zujimalo. Mozem mat problem so zriadenim bezneho uctu /povedzme v Barclays/ ak mam v obcianskom a taktiez vo vodicskom preukaze pred priezviskom akademicky titul Ing. pricom v pase titul nemam??? Mnohe banky vyzaduju na potvrdenie totoznosti pas, preto ta otazka. Na Proof of Address /od Tatra banky/ budem mat uvedeny aj titul.
To je najmensi problem.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41

Poslať od mathias6850 » Str Aug 30, 2006 11:53 pm

xaxa píšeCOLON
To je najmensi problem.
Monika a xaxa dik za odpovede.Takto aspon usetrim 1000./nemusim si dat menit pas/

misoldn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2007 9:23 pm

co potrebujes??

Poslať od misoldn » Pon Aug 20, 2007 9:50 pm

skor by som povedal, ze zalezi co potrebujes od uctu, nez od banky. Produkty su podobne, takze to neries takto.

Niektore ponukaju zadarmo ucty, ale mozu Ta zuctovat za zrusenie uctu, vypisi, pouzitie karty a take chujoviny. Na druhu stranu su ucty, za ktore platis, ale sluzby s tym spojene su dobre. Radsej by som sa opytal v banke, co maju, popytaj si info a rozhodni sa.

Ja som v HSBC a je to pohoda.

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Uto Aug 21, 2007 7:10 am

xaxa píšeCOLON
To je najmensi problem.
No neviem, ale mne pred cca rokom a pol prave z vyssie uvedeneho dovodu (v pase Ing., v britskom vodicaku nie) odmietli zriadit ucet v NatWeste. V Abbey som s tym ale potom nemal ziadne problemy...

BUTTON_POST_REPLY