Hypoteka na Slovenku

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Hypoteka na Slovenku

Poslať od Katka26 » Pia Nov 23, 2007 1:07 pm

Ahojte, chcela by som sa poradit.
Neviem ci je spravne si teraz zobrat hypoteku na slovenku na dokoncenie domu, alebo pockat na euro a takztiez ak niekto poradi, ci je lepsie menit peniaze teraz na slovenku korunu alebo cakat tiez az na euro a potom zmenit na tuto menu, dakujem

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pia Nov 23, 2007 3:55 pm

No vzhledm k tomu, ze libra proti euru pada a stejne tak pada euro vuci korune, tak bych spis prevadel na koruny a pak a na eura. Ale nejsem zadny odbornik :-)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pia Nov 23, 2007 4:07 pm

def píšeCOLONNo vzhledm k tomu, ze libra proti euru pada a stejne tak pada euro vuci korune, tak bych spis prevadel na koruny a pak a na eura. Ale nejsem zadny odbornik :-)
Tak tak.
Kurz GBP/EUR 1.616 ku dnu 3. 1. 2002
Kurz GBP/EUR 1.390 ku dnu 23. 11. 2007

No a kurz EUR/SKK tu snad ani uvadzat nemusim. Snad len tolko ze sa pocita s druhou upravou centralnej parity smerom dolu co vytvori priestor na dalsie posilovanie koruny voci euru.

Nevidim to nijako ruzovo. Do kupy nehnutelnosti sa mi zatial nechce. Zatial stale menim uspory na SKK. Aj ked radsej by som ich tu nechal na nejakom online savery za 6% ako doma na terminovanom ucte za 3.5%

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Nov 23, 2007 5:49 pm

Bolo treba menit na SKK uz vcera.

Katka26
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 119
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 2:45 pm
BydliskoCOLON Rugby

Poslať od Katka26 » Sob Nov 24, 2007 10:05 am

A co ta hypoteka, je lepsie ju zobrat teraz alebo cakat na euro alebo je to uplne jedno? HMMMMM?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 27, 2007 12:01 pm

Urokova sadzba v SKK je momentalne 4.25%, zatialco Euro ma zakladnu urokovu sadzbu 3%. Na druhej strane je predpoklad, ze ceny nehnutelnosti na SK neklesnu, ze bud porastu, alebo sa inflacia cien nehnutelnosti udrzi na urovni inflacie spotrebitelskych cien.

Teda ja osobne si myslim, ze hoci teraz zaplatis viac na uroku do doby ked sa urokova sadzba SKK a EUR zjednoti (teda kym SKK zanikne), vdaka HPI porastie hodnota kapitalu v nehnutelnosti a preto ja by som hypoteku zobral uz teraz. Samozrejme, len ak si sa pre to rozhodla a na vyber je len termin kedy zoberies hypoteku, nie to ci ju vobec mas zobrat.

Ber to co som napisal s rezervou, nie som financny poradca. Su to len moje 2p do debaty. ;)

BUTTON_POST_REPLY