Ako Proof of Address mi uznali WRS certifikát

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Pina6
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Okt 14, 2004 4:46 pm
BydliskoCOLON Sheffield

Ako Proof of Address mi uznali WRS certifikát

Poslať od Pina6 » Pia Okt 29, 2004 10:57 am

Ahojky!
Mne sa takisto nedarilo zalozit si ucet v banke, vdaka tomu ze som nemala potrebne doklady na "Propf of address". Skusala som co sa dalo. Nakoniec mi v Halifaxe uznali WRS Certificate od Home office, cize potvrdenie, ze mozem legalne pracovat v UK. Toto by mi uznali aj v HSBC, ako mi sami povedali. V HSBC mi takisto povedali, ze by som mohla mat aj potvrdenie majitela domu kde byvam, kde sa zaruci ze tam byvam, a jeho posledn Statement o zaplateni Council Tax.
Takisto si myslim ze musite mat stastie na koho natrafite, niektori pracovnici bank nie su moc ochotni. Obehla som vsetky banky a najochotnejsi boli v Halifax, Nat West a Lloyds.
Takze good luck tym co s tym maju problemy!

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Pon Nov 01, 2004 1:24 pm

Podla informacnych letakov z HSBC a Halifax, ako proof of address uznavaju aj current EU ID card (i.e. stary dobry obciansky preukaz).

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Sob Nov 06, 2004 5:58 pm

Wicanpe píšeCOLONPodla informacnych letakov z HSBC a Halifax, ako proof of address uznavaju aj current EU ID card (i.e. stary dobry obciansky preukaz).
Ano, v HSBC mi ucet otevreli na pockani po predlozeni nasledujiciho: cestovni pas, obcanka s ceskou adresou na zadni strane, doklad o zaplaceni Council tax, dopis z Callan School potvrzujici me studium + uctenka za uhradu skolneho, 3 debetni karty od bankovnich uctu v CR. Nejdrive zadali vypisy z ceskych bank, ty jsem ale nemel a navrhl jsem ze si je vytiskneme na miste z internetu, tak rekli ze to nebude nutne. Pak se jeste ptali, jestli mam nejaky prijem v UK a z CR, nebo jak si prevadim penize do UK. Tak jsem rekl, ze mam uspory a sebou ze mam American Express Travellers Cheques. Tak to odnesla recepcni schvalit nadrizenemu a otevreli mi Bank Account s debitkou na £100 (to jsem jeste moc nepochopil, jestli je to povolene precerpani nebo co) a Saving Account pod stejnym cislem plus internet banking. Ptali se, jestli si chci pozadat o kreditku, ale nepozadal jsem si. Jeste nevim jestli je opravdu nezbytna. Tim ale zaroven nechci tvrdit, ze by mi ji byvali take automaticky schvalili. Po dvou dnech mi prisla Savings card a jeste mi pry do peti pracovnich dnu zavolaji az budu mit k vyzvednuti sekovou knizku. Tu jsem nechtel postou, aby se nezatoulala. Tak to bylo snadnejsi, nez jsem puvodne ocekaval. Tak a ted uz zbyva jen to posledni - nejak docilit aby na ten ucet dokutalely nejake ty penizky...

jarec
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 3:24 pm

Poslať od jarec » Ned Nov 07, 2004 1:58 am

EU ID je mozne pouzit len ako doklad o identite pretoze na nom nemas UK adresu. Ako doklad o adrese to neberu.

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Pon Nov 08, 2004 5:44 pm

jarec píšeCOLONEU ID je mozne pouzit len ako doklad o identite pretoze na nom nemas UK adresu. Ako doklad o adrese to neberu.
Nemam to sice osobne vyskusane, ale Halifax informuje vo svojich brozurach o moznosti pouzitia EU ID card ako proof of address. Vid: http://www.halifax.co.uk/security/pdf/Y ... entity.pdf

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Štv Nov 11, 2004 11:42 am

Je to tak, Halifax to ma vo svojich brozurach. Aj ked sa ale moze stat ze vam na mieste povedia ze to akceptovat nemozu lebo tam neni UK adresa. Treba sa ale skusit hadat, povedat ze ale ved je to tu cierne na bielom, a potom sa uradnik podda :-)

BUTTON_POST_REPLY