Poradíte mi vhodnú kreditnú kartu?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
durkovsky
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 3:49 pm

Poradíte mi vhodnú kreditnú kartu?

Poslať od durkovsky » Pia Okt 22, 2004 4:00 pm

Mohli by ste mi odporucit nejaku kartu ktora splna tieto podmienky :

1. Da sa nou platit v obchodoch
2. Daju sa nou objednavat letenky/listky na internete
napr. Bmi Baby,EasyJet,RyanAir alebo aj CSA,SkyEurope...
3. Daju sa nou objednavat veci z internetovych obchodov
4. Nebol by za nu ziadny mesacny poplatok

Na urokoch alebo vyske overdraftu mi nezalezi
Momentalne mam uz asi 7 mesiacov Basic Bank Account v HSBC Bank.
Som uplne zmeteny z toho co je kreditna/debitna karta embosovana/neembosovana...Solo,Switch,Maestro,Mastercard,Visa...
Poradte mi,popripade odporucte banku ktora to ponuka.
Please...
Vdaka

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Okt 22, 2004 7:43 pm

To co hladas je debetna Visa karta. Je lepsia ako ostatne debetne karty, Maestro alebo Visa electron, lebo je viac akceptovana. Pre ten isty dovod je lepsia aj ako kreditne karty. Dnes sa mi napr. stalo ze mi na poste nezobrali kreditku s tym, ze beru len debetne karty. Je to normalne, na platby kreditkou musia platit vyssie poplatky. Navyse, vela obchodnikov uctuje viac ak platis kreditkou, na cele s low cost aerolinkami(vsetky azda okrem SkyEurope) ale extra priplatok nedavno zaviedla napr. aj IKEA. Tento priplatok nemusis platit ak mas debetnu VISU, usetri to vela penazi. Dostanes ju v niektorych bankach k normalnemu current account (napr Barclays al. Nationwide) za predpokladu, ze mas aspon aku taku credit history.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Okt 23, 2004 1:32 pm

Ku svojmu uctu v HSBC si zrejme dostal cash/debetnu kartu (Solo, Swich/Maestro, Visa Electron...). Ta ti IMHO postaci pri plateni v UK tam, kde sa vyzaduje debetna karta. IKEA, posta, Lidl, Tesco, Amazon.co.uk, Ebuyer.co.uk,.... ti vsetci a mnohi dalsi akceptuju vsetky debetne a cash karty vydane v UK. Ja som vsade tam platil so Solo cash kartou.

Pre platbu v zahranici alebo cez internet sa ti zide kreditna karta Visa alebo Mastercard. Ak ti budu ponukat American Express, podakuj a odmietni. Kedze uz mas 7 mesiacov ucet v HSBC a (predpokladam) mas na nom pravidelny prijem, oplatilo by sa poziadat o kreditnu kartu tam. Ak nie si zaregistrovany v zozname volicov, rychlo sa zaregistruj (trva to nieco cez 1 mesiac). Banka pri vydaji kreditky totiz zistuje tvoju kreditnu historiu pomocou dat z inych financnych istitucii (cez dve externe spolocnosti), dalej zistuju ci tvoje meno nie je v County Court Judgements and Bankruptcies (ci nemas dlhy alebo si neskrachoval) a napokon i v zozname volicov (electoral roll).

Viac informacii najdes inde v tomto fore, alebo i na stranke Money Saving Expert.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Str Okt 27, 2004 11:55 am

Ahoj,

Ak si chces vybrat najvyhodnejsiu kreditku, kup si v sobotu Guardian a v sekcii Jobs & Money mas 2-3 strany zamerane na najlepsie karty, ucty, atd...

Peter69
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2005 2:03 am
BydliskoCOLON Finchley

Basic Bank Account v HSBC a kreditka

Poslať od Peter69 » Pia Apr 01, 2005 1:04 am

Len pre info. Neviem cim som si to zasluzil ale mne v HSBC po zalozeni basic bank account rovno poslali obidve karty. Aj kreditnu aj debetnu :)
a ked uz tam mas ucet, naco spekulovat? Ja by som "u nich" poziadal o tu kreditku ak ju chces.. Ale na platby ktore spominas "internetove" aj tak pouzivat domacu SK embosovanu Visu debetnu zo SLSP.. A nikdy nebol ziadny problem :) a v Tesco atd tu v Londyne debetku HSBC..

BUTTON_POST_REPLY