Specialny ucet v HSBC pre imigrantov

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Specialny ucet v HSBC pre imigrantov

Poslať od lair » Uto Aug 22, 2006 9:45 pm

Banka HSBC vytvorila novu moznost otvorenia si uctu, ktora je zacielena specialne na imigrantov z vychodnej
Europy. Vola sa to Passport account a tento ucet je mozne si otvorit online este predtym, kym dotycna osoba vobec opusti svoju krajinu. Ponuka zahrna otvorenie bezneho uctu, medzinarodnu debitnu kartu a a ucet zamerany na sporenie. Tiez je v tom zahrnuta SIM karta a zlava na medzinarodny transfer penazi. Nezahrna vsak narok na sekovu knizku a pravo ist "do minusu". Cele je to zamerane na to, aby si ludia mohli usetrit peniaze a potom ich lacno presunut do vlastnej krajiny. Tito ludia ( z vychodnej Europy) nemaju zaujem na pozickach.
Este jedna vec je tu, a to, ze tento ucet, teda vedenie uctu bude spoplatnene £5 mesacne. Toto je rozdielne oproti inym bankam, lebo v UK, jedinej krajine v Europe sa vedenie uctu nespoplatnuje, ale tato varianta uctu sa bude spoplatnovat, lebo vraj ludia ( z vych. Europy) prichadzaju z krajin, kde su na platenie za vedenie uctu nauceni.
HSBC ma uz asi 2.500 klientov, z vychod. Europy, ktori si uz zalozili takyto ucet, bud on line, ale uz je to mozne aj osobne vo vsetkych pobockach banky

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Re: Specialny ucet v HSBC pre imigrantov

Poslať od def » Str Aug 23, 2006 7:28 am

lair píšeCOLON Este jedna vec je tu, a to, ze tento ucet, teda vedenie uctu bude spoplatnene £5 mesacne. Toto je rozdielne oproti inym bankam, lebo v UK, jedinej krajine v Europe sa vedenie uctu nespoplatnuje, ale tato varianta uctu sa bude spoplatnovat, lebo vraj ludia ( z vych. Europy) prichadzaju z krajin, kde su na platenie za vedenie uctu nauceni.
No tak ono to není úplně přesné - buď zaplatíš 50 liber na začátku, nebo budeš mít účet na jeden rok a měsíčně platit 5 liber. Více viz. http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... 02_2006/06

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Str Aug 23, 2006 8:03 am

def píšeCOLONNo tak ono to není úplně přesné - buď zaplatíš 50 liber na začátku, nebo budeš mít účet na jeden rok a měsíčně platit 5 liber. Více viz. http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... 02_2006/06
Tak je to ještě složitější - passport account je vždy na 12 měsíců a člověk si může vybrat buď zaplatit 50 liber, nebo platit 5 liber měsíčně. Po roce se z účtu stane basic account, nebo banka navrhne jiný typ účtu ...

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Str Aug 23, 2006 9:21 am

ine banky tiez planuju podobne ucty lebo je tu prilis vela poliakov a zda sa im to ako vyhodne tahat z nich peniaze ale pokial planujete ostat v uk aspon rok tak je to najjednoduchsia cesta ako ziskat bank account bez otravnych vybavovaciek.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Barclays

Poslať od mathias6850 » Str Aug 23, 2006 2:45 pm

Ma niekto z vas skusenosti so zriadenim uctu v banke Barcleys ?

lukipuk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Sob Feb 19, 2005 1:30 pm
BydliskoCOLON Edinburgh
CONTACTCOLON

Poslať od lukipuk » Str Aug 23, 2006 4:32 pm

rvg píšeCOLONine banky tiez planuju podobne ucty lebo je tu prilis vela poliakov a zda sa im to ako vyhodne tahat z nich peniaze ale pokial planujete ostat v uk aspon rok tak je to najjednoduchsia cesta ako ziskat bank account bez otravnych vybavovaciek.
nejjednodussi a nejlacinejsi je si nechat poslat vypis ze sve banky v cechach/na slovensku na adresu do UK a mate basic account bez cekani a zadarmo (urcite u royal bank of scotland a bank of scotland/halifax)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Aug 23, 2006 5:46 pm

lukipuk píšeCOLONnejjednodussi a nejlacinejsi je si nechat poslat vypis ze sve banky v cechach/na slovensku na adresu do UK a mate basic account bez cekani a zadarmo (urcite u royal bank of scotland a bank of scotland/halifax)
To slovko URCITE by som rozhodne vymazal, aby to zbytocne nemiatlo "novych". Uz sa tu asi tisickrat pisalo o tom, ze otvaranie uctu v bankach nefunguje podla nejakych vseobecne platnych pravidiel (ak nepocitam splnenie podmienky o proof of identity & address). Ja som napr. mal aj council tax bill, pracovnu zmluvu, pas a v Halifaxe mi ucet odmietli otvorit.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Re: Barclays

Poslať od sandie » Str Aug 23, 2006 7:03 pm

mathias6850 píšeCOLONMa niekto z vas skusenosti so zriadenim uctu v banke Barcleys ?

V Barclays sme uplne bez problemov otvorili ucet - potrebovali sme na to proof of address a manzel predlozil pracovnu zmluvu.

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Re: Barclays

Poslať od mathias6850 » Str Aug 23, 2006 8:43 pm

sandie píšeCOLON
mathias6850 píšeCOLONMa niekto z vas skusenosti so zriadenim uctu v banke Barcleys ?

V Barclays sme uplne bez problemov otvorili ucet - potrebovali sme na to proof of address a manzel predlozil pracovnu zmluvu.
A je tam ta pracovna zmluva nutna? Ja im chcem ako Proof of Address predlozit vypis uctu z Tatra banky v angline s britskou adresou.

marti
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 9:17 am

Poslať od marti » Štv Aug 24, 2006 11:54 am

sidzej napisal:
To slovko URCITE by som rozhodne vymazal, aby to zbytocne nemiatlo "novych". Uz sa tu asi tisickrat pisalo o tom, ze otvaranie uctu v bankach nefunguje podla nejakych vseobecne platnych pravidiel (ak nepocitam splnenie podmienky o proof of identity & address). Ja som napr. mal aj council tax bill, pracovnu zmluvu, pas a v Halifaxe mi ucet odmietli otvorit.

Takze, ja pracujem pre Halifax. Concil Tax bill: Ok- tym je overena adresa
Pas- OK identity
Nenapisal si, co za ucet si chcel. Ked povies, ze chces current account a nemas ziadnu credit history, sanca, ze tento ucet dostanes je uplne minimalna.
Halifax ma uplne zakladny ucet- Easycash, no musis si to vybavit postovne. Po 6 mesiacoch tohto uctu, ak Ti tam chodi vyplata a v celku je ucet OK da sa poprosit o upgrade.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Aug 24, 2006 11:57 am

lair píšeCOLONBanka HSBC vytvorila novu moznost otvorenia si uctu, ktora je zacielena specialne na imigrantov z vychodnej
Europy. Vola sa to Passport account a tento ucet je mozne si otvorit online este predtym, kym dotycna osoba vobec opusti svoju krajinu. Ponuka zahrna otvorenie bezneho uctu, medzinarodnu debitnu kartu a a ucet zamerany na sporenie. Tiez je v tom zahrnuta SIM karta a zlava na medzinarodny transfer penazi. Nezahrna vsak narok na sekovu knizku a pravo ist "do minusu". Cele je to zamerane na to, aby si ludia mohli usetrit peniaze a potom ich lacno presunut do vlastnej krajiny. Tito ludia ( z vychodnej Europy) nemaju zaujem na pozickach.
Este jedna vec je tu, a to, ze tento ucet, teda vedenie uctu bude spoplatnene £5 mesacne. Toto je rozdielne oproti inym bankam, lebo v UK, jedinej krajine v Europe sa vedenie uctu nespoplatnuje, ale tato varianta uctu sa bude spoplatnovat, lebo vraj ludia ( z vych. Europy) prichadzaju z krajin, kde su na platenie za vedenie uctu nauceni.
HSBC ma uz asi 2.500 klientov, z vychod. Europy, ktori si uz zalozili takyto ucet, bud on line, ale uz je to mozne aj osobne vo vsetkych pobockach banky
To je nazorna ukazka toho, ze za peniaze sa da vsetko. Zrazu tie kydy, co mi vraveli v kazdej banke pri otvarani uctu o zakone na potieranie prania spinavych penazi vobec neplatia. Zrazu uz netreba proof of address, uz sa to da. Staci len zaplatit.

Ale aj tak dobre, urcite to mnohym pomoze.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Aug 24, 2006 12:45 pm

marti píšeCOLONNenapisal si, co za ucet si chcel. Ked povies, ze chces current account a nemas ziadnu credit history, sanca, ze tento ucet dostanes je uplne minimalna.
Halifax ma uplne zakladny ucet- Easycash, no musis si to vybavit postovne. Po 6 mesiacoch tohto uctu, ak Ti tam chodi vyplata a v celku je ucet OK da sa poprosit o upgrade.
Chcel som current account, mozno preto mi ho nedali. Ked tam pracujes, oplati sa podla teba prejst teraz z Natwest (current account) k vam do Halifaxu na High Interest Current Account? Natwest ma totiz uplne otrasne saving rates, ako na beznom ucte tak na setriacom. A mam vobec nejaku sancu, ze mi ho Halifax bude chciet otvorit? (som uz 12 mesiacov v Natwest-e). Mozes sa mi kludne ozvat aj cez PM alebo ICQ. Vopred vdaka za odpoved.

marti
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od marti » Štv Aug 24, 2006 12:59 pm

Ahoj! High int account- podmienky. Minimalne £1000 za mesiac treba dat na ucet, max balance na ktorom dostanes 5% je £2500. Takze ak uvazujes o savings, tak potom treba pozriet ine ucty; ISA, bonds- no risk, a web account.
Ak sa rozhodnes zmenit ucet, je najlepsie dat si urobit AATS- to znamena, ze vsetky direct debits, standing orders atd bude automaticky presunute.
Ak chces viac info ozvi sa aj na mail.
Martina

marti
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od marti » Štv Aug 24, 2006 1:03 pm

Ahoj! Este raz ja, teraz ma napadlo, ze aj moneyback current account je celkom fajn. Stale ked pouzijes debitnu kartu nazbieras si moneyback a raz za rok dostanes peniaze na ucet. Na spodku statement mas vzdy ukazane, kolko to cini do daneho dna.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Štv Aug 24, 2006 2:27 pm

ubeno píšeCOLON To je nazorna ukazka toho, ze za peniaze sa da vsetko. Zrazu tie kydy, co mi vraveli v kazdej banke pri otvarani uctu o zakone na potieranie prania spinavych penazi vobec neplatia. Zrazu uz netreba proof of address, uz sa to da. Staci len zaplatit.

Skor, nez sa zacnes rozculovat by si mal vediet, ze existuje nova legislativa, ktora upravuje otvaranie bankovych uctov. Preto uz zrazu netreba 'proof of address'.
Viac na viewtopic.php?t=3223

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Aug 24, 2006 2:45 pm

Dusko píšeCOLON
ubeno píšeCOLON To je nazorna ukazka toho, ze za peniaze sa da vsetko. Zrazu tie kydy, co mi vraveli v kazdej banke pri otvarani uctu o zakone na potieranie prania spinavych penazi vobec neplatia. Zrazu uz netreba proof of address, uz sa to da. Staci len zaplatit.

Skor, nez sa zacnes rozculovat by si mal vediet, ze existuje nova legislativa, ktora upravuje otvaranie bankovych uctov. Preto uz zrazu netreba 'proof of address'.
Viac na viewtopic.php?t=3223
Ja sa vobec nerozculujem. O tomto viem uz davno a neviem ci tuto "guidance" mozno nazyvat legislativou. Kedze sa tam pise ze do 6 mesiacov by banky mali... Mame uz august a jedina banka co sa toho chytila je (pokial viem) HSBC a aj to po svojom - za poplatky.

BUTTON_POST_REPLY