otvorenie uctu v Barclays

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jozo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Aug 14, 2004 3:11 pm
BydliskoCOLON Colliers Wood

otvorenie uctu v Barclays

Poslať od jozo » Uto Dec 12, 2006 10:42 pm

pre tych, ktori maju problem s otvorenim uctu a su tu menej ako 3 mesiace, skuste zajst do Barclays, tento vikend tam mojmu kamosovi akceptovali obciansky ako proof of adress. Mila pani nam vysvetlila, ze na to prisli len nedavno, ze mozu akceptovat obciansky ak ste tu menej ako 3 mesiace, kedze v takej kratkej dobe je tazke zohnat nejaky anglicky proof af adress.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Dec 13, 2006 12:12 am

jozo, ak tu budes dlhsie, pochopis jednu vec - otvorenie uctu v banke (a nielen toto) zavisi od jednotliveho pracovnika v banke. Pretoze to, ze tvoj kamos nemal problem si otvorit ucet a ako proof of address mu uznali obciansky preukaz je taka rarita, ze az. O tom velmi vazne pochybujem - skor si myslim, ze kamos nepochopil inu vec. Mohol totiz mat obciansky prukaz ako doklad totoznosti, ale urcite nie ako proof of address. Na obcianskom preukaze urcite nema adresu bydliska na uzemi v UK. Na proof of address musel mat nejaky doklad (najcastejsie bill) o jeho adrese tu v UK.

jozo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13

Poslať od jozo » Str Dec 13, 2006 9:02 pm

ach sandie sandie, skus si este raz precitat co som napisal a potom co si napisala ty. Kamos nic zle nepochopil. Ako som uz spomenul obciansky akceptuju v Barclays ako proof of adress, bol som toho svedkom v tej banke som bol totiz s kamosom.
A ako to cele prebiehalo, prisli sme do banky, ze chceme ucet a oni, ze ci mame nejaky proof of adress, my ze nie, ze kamos je tu len mesiac a este nic nestihol vybavit a oni na nas, tak kedze je tu len mesiac (resp. menej ako 3 mesiace) mozu ako proof of adress akceptovat vodicsky, ale kedze kamos na nom nema adresu, tak spomenuli obciansky(tam samozrejme adresa je) tak si ten obciansky zobrali a spravili fotokopiu a udaje pekne zapisali do dotaznika a az potom sa pytali na UK adresu, ktoru sme im nadiktovali. Keby si stale neverila, tak ta pobocka je v Chatham-e, mozes sa tam ist spytat.
Takze asi tolko, sorry, ze som sa tak rozpisal, ale moj prvy prispevok bol mysleny ako pomoc pre druhych a nie ako nejake chvastanie sa, alebo vymysly.
Takze pekny den vsetkym.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Dec 13, 2006 10:10 pm

ach jozo, jozo .... zopakujem este raz, ze ste mali velke stastie, lebo toto je skor vynimka ako pravidlo, ze vam otvorili ucet len na zaklade obcianskeho preukazu a adresy, ktoru ste im nadiktovali. Oni totiz potrebuju proof of address tu v UK - cize nejaky doklad, ze mate nejaku adresu tu v Britanii. A myslim, ze pani v banke bola viac nez benevolentna, ked ste jej ani nemuseli predlozit proof of address (v UK) na nejakom liste (najcastejsie nejakom liste z Borough Council, Inland Revenue alebo podobne - skratka niekde, kde je uvedene na liste v adrese vase meno a prislusna adresa tu v UK).

Ale to uz asi ty zatial netusis o com hovorim ja ....

Takze si zatial gratuluj, ze si natrafil na takuto neporiadnu pani v banke, lebo inak by si to take jendoduche nemal ;-)

Ale po case pochopis :-)

jozo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13

Poslať od jozo » Str Dec 13, 2006 11:56 pm

Tak a este raz :) v BARCLAYS maju nejaku klauzulu, vyhlasku, volaj si to ako chces, kde sa hovori, ze ak si v UK kratsie ako 3 mesiace moze byt ako tvoj proof of address pouzity obciansky, to je vsetko co hovorim.
A viem, ze je to vynimka, preto to tu spominam, je to totiz iba v Barclays. V Nat west a Abbey som sa s tym nestretol, jedine v HSBC ti ponuknu ucet pre novopristahovalcov, ale za ten musis platit.
A s tym, ze po case zistim si trosku vedla, kamos je tu sice mesiac, ale ja uz koncim treti rok, takze asi viem o com hovoris, sam som si svoje prezil pri vybavovani uctu pred vyse 2 rokmi...
A tymto som chcel pomoct inym, aby cez to nemuseli ist tak ako ja.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Dec 14, 2006 12:57 pm

S tymi Barclays je to pravda a fungovalo to uz pred viac ako rokom ked som prisiel do UK.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Štv Dec 14, 2006 2:53 pm

xaxa, takze si nemusel predlozit nejaky oficialny lit (ako som uvadzala vyssie) ako tvoju proof of address tu v UK?
Tak to teda zopakujem do tretice - mali ste stastie, chalani, lebo to naozaj nie je pravidlom. Btw, sama mam ucet v Barclays, takze aj ja viem, co hovorim ;-)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Dec 14, 2006 3:54 pm

sandie píšeCOLONxaxa, takze si nemusel predlozit nejaky oficialny lit (ako som uvadzala vyssie) ako tvoju proof of address tu v UK?
nemusel, ani som nic take nemal. Prelozil som OP a Pas. Tiez to sice nebolo priamociare lebo slecna nad tym maturovala asi 45 min. Je mi jasne ze tu v bankach neexistuje ziadny system, takze je to vec nahody, ale je to mozne aj bez tych "dokazov" (ktorych aj male dieta vyrobi 10/hodinu) :)

petiar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Str Okt 05, 2005 2:12 pm

barclays

Poslať od petiar » Str Máj 09, 2007 8:13 pm

mne stacilo v barclays predlozit len pas alebo obciansky, uz si nepamatam, ale tiez som si vybavoval ucet asi tyzden po tom ako som sem dosiel.

DIAMANTINKA
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Str Máj 05, 2004 12:11 pm
BydliskoCOLON LONDON - HAMMERSMITH

BANKOVY UCET

Poslať od DIAMANTINKA » Štv Máj 10, 2007 10:50 am

Ja som si bankovy ucet vybavila v HSBC, ale nie ten pre "pristahovalcov" ale klasicky Basic bank account, a po 3 mesiacoch mi ponukli Bank account plus (momentalne to leti v reklamach, kde mi zatial dali len SOLO kartu, ale po dalsich 3 mesiacoch mi daju este lepsiu kartu, ak tam budem mat min. £300 paid in za mesiac (co bude).
Na tu SOLo kartu som potrebovala proof of address, nastastie sosm bola registrovana na ELECTION (volby) takze to bolo ako proof of address.
Mala som stastie.

bladeova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Máj 10, 2007 6:36 pm

Re: otvorenie uctu v Barclays

Poslať od bladeova » Štv Máj 10, 2007 6:59 pm

V Barclays poskytnu ucet bez problemov,ked predlozite obciansky preukaz, pas a list od zamestnavatela,ze u neho robite. Ja som si to vybavovala minuly tyzden.

lavacx
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Apr 27, 2007 3:11 pm
BydliskoCOLON West Hampstead

barclays

Poslať od lavacx » Štv Máj 10, 2007 8:40 pm

mozem z vlastnej skusenosti potvrdit a vybavoval som to uz asi 8 ludom ze sa da otvorit ucet v barclays na OP alebo vypis zo slovenskej banky so slovenskou adresou ak ste v UK menej ako tri mesiace (co v podstate nikto nevie kolko ste tu) a ak vam to v niektorej pobocke nebudu chciet uznat tak mi typek povedal, ze staznost bude pre daneho zamestnanca dost neprijemna lebo je to len o tom overit si tuto info vo vlastnom systeme...
a btw otvoria vam tam dost dobry ucet s Visa debit kartou a hned ponuknu aj kreditku....;)

BUTTON_POST_REPLY