Môj zamestnávateľ mi nestrháva daň - je to ok?

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mogul
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Štv Okt 14, 2004 12:21 pm

tax

Poslať od mogul » Ned Nov 14, 2004 12:51 pm

Moja zamestnavatelka mi nestrhava dan (paye tax O£), co tym sleduje?
Gross mam 1088£, zaplatene NI 79£, ale ze mi nestrhla tax? Malo by to byt okolo 130£. Mam jej to pripomenut, alebo drzat hubu?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Nov 15, 2004 2:23 pm

Moja zamestnavatelka mi nestrhava dan (paye tax O£), co tym sleduje?
Gross mam 1088£, zaplatene NI 79£, ale ze mi nestrhla tax? Malo by to byt okolo 130£. Mam jej to pripomenut, alebo drzat hubu?
1. Nie je to zamestnavatel ale Inland Revenue kto stahuje dane - Inland Revenue dava prikaz zamestnavetelovi na vysku dane ktora ma by stiahnuta
2. Dan neplatis asi preto, lebo do konca danoveho roku (zaciatok aprila 2005) zarobis iba tolko co sa zmesti do tvojej nezdanitelnej polozky £4745 v tomto danovom roku. Takze vsetko je ako ma byt!

mogul
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

one more question

Poslať od mogul » Str Nov 17, 2004 7:06 pm

Znamena to teda, ze po ukonceni danoveho roku nebudem moct ziadat o vratenie preplatku(logicky), ale co poviem danovakom na slovensku, lebo ako ich poznam oni mi to budu chciet zdanit. Moje prijmy zrejme presiahnu nezdanitelnu ciastku platnu v SK. Budu akceptovat vysvetlenie ze v UK som zarobok riadne odviedol a "zdanil"? Ukazem im vyplatne pasky alebo nejaky form P*** ,ktory dostanem na konci taxyear? btw. po troch mesiacoch stale nemam contract a zamestnavatelka sa tvari ze " a naco ti bude contract?"
thanx gin

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Nov 17, 2004 8:30 pm

clovece, nestresuj! nemas ziaden problem!!
Znamena to teda, ze po ukonceni danoveho roku nebudem moct ziadat o vratenie preplatku
Odpoved je logicka - nie, lebo si ziadnu dan neplatil.
Moje prijmy zrejme presiahnu nezdanitelnu ciastku platnu v SK. Budu akceptovat vysvetlenie ze v UK som zarobok riadne odviedol a "zdanil"?
Dane sa v EU odvadzaju v krajine v ktorej pracujes. To ze tvoj zarobok spada do nezdanitelnej polozky na Slovensku nema nikoho co zaujimat. Vsetko robis legalne, nemas sa coho obavat.
Ukazem im vyplatne pasky alebo nejaky form P*** ,ktory dostanem na konci taxyear?
P60 - document ktory udava ake dane si odviedol v danom danovom roku. P60 sa vydava asi mesiac po ukonceny davnoveho roka, teda prakticky ho dostanes asi v maji buduceho roku.
po troch mesiacoch stale nemam contract a zamestnavatelka sa tvari ze " a naco ti bude contract?"
Kontrakt ako taky nepotrebujes - zmluvy su podla anglickeho prava platne aj v ustnej podobe. Na tvojom mieste by som ale nieco in writing chcela - pre svoju vlastnu security. Mas pravo na to aby tvoj contract of employment bol in writing. Chod za zamestnavatelkou a povedz jej ze bez terms and conditions of employment nie si pripraveny pracovat, tak nech sa o nieco na papieri postara cim skor.
Len tam medzi nami, preco si zacal pracovat bez zmluvy??? Je to podla mna dobra hlupost!
thanx gin
Gina :-)

mogul
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

zmluva

Poslať od mogul » Pon Nov 22, 2004 4:41 pm

Zacali sme robit bez zmluvy, lebo aj nasi anglicki kolegovia ich nemaju a zjavne im to nechyba. Lenze pre nas ma ten papier vyssiu hodnotu. Takze sa pokusime nasu majitelku trochu pritlacit. A ako hovori Stewie Wonder: uvidime:-) caf

BUTTON_POST_REPLY