Direct debit (inkaso)

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Máj 17, 2004 8:34 pm

Gina píšeCOLONNajlepsie je mat s landlordom direct debit - platit s tvojho uctu priamo na jeho.
Ano, ale na platenie uctov su lepsie seky, aby clovek nemusel zakazdym robit prevod. Tiez, landlord niekedy chce mat potvrdenie hned a necakat 3 dni kym zisti, ze mu peniaze naozaj prisli.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Máj 18, 2004 5:48 pm

Lubo,
o tom ze seky su na platenie beznych uctov vynikajuca vec sa nahadam! Doteraz som to iba podporovala - vid ine diskusie.
Tiez, landlord niekedy chce mat potvrdenie hned a necakat 3 dni kym zisti, ze mu peniaze naozaj prisli.
Direct Debit = garancia!! Zisti si vo svojej banke co Direct Debit Guarantee znamena - nechce sa mi to tu vypisovat. Peniaze mu nabehnu na jeho ucet a zmiznu z tvojho kazdy mesiac v den na ktorom ste sa dohodli - ziadne cakanie 3 dni ci cokolvek! Ak ty nemas dostatok penazi na ucte, ides do overdraft-u a to je uz tvoj problem ako to vyriesis zo svojou bankou - landlord svoje prachy dostal.
Direct Debit - vynikajuci pre pravidelne - napr. kazdomesacne splatky za ucty - rent ci mortgage, poistky akehokolvek druhu ale aj ucty ako phone, internet bill, gas ci elektrina....
:-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Máj 18, 2004 7:15 pm

Gina píšeCOLONZisti si vo svojej banke co Direct Debit Guarantee znamena - nechce sa mi to tu vypisovat
Ked sa ti nechce pisat, tak nepis;) Bol som v tom, ze inkaso funguje medzi organizaciou a klientom a nie medzi dvomi ludmi. Ale ako sa zda, UK je krajina neobmedzenych moznosti...

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Uto Máj 18, 2004 7:29 pm

Ked to tu uz tak pekne rozoberame, tak na stranke http://www.directdebit.co.uk je vselijake zaujimave info. Gina mala na mysli, co znamena Direct Debit Guarantee:
This Guarantee is operated by all banks and building societies that take part in the Direct Debit Scheme. The efficiency and security of the Scheme is monitored and protected by your own bank or building society.

If the amounts to be paid or the payment dates change, the organisation will notify you normally 10 working days in advance of your account being debited or as otherwise agreed.

If an error is made by the organisation or your bank or building society, you are guaranteed a full and immediate refund from your branch of the amount paid.

You can cancel a Direct Debit at any time by writing to your bank or building society. Please also send a copy of your letter to the organisation.
Jednoznacne sa hovori o vztahu medzi organizaciou a klientom.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Máj 19, 2004 8:45 pm

Ohhhh.... Chalani, nezjecte ma zaziva, s oblecenim aj s topankami na vysokych opatkoch!! :-(
Moja chyba, moja chyba, moja prevelka chyba! :-(
Vcerajsia unava sa prejavila!! :-(
Nedomyslela som co som pisala, a to v tom, ze mi nenapadol ten detail ze mnohi ludia ktori citaju tieto stranky asi maju v podnajme izbu radsej ako byt, ci dom, resp. platia mortgage. Jasne ze ak mas podnajom od private landlord, direct debit nezalozis. Preco ste uz uspesne nastudovali a popisali hore. Standing order ale zalozis. A o to mi ide - zabranit istym "landlordom" v ich kseftikoch a takto chratit seba / teba ako zakaznika. Kazdy dobry landlord standing order neodmietne.
Vacsina properties ktore maju estate agents bezne v ponuke su pod managementom nejakej agentury a tak je tam direct debit tiez vyuzitelny (ako to bolo kedysi v mojom pripade - to ma zmiatlo a tak som to v predchadzajucom prispevku zovseobecnila). Verim ze mi odpustite Bomo, Lubo! :-)

Takže nevidím žiadne garancie toho, že to je pre lanlorda najlepšie.
Bomo,
uz som si davnejsie vsimla, preco si stale na strane niekoho ineho (teda podnikatela, agentury, teraz landlorda) ako zakaznika - slovaka v akejkolvek situacii? Mne tu nejde o landlorda ale o to ako pomoct a poradit zakaznikovi. Na landlorda a jeho plne vrecka mozem kaslat! :-)
Môže sa stať, že si stiahnu viacej (omylom - napr. pri platbe za zle vystavený účet za elektriku a pod.) V takom prípade to môžete reklamovať až POTOM, čo vám z vašeho účtu zmizli peniaze. Čo môže byť neskoro a vy už vaše peniaze (dávno odídené z vášho účtu) nemusíte nikdy uvideť
Suhlasim. Preto platby za ktorych vyska sa meni kazdy mesiac neplatim cez direct debit. Vela ludi to tu ale robi. A este viac organizacii na teba ako consumera do toho tlaci (napr. pri BT - ak platis direct debitom je tvoj line rental o nejakych £2.50/mesiac lacnejsia) - a robia to preto lebo sa im takto znizuju administrativne naklady a taktiez istotu ze svoje prachy dostanu nacas.

:-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Máj 20, 2004 4:52 pm

Gina, ber to tak, ze aj tesar sa utne a toto forum je na to, aby sme si vydiskutovali pripadne nepresnosti. Takze vsetko je tak ako ma byt;)

Ked som prisiel do UK, tak som chvilu byval u jednej babky. Stara pani, ked som jej doniesol depozit (onoho casu asi £300:), hned pozamkynala vsetky tri zamky na dva zapady a druhy den ficala s peniazmi hned do banky a stavim sa, ze ani celu noc nespala kedze mala taku hotovost pri sebe:D Takze, keby som vtedy mal sekovu knizku, tak by som jej bol usetril kopec stresu. Potom som pochopil, ze su aj ine banky ako NatWest a zivot bol hned krajsi...

BUTTON_POST_REPLY