Debit card pri otvoreni uctu - v ktorej banke ???

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
rucnygranat
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Júl 21, 2007 9:13 pm

Debit card pri otvoreni uctu - v ktorej banke ???

Poslať od rucnygranat » Sob Aug 25, 2007 1:36 pm

Je nejaka banka ktora mi poskytne debit card hned po otvoreni uctu ??? uz asi mesiac a pol mam Barclays no tam mi povedali ze upgrade uctu mi mozu urobit az po troch mesiacoch pouzivania basic uctu ... dakujem

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Debit card pri otvoreni uctu - v ktorej banke ???

Poslať od qth » Ned Aug 26, 2007 3:07 pm

Akonahle uz mas vypis z banky na tvoj ucet, tak ti to
velmi pomuoze ked si chces otvorit dalsi ucet. Takze
pre teba by uz nemal byt ziaden problem otvorit si
dalsi ucet v hociktorej inej banke. Potom (aj z
osobnych) skusenosti viem ze nie vsetci zamestnanci su
dostatocne dobre informovany co sa da a co nie, takze
aj v jednej pobocke ti dvaja zamestnanci povedia rozne
veci. Preto sa skus opytat nejakeho ineho zamestnanca
ci to nejde skuor (osobne tie tri mesiace by som typol
na nejaku debitku s povolenym precerpanim, kde chcu
vidiet aspon aku taku historiu pohybov na tvojom ucte
aby videli ci na to mas, inac to nema zmysel)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Ned Aug 26, 2007 5:29 pm

qth píšeCOLON(osobne tie tri mesiace by som typol
na nejaku debitku s povolenym precerpanim, kde chcu
vidiet aspon aku taku historiu pohybov na tvojom ucte
aby videli ci na to mas, inac to nema zmysel)
Pravdepodobne ide o cash card account - slepa vetva evolucie bankovych kariet, ktora na slovensku vymrela asi okolo roku 1992.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Ned Aug 26, 2007 6:47 pm

Tiez mam pocit ze sa staci len informovat u ineho cloveka v tej istej pobocke. Popripade skus zajst do inej pobocky. Urcite by som ale koli debetke nevybavoval ucet v inej banke. Sme predsa ludia a od problemov by sme nemali utekat ale riesit ich.
brightonak

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Aug 27, 2007 3:24 pm

rucnygranat píšeCOLONJe nejaka banka ktora mi poskytne debit card hned po otvoreni uctu ??? uz asi mesiac a pol mam Barclays no tam mi povedali ze upgrade uctu mi mozu urobit az po troch mesiacoch pouzivania basic uctu ... dakujem
mne debit card poskytli v kazdej jednej banke hned pri otvoreni basic uctu a to v Lloyds, Barclays, HSBC, dokonca v HSBC mi rovno dali aj kreditku (ale to som uz mal nejaku tu history v LLoyds).
Myslim, ze debit card davaju vsetky banky standardne, ved ta ich nemoze nijak ohrozit, vyberas si (platis) len svoje peniaze na ucte, ak ich nemas nedostanes nic. Skus tam este raz zajst a opytat sa na vydanie debit card, nie na upgrade uctu.
Upgrade uctu je nieco ine.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Pia Aug 31, 2007 5:21 pm

BARCLAYS NAZYVA ICH UK VISA ELECTRON 'CASH CARD' A DA SA S NOU PLATIT KADEKDE. NEVIDEL SOM NIECO NA STYL LLOYDS ZE IBA NA ATM A NIC INE.
Aj Halifax aka Bank of Scotland ponuka Visa Electron co uplne staci na easyjet, ryanair a obchody.

NatWest, HSBC a zopar dalsich bank ponuknu automaticky UK Maestro /povodny Switch, zelene logo s sipkami do kruhu/. Tieto banky ponukaju Visa ci MC karty ako kreditky iba.

LLoyds, Barclays, A&L, Abbey, First Trust /AIB group, v NI/ Nationwide ponukaju Visa Debit/Connect ale vacsina z nich ti ju neda automaticky ak si v UK kratko/nemas ziadnu kredit history, maly prijem, ci iba zakladas ucet atd atd.

zaregistruj sa u electoral roll /www.aboutmyvote.co.uk ci aka koncovka/. pomoze troska.

Ja by som siel po Visa Electron ci UK Maestro karte a uctu s nou/bankou. Potom pracovat na kreditke. Zide sa ak je clovek rozumny.

Enjoy /the pain in the arse/ :-D

Martin

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Aug 31, 2007 7:32 pm

motor píšeCOLONBARCLAYS NAZYVA ICH UK VISA ELECTRON 'CASH CARD' A DA SA S NOU PLATIT KADEKDE.
Martin
Nie, cash card sa da pouzit iba v ATM... a Visa Electron je u Barclays nieco ine.

lavacx
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Apr 27, 2007 3:11 pm
BydliskoCOLON West Hampstead

Poslať od lavacx » Pia Sep 07, 2007 5:43 pm

Barclays banka ti otvori ucet kde dostanes VISA debit kartu bez predchadzajucej credit history a staci ti slovensky OP a vypis zo slovenskeho uctu s SK adresou..

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 10, 2007 12:06 am

lavacx píšeCOLONBarclays banka ti otvori ucet a staci ti slovensky OP a vypis zo slovenskeho uctu s SK adresou..
To isté mi tvrdil chlapík v pobočke Barclays v Northamptone, vraj pri pobyte v UK do troch mesiacov stačí OP s adresou na Slovensku. Skúsenosti mojej kamarátky v Edinburghu sú však také, že po obehaní niekoľkých pobočiek rôznych bánk vrátane Barclays si ešte neotvorila účet kvôli chýbajúcemu proof of address. Ešte stále to tak vyzerá, že ktorý úradník sa ako vyspí.
V Barclays som dostala Visa Electron aj bez príjmu a zamestnania okamžite.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Pon Sep 10, 2007 1:34 pm

Ak nemozes otvorit ucet, pytaj sa na passport account. Pisu ze ti dokonca daju i debetku. Je to vlastne rychle otvorenie uctu ale nieco to samozrejme stoji. Konkretne v HSBC je to libier, popripade ti budu pocas jednoho roku strhat libier mesacne. A este slubuju aj nejaku sim na lacne volania do zahranicia. Priamy link: http://www.hsbc.co.uk/1/2/personal/curr ... s/passport

Pekny den.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 10, 2007 6:59 pm

Presne to som jej poradila, keďže zatiaľ býva u priateľov a proof of address nezoženie tak ľahko (určite nie po 7 dňoch v UK aj s cestou).

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Pon Sep 10, 2007 9:28 pm

lavacx píšeCOLONBarclays banka ti otvori ucet kde dostanes VISA debit kartu bez predchadzajucej credit history a staci ti slovensky OP a vypis zo slovenskeho uctu s SK adresou..
Mozno to tak maju niekde napisane, ale prax je ina, osobne vyskusane (vo viac ako 1 pobocke)...

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Pon Sep 10, 2007 9:33 pm

durike píšeCOLON
lavacx píšeCOLONBarclays banka ti otvori ucet kde dostanes VISA debit kartu bez predchadzajucej credit history a staci ti slovensky OP a vypis zo slovenskeho uctu s SK adresou..
Mozno to tak maju niekde napisane, ale prax je ina, osobne vyskusane (vo viac ako 1 pobocke)...
Vacsinou to zalezi od toho ako sa dany uradnik vyspi, od tvojho sarmu a samozrejme i anglictiny. Treba len skusat, on uz sa niekto najde. Vela stastia.
brightonak

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 10, 2007 9:49 pm

Taký problém som osobne nemala, no jej sa akosi nepošťastilo. Dúfam, že sa jej to podarí v priebehu tohto týždňa, inak nedostane načas výplatu a to veru nepoteší.

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Pon Sep 10, 2007 9:50 pm

brightonak píšeCOLON
durike píšeCOLON
Vacsinou to zalezi od toho ako sa dany uradnik vyspi, od tvojho sarmu a samozrejme i anglictiny. Treba len skusat, on uz sa niekto najde. Vela stastia.
Uz ho mam z inej banky, kazda je ina (ale aj uradnici, to je pravda, manzelka ziskala ucet v prvej pobocke prvej banky kde vstupila)...

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Uto Sep 11, 2007 7:29 am

carfaxcat píšeCOLONTaký problém som osobne nemala, no jej sa akosi nepošťastilo. Dúfam, že sa jej to podarí v priebehu tohto týždňa, inak nedostane načas výplatu a to veru nepoteší.
A jej nechcu otvorit ucet na zaklade pasu? Ved to maju na webe a pokial chcu este ine veci tak to moze byt klamliva reklama. Nech teda ide do inej pobocky lebo tam je nejaky matafaka (krasny nazov, ja viem). Vyplatu si moze nechat posielat aj na kamaratov ucet (trebars) ten u koho byva. Zamestnavatel by mal suhlasit. Az si zalozi ucet, jednoducho si ho prehlasi.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Sep 11, 2007 8:06 pm

Zatiaľ sme to vyriešili tak, že som jej dala číslo svojho účtu. Ak bude chcieť, môže mi poslať výplatu :) To behanie po pobočkách je dosť časovo náročné hlavne vtedy, keď tvrdo zarezávaš v labáku. Niekto s pozitívnymi skúsenosťami (a hlavne nedávnymi) z bánk v Edinburghu by sa nenašiel?

smobil
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Mar 27, 2005 4:52 pm

Poslať od smobil » Pon Sep 17, 2007 4:43 pm

Ahoj,
ja som mal tiez problem s otvorenim uctu, nakolko som byval so sestrou a nechcelo sa jej mi vystavit proof of adress...
Stacilo mi vsak mat potvrdenie od zamestnavatela, kde bolo npisane:
-ze tam pracujem
-moje meno a adresa, kde byvam
-cca pocet hodin kolko mam do tyzdna a funkcia
-kontakt na managera, resp toho kto to potvrdenie vydal
Ked som mal papier od zamestnavatela zobral som pas a siel do nat west -tam chceli aj nejaky bills, alebo vypis uctu s mojim menom a adresou.
Siel som do Lloyds a tam im stacil ten papier od zamestnavatela a pas, pripadne dalsi doklad totoznosti napr. sk vodicak.
Otvorili mi ucet, dali VISA DEBIT kartu a debet 50libier, na zaciatok nie ej zle ;) to vsetk osom mal do tyzdna vybavene... treba len chciet a vediet vysvetlit v banke co chcem...

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Pon Sep 17, 2007 5:43 pm

smobil píšeCOLON...treba len chciet a vediet vysvetlit v banke co chcem...
Mylis sa. Vela zalezi od nalady personalu. Samozrejme, netreba sa vzdat po prvom neuspechu ale okamzite si to namierit do druhej banky, tak ako si to urobil ty.
Pekny den.

BUTTON_POST_REPLY