Anglicka libra - buducnost ?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
simoxxl
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Sep 30, 2004 10:11 pm
CONTACTCOLON

Anglicka libra - buducnost ?

Poslať od simoxxl » Pia Okt 29, 2004 9:10 pm

Ako bude napredovat anglicka libra?

Posledne 3 mesiace ma nejak netesia kam sa ubera kurz:
http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/me ... &gperiod=3

Clovek tu maka, setri, tesi sa na vianoce - bohate, no kus sa asi uskromnime.
Mate nejake nazory ako to bude vyzerat za par mesiacov. Ja mam taky pocit ze to bude stale klesat niekde k 50 :-(

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Poslať od hlohovcan » Sob Okt 30, 2004 12:57 am

Takze vsetci kupujme cez FOREX iba SKK a predavajme GBP.....
:-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Okt 30, 2004 1:40 pm

Áno, bude stále klesať, pretože koruna stále stúpa a bude stúpať, až kým neprijeme EURO. Takže kurz libry a koruny sa bude stále viac vyrovnávať.
Well, za to by som ruku do ohna nedala. Nieco take sa podla mna predpokladat s uplnou presnostou neda. :-).

Konsequencie zmeny narodnych mien na Euro tu rozoberat nebudem, lebo tie pozna kazdy a vyvoj Eura ako takeho tiez nie je lebo ten tiez nie je najstastnejsi, takze ukoncim tym ze libra ma podla mna velmi dobru buducnost.

Je jasne ze Slovesnko po vstupe do EU bude na tom ekonomicky iba lepsie a lepsie - ved to bol jeden z dovodov vstupu ked sa tak dobre pamatam a casy ked sme za £1 dostali Sk 70 su uz davno za nami.
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Nov 02, 2004 11:28 pm

Ak tu niekto vie predpovedat kratkodobe vymenne kurzy, tak ho zamestnam a hocijaka banka v City urcite tiez za velmi stedru odmenu :) O tych dlhodobych sa mozeme bavit, najoptimistickejsie odhady co som videl vravia ze kurz GBP/EUR zostane priblizne na terajsej urovni. Co sa tyka slovenskej koruny, je pravdepodobne ze tlaky na jej posilnovanie zostanu minimalne do konca tohto volebneho obdobia.

ivinka
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 12:42 pm
BydliskoCOLON London-Edgware

Poslať od ivinka » Str Nov 03, 2004 9:34 am

Ahojte...libra je zvycajne najnizsia v zime a najlepsie je menit v: Jun/Jul/August. Sledujem to uz asi piaty rok a niekedy je to fakt dobry rozdiel...

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Re: Anglicka libra - buducnost ?

Poslať od hlohovcan » Str Nov 03, 2004 12:03 pm

simoxxl píšeCOLONAko bude napredovat anglicka libra?

Mate nejake nazory ako to bude vyzerat za par mesiacov. Ja mam taky pocit ze to bude stale klesat niekde k 50 :-(
Na 50 nepojde urcite. Vzhladom na to ze sa predpoklada dalsie zvysovanie urokovych mier, vidim kurz libry v priebehu 3-4 mesiacov okolo 59.
Libra je vseobecne pokladana za stabilnu menu, a bude tomu tak aj nadalej. Kedze britska ekonomika ma dobre vyhliadky, myslim ze sa nemame coho bat.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Nov 03, 2004 12:34 pm

Ej, kto by to bol cakal ze sa na takuto kontroverznu temu vyhrnie tolko erudovanych odbornikov... Dalsie zvysovanie urokov sa nepredpoklada, aspon nie v najblizsej buducnost(zasadnutie bankovej rady BoE je tento stvrtok) kedze sucasnych 4.75% stacilo na schladenie trhu s nehnutelnostami.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Nov 03, 2004 2:37 pm

... Dalsie zvysovanie urokov sa nepredpoklada, aspon nie v najblizsej buducnost(zasadnutie bankovej rady BoE je tento stvrtok) kedze sucasnych 4.75% stacilo na schladenie trhu s nehnutelnostami.
Nevrav HOP kym nepreskocis! :-). Nadsene sledujem hlavne vyvoj trhu s nehnutelnostami (ktory nebol podla mojho nazoru schladeny - iba ak mozno trochu spomaleny - stale ale nie do dostacujucej urovne) a veru najde sa par ekonomov a odbornikov na tuto temu, ktory zvysenie urokovej sadzby predpokladaju. Pravdepodobne to ale bude az po vianociach. UK spenders dostanu posledne pekne vianoce pred tym ako nas pohlti dlha recesia. :-(.

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64

Poslať od hlohovcan » Str Nov 03, 2004 4:16 pm

Gina píšeCOLON
... UK spenders dostanu posledne pekne vianoce pred tym ako nas pohlti dlha recesia. :-(.
IMHO UK je jedna z malo krajin v EU ktore sa recesie az tak obavat nemusia :-)

BUTTON_POST_REPLY