Za akych podmienok mam narok na vratenie dani?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
petiar
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Str Okt 05, 2005 2:12 pm

Za akych podmienok mam narok na vratenie dani?

Poslať od petiar » Str Máj 09, 2007 8:22 pm

Prebrowsoval som toho dost, viem mnoho o procese vratenia dani, ale nikde som sa nedocital za akych podmienok mam narok na ich vratenie? Mesacne odvadzam vyse 700 libier z mojej hrubej mzdy, tak reku ze keby sa mi z toho podarilo len cosi, bolo by fajn...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Za akych podmienok mam narok na vratenie dani?

Poslať od xaxa » Str Máj 09, 2007 8:48 pm

petiar píšeCOLONPrebrowsoval som toho dost, viem mnoho o procese vratenia dani, ale nikde som sa nedocital za akych podmienok mam narok na ich vratenie? Mesacne odvadzam vyse 700 libier z mojej hrubej mzdy, tak reku ze keby sa mi z toho podarilo len cosi, bolo by fajn...
Ak si zaplatil viac nez by si mal.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

zalezi od celkoveho prijmu za tax year

Poslať od motor » Štv Máj 10, 2007 10:45 am

zdravim..

HUH. takze tebe strhli na NINO a tax 700 mesacne???
FUF. tak to ty sotva pocitaj s nejakym zavaznym vratenim dani.

ALE, ak si robil iba cast tax year, podla mna ti strhavali viac ako mali kedze si sa vopchal asi do 22% tax bracket vacsinou prijmu cize..

do 5035 gross za 2006-7 tax year mas narok na vratenie vsetkych dani. NINO sa neda moc vratit ak nie si obcan NZ ktory si moze NINO pripevky prehodit do svojho domaceho systemu, kedze NIC su na healthcare a pension..

nad cca 4500 ci 4700 libier hrube rocne plati clovek NIC. troska sa to zmeni od aprila 2008, vratane zrusenia 10% tax band /GREEDY GORDY kreten/ co prijde ludi na malom prijme dost draho akonahle sa prehupnu cez 5225 GBP pa.

Ja ked som robil full-time za 6ph, mi strhavali dakych 150-170 libier na dane a NINO mesacne.
a v tom bolo zaratane nezdanitelny zaklad za predpokladu ze budem pracovat do konca tax year.
heh. nerobil som lebo sa mi nechcelo. takze peknych 856 na daniach spat :-D

anyway, mas tri roky lehotu na ziadost o vratenie.
easy peasy. kopa rubrik tu je o tom co a ako urobit.
zopar ludom som to uz pisal v inych threads..
zatim

BUTTON_POST_REPLY