Prevod vacsej sumy na Slovensko

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Apr 24, 2004 6:49 pm
BydliskoCOLON Northants

Prevod vacsej sumy na Slovensko

Poslať od sisa » Štv Jún 21, 2007 3:53 pm

Ahojte mam niekolko otazok a dufam ze mi niekto vie pomoct.

Mam na Slovensku otvoreny eurovy bezny ucet ale uz som ho takmer 4 roky nepouzila. Vie niekto ci mi ho "zamrazia" alebo ako dlho mozem ucet nepouzit kym mi ho zamrazia.

Problem je ze chcem poslat na ten ucet cez £20.000. Slo by to z uctu mojho priatela. Ako najlepsie postupovat?

Da sa pouzit sek alebo staci len prevod z uctu na ucet a ake by asi boli polatky?

Citala som o moneybookers ale zda sa mi ze tam je ta suma limitovana alebo sa mylim?

Aj som rozmysala peniaze zobrat na slovensko v cash ale nechcem velmi riskovat.

Vopred dakujem

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Prevod vacsej sumy na Slovensko

Poslať od xaxa » Štv Jún 21, 2007 4:10 pm

sisa píšeCOLONAhojte mam niekolko otazok a dufam ze mi niekto vie pomoct.

Mam na Slovensku otvoreny eurovy bezny ucet ale uz som ho takmer 4 roky nepouzila. Vie niekto ci mi ho "zamrazia" alebo ako dlho mozem ucet nepouzit kym mi ho zamrazia.

Problem je ze chcem poslat na ten ucet cez £20.000. Slo by to z uctu mojho priatela. Ako najlepsie postupovat?

Da sa pouzit sek alebo staci len prevod z uctu na ucet a ake by asi boli polatky?

Citala som o moneybookers ale zda sa mi ze tam je ta suma limitovana alebo sa mylim?

Aj som rozmysala peniaze zobrat na slovensko v cash ale nechcem velmi riskovat.

Vopred dakujem
Najlepsie je pouzit prevod, poplatok je £20-£30 libier podla toho ako rychlo to chces, ale v mojej banke najpomalsia moznost je o 1 den neskor nez najrcyhlejsia takze sa neoplati vyhadzovat £££.

Dost dobre nerozumiem preco to chces prevadzat na eurovy ucet.

Moneybookers sa mi zda dost riskantne pri tychto sumach, cez banku som prevadzal niekolkokrat aj vacsie ciastky a ziadny problem.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Re: Prevod vacsej sumy na Slovensko

Poslať od def » Štv Jún 21, 2007 5:57 pm

sisa píšeCOLONCitala som o moneybookers ale zda sa mi ze tam je ta suma limitovana alebo sa mylim?
Jo jo, myslim ze je to £10000 za nejake obdobi.

sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
BydliskoCOLON Northants

Poslať od sisa » Štv Jún 21, 2007 5:57 pm

xaxa napisala :Dost dobre nerozumiem preco to chces prevadzat na eurovy ucet.

Je to jediny ucet aky mam otvoreny na Slovensku kedze ked som si ten ucet otvarala bola som platena eurami tak to vtedy davalo zmysel.

Dakujem za odpoved, asi to tak spravim. Tiez som napisala kamaratovi co robi fianacneho poradcu v mojej banke co si on mysli ale uz 3 dni cakam na odpoved a nic, tak este paru dni pockam a potom to urobime ako si navrhla.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Jún 21, 2007 7:58 pm

sisa píšeCOLONxaxa napisala :Dost dobre nerozumiem preco to chces prevadzat na eurovy ucet.

Je to jediny ucet aky mam otvoreny na Slovensku kedze ked som si ten ucet otvarala bola som platena eurami tak to vtedy davalo zmysel.

Dakujem za odpoved, asi to tak spravim. Tiez som napisala kamaratovi co robi fianacneho poradcu v mojej banke co si on mysli ale uz 3 dni cakam na odpoved a nic, tak este paru dni pockam a potom to urobime ako si navrhla.
Porozmyslaj presne v akej mene tie lowe potrebujes, lebo prerobis gate na menovych prevodoch.

sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
BydliskoCOLON Northants

Poslať od sisa » Štv Jún 21, 2007 8:46 pm

tie peniaze budem potrebovat v korunach.

Neviem aky maju postup v tych bankach ale predpokladam ze oni libry zmenia na Skk tie na Euro a potom ked to vyberiem tak zase v Skk.

dufam ze na tom velmi neprerobim

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Štv Jún 21, 2007 9:19 pm

Cez moneybookers £20k zrejme neprevedies. Ja som sa po vsetkych dostupnych autorizaciach dostal cez limit cca £17k/po dobu 90 dni, este aj ten mi neskor len tak znizili..
Pri prevode do inej meny si pozri poplatky anglickej banky, resp. menovy prevod nechaj na slovensku banku, bude to skoro urcite vyhodnejsie.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Jún 21, 2007 10:32 pm

sisa píšeCOLONtie peniaze budem potrebovat v korunach.

Neviem aky maju postup v tych bankach ale predpokladam ze oni libry zmenia na Skk tie na Euro a potom ked to vyberiem tak zase v Skk.

dufam ze na tom velmi neprerobim
ta stredna konverzia na SKK tam nema preco byt... ale aj tak na tom dost prerobis.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Pia Jún 22, 2007 9:37 am

xaxa píšeCOLON
sisa píšeCOLONtie peniaze budem potrebovat v korunach.
Podla mojho nazoru ta vyjde lacnejsie otvorit si na Slovensku korunovy ucet, pripadne poslat tie peniaze na korunovy ucet niekoho pre teba spolahliveho(rodicia,..)
Pri takejto sume robit prevod na eura a z toho na koruny ta moze stat tisice korun zbytocnej straty.

BUTTON_POST_REPLY