Vyprážaný syr

Vaše skúsenosti s britským jedlom a pitím.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Vyprážaný syr

Poslať od Marlowe » Ned Júl 17, 2005 12:14 pm

Ahojte, aky syr, ktory tu dostat kupit, je vhodny na vyprazanie? Vdaka

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: Vyprážaný syr

Poslať od Marlowe » Ned Júl 17, 2005 1:47 pm

Diky bomo, hned vyrazam do regalov...

opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Poslať od opatja » Štv Aug 11, 2005 5:11 pm

Marlowe píšeCOLONDiky bomo, hned vyrazam do regalov...
..skus regaly aj v LIDL maju tam normalny EIDAM, ktory sa vypraza asi najlahsie...skusali sme uz vyprazat aj CHEDAR a stalo to za to...a minule ma kamos poprosil, ci mu nevyprazim NIVU [vlastne len daku repliku tiez z LIDL]...podarilo sa...[su ludia okolo mna zavisli na vyprazanom syre?;}]

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pia Aug 12, 2005 1:01 pm

Vyprazanu nivu som prvykrat jedol tu v Prahe, neskutocna zalezitost - som tiez zavisly na vyprazanom syre a takisto na plesnovych syroch. A tato kombinacia ma dostala...
Peter.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Aug 12, 2005 1:31 pm

Ludia, preco nicite syr vyprazanim??? Nielen ze syr straca takto na chutovej hodnote a teda vy prichadzate o kulinarsky zazitok, ale este stravu znehodnocujete vyprazanim. :-)).

Ja milujem vsetky syry sveta, najlepsia lahodka su francuzske (najlepsi vyber Waitrose).
Do syrenia! :-)).

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Pia Aug 12, 2005 4:17 pm

Ja s Tebou Gina uplne suhlasim. Syry mnam mnam ale vyprazane syry - fuj fuj ......
Ale aj tak najlepsi syr je korbacik. :-)

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pia Aug 12, 2005 5:52 pm

na vyprazanie sa pouziva najhorsi kvazi-eidam - vyprazanim len ziska - urcite by som nekazil vyprazanim nejaky kvalitny syr...
Peter.

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pia Aug 12, 2005 5:55 pm

bomo píšeCOLONA už si jedol vyprážaný encián v sezamovom cestíčku/obale? To zase dostalo mňa :)
nejedol, ale viem si predstavit - sezamove semiacka mooozem v akomkolvek mnozstve...;-)
Peter.

larose
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Okt 02, 2005 3:22 pm
BydliskoCOLON Ilford

Poslať od larose » Ned Okt 02, 2005 3:27 pm

Gina píšeCOLONLudia, preco nicite syr vyprazanim??? Nielen ze syr straca takto na chutovej hodnote a teda vy prichadzate o kulinarsky zazitok, ale este stravu znehodnocujete vyprazanim. :-)).

Ja milujem vsetky syry sveta, najlepsia lahodka su francuzske (najlepsi vyber Waitrose).

Suhlasim s tvojim nazorom ginuska..:) ked syr, tak iba cerstvy, primerane vyzrety a odlezany pri izbovej teplote..hmmmm...mnamiky..:)waitrose is the best

do 'cheesovania'..

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 04, 2005 1:59 pm

Suhlasim s tvojim nazorom ginuska..:) ked syr, tak iba cerstvy, primerane vyzrety a odlezany pri izbovej teplote..hmmmm...mnamiky..:)waitrose is the best

do 'cheesovania'..
Hehe, cheese lover tak po blizku! Kedy mame cheese-party? :-).

Uz len coffee lover-a najst a som v siedmom nebi.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

addicted...

Poslať od sidzej » Uto Okt 04, 2005 4:40 pm

ja sice nie som cheese lover, ale som coffee & tea & wine lover :) Pijem X druhov kav a cajov X krat denne a k veceri treba mat vzdy spravne vinko :)

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: addicted...

Poslať od monty » Uto Okt 04, 2005 5:36 pm

hmm..no ak si taky gurman tak mi budes vediet urcite
dobre poradit kde v Londyne hladat dobru cajovnu???
mne sa to doteraz nepodarilo..:((

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Okt 04, 2005 5:50 pm

monty píšeCOLONhmm..no ak si taky gurman tak mi budes vediet urcite
dobre poradit kde v Londyne hladat dobru cajovnu???
mne sa to doteraz nepodarilo..:((
Monty prepac, ale toto Ti veru neporadim, kedze som v UK len 2.mesiac a do Londyna vobec nechodim. Ja som si totiz priniesol zbierku svojich cajov a kav uz z Pariza, kde som stravil predchadzajuce 4 roky. Ale zatial sa mi zda, ze tu v UK je to najma o ich klasickom ciernom "tetley" caji s mliekom, pricom ja mam rad najma azijske zelene/biele caje.

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55

Poslať od monty » Uto Okt 04, 2005 6:30 pm

sidzej píšeCOLONJa som si totiz priniesol zbierku svojich cajov a kav uz z Pariza, kde som stravil predchadzajuce 4 roky. Ale zatial sa mi zda, ze tu v UK je to najma o ich klasickom ciernom "tetley" caji s mliekom, pricom ja mam rad najma azijske zelene/biele caje.
Aaa takze francuz,tak to ta obdivujem ze si tam tak dlho "prezil",mna ta francuzka noblesa zacala vadit
uz po niekol.tyzdnoch..tiez nezijem v Londyne no mam
tu cest tam jazdit,no a kde inde hladat ako tam..
inak the best kava co som pil bola
"arabuska"(arabska kava s korenim)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Okt 04, 2005 7:20 pm

Ja som si totiz priniesol zbierku svojich cajov a kav uz z Pariza, kde som stravil predchadzajuce 4 roky
No iro caje sa nehadam, neviem, ale prosim ta vysvetli mi kde najdes v Parizi dobru kavu. Bola som tam v marci a bola som velmi prevelmi sklamana, lebo nic chutne som nenasla. :-(.
Aaa takze francuz,tak to ta obdivujem ze si tam tak dlho "prezil",mna ta francuzka noblesa zacala vadit
uz po niekol.tyzdnoch..tiez nezijem v Londyne no mam
tu cest tam jazdit,no a kde inde hladat ako tam..
inak the best kava co som pil bola
"arabuska"(arabska kava s korenim)
Nic proti francuzom, ale skus sa obzriet po talianskych kavach. Nie je nic lepsie ako salka Illy. To iste plati o talianskom vine. :-).

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55

Poslať od monty » Uto Okt 04, 2005 7:31 pm

monty píšeCOLONNic proti francuzom, ale skus sa obzriet po talianskych kavach. Nie je nic lepsie ako salka Illy. To iste plati o talianskom vine. :-).
Suhlazim,ja to zazitot dat si ju k ranajkam..:))aj ked naviem ci to bola prave Illy,no pravu "arabusku" najdes len na arabs. trhoch alebo priamo v Egypte..

opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Poslať od opatja » Uto Okt 04, 2005 7:37 pm

..to je zaujimave, ako sa nam tema zvrtla..od syrov ku kavicke a cajiku ..a co tak dat si dobre vychladene bacardi s colou ..to zas dostalo mna :} [samo az po tom syre..ci pred??]

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55

Poslať od monty » Uto Okt 04, 2005 8:08 pm

..to je zaujimave, ako sa nam tema zvrtla..od syrov ku kavicke a cajiku ..a co tak dat si dobre vychladene bacardi s colou ..to zas dostalo mna :} [samo az po tom syre..ci pred??]
..jooj no ale k takemu pitii je uz dobre aj nejaku tu spolocnost.. :))no a ruku na srdce sicesom tu len par mes.,este som nemal tu cest stretnut "nieco" slovenskemu priemeru sa rovnajuce..no darmo, co by sme si pocali bez tych nasich slovenskych dievok..!:))

larose
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Okt 02, 2005 3:22 pm
BydliskoCOLON Ilford

Poslať od larose » Uto Okt 04, 2005 10:44 pm

Uz len coffee lover-a najst a som v siedmom nebi.
Ginus, ked najdes coffe lovera, daj vediet.;) dame stretko.me too..coffee lover.big one..heh..:)( but not as big as cheese one though..;)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

frantici

Poslať od sidzej » Str Okt 05, 2005 8:48 am

Gina píšeCOLONNo iro caje sa nehadam, neviem, ale prosim ta vysvetli mi kde najdes v Parizi dobru kavu. Bola som tam v marci a bola som velmi prevelmi sklamana, lebo nic chutne som nenasla. :-(. Nic proti francuzom, ale skus sa obzriet po talianskych kavach. Nie je nic lepsie ako salka Illy. To iste plati o talianskom vine. :-).
Trosku sme sa zle pochopili, alebo ja som to asi zle napisal :) Caje a kavy som si sice priniesol z Pariza ale to vobec neznamena, ze su francuzske :) Kavy mam najradsej tiez prave talianske ale aj rozne "exoticke" ktore som si nosil do Pariza z inych krajin sveta. Talianske vino moc nepoznam, ale myslim, ze je to aj velmi tazke porovnavat a zovseobecnovat, pokial niekto naozaj neskusil vela roznych flias. Osobne si myslim, ze vino (aj ked z rovnakej odrody hrozna) ma v kazdej krajine proste uplne inu historiu, vonu, farbu, chut...vina z Chile, Australie, Noveho Zelandu, Kalifornie ale aj europske z ITA, FR, DE a uz v poslednom case aj nase Slovenske a Ceske...je ich proste vela a je na kazdom z nas, aby sme si nasli taku chut, ktora vyhovuje prave nam ;) Ja osobne nemam vyhradeny len jeden typ vina, takze neodsudzujem ani talianske ani francuzske a dokonca ani nie rumunske ci vietnamske vina :)

Kazdopadne tema sa uz dost zvrhla, aj ked je to tusim stale v teme STRAVA A JEDLO. No mozno tu raz zalozime klub Slovenskych gurmanov zijucich v UK :) Mozme si vytvorit cajovy, kavovy a vinny "kruzok" :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Okt 05, 2005 9:39 am

No, ja som tiez milovnik dobrej kavy, syra a vinka. Moje preferencie: francuzske syry Camembert a Brie; juhoafricke cervene vino Kumala Zenith; a kava... donedavna mi najviac chutila Popradska kava. Vazne! Teraz mi chuti Kenco. Vyskusal so hociake kavy v Europe, Egypte i Turecku, no Popradska Extra Special u mna vzdy vyhrala. :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 05, 2005 1:26 pm

Trosku sme sa zle pochopili, alebo ja som to asi zle napisal :) Caje a kavy som si sice priniesol z Pariza ale to vobec neznamena, ze su francuzske :) Kavy mam najradsej tiez prave talianske ale aj rozne "exoticke" ktore som si nosil do Pariza z inych krajin sveta. Talianske vino moc nepoznam, ale myslim, ze je to aj velmi tazke porovnavat a zovseobecnovat, pokial niekto naozaj neskusil vela roznych flias.
Ja hodnotim kavovu kulturu kazdej krajiny podla toho co si bezny clovek dokaze kupit v coffee house - teda kaviarni ci cukrarni. Pariz ma v tomto strasne sklamal - predstava romantickych kaviarniciek kde sedis vonku so salom okolu krku a ciapkou na hlave popijajuc kavicku sa hned rozplinula. Jednoducho nevedia ako dobru kavu prichystat a servirovat. Na druhej strane este stale som v sne z Rimskej coffee culture a uzasnych macchiato's (Caffe Grecco je fakt uzasne!).

Neverim ze to co si doniesol z Pariza nenajdes tu. Ak nic specialne nenajdes v beznom supermarkete (dnes je tam toho na vyber!), staci zajst do up-market department stores (Harrods, Selfridges ci Harley Nic.), tam maju tiez siroky vyber. Alebo si kup TimeOut - Shopping in London - info o specializovanych predajniach je tam mnoho!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 05, 2005 1:30 pm

Vyskusal so hociake kavy v Europe, Egypte i Turecku, no Popradska Extra Special u mna vzdy vyhrala. :)
Yep, right! Uz ti toto uverim, popradcan! Kolko ti platia? :-)).
Ale teraz vazne: kolko ludi tolko chuti.

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pia Okt 07, 2005 10:22 am

jaro píšeCOLON Vyskusal so hociake kavy v Europe, Egypte i Turecku, no Popradska Extra Special u mna vzdy vyhrala. :)
To je len zvykom - nasi napriklad pili 20 rokov klasicku standard zmes a ked som im zacal nosit Jakobs Kronung co sme fasovali v robote, tak mi ju ofrflali, ze standardka je omnoho lepsia - nepomohlo to ze je to trieda E a Kronung je A... :-)
Peter.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Uto Okt 11, 2005 9:18 pm

Gina píšeCOLONLudia, preco nicite syr vyprazanim??? Nielen ze syr straca takto na chutovej hodnote a teda vy prichadzate o kulinarsky zazitok, ale este stravu znehodnocujete vyprazanim. :-)).

aj by som suhlasila, keby som si dva dni po sebe nedala v jednej restike v cechach ich vyprazany syr. nebicko v papulke.
niektore veci sa kvoli konecnej chuti jednoducho znehodnotit oplatia. :)

BUTTON_POST_REPLY