Personal debt figures...clanok - naozaj len pre silne povahy

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
baracudaztiger
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Máj 26, 2006 10:32 am
BydliskoCOLON UK

Personal debt figures...clanok - naozaj len pre silne povahy

Poslať od baracudaztiger » Uto Okt 02, 2007 8:37 am

Nezvyknem nejak casto prispievat do tohto fora, ale po precitani tohto clanku som nemohol odolat. Isiel mi z neho mraz po chrbte....

Nie je to o ziadnych zabomysich "vojnach" medzi tinezermi a imigrantami... Nic viac nic menej nez len suche fakty o aktualnom stave ludi v UK a o ich finnaciach....

http://firstrung.co.uk/articles.asp?pag ... &cat=2-0-0

PS - Pre vsetkych: Budte naozaj velmi opatrni ak si budete poziciavat peniaze. Myslite pri tom dopredu. Co ak?! (...na to nebudem mat...)

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Re: Personal debt figures...clanok - naozaj len pre silne po

Poslať od durike » Uto Okt 02, 2007 6:34 pm

baracudaztiger píšeCOLONNezvyknem nejak casto prispievat do tohto fora, ale po precitani tohto clanku som nemohol odolat. Isiel mi z neho mraz po chrbte....

Nie je to o ziadnych zabomysich "vojnach" medzi tinezermi a imigrantami... Nic viac nic menej nez len suche fakty o aktualnom stave ludi v UK a o ich finnaciach....

http://firstrung.co.uk/articles.asp?pag ... &cat=2-0-0

PS - Pre vsetkych: Budte naozaj velmi opatrni ak si budete poziciavat peniaze. Myslite pri tom dopredu. Co ak?! (...na to nebudem mat...)

Tak ma napadlo. Poziciam si peniaze v UK a odidem s nimi na Slovensko. Ma anglicka banka nejake paky aby ich odo mna vytiahla? (samozrejme ze nebudem mat po odchode v Anglicku ziadne ucty, ziadne nehnutelnosti, nic, co by mi mohlo byt zabavene/zhabane...)

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Uto Okt 02, 2007 6:55 pm

durike píšeCOLONTak ma napadlo. Poziciam si peniaze v UK a odidem s nimi na Slovensko. Ma anglicka banka nejake paky aby ich odo mna vytiahla? (samozrejme ze nebudem mat po odchode v Anglicku ziadne ucty, ziadne nehnutelnosti, nic, co by mi mohlo byt zabavene/zhabane...)
A co tak sudy a policia? :)))
brightonak

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Uto Okt 02, 2007 9:25 pm

brightonak píšeCOLON
durike píšeCOLONTak ma napadlo. Poziciam si peniaze v UK a odidem s nimi na Slovensko. Ma anglicka banka nejake paky aby ich odo mna vytiahla? (samozrejme ze nebudem mat po odchode v Anglicku ziadne ucty, ziadne nehnutelnosti, nic, co by mi mohlo byt zabavene/zhabane...)
A co tak sudy a policia? :)))
No neviem ako to funguje, ci ta mozu v jednom state stihat za to, co si spravil v inom state. O tom ze by ta Slovensko vydalo kvoli niekolkym statisicom (maximalne par milionom) korun do ineho statu silne pochybujem.

brightonak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 91
RegistrovanýCOLON Sob Júl 14, 2007 5:48 pm
CONTACTCOLON

Poslať od brightonak » Uto Okt 02, 2007 9:32 pm

durike píšeCOLONNo neviem ako to funguje, ci ta mozu v jednom state stihat za to, co si spravil v inom state. O tom ze by ta Slovensko vydalo kvoli niekolkym statisicom (maximalne par milionom) korun do ineho statu silne pochybujem.
Tak o tom by som rozhodne nepochyboval. Ako stat EU ta Slovensko musi vydat inemu statu EU. Skus a daj vediet :)))

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Uto Okt 02, 2007 11:27 pm

brightonak píšeCOLON
durike píšeCOLONNo neviem ako to funguje, ci ta mozu v jednom state stihat za to, co si spravil v inom state. O tom ze by ta Slovensko vydalo kvoli niekolkym statisicom (maximalne par milionom) korun do ineho statu silne pochybujem.
Tak o tom by som rozhodne nepochyboval. Ako stat EU ta Slovensko musi vydat inemu statu EU. Skus a daj vediet :)))

nie, ze by som nesuhlasila, ale sa rozmohli take praktiky, ze relativne novy clovek v uk, zahranicny, si na kreditku vyberie urcitu sumu a zdrhne.
ake ma banka moznosti?

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Str Okt 03, 2007 10:55 am

Banky vascinou nepoziciavaju ludom ktory nemaju credit check (co je celkom slusna historia vasich transakcii a roznych inych udajov o vas (adresy etc.)) rovnako ani kreditku nedostanete len tak hned. Nehovoriac uz o tom
ze pri otvoreni uctu musite poskytnut proof of identity (pas/obciansky). Slovom k pozicke sa v UK dostanete asi este tazsie ako na SVK. Takze skuor to bude nejaka kradez identity a nasledne ziadost o pozicku a pod...

BUTTON_POST_REPLY