Vratia mi banka peniaze, ktore niekto vybral z mojej karty?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 17, 2006 11:31 am

Vratia mi banka peniaze, ktore niekto vybral z mojej karty?

Poslať od stiko » Str Júl 18, 2007 5:08 pm

chcem sa spytat ci mate niekto tak negativne skusenosti s bankou ako ja. bol som na dofci a prisiel mi list z banky ze sa pokusali vybrat z mojho uctu peniaze a ze oni to blokli ale jedna presla .. nejedna sa o 10 libier ale o mnoho viac.. tak sa chcem spytat ze aka je pravdepodobnost ze mi banka vrati tie peniaze ?? ide o banku barclays a vybrali to nejak prostrednictvom mojej debitky aj ked nechapem ako kedze som bol na dofci v spain ... a vybrali mi to v najspinavsej krajine sveta len pre info polsko

dik za odpovede

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: vyber z uctu cez debitku z cudzej krajiny

Poslať od xaxa » Str Júl 18, 2007 5:30 pm

stiko píšeCOLONchcem sa spytat ci mate niekto tak negativne skusenosti s bankou ako ja. bol som na dofci a prisiel mi list z banky ze sa pokusali vybrat z mojho uctu peniaze a ze oni to blokli ale jedna presla .. nejedna sa o 10 libier ale o mnoho viac.. tak sa chcem spytat ze aka je pravdepodobnost ze mi banka vrati tie peniaze ?? ide o banku barclays a vybrali to nejak prostrednictvom mojej debitky aj ked nechapem ako kedze som bol na dofci v spain ... a vybrali mi to v najspinavsej krajine sveta len pre info polsko

dik za odpovede
Ak to urobili naozaj s pouzitim fyzickej karty cez bankomat alebo cez elektronicky terminal, tak je dost nepravdepodobne zeby ti ich vratili.

Ak to bolo len s pouzitim cisla tvojej karty tak na 99% by ti to mali vratit.

Ponaucenie je, ze mas byt dostupny na telefone aj ked si v zahranici. Banky overuju podozrive transakcie asi do 24hod telefonicky.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od stiko » Str Júl 18, 2007 5:41 pm

xaxa píšeCOLON
stiko píšeCOLONchcem sa spytat ci mate niekto tak negativne skusenosti s bankou ako ja. bol som na dofci a prisiel mi list z banky ze sa pokusali vybrat z mojho uctu peniaze a ze oni to blokli ale jedna presla .. nejedna sa o 10 libier ale o mnoho viac.. tak sa chcem spytat ze aka je pravdepodobnost ze mi banka vrati tie peniaze ?? ide o banku barclays a vybrali to nejak prostrednictvom mojej debitky aj ked nechapem ako kedze som bol na dofci v spain ... a vybrali mi to v najspinavsej krajine sveta len pre info polsko

dik za odpovede
Ak to urobili naozaj s pouzitim fyzickej karty cez bankomat alebo cez elektronicky terminal, tak je dost nepravdepodobne zeby ti ich vratili.

Ponaucenie je, ze mas byt dostupny na telefone aj ked si v zahranici. Banky overuju podozrive transakcie asi do 24hod telefonicky.
hmm mozno moja chyba ale nenapadlo ma to ani vo sne ze by sa mi to mohlo stat ked som na dofci.

a fakt netusim akym sposobom to vybrali ale debitku mam furt zo sebou tak neviem
ako to mozu vybrat s pouzitim cisla mojej karty ??

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Júl 18, 2007 5:54 pm

stiko píšeCOLON
xaxa píšeCOLON

dik za odpovede

hmm mozno moja chyba ale nenapadlo ma to ani vo sne ze by sa mi to mohlo stat ked som na dofci.

a fakt netusim akym sposobom to vybrali ale debitku mam furt zo sebou tak neviem
ako to mozu vybrat s pouzitim cisla mojej karty ??
Trebars tak, ze si kupia cez internet nejaku peknu dovolenku, alebo telku...

mmarek26
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Uto Aug 08, 2006 11:01 am

vyrobit si kopiu magnetickej plat karty?

Poslať od mmarek26 » Str Júl 18, 2007 8:20 pm

aha: Pokud vám zloděj ukradne klasickou magnetickou kartu a je alespoň trochu schopný padělatel, máte smůlu. Zlodějům totiž stačí protáhnout kartu čtečkou a jednoduše vytvořit kopii. Naproti tomu čipové karty data šifrují a prolomení ochrany je složité a hlavně nákladné.

http://www.finexpert.cz/default.aspx?te ... rticle=892

BTW: robim vo firme na kartove tchnologie a vyrobit si magneticku bankovu kartu je easy

Preto - ked boli iba mag karty, vzdy som chcel mat tu co mala PIN (tzn nie slavnu VISU) a nemala reliefne pismo, bo projdete na inpriter - "rucna" zehlicka, obslehnete podpis a nakupy za 20tis a mate. Naviac na EMBOSS je casto vzadu CCV kod = defacto PIN pre platby na nete. Takze mam este stale staru Maestro a nikdy mi nikdo nic neukradol.
Cipovka ma vyhodu je to skopirovat technicky asi ani nepojde - myslim ze Smart karta (ten samotny cip) sa da isto nastavit, aby sa blokla po 10zle zadanych PINoch. Lenze vzadu cipovky maju mag pruh. Dojdete niekde v Karibiku na koniec sveta, ci v Rumunsku do lyziarskeho strediska, zaplatite v restike cez magnet. pruh kde je vzadu CCV a zajtra si niekdo nakup aspon daco cez net za 20-40tis.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Re: vyrobit si kopiu magnetickej plat karty?

Poslať od stiko » Štv Júl 19, 2007 8:45 am

mmarek26 píšeCOLONaha: Pokud vám zloděj ukradne klasickou magnetickou kartu a je alespoň trochu schopný padělatel, máte smůlu. Zlodějům totiž stačí protáhnout kartu čtečkou a jednoduše vytvořit kopii. Naproti tomu čipové karty data šifrují a prolomení ochrany je složité a hlavně nákladné.

http://www.finexpert.cz/default.aspx?te ... rticle=892

BTW: robim vo firme na kartove tchnologie a vyrobit si magneticku bankovu kartu je easy

Preto - ked boli iba mag karty, vzdy som chcel mat tu co mala PIN (tzn nie slavnu VISU) a nemala reliefne pismo, bo projdete na inpriter - "rucna" zehlicka, obslehnete podpis a nakupy za 20tis a mate. Naviac na EMBOSS je casto vzadu CCV kod = defacto PIN pre platby na nete. Takze mam este stale staru Maestro a nikdy mi nikdo nic neukradol.
Cipovka ma vyhodu je to skopirovat technicky asi ani nepojde - myslim ze Smart karta (ten samotny cip) sa da isto nastavit, aby sa blokla po 10zle zadanych PINoch. Lenze vzadu cipovky maju mag pruh. Dojdete niekde v Karibiku na koniec sveta, ci v Rumunsku do lyziarskeho strediska, zaplatite v restike cez magnet. pruh kde je vzadu CCV a zajtra si niekdo nakup aspon daco cez net za 20-40tis.
diky moc za vysvetlenie systemu ako funguju tieto karty.. najvacsi problem je ze neviem ako to dopadne bo niesom si vedomi ze by ju niekto mal cas niekedy okopcit a nestratil som ju stale ju nosim zo sebou .. tak uvidim ako to dopadne som poslal banke(tam kde maju debitne karty) nejake tlacivo a ze sa ozvu do 5 dni tak uvidime hmm tiez mi nesedi ze ako sa chranit proti tomu ccv kodu na zadnej strane ze preco to tam vlastne pisu to by ma fakt zaujimalo uplne sialenstvo kedze to si vie hocikto odcitat. mno oki uvidim teda ze ako to dopadne len dufam ze sa mi tie peniaze dostanu naspat :{{

mmarek26
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36

Poslať od mmarek26 » Štv Júl 19, 2007 9:41 am

podla toho co popisujes, tak oni ani nemuseli skopirovat cislo karty. Proste si niekde platil, obsluha si vsimla ze tam mas CCV kod = opisala si ho, iked u tej predmetnej platby ho nepotrebovala a az si odisiel z obchodu tak sa pozrel na cislo aty na tej uctenke (naada ma, ze tam je to asi "vyhviezdickovane" = asi ti to cislo karty opisali pri manipulacii z kartou.
Potom na nete zadali prinakupe tvoje cislo a CCV kod a bud to vyslo, alebo nie.
Nechapem, preco teda ked uz vydaju kombinovanu platobnu kartu z platbami cez NET, tak ono sa to da prednastavit, ze bude blokovana pre plavy cez NET a az ked chces, ak na vlastne riziko si ju odblokujes. Ja mam fyzicku kartu len pre platby obchodoch a bankomatoch s PINom a na NET mam len cisla - cislo dalsiej karty a ten CCV kod. Takze mne by museli obslehnut to co zadavam na NETe - tiez sa to, akoze robim 10rokov v IT, tak viem, ze by asi obslehli mna, ale mam limit 20tis - ked tak si ho mozem cez Ebanku rychle zvysit a zasa znizit.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od stiko » Štv Júl 19, 2007 10:44 am

mmarek26 píšeCOLONpodla toho co popisujes, tak oni ani nemuseli skopirovat cislo karty. Proste si niekde platil, obsluha si vsimla ze tam mas CCV kod = opisala si ho, iked u tej predmetnej platby ho nepotrebovala a az si odisiel z obchodu tak sa pozrel na cislo aty na tej uctenke (naada ma, ze tam je to asi "vyhviezdickovane" = asi ti to cislo karty opisali pri manipulacii z kartou.
Potom na nete zadali prinakupe tvoje cislo a CCV kod a bud to vyslo, alebo nie.
Nechapem, preco teda ked uz vydaju kombinovanu platobnu kartu z platbami cez NET, tak ono sa to da prednastavit, ze bude blokovana pre plavy cez NET a az ked chces, ak na vlastne riziko si ju odblokujes. Ja mam fyzicku kartu len pre platby obchodoch a bankomatoch s PINom a na NET mam len cisla - cislo dalsiej karty a ten CCV kod. Takze mne by museli obslehnut to co zadavam na NETe - tiez sa to, akoze robim 10rokov v IT, tak viem, ze by asi obslehli mna, ale mam limit 20tis - ked tak si ho mozem cez Ebanku rychle zvysit a zasa znizit.
dufam ze to bude to ako hovoris ze si opisali a nejak si opisali niekde moje och neviem rozmyslal som keby som zaciernil fixov to ccv cislo na karte banka mi moze na to nieco povedat ja si ho radsej budem pametat ako takto prist o nemale peniaze :{ hmm dik moc este raz za infosky mno uvidim ako to dopadne najhorsie je ze ma tlaci cas bo o 2 tyzdne idem na sr a dovtedy to potrebujem zriesit mno uvidime

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Štv Júl 19, 2007 11:08 am

Plus tot nedavno sla na BBC relacia o tom ako lahko
sa daju kupit cisla kariet aj s ich podrobnostiami
(ako CVV cislo, vydanie, expiration...). Napriklad
ked nakupujes a platis cez call centra kde vsetko toto
uvadzas. Z danej relacie to boli najcastejsie call
centra predajcov mobilnych telefonov (call centra
boli v indii) ale nie je to obmedzene len na nich.
Takze je lepsie tieto veci neposkytovat cez call centra.
A co sa tyka vratenia penazi, tak tazko povedat.
Mojej ex niekto tiez vybral vasciu sumu z uctu
a doost dlho sa dotahovala s bankou. Az jej vratili
takmer vsetko okrem nejakych 200 libier na com trvali
ako na jej spoluucasti na chybe. Problem je ze je otazne
ci ma vyznam sa sudit o tych 200 libier.

Otazka pre vsetkych:
Vie niekto ktora banka ti posiela emailom/smskou
kazdu transakciu ktora sa urobi na ucte? Lebo
napriklad NatWest to nerobi :(. Pritom je to uplne
zakladny a jednoduchy sposob na zistenie podvodnych
transakcii!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Júl 19, 2007 11:58 am

qth píšeCOLON Vie niekto ktora banka ti posiela emailom/smskou
kazdu transakciu ktora sa urobi na ucte? Lebo
napriklad NatWest to nerobi :(. Pritom je to uplne
zakladny a jednoduchy sposob na zistenie podvodnych
transakcii!
A co mas z toho, ze ti taka sms pride? Pohyb na ucte si mozes zistit i cez online banking a pripadne tranzakcie ktore nie su tvoje tiez reklamovat.

mmarek26
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36

Poslať od mmarek26 » Štv Júl 19, 2007 12:42 pm

u www.ebanka.cz mozem mat sms/email notification, banky v Uk nie su banky ako u nas SK/CZ, ale ako institucie, takze sa nesnazia moc.

CCV kod si zacierni, ja si ho pamatam, plus mam niekde papier od banky, kde ho mam napisany.

Davat CCV po telefone je idiotina hodna UK. Nevim, platim casto EasyJet, SKYPE, Betamax a sem tam daco a pohoda. Viac info o kartach http://finance.finweb.ihned.cz/banky_sp ... K_abeceda/

tu je viac o tych protokoloch http://www.security-portal.cz/clanky/pr ... stemy.html

to ze existuju databaze cisel karet a CCV je znama vec - takze preferujem 3D secure - kde obchodnik nema moje udaje a vsetko ide cez autorizacne centrum, ktore to ma set-sak zabezpecene a pojistene, takze tak.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od stiko » Štv Júl 19, 2007 4:28 pm

mmarek26 píšeCOLONu www.ebanka.cz mozem mat sms/email notification, banky v Uk nie su banky ako u nas SK/CZ, ale ako institucie, takze sa nesnazia moc.

CCV kod si zacierni, ja si ho pamatam, plus mam niekde papier od banky, kde ho mam napisany.

Davat CCV po telefone je idiotina hodna UK. Nevim, platim casto EasyJet, SKYPE, Betamax a sem tam daco a pohoda. Viac info o kartach http://finance.finweb.ihned.cz/banky_sp ... K_abeceda/

tu je viac o tych protokoloch http://www.security-portal.cz/clanky/pr ... stemy.html

to ze existuju databaze cisel karet a CCV je znama vec - takze preferujem 3D secure - kde obchodnik nema moje udaje a vsetko ide cez autorizacne centrum, ktore to ma set-sak zabezpecene a pojistene, takze tak.
tak len pre info je to uz v poho dnes mi bez problemov poslali spat peniaze tak som stastny jak blcha
tiez som si myslel ze ked v tom nemam prsty okradat niekoho tak to dobre dopadne :}} a tym vsetkym nepodarenym debilkom akurat tak polamat ruky !!

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Júl 19, 2007 5:20 pm

stiko píšeCOLONtak len pre info je to uz v poho dnes mi bez problemov poslali spat peniaze tak som stastny jak blcha tiez som si myslel ze ked v tom nemam prsty okradat niekoho tak to dobre dopadne :}} a tym vsetkym nepodarenym debilkom akurat tak polamat ruky !!
Ako dlho to cele trvalo? Ja mam podobnu skusenost. Jedneho pekneho dna som si na ibankingu ku mojej kreditke nasiel nezname transakcie (v dolaroch), hned som to reportoval a odvtedy sa dotahujem s bankou. Banka mi hned vystavila novu kreditku a staru zablokovala. Sranda je, ze ta stara bola stara asi dva tyzdne.
Vyplnil som im x tlaciv. A nic. Uz to budu skoro dva mesiace. Vraj kreditky su bezpecnejsie ako debitky (aj niekto na fore to tu niekto spominal), tak dufam, ze sa to vyriesi a peniaze mi vratia. Mimochodom jedna sa o HSBC.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Júl 19, 2007 5:30 pm

ubeno píšeCOLON Ja mam podobnu skusenost. Jedneho pekneho dna som si na ibankingu ku mojej kreditke nasiel nezname transakcie (v dolaroch), hned som to reportoval a odvtedy sa dotahujem s bankou. Banka mi hned vystavila novu kreditku a staru zablokovala. Sranda je, ze ta stara bola stara asi dva tyzdne.
Vyplnil som im x tlaciv. A nic. Uz to budu skoro dva mesiace. Vraj kreditky su bezpecnejsie ako debitky (aj niekto na fore to tu niekto spominal), tak dufam, ze sa to vyriesi a peniaze mi vratia. Mimochodom jedna sa o HSBC.
Ako chces vratit svoje peniaze? Ved to bola tranzakcia na kreditnej karte - teda ich peniaze. Jednoducho si nemal za tie tranzakcie zaplatit a banka ti nemala pravo z nich uctovat uroky, kedze si im nahlasil, ze to nie su tvoje tranzakcie.
Prestuduj si Consumer Credit Act - tam je bezpecnost kreditky.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Júl 19, 2007 5:45 pm

Gina píšeCOLON
ubeno píšeCOLON Ja mam podobnu skusenost. Jedneho pekneho dna som si na ibankingu ku mojej kreditke nasiel nezname transakcie (v dolaroch), hned som to reportoval a odvtedy sa dotahujem s bankou. Banka mi hned vystavila novu kreditku a staru zablokovala. Sranda je, ze ta stara bola stara asi dva tyzdne.
Ako chces vratit svoje peniaze? Ved to bola tranzakcia na kreditnej karte - teda ich peniaze. Jednoducho si nemal za tie tranzakcie zaplatit a banka ti nemala pravo z nich uctovat uroky, kedze si im nahlasil, ze to nie su tvoje tranzakcie.
Viem, ze som nemusel tie peniaze zaplatit, ale medzitym som urobil tou kartou aj ja nejake transakcie a mam nastaveny direct debit na full repayment. Vzhladom na to, ze sa nejednalo o zavratnu sumu a bolo mi prislubene, ze sa to "skoro" vyriesi, nechal som to tak a zaplatil to.

Bohuzial vyraz skoro je relativny pojem... Keby som nebol lenivy a vedel ze sa to bude tahat, mohol som ten direct debit zrusit a cakat - aj tak mam na pol roka 0% urok. Co uz, je to tam.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od stiko » Pia Júl 20, 2007 8:57 am

ubeno píšeCOLON
Gina píšeCOLON
Viem, ze som nemusel tie peniaze zaplatit, ale medzitym som urobil tou kartou aj ja nejake transakcie a mam nastaveny direct debit na full repayment. Vzhladom na to, ze sa nejednalo o zavratnu sumu a bolo mi prislubene, ze sa to "skoro" vyriesi, nechal som to tak a zaplatil to.

Bohuzial vyraz skoro je relativny pojem... Keby som nebol lenivy a vedel ze sa to bude tahat, mohol som ten direct debit zrusit a cakat - aj tak mam na pol roka 0% urok. Co uz, je to tam.
tak len pre info tak mne sa to zriesilo .. vcera mi poslali prachy spat na ucet tak som rad
a k tomu tvojmu mno hej kolega mi hovoril ze akonahle si zistil najlepsie pred splatenim vsetkeho si im mal zahlasit ze to nieje tvoja transakcia on to mal do usa a tym ze im dokazal ze tam ani nahodou nic nerobil tak to ani neplatil a banka to uz riesila
a mne sa to vyriesilo za 4 dni :}}

tak vela stastia snad sa ti to cim skor vyriesi

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pia Júl 20, 2007 10:34 am

stiko píšeCOLONon to mal do usa a tym ze im dokazal ze tam ani nahodou nic nerobil tak to ani neplatil a banka to uz riesila
Hmm a ako dokazal ze tu transakciu neurobil? Na to aby si mal nejaku transakciu v dolaroch, resp. z USA vobec tam nemusis ist osobne...

Ja som podpisal "cestne prejlasenie" ze som tu transakciu neurobil + kopec bezpecnostnych otazok ako pouzivam moju kartu a to je asi tak vsetko.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Júl 20, 2007 10:56 am

Gina píšeCOLONA co mas z toho, ze ti taka sms pride? Pohyb na ucte si mozes zistit i cez online banking a pripadne tranzakcie ktore nie su tvoje tiez reklamovat.
No ze hned viem ze nejaka podozriva operacia sa stala.
Samozrejme ze sa muozes pozriet na ucet cez online
banking, ale to uz muoze byt davno neskoro. Urcite
sa na ucet nepozeras kazdych 10 minut! Proste
s tou SMSkou to zistis podstatne skuor a bez toho
aby si sa musela ty pozerat na svoj ucet.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Júl 20, 2007 11:03 am

mmarek26 píšeCOLONNaproti tomu čipové karty data šifrují a prolomení ochrany je složité a hlavně nákladné.
Mam ten pocit ze napriklad v tescu hoci maju tie male
platobne terminaly pri pokladni ktore pouzivaju cipy
tak aj tak ti vezmu kartu a pretiahnu ich strbinou na
pokladni takze aj tak sa tam nepouziva cip (ako si aj
sam spomenul). Najlepsie by bolo mat kartu ktora ma
iba chip, len potom by si ju nemohol pouzivat uplne
vsade.

stiko
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od stiko » Pia Júl 20, 2007 1:19 pm

ubeno píšeCOLON
stiko píšeCOLONon to mal do usa a tym ze im dokazal ze tam ani nahodou nic nerobil tak to ani neplatil a banka to uz riesila
Hmm a ako dokazal ze tu transakciu neurobil? Na to aby si mal nejaku transakciu v dolaroch, resp. z USA vobec tam nemusis ist osobne...

Ja som podpisal "cestne prejlasenie" ze som tu transakciu neurobil + kopec bezpecnostnych otazok ako pouzivam moju kartu a to je asi tak vsetko.
hmm on mi povedal ze im povedal ze nic nema s amerikou a ze nic si neobjednaval ani neplatil.. povedal ze tu bol cely cas vypisal jeden formular a bolo to tak neviem ale to mozno zalezi ze v akej banke
on bol tusim v lloyds ci ako sa vola ta banka ja barclays a tiez bez problemov mno neviem
v kazdom pripade ked ti niekto stiahne z tvojho uctu naco ti to je v smske ?? aj tak to hned nevies vybavit jedine ze nevyberu viac u mna sa stalo ze pokusili sa vybrat 6krat ale iba raz to preslo ostatne blokli ... mno je to na zamyslenie s tymito kartami a podvodnikmi

mmarek26
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36

Poslať od mmarek26 » Pia Júl 20, 2007 4:19 pm

qth píšeCOLON
mmarek26 píšeCOLONNaproti tomu čipové karty data šifrují a prolomení ochrany je složité a hlavně nákladné.
Mam ten pocit ze napriklad v tescu hoci maju tie male
platobne terminaly pri pokladni ktore pouzivaju cipy
tak aj tak ti vezmu kartu a pretiahnu ich strbinou na
pokladni takze aj tak sa tam nepouziva cip (ako si aj
sam spomenul). Najlepsie by bolo mat kartu ktora ma
iba chip, len potom by si ju nemohol pouzivat uplne
vsade.
presne ako vravis. Kazdopadne ak neni k dispozicii ctecka na cipovky, tak sa pouzije magneticky ruzok a ten je dobry mat iba na PIN - to mam ja - mam obycajnu Maestro od ceskej EBANKY, ale napr nedobijem si nou OYSTER a nemam tam emboss aby mi to nikdo v hornej dolnej Rumunsku, ci v skotsku nevybrakoval na zehlickovom imprintere.

misoldn
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Pon Aug 20, 2007 9:23 pm

ide to

Poslať od misoldn » Pon Aug 20, 2007 9:31 pm

Ahoj, neviem sice, ci to je este aktualne, ale tie peniaze sa daju ziskat spat.

Musis v kazdom pripade zajst do banky, oni sa pozru na ucet, oznacis, ktore transakcie nie su Tvoje a oni spustia vysetrovanie. Pokial by prisli na to, ze bolo pouzite pri vybere PIN-ko (ktore mas vediet len TY!!!), tak Ti peniaze samozrejme nedaju. Pokial ale dojdu k zaveru, ze tam budu nejasnosti, je to ina pesnicka a vtedy mas sancu dostat peniazky spat.

Ak by to slo dalej a hlasil by si to v suvislosti s kradezou karty, tak musis ist na Policiu, nahlasit to. Zapis si meno s kym si jednal, telefonne cislo a URCITE si nezabudni Reference number. To je cislo policajneho vysetrovania a pre banku velmi dolezite. Bez neho sa s Tebou nebudu bavit.

vela stastia....

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Štv Aug 30, 2007 12:14 pm

No tak dnes sa HSBC slavnostne zobudila a vratila mi moje prachy - vid diskusia vyssie. Zajtra to budu presne tri mesiace.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Štv Aug 30, 2007 9:14 pm

Ja som mal podobny pripad vlani. Niekto "nakupoval"
na moj ucet, teda platil z mojho uctu a ja som to nebol. Nastastie som prisiel na to dost rychlo (prisiel som o takmer £600) a dal som zablokovat ucet. Po dvoch navstevach mojej banky (Barclays) a raz na policii sa mi celkove za 3 tyzdne dostali chybajuce peniaze naspat na moj ucet. O niekolko tyzdnov som sa docital o niektorych benzinkach, ktore skopirovali udaje z bankovych kart a potom dochadzalo k uniku penazi z uctov. Medziinym bola menovana aj cerpacia stanica BP v Eastbourne a vlani o takomto case som pravidelne a casto tankoval tam.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Ned Sep 02, 2007 12:33 am

To je sila! Mojej znamej sa stalo nieco podobne, niekto jej slohol £4000, ucet mala v Barclays. Tak tam zasla, povedala co sa stalo a nastalo vysetrovanie... Po nejake dobe zistili, ze jej niekto niekde nejako slohol pristupove udaje z uctu (asi cez spyware alebo rozne password stealers a backdoors software), asi ked isla na internetbanking alebo co. Potom jej prasule, tiez po dost dlhej dobe, vratili. A vsetky.
Inac, ked sa zamyslim na tym, ze by mi banka nevratila par libier, mozno par stoviek libier, to je dost nepravdepodobne. Preco? Lebo - pre tych par supov, co mi slohnu si banka nepokazi dobre meno. Ved keby mi ich nevratili, no cert to vezmi. Stavaju sa ovela horsie veci. Ale povedat im, ze to dam do novin alebo do TV a vsetky doklady a formulare, co s tym bolo treba vybavit, a strateny cas a nervy s tym spojene, tak to by bola sila! Ved by prisli o klientov, t.j. o zdroje prijmov. Oni to maju premyslene! No mne keby slohol dakto prasule a nie mojou vinou, tak by som nevahal. Ak zverim svoje tazko vydrete prachy banke, tak nech mi ich aj zabezpeci na 100%!
Mozno sami to raz stane, potom pridam skusenost.

P.S.: Ja mam HSBC a som s nimi, zatial, uplne spokojny.

BUTTON_POST_REPLY