Ako narabat s kreditnou kartou?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rose-Lyn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Apr 29, 2007 12:24 pm

Ako narabat s kreditnou kartou?

Poslať od Rose-Lyn » Pia Júl 06, 2007 10:18 pm

Dostala som svoju prvu kreditku v zivote a nejako neviem ako s nou narabat. Mozno hlupa otazka,a le potrebujem sa spyata na pomoc. Rozumiem tomu, ze ako sa plati, teda po tom, co mi pride statement, ale nerozumiem, kedy platim uroky a kedy nie. Prislo mi moje prve statement minuly tyzden s tym, ze tam bolo kolko som minula a ze kolko musim minimalne splatit do 17.jula. Bola som to vyplatit teraz v stredu a zaplatila som viacej. Teda mala som dat okolo £180 a zaplatila som £200. To nevadi? a este by ma zaujimalo, ked som to splatila pred tym 17.julom, platim vobec nejake uroky? A este jedna, kedy viem, ze tie peniaze tam dosli a ja mozem minat zase? daju mi vediet alebo co? Dik za rady.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Kreditna karta. Co s nou????

Poslať od xaxa » Pia Júl 06, 2007 11:14 pm

Rose-Lyn píšeCOLONBola som to vyplatit teraz v stredu a zaplatila som viacej. Teda mala som dat okolo £180 a zaplatila som £200.
Neviem naco si platila viac. Obycajne s vypisom prijde uz vypisany sek aj so spravnou sumou.
Rose-Lyn píšeCOLON To nevadi? a este by ma zaujimalo, ked som to splatila pred tym 17.julom, platim vobec nejake uroky?
Zavisi od kreditky ale v 99.9% pripadov nic.
Rose-Lyn píšeCOLONA este jedna, kedy viem, ze tie peniaze tam dosli a ja mozem minat zase? daju mi vediet alebo co? Dik za rady.
Uplne najlepsie je pouzivat internet banking na kontrolu tohoto.

misoldn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2007 9:23 pm

credic card

Poslať od misoldn » Pon Aug 20, 2007 9:35 pm

Ahoj, s tou kreditkou nemaj obavy. Je to normalna karta ako debitka. Tie peniazky co na nej mas su od banky. Dala Ti ich, aby si ich pouzivala namiesto svojich. Za toto "gesto" si nahodi uroky, ktore splatis. Tie zalezia od zmluvy a ponuky od banky, ktoru mas.

V reali to potom znamena, ze mas kartu na 1000 libier. Kupis nieco za 500 a banke splatis nejaku cast z toho, vola sa to Minimum balance. To ich zaujima najviac. Ostatnu sumu si mozes rozlozit na niekolko splatok, aby si nemusela minut vsetky svoje peniazky naraz. Cize tych 500 mozes splatit po stovke kazdy mesiac za 5 mesiacov.

misoldn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2007 9:23 pm

jasnacka

Poslať od misoldn » Pon Aug 20, 2007 9:53 pm

Hej, to je pravda a hadam jasne, ze su to "peniaze banky" co maju ludkovia na karte. Jej pouzitie je ale presne rovnake ako debitky.

A jedna vyhoda, ze to zdvyha kredit :)

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Pon Dec 31, 2007 4:15 pm

V podstate resim stejne dilema. Ma vubec v mem pripade cenu si porizovat kreditni kartu kdyz mi ji moje banka nabizi. Rikam si, ze ji vlastne nepotrebuju. Na svem uctu mam penez dost na to, abych si koupil co potrebuji se svoji debetni kartou a neplanuju udelat zadny tak financne narocny nakup ze bych se dostal na nulu a potreboval se zadluzit.
To tedy vsichni co pouzivaji kreditku maji na ucte tak malo penez ze si musi pujcit od banky? Asi ne, ale proste mi nejak ten smysl (vyhoda) kreditky porad utika. Proc riskovat platit uroky kdyz na nakup muzu pouzit svoje prachy a jsem v klidu?

Stando
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Štv Máj 26, 2005 7:44 pm

Poslať od Stando » Pon Dec 31, 2007 6:07 pm

Jeden zo sposobov ako sa da vyuzit kreditka je tento: Vybav si novu kreditku, ktora ponuka co najdlhsiu "introductory offer". Ja mam kreditku, ktora ponuka 12 mesiacov moznost platit mesacne iba minimum payment (tusim okolo 2 - 3 % zo sumy ktoru banke dlzis). Zo zvysku neplatis banke pocas toho prveho roka ziaden urok. Potom, ked dostanes tu kreditku, zacni kupovat vsetko na nu. Kazdy mesiac zaplat banke minimum payment a zvysok penazi ktore dlzis vloz na saving account s co najvyssim urokom. Nemal by to byt problem, kedze ako si povedal neminas viac nez mas. Potom, ked prejde cely rok, vyplat vsetko co dlzis banke (to je nutne, inak by si zacal platit sakramentske uroky!), zrus kreditku a zaloz si niekde inde novu a pokracuj v tejto turistike:) Uroky z penazi na saving account su tvoje. Samozrejme, zavisi to na tom kolko vlastne minas. Ak pocas roku minies len malo tak sa to moc neoplati, ale ak je to niekolko tisicov, tak to mozno stoji za uvahu. Aby to ale malo zmysel, musis byt naozaj poriadny a nepodlahnut pokuseniu zit nad standard, ktory si mozes dovolit. T.j. to co minies na kreditku musi byt "kryte" peniazmi na tvojom saving account, nesmies presiahnut svoj credit limit a vzdy na cas platit banke minimum payment.

BUTTON_POST_REPLY