Zrusenie mesacnych poplatkov za vedenie uctu HSBC

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Mako21
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Aug 24, 2006 12:06 pm

Zrusenie mesacnych poplatkov za vedenie uctu HSBC

Poslať od Mako21 » Uto Jan 16, 2007 7:09 pm

Mam ucet v HSBC som uz dlhsiu dobu na Slovensku. Chcem zrusit mesacne poplatky za vedenie uctu no ucet si ale chcem nechat. Ma s tym niekto skusenosti? typ uctu Bank AC plus
dakujem za odpovede

Adda
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Str Mar 16, 2005 10:37 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Adda » Pia Jan 19, 2007 1:21 pm

Musis ten ucet downgradovat naspat na basic account. Zavolaj do call centra a vyziadaj si zmenu typu uctu.

misoldn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2007 9:23 pm

to nejde

Poslať od misoldn » Pon Aug 20, 2007 9:47 pm

Ahoj, ten ucet zmenit nemozes, pokial ho nemas dlhsie ako rok. Su v nom sluzby, za ktore platis, nie ucet ako taky.
Ak ho mas cerstvo otvoreny, je to zmluva na rok, kde platis mesacne.

Pokial ho mas viac ako rok, malo by to ist zmenit. V call centre to mozno nebudu vediet urobit. To som si nie isty, ale v banke urcite ano.

Nick
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 11:30 am

Re: Zrusenie mesacnych poplatkov za vedenie uctu HSBC

Poslať od Nick » Štv Jún 05, 2008 9:16 am

Otvoril som si účet v HSBC. Spočiatku to bol “Basic Account”, ku ktorému som dostal “Self Service Card”. Potreboval som však kartu, ktorú by som mohol používať nielen na vyberanie hotovosti, ale aj na platenie v obchodoch a to mi zmienená karta neumožňovala. Rozhodol som sa preto pre bankou doporučený upgrade účtu na Bank AC plus. K tomu som dostal Debit Card, ktorá mi to umožnila, no samozrejme nebolo to zdarmo. Začal som platiť mesačný poplatok za služby patriace k tomuto účtu, ktoré som zatiaľ nevyužil. Chcem sa spýtať, čo by som mal urobiť, aby som Debit Card mohol aj naďalej použivať, no spôsobom, aby som nemusel platiť zmienené mesačné poplatky. AC plus používam viac ako jeden rok. Vďaka za pomoc.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Štv Jún 05, 2008 9:53 am

Nick píšeCOLONOtvoril som si účet v HSBC. Spočiatku to bol “Basic Account”, ku ktorému som dostal “Self Service Card”. Potreboval som však kartu, ktorú by som mohol používať nielen na vyberanie hotovosti, ale aj na platenie v obchodoch a to mi zmienená karta neumožňovala. Rozhodol som sa preto pre bankou doporučený upgrade účtu na Bank AC plus. K tomu som dostal Debit Card, ktorá mi to umožnila, no samozrejme nebolo to zdarmo. Začal som platiť mesačný poplatok za služby patriace k tomuto účtu, ktoré som zatiaľ nevyužil. Chcem sa spýtať, čo by som mal urobiť, aby som Debit Card mohol aj naďalej použivať, no spôsobom, aby som nemusel platiť zmienené mesačné poplatky. AC plus používam viac ako jeden rok. Vďaka za pomoc.
Chod do pobocky a spytaj sa ci existuje nejaky produkt, ktory ti vyhovuje. Ked treba tak pohroz odchodom do inej banky, pripadne navstiv inu banku.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Štv Jún 05, 2008 11:54 am

Nick píšeCOLONOtvoril som si účet v HSBC. Spočiatku to bol “Basic Account”, ku ktorému som dostal “Self Service Card”. Potreboval som však kartu, ktorú by som mohol používať nielen na vyberanie hotovosti, ale aj na platenie v obchodoch a to mi zmienená karta neumožňovala. Rozhodol som sa preto pre bankou doporučený upgrade účtu na Bank AC plus. K tomu som dostal Debit Card, ktorá mi to umožnila, no samozrejme nebolo to zdarmo. Začal som platiť mesačný poplatok za služby patriace k tomuto účtu, ktoré som zatiaľ nevyužil. Chcem sa spýtať, čo by som mal urobiť, aby som Debit Card mohol aj naďalej použivať, no spôsobom, aby som nemusel platiť zmienené mesačné poplatky. AC plus používam viac ako jeden rok. Vďaka za pomoc.
Tak to jsi udelal chybu, ze jsi se nechal nachytat na marketing HSBC - HSBC ma i current account bez poplatku s debetni kartou. Ja mam take bank account plus, ale tam se mi penize vraci v urocich, neplaceni poplatku za vyber v zahranici a jelikoz dost cestuju, tak i v pojisteni.
V zasade to mas ted tezke, jelikoz tenhle druh uctu je fixovan na kontrakt na jeden rok, po kterem ho muzes zrusit a prejit na jiny ucet. Mozna Ti umozni se z toho vyplatit (zaplatit poplatky na zbytek rocniho obdobi), ale to si musis zjistit sam.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Jún 05, 2008 3:00 pm

def píšeCOLON
Tak to jsi udelal chybu, ze jsi se nechal nachytat na marketing HSBC - HSBC ma i current account bez poplatku s debetni kartou. Ja mam take bank account plus, ale tam se mi penize vraci v urocich, neplaceni poplatku za vyber v zahranici a jelikoz dost cestuju, tak i v pojisteni.
V zasade to mas ted tezke, jelikoz tenhle druh uctu je fixovan na kontrakt na jeden rok, po kterem ho muzes zrusit a prejit na jiny ucet. Mozna Ti umozni se z toho vyplatit (zaplatit poplatky na zbytek rocniho obdobi), ale to si musis zjistit sam.
Def ma pravdu.

Basic Bank Account - ten co si mal
Bank Account - ten co by si chcel
Bank Account Plus - ten co si dostal

viac info tu.

Nick
Member
Member
PríspevkyCOLON 54
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 11:30 am

Poslať od Nick » Uto Jún 10, 2008 12:50 pm

Ak si dobre spomínam na začiatku, keď som vybavoval upgrade na Account plus, bolo mi povedané, že “Basic Account” mám príliš krátko na to, aby som mohol získať, mnou požadovanú kartu - s možnosťou platenia v supermarketoch a s bezplatným vedením účtu k tomu. Ako varianta mi bol navrhnutý “Bank Account Plus”. Neviem preto, do akej miery to bol marketing HSBC a do akej miery nie. Neviem či to bolo snaha banky pomôcť mne ako cudzincovi :-) alebo pomôcť sebe :-( alebo nevedomosť pracovníka o možnostiach, ktoré banka poskytuje. Samozrejme aj mne sa vracia časť peňazí v úrokoch naspäť, tak ako to uvádza vo svojom príspevku Def. No keďže veľa necestujem, služby ako neplatenie poplatku za výber v zaharaničí a poistenie nevyužívam, preto som sa rozhodol pre účet a kartu, ktoré by boli bez poplatkov.

Asi 3-4 mesiace ako som napísal tento príspevok, keďže som dosť zaneprázdnený, som bol narýchlo v banke, aby som sa ich spýtal, aké je riešenie v takomto prípade. No zrejme som narazil pri priehradke pre informácie, v tejto záležitosti na menej kompetentnú osobu, lebo mi nevedela podať zodpovedné informácie, ani ma odporučiť na príslušnú sekciu na ich webovskej stránke, ako to prehľadne urobil Ubeno. Vďaka za vaše odpovede

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Sob Jún 21, 2008 3:47 pm

Nick píšeCOLONAk si dobre spomínam na začiatku, keď som vybavoval upgrade na Account plus, bolo mi povedané, že “Basic Account” mám príliš krátko na to, aby som mohol získať, mnou požadovanú kartu - s možnosťou platenia v supermarketoch a s bezplatným vedením účtu k tomu. Ako varianta mi bol navrhnutý “Bank Account Plus”. Neviem preto, do akej miery to bol marketing HSBC a do akej miery nie. Neviem či to bolo snaha banky pomôcť mne ako cudzincovi :-) alebo pomôcť sebe :-( alebo nevedomosť pracovníka o možnostiach, ktoré banka poskytuje. Samozrejme aj mne sa vracia časť peňazí v úrokoch naspäť, tak ako to uvádza vo svojom príspevku Def. No keďže veľa necestujem, služby ako neplatenie poplatku za výber v zaharaničí a poistenie nevyužívam, preto som sa rozhodol pre účet a kartu, ktoré by boli bez poplatkov.

Asi 3-4 mesiace ako som napísal tento príspevok, keďže som dosť zaneprázdnený, som bol narýchlo v banke, aby som sa ich spýtal, aké je riešenie v takomto prípade. No zrejme som narazil pri priehradke pre informácie, v tejto záležitosti na menej kompetentnú osobu, lebo mi nevedela podať zodpovedné informácie, ani ma odporučiť na príslušnú sekciu na ich webovskej stránke, ako to prehľadne urobil Ubeno. Vďaka za vaše odpovede
Moja skusenost s HSBC bola dobra, dostal som hned na prvykrat basic account, ku ktoremu mi vystavili hned aj debetnu a creditnu kartu a to vsetko bez poplatkov. Samozrejme, ze sa mi snazili "nanutit" vyssie verzie uctov, s poplatkami a kadejakymi "vyhodami", ale to som som odmietol so slovami, ze mozno neskor :)
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY