Som v UK a potrebujem rychlo previest zo sl. uctu 700 tisic

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 4:08 pm

Som v UK a potrebujem rychlo previest zo sl. uctu 700 tisic

Poslať od pet5o » Sob Aug 11, 2007 7:05 am

Ahojte! Mam problem, lebo konecne po dvoch rokoch v Anglicku sme si nasetrili dostatok penazi na kupu bytu. A uz sme to nechceli natahovat a kupit ho cim skor lebo ceny idu neuveritelne hore. Mame vybrate, len teraz prisiel dost velky problem. Vsetky peniaze sme posielali postupne na Slovensko - Dexia banka - Vkladovy ucet bez vypovednej lehoty. A teraz potrebujeme do 7 dni zaplatit polovicu vsetkych tych penazi (cca Sk 775 000,--), inak byt ide druhemu zaujemcovi. Lenze cez internet banking mozem presuvat len 100 000 denne, co nestihneme do urceneho terminu 11/08/07. Jedine ja mam podpisove pravo a uz som rozmyslal, ze skocim domov, ale tuto moznost sme museli naozaj vylucit. Nevie nam niekto poradit ako by sa tie peniaze dali vybrat nacas (nejake splnomocnenie, alebo hocico).

Za kazdu radu vopred dakujem.

peto

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Financie (Dexia banka)

Poslať od xaxa » Sob Aug 11, 2007 10:04 am

Tych chybajucich x00,000 Sk mozes poslat priamo na cielovy ucet aj z uctu v UK ak mas nejaku rezervu v £££. Mali by to stihnut do 7 dni.

Podobny problem som mal v TB tiez je internet a phone banking obmedzeny na trapnych 100k, ale vyziadal som si SecurID token a s nim je to uz v pohode (1M/den).

pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od pet5o » Pon Aug 13, 2007 5:35 pm

Dnes som skusal telefonicky prevod, ale teta v pobocke mi povedala, ze mozem telefonicky presunut len SK 100 000 / den. Tak som chcel zvysit limit pre elektronicke bankovnictvo a teta povedala, ze to nie je problem, len potrebuje jediny moj podpis. Tak som jej vysvetlil, ze to nie je mozne prave v tejto chvili, a tak sme sa rozlucili, ze nic pre mna nemoze urobit.
Ale sestru napadlo, ze vsak pojde do banky zoberie prevodovy prikaz a posle mi ho expresne 500,-- SK mal by tu byt do 24 hodin, ja ho podpisem a poslem expresne naspat. Ale to sme nechali tak, lebo ked som potreboval lieky a poslali to prvou triedou do vlastnych ruk a co ja viem jak este superrychlo, tak mi to prislo za 18 dni...
A jeden list domov (posielal som p45) tam nedosiel vobec, co mi riadne zavarilo na danovom urade (pokuta 10 000,--) a na poste mi dali 30 libier za stratu zasielky. Takze poste vobec nedoverujem...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Aug 13, 2007 6:43 pm

bomo píšeCOLONMožno by stálo za to zavolať do tvojej pobočky a skúsiť sa ich spýtať, či by ti tento limit nemohli zvýšiť aj takto na diaľku.
Keby toto slo, aku logiku by mala potom existencia toho limitu? Vsak na dialku zmenim, na dialku vyberiem kolko xcem.

pet5o: Nechapem ake zabrany si mal v poslani penazi priamo z UK na cielovy ucet.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pon Aug 13, 2007 8:04 pm

Neviem ci by to takto slo, ale Slov.ambasada plni aj notarske sluzby, takze by ti mohla overit splnomocnenie a pod.... Vid slovak embassy

Spiro11
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Pia Júl 07, 2006 2:36 am

Poslať od Spiro11 » Pon Aug 13, 2007 8:45 pm

no ja by som odporucil Pay pal tam mozes posielat unlimited pokial si registrovany co ale trva par tyzdnov kym ta zaregistruju no prachy posles rychlo ako RP na pokeci.
Tvoj problem je ze pri kupe bytu si mal mysliet dopredu.
Co by som vsak na tvojom mieste este skusil,ze pri plnej notarskej moci ti moze splnomocnena osoba robit vsetky ukony.Cize ak mas znamu notarku daj jej par do vacku a ona da tvojej segre plnu moc s ktorou moze v banke dalej postupovat.V pripade otazok ti zavolaju a ty im potvrdis ze vsetko je v poriadku a ked to bude tvoja segra ci mama nebude nic nikomu divne...AKurat bude musiet ta znama notarka prizmurit jedno oko a tvoja segra si nacvicit tvoj podpis...Ale v malom meste by znameho nemal byt problem najst...:-)

pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od pet5o » Uto Aug 14, 2007 6:52 am

bomo píšeCOLONMôžeš si nechať zvýšiť denný limit na prevod cez internetbanking, avšak Dexia to vyžaduje spraviť osobne v pobočke. Možno by stálo za to zavolať do tvojej pobočky a skúsiť sa ich spýtať, či by ti tento limit nemohli zvýšiť aj takto na diaľku.
Teta na telefone v pobocke v Ziline povedala, ze sa to da len ked bude mat moj podpis...
bomo píšeCOLONBtw, píšeš, že máš vkladový účet - to znamená, že peniaze z neho môžeš previesť akurát na nejaký tvoj bežný účet. Čiže ešte odtiaľ ich ešte musíš dostať na účet toho záujemcu...
Presne tak :) Nastastie z vkladoveho uctu mozem presuvat peniaze okamzite, nemusim cakat kym nabehnu...
xaxa píšeCOLONNechapem ake zabrany si mal v poslani penazi priamo z UK na cielovy ucet.
No keby som mal tolko penazi tu na anglickom ucte, tak by som nemal zabrany :), ale kedze ked som hsbc 2x odmietol credit card s £4500 limitom, tak ked som to potreboval mi povedali, ze maju pri mojom mene znacku a uz mi neposkytnu dalsie sluzby, kym sa toto nevyriesi (uz som to vyriesil zmenil som ucet na Lloyds:). Ale to je dlhy pribeh :)
pankac píšeCOLONNeviem ci by to takto slo, ale Slov.ambasada plni aj notarske sluzby, takze by ti mohla overit splnomocnenie a pod.... Vid slovak embassy
Dobry napad o tomto som nevedel, ale to sme znova pri tom istom. List so splnomocnenim by musel ist postou, to je take iste ako keby mi sestra poslala prikaz na uhradu a ja by som jej to odoslal naspat expresne (jeden znami v dexii hovoril, ze toto by ocko prizmuril, keby, ze to nepodpisem pred nim, ale je to moj podpis, ale zvysit limit povedal, ze nemoze, ani urobit ten prevod bez mojho podpisu len cez sestru...)

Spiro11 píšeCOLON...AKurat bude musiet ta znama notarka prizmurit jedno oko a tvoja segra si nacvicit tvoj podpis...Ale v malom meste by znameho nemal byt problem najst...:-)
Tento napad sa mi velmi paci, aj ked nie je velmi legalny :) Byvame v Ziline, ale nejaka znama by sa snad nasla. Zavolam sestre uvidim co dokaze vybavit, diki :)

BUTTON_POST_REPLY