Zrusenie uctu bankou

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Zrusenie uctu bankou

Poslať od sisuleinka22 » Uto Sep 05, 2006 10:32 pm

Mozno to nesuvisi s predoslou temou...ale zarazil ma dnes dopis od mojej banky HSBS kde mi pisu ze po ich rewiev sa rozhodli ze mi zrusia moje ucty ktore tam mam. Nevie mi niekto poradit preco? Do minusu som nelsa...a nemam na to aj tak povolenie pri Basic ucte. Iba zeby preto ze malo zarabam a kazde 3 mesiace ked idem domov beriem peniaze domov takze im to nevynasa aby mi viedi mi moj ucet dalej???? Stretol sa uz niekto s podobnym pripadom aby banka len tak zrusila ucet a bez udania dovodu???

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Re: Zrusenie uctu bankou

Poslať od Cassy » Str Sep 06, 2006 7:27 am

No pri tejto banke som sa už stretol s hocičím a poviem ti, že som sa tam dosť nachodil, aby som dostal napr. PIN kód k debitke. Ale ináč pri nich ma nič neprekvapí. Myslím, že najlepšie bude, keď zavoláš na číslo informácii banky a tam ti aspoň povedia, čo môžeš urobiť. Inak by ma ešte zaujímalo, že to zrušili účet aj keď tam máš peniaze alebo ako?

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Re: Zrusenie uctu bankou

Poslať od monika » Str Sep 06, 2006 9:25 am

sisuleinka22 píšeCOLONMozno to nesuvisi s predoslou temou...ale zarazil ma dnes dopis od mojej banky HSBS kde mi pisu ze po ich rewiev sa rozhodli ze mi zrusia moje ucty ktore tam mam. Nevie mi niekto poradit preco? Do minusu som nelsa...a nemam na to aj tak povolenie pri Basic ucte. Iba zeby preto ze malo zarabam a kazde 3 mesiace ked idem domov beriem peniaze domov takze im to nevynasa aby mi viedi mi moj ucet dalej???? Stretol sa uz niekto s podobnym pripadom aby banka len tak zrusila ucet a bez udania dovodu???
Nam to z HSBC prislo tiez- asi robia cistky neefektivnych uctov.
Drzali sme si ich len pre istotu, ako druhy ucet a mesacne tam preposielali z nasho zakladneho uctu nejaku malu hotovost na zaplatenie telefonu a financnu rezervu.
Aj sme sa pokusali dovolat na to telefone cislo, co je uvedene vo vypovedi, aj sa nam to nepodarilo ani na cca 100-krat.
V kamennej pobocke povedali, ze ony s tym nic nemaju a mame sa pokusat telefonovat dalej. A aj to, ze financne prostriedky, ktore si nestihneme vyzvidnut, resp. vybrat nam poslu po uplnom zruseni sekom na nasu adresu.

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Str Sep 06, 2006 11:05 am

Presne toto sa stalo spolubyvajucemu. Bez udania dovodu a potom ako si otvoril dalsi ucet v NatWest kam si nechal posielat vyplatu. Peniaze si musel vybrat a co nestihol mu prislo sekom.

slavo777
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 9:49 pm
CONTACTCOLON

Poslať od slavo777 » Str Sep 06, 2006 11:35 am

Asi pred dvoma týždňami sa tu objavila správa, že HSBS zavádza nový typ účtov pre imigrantov, ktorý je už ale spoplatnený (50L jednorázovo, al. 5L/mes.).
Už to premenovali na tzv. "Passport" account
http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... s/passport
Možno to súvisí s tým, že neziskovým klientom (z radov cudzincov) proste zrušia ich pôvodný účet), a keď chcú nech sa páčí, je tu "Passport"

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Str Sep 06, 2006 12:16 pm

slavo777 píšeCOLONAsi pred dvoma týždňami sa tu objavila správa, že HSBS zavádza nový typ účtov pre imigrantov, ktorý je už ale spoplatnený (50L jednorázovo, al. 5L/mes.).
Už to premenovali na tzv. "Passport" account
http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... s/passport
Možno to súvisí s tým, že neziskovým klientom (z radov cudzincov) proste zrušia ich pôvodný účet), a keď chcú nech sa páčí, je tu "Passport"
To si nemyslim. Ved ked mas current account a mas aspon jeden statement, tak mozes ist do hociktorej banky a zalozit si v nej ucet. Nie si odkazany na HSBC passport . To oni urcite vedia.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Sep 06, 2006 12:42 pm

ubeno píšeCOLONTo si nemyslim. Ved ked mas current account a mas aspon jeden statement, tak mozes ist do hociktorej banky a zalozit si v nej ucet. Nie si odkazany na HSBC passport . To oni urcite vedia.
Oni to urcite vedia, ale asi nie kazdy komu zrusia ucet to vie...
Aj tak je to rusenie divne a bolo by zaujimave aky dovod oficialne udavaju a ako to vlastne maju podchytene v T&C a ci je to 100% koser z hladiska zakona..

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Poslať od sisuleinka22 » Str Sep 06, 2006 8:02 pm

Presne tak v mojej 'zakladatelskej banke' mi nevedeli o tom nic povedat treba zavolat na to cislo ktore je udane v liste ( to mi vela pomohli).
Ale aj tak sa mi to cele nezda - nie som odbornik na pravo ale taky pristup podla mna nie je s pravnymi normani v EU aby zrusili ucty ludom bez udania dovodu (teda padneho dovodu).
Inak dnes mi znamy vravel ze jemu zrusili ucet kvoli tomu ze vela pouzival sekovu knizku (no je ta HCBS normalna???)pri tom na tom ucte mal firemne peniaze niekolko desiatok tysic libier a napriek tomu s nim skoncili kontrakt. No co k tomu dodat?

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Sep 07, 2006 10:13 am

ubeno píšeCOLONTo si nemyslim. Ved ked mas current account a mas aspon jeden statement, tak mozes ist do hociktorej banky a zalozit si v nej ucet. Nie si odkazany na HSBC passport . To oni urcite vedia.
To nie je celkom pravda. Kazda banka robi credit check aj pri otvarani uctu a je len na nej ci ti ucet otvori, mozes mat aj tri statementy alebo tri utility bills alebo tri credit card statementy a nemusi ti to pomoct.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Sep 07, 2006 11:42 am

Marlowe píšeCOLONTo nie je celkom pravda. Kazda banka robi credit check aj pri otvarani uctu a je len na nej ci ti ucet otvori, mozes mat aj tri statementy alebo tri utility bills alebo tri credit card statementy a nemusi ti to pomoct.
To dost zalezi od banky a od uctu, ktory si chces otvorit. Credit checking sa zvycajne nerobi na tie zakladne ucty (tym myslim, ze to nejde cez oficialne credit scoring agencies, ale len cez ich vnutorny bankovy system).

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Sep 07, 2006 12:59 pm

sisuleinka22 píšeCOLONAle aj tak sa mi to cele nezda - nie som odbornik na pravo ale taky pristup podla mna nie je s pravnymi normani v EU aby zrusili ucty ludom bez udania dovodu (teda padneho dovodu).
Juj, ale musim porusit svoje zavazne ticho, lebo sa tu utrapite :-)).
Sisulienka, vsetko je v poriadku. Banka s tebou nechce viac robit business, tak s tebou business nerobi. Nie je to proti nicomu, ani proti nasej zlatej ustanovizni byrokracie. To je tak isto, ako ked ta napr. nahneva zamestnavatel a ty si najdes novu pracu. Staremu nemusis dat dovod, preco odchadzas. Len notice, ze odchadzas v zmluvne dohodnutej dobe. :-)). A uz budem znova ticho.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Sep 07, 2006 1:19 pm

Gina píšeCOLONA uz budem znova ticho.
Ginuska a cim sme ta nahnevali, ze si sa na tak dlho odmlcala? Vies ako my chybas? Dlzim ti vycistenie topanociek a neviem kam mam za tebou prist, kedze nekomunikujes. Nechces si to rozmysliet a znova sa s nami bavit?
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Sep 07, 2006 1:22 pm

Gina píšeCOLONJuj, ale musim porusit svoje zavazne ticho
Zavazne?? Uz by konecne niekto mohol objasnit co za spyknutie je za zmiznutim moderatorov vcetne admina z tohto fora. Je to UFO??

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Štv Sep 07, 2006 1:46 pm

pankac píšeCOLONZavazne?? Uz by konecne niekto mohol objasnit co za spyknutie je za zmiznutim moderatorov vcetne admina z tohto fora. Je to UFO??
Presne aj mna by to zaujimalo... Stranka bola naposledy aktualizovana koncom juna a odvtedy zije len z diskusneho fora...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Sep 07, 2006 3:30 pm

Gina píšeCOLONA uz budem znova ticho.
Gina a teraz sa priznaj! Pravidelne "nas" citas a nechces prispievat, alebo uz londyn.sk ani necitas a len dnes si sem nahodou a nechtiac "zabludila"? :)

Ja som to totiz chapal tak, ze ty a Jaro uz vobec radsej necitate londyn.sk.

2pankac: Priciny ignoracie fora by mali napisat dotycni moderatori asi radsej sami. Ja sa s tou pricinou absolutne nestotuznejem, ale respektujem to, ze sme proste kazdy iny :) Bomo ako admin asi nestiha, resp. ho to uz mozno prestalo bavit. Je pravda, ze vela clankov by mohlo byt update-nutych.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Sep 07, 2006 3:49 pm

Ved to.. samozrejme ja vsetko respektujem... ale... doteraz som si nahovaral, ze ich len prestalo bavit opakovat lenivym novacikom to iste stale dokola. Teraz sa zda, ze to je nejaky vazny bobrik mlcanlivosti.. a ze sme mozno stale potichu sledovani... az sa mi z toho trasu ruky.. :))

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Sep 07, 2006 3:54 pm

pankac píšeCOLONTeraz sa zda, ze to je nejaky vazny bobrik mlcanlivosti.. a ze sme mozno stale potichu sledovani... az sa mi z toho trasu ruky.. :))
Big brother is watching you :)

BUTTON_POST_REPLY