Proof of address pre otvorenie účtu v anglickej banke

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

Proof of address pre otvorenie účtu v anglickej banke

Poslať od mike2star » Str Apr 28, 2004 12:59 pm

Ahoj,
dočítal som sa, že ideálne pre overenie adresy je mať bankový výpis s londýnskou adresou. Vtip je však v tom, že moja banka (eBanka), na výpisoch adresu neuvádza. Vyriešil som to nasledovne: Banka mi vystavila v anglickom jazyku potvrdenie, že mám u nich vedený účet na ktorom je moja londýnska adresa, k tomuto potvrdeniu mám výpis z účtu (v češtine). Myslíte si, že takýto "proof of address" bude pre banku postačujúci?
Ďakujem za odpoveď,
Milan.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Apr 28, 2004 9:26 pm

Ak mas na tom vypise skutocne anglicku adresu, mali by ti to akceptovat. Zalezi na tom v ktorej banke to skusis a ako "helpful" bude jej pracovnik. Ja by som sa osobne v tvojom pripade nedala odbit.

Good Luck!!

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

všetci sme len ľudia

Poslať od mike2star » Štv Apr 29, 2004 9:24 am

Ahojte,
dík za reakcie, tiež si myslím, že to bude záležať hlavne od ochoty. Máte s nejakou bankou v tomto ohľaďe (ochotní pracovníci) obzvlášť dobré skúsenosti?

Milan

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Apr 29, 2004 5:43 pm

Milan, co sa tyka specificky, proof of address osobne nemozem ziadnu konkretnu banku odporucit, kedze som problem s proof of address nemala :-).
Co sa ale tyka pristupu k zakaznikom, resp. k tebe ako cudzincovi a pomoci pri zakladani uctu, dobre skusenosti mam s Barclays a tiez Nationwide.
Mam ale pocit ze Bomo tu kedysi spominal aj Halifax ?! ...

Willy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 7:31 pm
BydliskoCOLON Kosice
CONTACTCOLON

Poslať od Willy » Štv Apr 29, 2004 7:39 pm

ešte taká vec ohľadom výpisu z tatrabanky. tá totiž už istú dobu na výpise okrem korešpondenčnej adresy uvádza v ľavej časti aj adresu sídla zákazníka(ktorá sa pravdepodobne na anglickú zmeniť nedá). Možno to bude pôsobiť pre anglické banky zmätujúco...

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

Poslať od mike2star » Štv Máj 06, 2004 7:20 pm

Vazeni, tak som dnes behal po londyne, a to co som pisal v uvode mi je na dve veci ... Vsetci chcu vidiet adresu priamo na vypise. Jedina moznost, ktoru mi navrhli v HSBC Bank je doniest papier od zamestnavatela. Davajte si pozor na zvlastnosti niektorych bank, ako napriklad, ze ak si chcete otvorit ucet, musite si zabookovat appointment, ked tam nabehnete len tak, tak vam povedia ze sa caka 3 tyzdne. Ak mate cas, tak sa da behat po bankach a niekde najdete pobocku co to spravi na pockanie, ale to musite mat najprv poriadny proof og addresss, nie ako ja :)))

Tak zatial,
Milan

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 06, 2004 10:55 pm

Hm... appointement system zacina byvat v poslednej dobe standartom... nie len pri otvoreni uctu... aj ked pri otvoreni uctu o nic nejde (ak nepocitame to ze banka ma tvoje peniaze ktore investuje a z toho ma zisk - ty samozrejme okrem toho uboheho interest-u nic...).

Inac ten proof of address... nechcem tu provokovat... ale co je tazke na ziskani BT phone bill?! :-(

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Pia Máj 07, 2004 12:44 pm

co takto konto v post office? neskusali ste to?

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

Poslať od mike2star » Pia Máj 07, 2004 4:34 pm

Ahojte,
dobra sprava. Mam ucet.
Gina,
co sa tyka BT uctu, je to pekne a urcite sa to da zariadit, ale ja som potreboval ucet v podstate hned, aby ma prijali do prace. Poznam tieto alternatinvne formy proof of address (utility bill, driving licence...), ale problem bol v tom , ze vsetky tieto veci trvaju nejaky cas. Temp.Driving licence by mi vystavili tak za 2-4 tyzdne. Bill... to zas neviem ako by na to reagoval landlord, a urcite by som to nemal hned ako som chcel.

Dopadlo to teda nakoniec tak, ze som stravil cely den behanim po bankach v londyne (cca 80 branches :o)) a nasiel som banku kde mali volno a mohli ma vziat hned, takychto bank som nasiel asi 10, dalsie sito bolo to, ktore som spominal v uvode. Proste neakceptovali oddeleny proof of address of bank statement. Potom som nasiel konecne rozumneho uradnika, ktoremu sa to dalo vysvetlit. Otvoril mi teda ucet, adresa na banku je :

NatWest
Belsize Park Branch
185 Haverstock Hill
London NW3 4QY

chlapik:
Sanjay Rathod
tel: 0845 301 7975 - tu si objednate appointment :)

Okej, tak to snad niekomu pomoze,
ja sa uz tesim na svoju sekovu knizku a cash card, ktore mimochodom dorazia za 7 Working Days... len keby si niekto myslel, ze mu to spravia na pockanie, ale taky naivni asi nikto nie sme ;o)

Bye bye,
M

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Máj 07, 2004 6:14 pm

Bomo,
nechapem... ?! Ak uz mas creditnu kartu, ako nemozes mat credit history??? Creditky su najuzasnejsia vec na budovanie creditnej historie! :-) Teda predpokladam ze tu prvu credit cartu si nedostal v ten den ked si si isiel ziadat o druhu... :-(
"Pri okienku" kde su vacsinou cashiers ti neporiadia presne, lebo tam nemaju pristup k info o tvojom ucte, resp. ci mas alebo nemas nejaky pre-approved status.

Ja osobne preferujem appointments. A co sa tyka "anglickej byrokracie" hm... naposledy ked som to vo VUB na Sk uz nevydrzala (arogancia, ziadna snaha pomoct, neuznanie chyby zo strany pracovnicky banky atd atd...) a rozhodla som sa ze neexistuje aby som plnila ich vrecka poplatkami za nic - a chcela som uzatvorit ucet, nielenze ma to stalo Sk300 - musela som tam prist dokonca 2 krat kym bol ucet konecne uzatvoreny!!!
Osobne, radsej riesim problemy v GB banke ako na SK, lebo na SK sa mozes aj na hlavu postavit, nikto, a nic ti nepomoze!! :-(

Milan,
blahozelam k uctu!! Som prekvapena ze sa ti to podarilo v NatWest, ktory su znamy velmi strict credit scoringom. Musel si na chlapika velmi dobre zaposobit... :-)

Este k tomu BT phone bill, resp. utility bill. Jasne ze sa to neda ziskat zo dna na den, ale neexistuje aby ta niekto odmietol zamestnat kvoli tomu ze nemas ucet! Je to prinajmensom nezakonne. Zije tu vela ludi, anglicanov, ktory nemaju bankove ucty z dovodu ze im ziaden ziadna banka neotvori - no credit history, CCJ, bankruptcy atd, oni tiez pracuju a nejako svoje peniaze predsa len dostavaju!! Vsetko sa da, len to trva cas, niekedy ale chceme vsetko rychlo, nemyslite? (hm... ako "podnikatelia" na sk :-( )
Presne ako vravi Milan, tesi sa na svoju sekovu knizku a cash card - nie je to nahodou ta tvoja nedockavost viac ako skutocna potreba mat ucet otvoreny uz DNES??!!
Milan, ENJOY svoj novy bankovy ucet kym z neho este neodchadzaju pravidelne mesacne direct debits za ucty na elekrinu, telefon, ubytko atd... :-(((
:-)!!!

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

Dnes?

Poslať od mike2star » Sob Máj 08, 2004 4:02 pm

Ahoj Gina,
no neviem ci som na nho zaposobil, ale tvaril sa ako sympatak a podarilo sa, to je podstatne.
Vies ako to je. Ja som potreboval pracu HNED, tak som prisiel do McDonalds a tam povedali, ze MUSIM mat ucet, inak ma NEZAMESTNAJU. Akonahle som vcera doniesol fotokopiu pasu a cislo uctu, zavolal ma hned do prace a dnes som mal prvu shift :)
Mc Donald je inac husta kava... ale musim to teraz vydrzat, heh.
Nebolo to urcite preto, ze som sem prisiel mam kilo libier vo vrecku a chcem si otvorit ucet aby som mohol machrovat so sekovou knizkou.
Mimochodom na co sa vlastne pouziva???

Zatial pa,
Milan

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Máj 08, 2004 10:54 pm

Bomo,
ved vies ako "milujem" nase konfrontacie! A to nielen o bankovnictve...
:-)!!!

Co sa tyka credit history, mozes si za to ze ziadnu nemas sam!! Sorry, ale ked uz jednu creditku mas, pouzivaj ju uz len kvoli tomu aby si si svoju credit history vybudoval.. kedze sam velmi dobre vies aky velky problem s tym je.

Taktiez si mohol zavolat "vydavatelovi" tvojej starej karty a vy-negotiovat si nejaky deal. Mozno sa budes cudovat, ale velke firmy su na nieco take pripravene, ja to robim bezne (a nielen s credit cards) a niekedy sa mi podaria teda riadne husarske kusky! :-)

Inac, creditky su uz vacsinou bez poplatku a bezurocne obdobie dlhsie ako standardnych 45 dni na napr. pol rok su iba pri nejakej special offer. Po tej dobe sa tvoje bezurocne obdobie zase znizi.

Tak meno toho chlapika pri okienku v Halifaxe co ti objednal ten appointment si si mal dobre zapamat a stazovat sa nanho - kedze ti podal ako hovoris zle info - ved videl tvoje udaje v systeme!
A o tom ze bezne ziadnosti sa podavaju aj cez internet - hm... ja s tym problem v mojej anglickej banke nemam - mam taky pocit ze je nacase aby si sa obzrel po inej banke!

By the way, uz ta niekedy napadlo ze appointment si mozes objednat aj cez telefon??? Kazda branch ma svoje cislo kde si zavolas a objednas sa. No hassle, no waste of time.

O tom Natwest, to nebola moja osobna skusenost len rada od starsich a skusenejsich co som kedysi dostala.

Tak neviem, ale ja som silna osobnost a nedam zo sebou len tak zamatat - sposoby a spravanie zamestnatnancov bank na Sk ma ale privadzaju do zufalstva a k slzam! Tu som nikdy nemala problem nejaky problem riesit - vzdy sa mi osprevedlnili (aj ked som chybu par krat urobila ja) a chybu napravili. Priznam ze v Tatrabanke som sice nebola, ale bankovy ucet na Sk som uz dlhe roky nepotrebovala a ten vo VUB som si drzala just in case.... hm... not any more... :-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Máj 08, 2004 10:59 pm

Milan,

chapem ta!! Vo vseobecnosti nic proti nikomu iba proti systemu!! :-)
Je to samozrejme ze s nebudes natahovat o svojich pravach ked ich ani nepoznas... (pricestoval si len nedavno, vsakze?) Nevadi, nakoniec to skoncilo uspesne takze super!

Inac, ja osobne pouzivam seky pri plateni uctov na ktore nemam zalozene direct debits - take ktore sa vyskytuju vynimocne, napr. ucty za uz spominane credit cards.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Máj 09, 2004 4:38 pm

Bomo,
Tak to mi spadol kameň zo srdca :)
:-)))))))))!!!!!!
credit history ... jednak ju nepotrebujem
Zalezi na tvojich intentions - ako dlho chces v UK zit a co tu chces robit. Dobra credit history je podla mna velmi dolezita. Ak by nebola, nikto nema problem s otvorenim uctu ci ziskanim kreditnej karty atd, atd ... --> nasledne by sme nemali tuto diskusiu.
pretože je to predsalen forma úveru
Typicka slovenska stigmovana reakcia, aj ked nechapem preco, ved cely svet zije na uveroch. Sama uvery neuznavam na bezne pouzivanie ale pri UK kreditnych kartach sa tazko odolava ak beries do uvahy protection ktoru mas ako zakaznik garantovanu by Consumer Credit Act 1974 - iba jeden priklad - letenky ci dovolenky by som inac ako creditkou nekupila (z dovodu extra poistenia). Ak ju pouzivas rozumne, nic ta to nestoji, iba ziskavas. :-)
Do budúcnosti zatiaľ nevidím :)
Ani ja, preto pri dolezitich veciach stale beriem mena ludi s ktorymi sa bavim. Vies kolko krat sa mi to uz vyplatilo!! :-) Vyskusaj niekedy.
Ak máš len mobil (a nie landline),
Za to nemozem ani ja, ani banka. :-) Cakanie nie je zase az take dlhe, hlavne ked volas do specifickej pobocky.

My dvaja sa asi nikdy o bankach v UK nedohodneme, ze? :-)

bpm
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Ned Máj 09, 2004 10:45 pm

Poslať od bpm » Ned Máj 09, 2004 10:57 pm

Ako to mam urobit prakticky ... Viem uz presne kde pojdem pracovat, mam aj presnu adresu. Mam ist teraz pred odchodom do UK do banky a zmenit adresu, dat POSLAT vypis, ALEBO mi ten vypis mozu dat aj DO RUKY :?:

lostboy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Máj 05, 2004 1:14 pm
BydliskoCOLON Michalovce

Poslať od lostboy » Str Máj 12, 2004 7:48 am

Gina píšeCOLON... pri zakladani uctu, dobre skusenosti mam s Barclays a tiez Nationwide.
Mam ale pocit ze Bomo tu kedysi spominal aj Halifax ?! ...
Gina, Bomo:
V roku 1997 som mal ucet v Barclays Bank, neviete ci nebudem mat nejake vyhody pri znovuobnoveni uctu, pripadne budu ho mat este v databaze?

Dakujem

Tino

Yuck
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Máj 12, 2004 8:16 am
BydliskoCOLON Bromley, Kent

Poslať od Yuck » Str Máj 12, 2004 8:25 am

Myslite si, ze ako proof of address by som mohol pouzit aj vypis z kreditnej karty ?
Ide o to, ze ako ucet mam iba Eliot + VISA kartu v Tatrabanke.
Tak ci sa mi oplati ist tam a poziadat ich o vypis z VISA karty s anglickou adresou kde budem byvat, kedze eliotovy vypis nemozem pouzit.

Dakujem

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Máj 12, 2004 5:45 pm

Lostboy,
V roku 1997 som mal ucet v Barclays Bank, neviete ci nebudem mat nejake vyhody pri znovuobnoveni uctu, pripadne budu ho mat este v databaze?

Ak si ho nezrusil, teoreticky by mal existovat. Vsetko zalezi na procedure banky a tom co robia s mrtvymi uctami po tolkych rokoch.
Ak si na nom nechal nejaky zostatok, existovat bude urcite. Neostava ti nic ine, len sa vybrat do banky, vysvetlit situaciu a zistit co a ako.
Ak tvoj ucet uz neexistuje, hm.. neviem, ci ako byvali zakaznik banky mozes mat nejake vyhody... asi tazko... proof of address chcu od kazdeho kto otvara novy ucet.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Máj 12, 2004 5:50 pm

Yuck,
Myslite si, ze ako proof of address by som mohol pouzit aj vypis z kreditnej karty ?
Teoreticky je to mozne, aj ked vypis z kreditky nie je utility bill / bank statement, mohli by to akceptovat. Za pokus to samozrejme stoji. :-) Ako uz pisane hore, zalezi na individualnej osobe.
Naposledy upravil 2 dňa Gina, celkovo upravené 0

kiki
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 10:27 pm

Poslať od kiki » Str Máj 12, 2004 9:35 pm

Sice som zatial bola len v dvoch bankach, ale ucet zo slovenska neakceptovala ani jedna z nich. Vraj chcu bily, alebo anglicke vypisy, z uctov, lebo vypis z nasej SK banky neni in English....... No musim skusat dalej.... To aby si to clovek este nechal prekladat ci co....?

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

No problemo

Poslať od mike2star » Sob Máj 15, 2004 6:44 pm

Ahoj Kiki,
proste si vyhrad jeden den na behanie po bankach a obehni kazdu vacsiu pobocku po londyne, ver mi ze sa najde uradnik, kde ti to akceptuju :)

Zdar,Milan

Yuck
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Máj 12, 2004 8:16 am
BydliskoCOLON Bromley, Kent

Poslať od Yuck » Pon Máj 17, 2004 9:17 am

Gina,
Gina píšeCOLONYuck,
Teoreticky je to mozne, aj ked vypis z kreditky nie je utility bill / bank statement, mohli by to akceptovat. Za pokus to samozrejme stoji. :-) Ako uz pisane hore, zalezi na individualnej osobe.
Dakujem za povzbudenie a aku taku nadej. Pojdem teda vyskusat a uvidim.

kiki
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od kiki » Štv Máj 20, 2004 7:01 pm

tak aj ja uz mam ucet. teste sa so mnou... a chodte do NAT WEST.
Ani som sa nenabehala. Dokopy v styroch bankach som bola.
V Halifaxe ako tu niekto radil mi moj vypis so Slovenskej sporitelne neakceptovali ani v Leicester a Aliance a ani v Barcleys. A ako tu uz tusim viaceri spominali dobre skusenosti s NAT WEST, tak sa k nim aj ja pridavam. vsetkym pekny den....

Willy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 7:31 pm
BydliskoCOLON Kosice
CONTACTCOLON

Poslať od Willy » Štv Máj 20, 2004 10:18 pm

kiki píšeCOLONtak aj ja uz mam ucet. teste sa so mnou... a chodte do NAT WEST.
....
a aky typ bezneho uctu ti otvorili?

kiki
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

to Willy

Poslať od kiki » Pia Máj 21, 2004 3:38 pm

current Plus- jeden z tych jednoduchsich. ziadne poplatky za vedenie uctu, s kartou na vyberanie cash-u, a cheque book. a este nejake vyhody k tomu....

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

Poslať od mike2star » Pia Máj 21, 2004 5:07 pm

V Nat Weste mali teraz akciu, ze si mozes otvorit aj vyssie typy uctov, len na skusku, myslim, 3 mesiace. Potom sa plati poplatok okolo 9 lb. Co sa mna tyka, current account plus je uplne v pohode, nic neplatis, mas kartu, za vyber penazi z bankomatu nic neplatis... Pohoda. A ked ti peniazky sustia v ruke, je to lepsie ako ked mas fialovu kartu s oranzovymi bodkami :)

Nat West je pohoda, velmi rychla komunikacia, som s nimi zatial spokojny. Kiki, ked sa lognes na ich sajtu, mozes si nechat poslat domov heslo k internet bankingu, zdarma samozrejme...

OK, krasne sa nam forum vyvija. Ze vraj najdiskutovanejsie, dufam teda, ze mnohym z vas pomoze.
A pamatajte, bez proof of address do britanie nelez :)

Pekny den vsetkym,
Milan

frantisek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Máj 17, 2004 6:43 am
CONTACTCOLON

PROSIM PORADTE MI

Poslať od frantisek » Uto Jún 01, 2004 3:29 pm

Mozem si otvorit ucet v banke,pobocke,ktora nie je v mojom mieste bydliska? Narr..byvam na Walthamstow, ale sem mi ten ucet nechcu otvorit, tak mozem sa pokusit aj v inych pobockach?

Mam proof of adresse v slovencine,standartny z dexia banky, platny cestovny pas,poistenie..ale akosi mi ho nechcu akceptovat. Povedali mi,ze ked prinesiem driving licensse, tak to sa bude dat otvorit,lenze ja potrebujem pas a nemozem si dovolit stratit tolko casu..co mam robit? Obehal som aj Woolwich, Illy... ale vsade chcu ten driving licence.

PROSIM vsa poradte mi, potrebujem pomoct a neviem co mam robit.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Jún 01, 2004 9:17 pm

Mozem si otvorit ucet v banke,pobocke,ktora nie je v mojom mieste bydliska?
Jasne! Ak budes pre banku zaujimavy, nebude ich trapit kde je ich najblizsia pobocka k tvojmu bydlisku. Samozrejme, to nie je jednoznacna odpoved, vsetko zalezi od managementu a ludi v kazdej banke. Skus a uvidis.
ale vsade chcu ten driving licence.
Povedali ti specificky naco ten driving licence chcu??? Ak ako proof of identity, robia chybu. Preco sa im napaci tvoj pas? Neexistuje aby ho nezobrali ako proof of identity.
Ak chcu driving licence ako proof of address - britska licence obsahuje aj adresu, tak to je potom ina vec. Samozrejme, ak chcu toto, asi sa im nepaci tvoj proof of address vo forme vypisu z uctu zo slovenskej banky.

Tazko sa radi, nedal si dost konkretneho info. :-(
Ak vas kdekolvek odmietnu, ziadajte dovody, inac s tym tazko nieco spravite a nikto nic nevymudruje! :-)

Sukino
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 12:21 pm

Poslať od Sukino » Sob Jún 12, 2004 11:32 pm

da sa ako proof of address pouzit list z NHS s NI cislom , kde je moje meno + adresa v UK ?

pedro1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Jún 07, 2004 6:19 pm

Poslať od pedro1 » Pon Jún 14, 2004 10:57 am

Ahoj.
Ja by som rad vedel, ci hotel, v ktorom budem pracovat a mat aj ubytovanie mi da potvrdenie o adrese a ci to banka potom uzna.
Diky

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

doklady k proof of adress

Poslať od mike2star » Sob Jún 19, 2004 11:50 pm

Ahoj,
Bomo pekny odkaz. Dovol mi jedno upresnenie.
Kazda banka to ma inac. Zalezi hlavne na koho natrafis a ci maju predsudky k ludom z "vychodnej europy".
Ja doporucujem ako nepriestelny proof of address bank statement z inej anglickej banky (co je asi vsetkym na prd, ked si chcu otvorit svoj prvy ucet). Ako druhu variantu doporucujem bank statement zo slovenskej (inej) banky, kde bude PRIAMO na vypise uvedena adrsa v londyne. Ostatne moznosti proof of address, zavisia len na uradnikoch do okamihu pokym nezistia ze nie ste anglicania. To su moje osobne skusenosti. Skusil som to a potom zahlasili ze chu dve ID, dve proof of address atd...
Takze tak,
:)
Mike

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 20, 2004 1:08 pm

Zdravim Bomo, Milan a vsetci "diskriminovany" ...
v UK bankách vládne diskriminácia cudzincov
Zase sa tu "rozhadame" ale nesuhlasim! Ak mas na to dokaz, ber tento velky problem na sud. Ostatni cudzinci ti isto podakuju!!
Mam pocit ze sa opakujem, ale ked sa ti nepaci, do GB nelez. Vsade su pravidla, aj Sk ma svoje. Problemy s bankami a creditnym scoringom je vsade na svete (kde tento system existuje) -napr. aj brit sa s tym trapi v australii atd.

Predsudky o vychodoeuropanoch maju vsetci anglicania, ale take mame aj my vychodoeuropania a napr. britoch ci indoch alebo romoch atd. To je len moralny problem s ktorym sa urcite stretne kazdy nie len raz, ale taky je uz zivot emigranta = predpokladam vase osobne rozhodnutie do ktoreho vas nikto nenutil.
Btw, ja za tuto v postate novo-vytvorenu apatiu anglanov voci vychodoeuropanom vinnim uzasne zarucene spravy renomovanych bestsellerov ako The Sun alebo The Daily Mail. :-(((( Smutne ale tabloit ma na nazory ludi stale vplyv :-(.

Taktiez velmi zalezi na sposoboch a spravani. Usmev a prijemny ton hlasu zavazi vzdy viac ako vas akcent ci pas.

Pekny den.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Ned Jún 20, 2004 5:31 pm

Mozem potvrdit, ze aj ja som mal problemy pred 3mi rokmi ked som si zriadzoval ucet. Presiel som asi 5 bank v Putney a Wandsworth-e. Nikde mi necheceli otvorit ucet. Vsade mali vyhovorky, alebo som im mal ja(alebo Slovenska banka) poslat potvrdenie o mojich financiach na Slovensku.
A to som mal aj vypis z telefonneho uctu na moje meno a adresu, kde som byval.
No najviac mi poradili kamarati Cesi-Slovaci. Vsetci mi odporucili B-clays banku v nedalekom Barnse. A mali pravdu, usmievava pani za 15 min. mi vybavila ucet, bez zbytocnych otazok a o mesiac nato aj kreditnu kartu.
Preto radim aj ostatnym, pytajde sa kde inym otvorili ucet a bezte tam.

Dusan

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

dikriminacia

Poslať od mike2star » Ned Jún 20, 2004 6:08 pm

Ahoj Gina,
neviem ci je to len moj pocit, ale neviem co sa stalo. Priznam sa ze som nesledoval tvoju diskuziu s Bomom, ale zda sa mi ze si v poslednej dobe dost podrazdena, a tvoje prispevky su dost "suche". anyway zrejme to nie je moja starost, nie sme predsa v poradni, ze? ;-) Len som Ti chcel povedat ze tvoje predchodzie prispevky a tie terajsie sa dost lisia...

Co sa tyka diskriminacie o ktorej pises, je mi jasne,ze ked budem mat dokazy tak sa mozem sudit a vyhrat proces na najkrajsom sude v londyne. Nic v zlom, ale to absolutne neriesi moj problem najst a otvorit si ucet v banke, ked ho nutne potrebujem. Chapes ma o co mi ide? pridem do anglicka a potrebujem ucet, netvoria mi ho lebo zistia ze nie som uk resident, takze sa teraz naseriem a pojdem na sud (som v uk 3 dni, o prave viem makke f, neviem trafit ani domov, nieto este do nejakej advokatskej kancelarie - kde len na mna cakaju... na nasraneho vychodoeuropana, ktoremu v ICH banke neotvorili ucet...)
V tvojom pripade je to ina vec... do you know what i'm sayin' ?

Podla mna je lepsie takuto situaciu predvidat a snazit sa co najviac vyhoviet tomu, co po tebe chcu. Vzhladom k potrebam a prioritam ktore mas.

Tak zatial dik za prispevok a dufam ze sa mozem v buducnosti tesit na tvoje inspirujuce: Where is will, there is way... (ci ako to bolo :-)

OK?
Tejk ker,
Mike

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Jún 20, 2004 6:47 pm

Oh ludia, come on - ved uznajte ze mam POINT! :-((( Ci ste uz zabudli na to ako to funguje na SK?! Tam je byrokracia neunosna a slecinky / panicky v kancelariach platenych z aj vasich dani vas kolko krat poslali prec (prestavka na kavu alebo vam chybala nejaka hlupa peciatka) ci sa vam vysmiali do tvare?!
Je mi na nic ked vidim ako sa tu vsetci beriete za chudacikov, lebo mate problem s otvorenim uctu. Problemy su vsade - a to zase referujem na slovensku byrokraciu. Pravidla su pravidla, malokedy fer ku vsetkym ludom a uz vobec nikdy k tym pocestnym!!! Ak ma pocestny cudzinec pocestne umysly, mesiac - dva (kym mu napriklad pride prvy utility bill alebo si zarobi na mini telku ktoru prihlasi a ziska tak TV Licence) vydrzi a poprosi zamestnavatela aby jeho plat prevadzal na ucet nejakeho znameho. Da sa to! Vsetko sa da, len treba chciet a skusit.

Milan, ide presne o to (neber nasledone osobne, pisem obrazne) - si v UK tri dni a nevies povedat makke f. Co by si este nechcel?! Banka ma pravo si vybrat kto bude jej zakaznikom a ak sa jej ten strapaty vychodoeuropan co nevie dobre anglicky (kto vie ako si najde pracu?!) nepaci, ma pravo odmietnut ho. O to tu ide. A uz vobec nie som podrazdena, nemam byt preco. Debaty a nezhody s Bomom na vobec netrapia, ved on dobre vie ze tu o nic nejde. Len ma irituje to ze slovac je taka cudna - prideme do GB a uz sme panmi sveta, vsetko patri nam a na vsetko mame pravo. Zobudme sa! Problemy su na to aby sa riesili - stale si stojim za svojim WHERE IS A WILL THERE IS A WAY, stale budem inspirovat, kym ma admin odtialto nevyhodi. :-).

Este musim dodat: nemam nic proti nikomu, osobne tiez cely "dospely" zivot bojujem proti systemu a ludskej hluposti ale tiez sa musime naucit akceptovat ze su veci ktore nezmenime, preto je lepsie koncentrovat sa na tie, ktore zmenit mozeme - a poradit si navzajom. :-).
Myslite si ze to mate tazke... a to ste nezacinali ked Sk k EU malo tak daleko ako Pluto k Slnku... nikdy nie je tak zle aby nebolo horsie.
Drzim vam palce aby ste dosiahli po com tuzite.

jarec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 3:24 pm

Poslať od jarec » Pon Jún 21, 2004 1:15 pm

Nieje mozne ten prvy mesiac dat vyplatu posielat napr. na slovensky ucet, kym sa otvori ucet v UK banke?
Teoreticky moze byt zamestnavatelovi jedno na aky ucet tie peniaze posle.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Jún 21, 2004 10:12 pm

jarec Napísal:
Nieje mozne ten prvy mesiac dat vyplatu posielat napr. na slovensky ucet, kym sa otvori ucet v UK banke?
Teoreticky moze byt zamestnavatelovi jedno na aky ucet tie peniaze posle.
To veru nemôže. Prečo by mal tvoj zamestnávateľ platiť poplatok 20 libier za medzinárodný prevod len preto, že si nevieš zariadiť britský účet?
Osobne si myslim ze to nie je problem. Ak nie je ina moznost a dokazes sa zmierit s tym ze extra poplatok za prevod preplatis z vlastneho vrecka, preco by to tak nemohlo byt?

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

ako ziskat proof of address

Poslať od Dusan » Pon Jún 21, 2004 11:27 pm

Ak ste vyskusali uz vsetko, aby ste si otvorili ucet v Banke a stale nic potom :

1. Niekedy sa ludia "museli" registrovat na policii , ked prisli do UK robit ako Au-pair alebo studenti. (no neviem ci sa niekto aj bol :) - ja nie a asi 99%slovakov tiez nie.
Teraz sa to nemusi, ale moze. Mozno ze by tam vedeli dostat nejake potvrdenie, keby sa isli zaregistrovat. ?

2. Co ak by si si nieco kupil cez Internet a nechal poslat na svoju adresu ? Neviem ci by fakturu uznali :(

3. Skuste sa zaregistrovat Online (napr. B-clays Banka)https://secure.barclays.co.uk/personal/ ... t_sole.htm
no aj tu musite dolozit nejaky proof of address. No ktovie, mozno to pojde jednoduchsie.

4. Ked sa zapisete na nejaky kurz, skola Vam dokaze vystavit list aj s vasou adresou. Ten by mohol stacit.

5. Ak mate dobreho kamarata, ktory ma uz ucet a ktory Vam moze doverovat, moze to vybvit aj on. Otvorit si novy ucet, alebo zriadit dalsiu kartu. (no to asi nebude vas pripad)

fuf, uz ma nic nenapada.... to je asi vseko .....este jeden:

6. Sfalsovat vypis telefonneho uctu - na farebnej kopirke.... BTW. to nebol moj napad, ale jedneho znameho... :roll: :oops:

No viacej Vam asi neporadim, vsetky vymenovane moznosti su iba teoreticke, zalezi iba od stastia.

vela stastia
Dusan

jarec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30

Poslať od jarec » Uto Jún 22, 2004 11:14 am

A skusali ste niekto zakupit si TV licence?
Je pripadne mozne si zakupit TV licence aj bez toho ze by ste mali televizor len pre to aby ste mali nejaky proof of address?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Jún 22, 2004 5:40 pm

Je pripadne mozne si zakupit TV licence aj bez toho ze by ste mali televizor len pre to aby ste mali nejaky proof of address?
Nevidim dovod preco nie. Pozor ale na cost, ceny su nasledovne:
"Currently a colour TV Licence costs £121.00 and a black and white licence costs £40.50." zo stranky: http://www.tvlicensing.co.uk

jarec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30

Poslať od jarec » Uto Jún 22, 2004 7:03 pm

Gina píšeCOLON
Nevidim dovod preco nie. Pozor ale na cost, ceny su nasledovne:
"Currently a colour TV Licence costs £121.00 and a black and white licence costs £40.50." zo stranky: http://www.tvlicensing.co.uk
Aha :(
Uz aj B/W TV licence sa mi vidi dost draha, len aby nepozadovali nejaky iny proof of address :-)
Ako je to s tymi kurzami anglictiny s ktorymi tiez otvoria ucet v banke? Su (v priemere) lacnejsie ako tych 40.5 libier?

Ci sa viacej oplati ten kurz alebo zakupit TV licence na B/W TV v pripade ze by nechceli zobrat vypis z uctu.

cepo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 02, 2004 9:46 am
CONTACTCOLON

potvrdenie o vedení účtu

Poslať od cepo » Pia Júl 02, 2004 9:50 am

Nazdar
chcem sa spýtať či banky pri otvorení účtu ako proof of address akceptujú potvrdenie o vedení účtu v SK.
Bol som vo VUB a chcel som zmeniť adresu na výpise z účtu a oni mi povedali že jednoduchšie je vydanie potvrdenia.
Je trojjazyčné a vraj ho vydávajú aj pre veľvyslanectvá keď niekto ide žiadať o víza.
Dik
Cepo

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

dobra rada ...

Poslať od mike2star » Pia Júl 02, 2004 9:23 pm

Cau Cepo,
neviem ci si si cital celu diskuziu, ale to bol presne moj pripad o ktorom sa tu rozvinula tato diskuzia.
Ja som to spravil tak, ako sa to prave chystas spravit ty. Mimoriadny vypis z uctu a k tomu papier/ potvrdenie ze si vlastnikom uctu, toho a toho, s rodnym cislo, cisom pasu atd.

Mozem ti povedat jednu vec. Ak si chces usetrit celodenne behanie po bankach, a nechce sa ti pocuvat v 30 - 40 bankach, ze to musi byt na jednom papieri a dufat, ze konecne narazis na niekoho normalneho, komu dojde ze ak je to na hlavickovom papieri banky, s podpisom tak to asi fakt bude tvoj ucet; tak sa snaz za kazdu cenu ziskat NORMALNY, REGULERNY VYPIS S TVOJOU ADRESOU NA JEDNOM PAPIERI.

Inak ti garantujem,ze si pripravis kopu problemov, ktore ti do zaciatku vobec netreba.
Mimochodom, banka by ti tuto sluzbu v ziadnom pripade nemala odopriet. To, ze je to pre nich jednoduchsie ta nemusi zaujimat, trvaj na svojom. Ja ti doporucujem to spravit za kazdu cenu tak ako ti to tu popisujem.
Ak sa tak stane, alebo to z inych (casovych...) dovodov nezvladnes, chod do banky a kontaktuj cloveka ktoreho som zmienil v mojom predchadzajucom prispevku. Tam by mala byt najlahsia cesta.

Good luck!
Mike

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

zbytocne komplikacie

Poslať od mike2star » Pia Júl 02, 2004 9:31 pm

Cau Jarec,
uz tu nejaky cas pozorujem diskuziu o tv licence, skolach a vselijakych ostatnych typoch proof of address.

Poznas tuto vedecku poucku?:
"To najjednoduchsie riesenie je obvykle to najspravnejsie."

Preco si zbytocne komplikovat zivot?
Nechaj si proste poslat vypis z banky a mas po starostiach.
Vsetko ostatne ta vyjde neporovnatelne drahsie a navyse ti davam tak 5% sancu, ze ti to akceptuju.
Dnes napriklad siel jeden moj kamos do banky poziadat o otvorenie uctu s regulernym vypisom s anglickou adresou a neotvorili mu ho. Aku si myslis, ze budes mat ty sancu s nejakou fakturou z ebay?

Cus,
Mike

otik
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
RegistrovanýCOLON Ned Máj 02, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Kings Cross
CONTACTCOLON

Nejake moje skusenosti aby ste boli este viac zmateni ;o)

Poslať od otik » Sob Júl 17, 2004 10:44 pm

No vidim ze co clovek to ine skusenosti ;o)
ja som to skusal vcera v 4-roch roznych bankach na wood green.

Samozrejme po roznych odporucaniach a skusenostiach inych ludi som sa vyzbrojil nasledovnym pre proof of address:
Vypis z mojho uctu z tatrabanky v anglickom jazyku vystaveny na moje meno a na moju londynsku adresu,
letter od zamestnavatela s mojou adresou, mzdou a.p.,
agreement od landlorda,
nejake listy ktore mi prisli postou dokonca aj jeden z HSBC...

Seriozne obleceny so serioznym obalom na dokumenty som sa vybral do bank ;o) ako to cele islo:
Barclays - Cakal som asi 10 cisel kym som sa dostal na radu a prva "pozitivna" vec bola ze vsetkych predomnou poslali do pecka z rovnakeho dovodu ako nakoniec aj mna.. Presviedcal som chlapika ako sa dalo, vypis z mojho uctu bol bezcenny, letter od zamestnavatela tiez lebo to nebola znama firma (toto mi povedali v kazdej banke ak by som robil pre BT ci BBC tak mi to akceptuju ;o), agreement ho vobec nezaujimal.. Ukazoval som mu kreditku aj debetnu TB kartu aby videl ze ten vypis je z realnej banky. Pytal som sa co by akceptovali, vravel UK vodicak, hypoteka, vypis z inej UK banky, billsy, council tax. Tak som sa mu snazil vysvetlit ze taketo dokumenty pravdepodobne nemusim mat nikdy. Jeho som takmer aj presvedcil ale bol sa pytat managerky a ona to zamietla. Takze nic.

HSBC - vsetky dokumenty dtto ako barclays, presviedcal som ju ze som sa pytal doma v mojej banke ze aka je partnerska banka v UK ze vraveli ze HSBC ze tento vypis by mali akceptovat, odisla ze si to ide checknut. Vratila a povedala ze vypisy z tejto krajiny nemoze akceptovat ;o)

Nationwide - DTTO, tu ich najviac zaujimal dopis od zamestnavatela, ale nieje to znama spolocnost tak to nemozu akceptovat. ;o)

Halifax - toto je fakt najviac cool banka aku som stretol zatial ;o) Chlapik vnutri taky uvadzac ci co to bol sa pytal na tieto papiere tak som mu poukazoval, povedal ok, it's ok.. zobral ma hlbsie do pobocky, povedal tu je telefon zavolaj volbu 3. Zdvihne ti to niekto a bude chciet zopar zakladnych informacii daju ti nejaky kod a s tym potom pojdes za tou slecnou tu vedla a vybavite to ;o) tak som zavolal povedal som co som kto som, chlapik ma prepojil, znova som povedal kto som co som a co chcem, zenskej som nic nerozumel ;o) telefon bol tiez na prt, mlela nieco o 3 rokoch ;o) potom mi vysvetlila ina uvadzacka v pobocke ze ak si chcem otvorit konto u nich v banke tak musim byt resident v UK minimalne 3 roky ;o)))

Tolko moje vesele skusenosti. Jedine co vidim je odporucanie niekoho vyznamneho, alebo natrafit na normalneho uradnika ;o) Este skusim nejake ine pobocky.. aj tak mam z toho celeho pocit ze tu vobec nejde o proof of address ale o nejky sposob ako filtrovat ludi alebo co.. Aj ked neviem presne co tym cielia ved ja od nich nechcem povolenie precerpania, ani kreditku, ani uver ani sekove knizky. chcem im dat moje peniaze a len tie pouzivat... cele je to chore.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Júl 18, 2004 2:45 am

A co takto si na miesto spekulovania zistit ake dokumenty sa v bankach akceptuju?
Halifax
Barclays
Nationwide
HSBC
NatWest

Z tych podmienok vyplyva, ze agreement od lanlorda, listy a potvredenie od zamestnavatela sa vo vseobecnosti neakceptuju. Uznavanie vypisov z bank mimo UK sa nikde explicitne neuvadza, ale ani nezakazuje(s vynimkou Nationwide, ti chcu len z UK). Vysvetlenie tychto pravidiel teda do velkej miery zavisi na svojvoli bankoveho uradnika. Treba preto vyskusat viac pobociek. Vediet dobre po anglicky a mat sebavedomie nie je na skodu a hlavne nenechat sa lahko odpisat.

Pikoska na zaver: v Halifaxe a HSBC by na otvorenie uctu mala stacit kombinacia pas+obciansky. Skusil to uz niekto?

otik
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
CONTACTCOLON

Poslať od otik » Ned Júl 18, 2004 1:22 pm

lubo píšeCOLON A co takto si na miesto spekulovania zistit ake dokumenty sa v bankach akceptuju?
Jasne, to bolo prve co som cital. Ale z tych dokumentov co tam uvadzaju mam sancu ziskat akurat tak vypis z mojej banky a to som spravil a aj ten mi je na gulovy lebo mi ho nechcu akceptovat ;o)
lubo píšeCOLON Vediet dobre po anglicky
No s tymto asi tazko nieco spravim za par dni. Ako viem tak viem. A neviem zas tak zle aby to nestacilo na otvorenie uctu.
lubo píšeCOLONmat sebavedomie nie je na skodu a hlavne nenechat sa lahko odpisat.
Sebavedome som tam isiel a ukecaval som ich ako sa dalo. Ale uradnici su hodne odolni ;o)
lubo píšeCOLONPikoska na zaver: v Halifaxe a HSBC by na otvorenie uctu mala stacit kombinacia pas+obciansky. Skusil to uz niekto?
Ide o proof of address a na obcianskom asi tazko mas anglicku adresu. Jedine ze by otvorili ucet na slovensku adresu ale o tom silne pochybujem. A hlavne Halifax kde mi povedali ze musim byt 3 roky UK resident ;o))

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Ned Júl 18, 2004 1:33 pm

Otik,
nedaj sa odradit, musis skusat ine pobocky, odporucam vyhnut sa pobockam v centre Londyna, skusaj pobehat banky v 4 a 5ke zone. Cim mensia, tym lepsie, cim menej cudzincov v okoli -este lepsie. Male pobocky si potrebuju viacej nahnat klientov, takze skor tam pochodis.
Banky su velmi opatrne pri otvarani uctov a ani sa necudujem. Ved keby kazdemu co prisiel po 1 maji tu mali otvorit ucet (niekolko 10 tisic) a po mesiaci o5 zrusit (kedze 80-90% turistov odchadza s5), tak by nic nezarobili.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Ned Júl 18, 2004 3:15 pm

otik píšeCOLONIde o proof of address a na obcianskom asi tazko mas anglicku adresu. Jedine ze by otvorili ucet na slovensku adresu ale o tom silne pochybujem.
Preco nie? Pozri si napr. http://www.barclaysdestinationuk.com
Setting up your bank account with Barclays is straightforward.

Collect the following items:

- Your passport
- Proof of address, either in the UK or from
your country of origin
- A letter of introduction from your employer in
the UK

Then either visit your local Barclays branch to complete your application with a fully-qualified member of staff

OR

Complete this form online and post it as instructed.
Podla mna to vyzera byt celkom jednoduche(viem, ze v skutocnosti to take nie je;) Ale teoreticky by sa to malo dat, treba skusat.
otik píšeCOLONA hlavne Halifax kde mi povedali ze musim byt 3 roky UK resident ;o))
To iste. To, ze nieco v nejakej pobocke povedia este neznamena, ze to naozaj tak je.
Dusan píšeCOLONodporucam vyhnut sa pobockam v centre Londyna
Male pobocky su dvojsecna zbran. Ak tam este cudzinca nevideli, budu 2x tak opatrni, aby nespravili chybu.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
CONTACTCOLON

ucty

Poslať od mike2star » Ned Júl 18, 2004 8:57 pm

Ahoj,
ak mas vypis z banky v anglictine, nevesaj hlavu kamarade!!!
Skus tu pobocku v Nat West o ktorej som pisal kdesi hore.

To ze banky v 4-5 zone su povolnejsie sa mi zda trochu divne. za prve, kedze su to male pobocky vacsinou musis cakat na appointment a potom ta odmietnu.
Ja som to skusal tak, ze co najskor sa rozpravat s kompetentnym clovekom v banke a ukazat potrebne dokumenty.

Dalsia vec je ta ze sa nesmies vzdavat, obiehaj banky pokym ti neodpadnu nohy :) To co mas postacuje na otvorenie uctu, musis len narazit na spravneho cloveka, ver mi. Cim viac ich vyskusas tym vacsiu mas sancu.

A na vasom mieste by som sa uplne vykaslal na to co banky akceptuju a neakceptuju ako proof of address, akonahle zistia ze nie ste z uk, vztahuju sa na vas ine pravidla.

Takze funguje pravidlo: kto nic neskusi nic neziska.
So sebavedomim by som to prilis neprehanal, chovajte sa normalne, profesionalne; nie ako niekto komu bude ctou otvorit ucet...

OK,
bye for now,
Mike

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

....

Poslať od Anjelik » Pon Júl 19, 2004 7:37 am

ahoj ja uz mam adresu kde budem aj s priatelom v Londyne byvat, ale nemam cely postcode... bude to problem ak ho nebudem mat aj na vypise? Ak mi viete niekto pomoct so zistenim toho postcodu prosim pomozte... ta adresa je :
12 Audax
The Lower Strand
Colindale
London
NW9

vdaka za pomoc

A.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: ....

Poslať od jaro » Pon Júl 19, 2004 11:30 am

Anjelik píšeCOLONAk mi viete niekto pomoct so zistenim toho postcodu prosim pomozte...
Skus sluzbu, ktoru ponuka Royal Mail:
www.royalmail.com

---------------------
2:31 pm update:
Teraz pozeram, ze kym som to hladal, Bomo ma predbehol, vsetko zistil a napisal prispevok o par minut skor ako ja. Takze nic.
:-)
Naposledy upravil 1 dňa jaro, celkovo upravené 0

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

....

Poslať od Anjelik » Pon Júl 19, 2004 2:17 pm

bomo:

ja Ti velmi pekne dakujem, ani nevies ako velmi.... :o) naozaj, lebo clovek, kt. mi mal poslat celu tu adresu to nespravil ani ked som mu pisala mail s prosbou o jej zaslanie..... :o(

dik, dik, dik

A.

otik
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 44
CONTACTCOLON

Poslať od otik » Pon Júl 19, 2004 9:29 pm

Dik vsetkym za postrehy.. Mam papier od landlorda ktory je klientom HSBC a napisal mi promptne list pre HSBC kde im slusne vysvetlil ze by mi konto mali otvorit lebo nemozem inym sposobom prijimat vyplatu a teda ani platit najom a to by ho mohlo vyrazne poskodit ;o) Tak idem zajtra s touto zbranou do rovnakej pobocky pripadne este do pobocky landlorda. Zatial dik. Dam vediet.
Anjelik píšeCOLON lebo clovek, kt. mi mal poslat celu tu adresu to nespravil ani ked som mu pisala mail s prosbou o jej zaslanie..... :o(
Preco mi to pripomina "Siraka" z CUO. ;o)

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Anjelik » Uto Júl 20, 2004 9:45 am

Preco mi to pripomina "Siraka" z CUO. ;o)
o com to hovoris? bud konkretny.... :o)
a.

Lucia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 2:48 pm
BydliskoCOLON King's Cross,London

pre Anjelik

Poslať od Lucia » Uto Júl 20, 2004 2:03 pm

Ahoj, moje (nase) skusenosti s touto agenturou su v prislusnom fore, ak budes chciet, precitaj si.

cmudo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 10:58 pm
BydliskoCOLON brighton and hove

otvoril som ucet az na tretikrat

Poslať od cmudo » Str Júl 21, 2004 11:50 pm

nazdo. ucet mam v hsbc, potom co ma odbili v barclays a natweste. v hsbc som musel ale vystriedat 3 pracovnikov aby mi to otvorili. zalezi na nich. takze po tyzdni sa mi to podarilo. proof of my adress som mal vypis z banky na slovensku, takze ucet mi otvorili s adresou v SR a ako prechodnu mi dali anglicku a tu som im dal len ako prehlasenie. po tomto je len vecou dohody ako to bude ficat, oni mi chceli napr. posielat vsetko ohladom platob.karty na slovensko ale po debate povolili uk adresu. v skratke po hodine jednania som odchadzal nadmieru spokojny, s debetkou - switch/maestro, a ponukou uveru ze kedykolvek budem chciet.
este jedna zaujimavost=pri zmene adresy cez internet vam netreba nic dokladovat, jednoducho kliknete na zmenu a dovidenia. viem ze proof potrebuju zo zakona riadne preverit, ale nieje to potom sprostost pri zmene adresy cez internet? vela zdaru

emilia_novakova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Aug 04, 2004 10:04 am

RE: Proof of Address

Poslať od emilia_novakova » Pia Aug 13, 2004 3:30 pm

Veci ktore som tu nevidela spominane ohladom potvrdenia bydliska v UK.

Ak Vam slovenska banka vystavi vypis uctu (iba)na vasu momentalnu zahranicnu korespondencu adresu a tato adresa je na nom jediny Vas identifikator, nemozete sa cudovat ze Vam to nemozu v Anglicku uznat ako PoA. Pretoze ako to bude s Vasimi menovcami? Ako vydokladujete, ze je to vypis Vasho uctu a nie niekoho ineho. Nemozete to spojit ani len s Vasou debetnou ci kreditnou kartou, kedze vypis nie je ku kartam nijako zviazany(id kodom atp.) takze ukazovat u prepazky kartu k tomuto uctu-ako to niekto uz spominal je taktiez nepouzitelne.

Niekto uz spominal ze od aprila Tatrabanka uvadza 2 adresy(trvale bydlisko + zahranicnu adr.) a to by som skor chapala ako klad nez ako zapor a problem.

Ina vec by bola ak by sa na vypisoch(na poziadanie zakaznika) mohlo uvadzat Vase rodne cislo. Lenze za a) rodne cislo im v Anglicku asi nic nepovie(vedia vobec Anglicania co to je?) a za b) stretli ste sa uz s tym vypisoch uctov mozu byt Vami poziadane udaje, robi to nejaka slovenska banka?

Ako to ja vidim je najlepsie vziat si od banky potvrdenie, ze u nich mate vedeny ucet a poslat ho na anglicku adresu, stoji to okolo 500Sk. A na vypis z uctu sa vykaslat.

?

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Pon Sep 06, 2004 8:40 pm

Takze tu je moja posledna skusenost.
V Halifaxe by to malo ist iba na zaklade pasu a ID z EU member country. Takze vybaveny tymito dokladmi som sa pobral do pobocky Halifaxu v Prestwichi. Mila pani hned pri dverach sa ma snazila poslat prec hned na zaciatku, akoze nemam proof of address, ale ja som jej hned na to ukazal v tej ich brozurke ze staci ID z clenskeho statu EU. Nato som bol usadeny v utulnej kancelarii, kde sa ma ujala jedna zo zamestnankyn tejto pobocky. Po otazke ci je Slovensko clenskym statom EU sme pokracovali v rozprave na temu proof of address. Dana slecna sa ma snazila odbit ze moj obciansky preukaz nie je dostacujuci, co som si samozrejme aj myslel. Tak som sa jej spytal ze preco na ich webstranke je takyto dokumet uvedeny ako dostacujuci. Po rozhovore s manazerom pobocky a telefonickej konzultacii s 2 ludmi v centrale mi bohuzial oznamila ze moj OP nemoze akceptovat. Kedze som s tym pocital, vytiahol som Tenant agreement, aj ked len prefoteny. Po pociatocnom vahani a dalsej konzultacii so sefom mi ho akceptovali, ale myslim ze len preto aby sa ma zbavili :-)
Takze treba byt neoblomny a pojde to..

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

PHONE BILL

Poslať od motor » Štv Dec 23, 2004 7:40 pm

Inac ten proof of address... nechcem tu provokovat... ale co je tazke na ziskani BT phone bill?! :-(
HM. AK MAS TRI MESIACE NA TO.. AK BOLA LINKA V BYTE A NIKTO JU PRAVE NEMA AKTIVNU, TAK JE TO POHODA AK TAM CHCES BYT ASPON TRI MESIACE. NA MENEJ SI NEUROBIS LINKU. ZA DRUHE, AK NEBOLA/JE POUZITA, MOZES PLATIT 80 LIBIER ZA UROBENIE. A AK UZ BUDES MAT LINKU, TAK TI V BANKE AJ TAK ZOBERU IBA TRI POSLEDNE VYPISY AKO RELEVANTNE... :-)

WELCOME TO THE REAL WORLD
BTW, Nationwide ako mi povedala kamoska v septembri, nexe proof. resp netreba ako na barclays ci natwest ap. okrem toho NatWest uz NEBERU IBA JEDEN VYPIS Z BANKY V SR S ADRESOU V UK!! ine banky snad este ano.. a medical card, co bola vcelku pohoda v lloyds, tak to uz tiez nefrci..
este ze som tu bol v lete a mam ucet ked nabuduce pridem a mam prasule na Cash ISA ucte.. :-)

billkiller
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 2:12 pm

proof of adress

Poslať od billkiller » Ned Feb 13, 2005 2:21 pm

a co kdyz jeste nevim kde budu v uk bydlet jak zmenim adresu pro prijem vypisu z uct?????????

viki100
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Feb 20, 2005 5:12 pm
BydliskoCOLON bratislava

adresa znameho?

Poslať od viki100 » Pon Feb 21, 2005 11:41 am

Zožen si nejakého známeho, ktorý už v UK je a ktorý bude súhlasiť s tým, že mu na jeho adresu prídu tvoje papiere z banky po založení účtu
presne na toto som sa chcela spytat.da sa teda pouzit adresa niekoho ineho kto uz byva v UK alebo si to banky nejakym sposobom aj overuju? a co vlastne potom na tu adresu pride?nemozem si vsetko osobne vyzdvihnut v banke?
dik za odpoved

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: adresa znameho?

Poslať od jaro » Pon Feb 21, 2005 11:53 am

viki100 píšeCOLONda sa teda pouzit adresa niekoho ineho kto uz byva v UK alebo si to banky nejakym sposobom aj overuju?
Nie, ziadna banka (slovenska ani britska) si neoveruje ci naozaj byvas tam, kde chces mat zaslane vypisy.
viki100 píšeCOLONa co vlastne potom na tu adresu pride?
Vypis z tvojho slovenskeho uctu s tvojim menom a UK adresou. O to tu ide, nie? Aby si mala svoje meno a UK adresu na oficialnom papieri, co sluzi ako dokaz adresy (proof of address) pri otvoreni noveho uctu v UK.
viki100 píšeCOLONnemozem si vsetko osobne vyzdvihnut v banke?
Neviem, opytaj sa vo svojej slovenskej banke, ci na takom vypise z uctu, ktory si vyzdvihnes osobne, bude figurovat tvoja novo-nahlasena adresa v UK.

23.23
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2005 9:16 pm

Poslať od 23.23 » Sob Júl 16, 2005 2:03 pm

Ahojte !

Prosim Vas, aky je presny postup ked si chcem zaplatit TV licenciu/ aby som uz mal Prof of adress/
Videl som to na poste ze sa da vybavit este na CB televizor /50libier/ Je to na rok ? Ako to je - pojdem na postu, vyplnym, zaplatim,kedy pride prvy vypis alebo ako to presne je a kolko to je mesacne.....?
Na tom dome uz je TV licencia kupena. Takze, ked pojdem na postu, a chcem to vybavyt este raz a len na moje meno, da sa to ? Oni to vedia na poste, alebo to nebude problem ?
Majitel domu o tom bude vediet ? Pre TV spolocnost je podla mna jedno, vsak dostanu este raz peniaze, nie ?
Majitel domu my nechce pripisat/vybavyt/ meno na jej TV licenc.
Inu moznost uz asi nebudem mat,a obetoval by som tie peniaze dovtedy, ak dostenem ten vypis/prof of adress/

Diky za odpovede

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Proof of Address

Poslať od andrea a. » Sob Júl 16, 2005 3:20 pm

Tusim tu uz ludia spominali, ze im banky doklad o zaplateni TV licence neuznali ako Proof of Address, takze tym je tvoj problem vyrieseny ;o)

Co sa tyka TV licence, pokial viem, tak kazdy, kto ma TV, by mal mat TV licence, napr. ak zijes v dome, kde su tri izby, a kazda izba je prenajata osobitne (a kazdy tenant si kupi vlastnu TV), tak by mal mat dom 3 licencie.

Ale ak mate len 1 TV (povedzme v spolocnej obyvacke), tak samozrejme staci 1 TV licence.

Dost ludi mi povedalo, ze sa im najjednoduchsie podarilo otvorit bankovy ucet, ak si vybavili UK Provisional Driving Licence (trva to asi 2-3 tyzdne a stoji to tusim £38). Ak uz mas slovensky vodicak, tak si ho skus vymenit za UK driving licence s tvojou momentalnou adresou.

(Prirodzene, toto sa ti oplati iba ak sa tu chystas jazdit).

Si si isty, ze si uz vyskusal vsetky ostatne moznosti?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Júl 20, 2005 9:26 am

Co sa tyka TV licence, pokial viem, tak kazdy, kto ma TV, by mal mat TV licence, napr. ak zijes v dome, kde su tri izby, a kazda izba je prenajata osobitne (a kazdy tenant si kupi vlastnu TV), tak by mal mat dom 3 licencie.
Si si ista Andrejka? Ako bude ujcek z TV licencing vediet ze dom je prenajaty na sposobe house share?

Staci ked v obytnej jednotke je jedna licencia, televizorov tam moze byt kolko chcete.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Júl 20, 2005 10:30 am

Myslim, ze Andrea sa nemyli:
If you are going to be sharing a house, a separate tenancy agreement would normally mean your room is classified a separately occupied place. In this case, if you have a TV in your room, you will need your own TV Licence.

However, if there is only one TV in a communal area, then only one TV Licence is required. Similarly, if your house can be treated as one place shared by all, then only one TV Licence is required - a joint tenancy agreement would normally indicate that there is only one separately occupied place.

Ultimately, if your address is unlicensed, both you and your landlord could face prosecution and a fine of £1,000 regardless of your tenancy agreement.
Zdroj: TV Licensing

BUTTON_POST_REPLY