Tvaroh

Vaše skúsenosti s britským jedlom a pitím.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Tvaroh

Poslať od Danniel » Štv Sep 16, 2004 2:31 pm

V Londyne mi chyba tvaroch.Neviete o nejakej nahrazke alebo kde by sa snad dal aj zohnat.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Tvaroh

Poslať od jaro » Štv Sep 16, 2004 2:54 pm

Danniel píšeCOLONV Londyne mi chyba tvaroch.Neviete o nejakej nahrazke alebo kde by sa snad dal aj zohnat.
Manzelka tvrdi, ze pred 5 rokmi predavali v Sainsbury's tvaroh aky pozname zo Slovenska - curd. Teraz ho vsak nevieme najst. Nasli sme len cottage cheese, ten z Asdy (Smart Price) sa tvarohu najviac podoba, ale samozrejme nie je to ono.
Naposledy upravil 1 dňa jaro, celkovo upravené 0

tatranka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pon Jún 21, 2004 10:06 pm
CONTACTCOLON

Poslať od tatranka » Štv Sep 16, 2004 9:47 pm

v Tatrane maju tvaroh, pozri si temu: V Londyne otvorili obchod so slovenskymi vyrobkami...:-)

katkak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Feb 04, 2005 10:17 pm

tvaroh

Poslať od katkak » Pia Feb 04, 2005 10:26 pm

ja vzdycky kupovala mekky tvaroh v safeway nebo v sainsburys/to bylo v roce 2001, nejsem si jista, jestli ho ted v safeway budou mit, protoze co to ma morrison, tak tam trba nemaj poradenej chleba/. letos, teda vlastne vloni v lete jsem ho normalne koupila v rainbow /coop/. prodava se v kelimku asi 250 ml, jako u nas treba zakysana smetana nebo mlecna ryze, a jmenuje se quark, cti kuók. nachazi se nekde blizko cottage a mekkych syru. nekdy na nem byva nemecka vlajka. chutna jako ten nas. jednou jsem dokonce vyzdimala pres hadrik a mela jsem cosi jako tvaroh tvrdy. jako tvaroh se da pouzivat taky frommage-frais nebo creme... /nevim presne ty francouzsky nazvy/ . je to jemnejsi nez nas tvaroh a jedno z toho ma v sobe smetanu.

toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

Re: tvaroh

Poslať od toxi » Uto Feb 15, 2005 11:21 am

Naozaj sa dá kúpiť v rainbow.

maikiboy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Mar 31, 2005 9:19 pm

Tvaroh v Tescu.

Poslať od maikiboy » Sob Jún 04, 2005 1:43 am

takze mam aj tvaroh, nielen poppy seeds/mak/. Neni sice hrudkovy, ale ten taky rozslahany. ale je to tvaroh. Kupil som ho vo velkom tescu blizko Cardiffu.
Vola sa normalne Quark, mal slabomodru kyblik, a bol to Tesco produkt, ale nie Tesco Value. stal 0.50. Beru ho ako cheese a nasiel som ho v chladicke pri vyrobkoch z mlieka.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: Tvaroh v Tescu.

Poslať od Marcella » Sob Jún 04, 2005 12:23 pm

maikiboy píšeCOLONVola sa normalne Quark, mal slabomodru kyblik, a bol to Tesco produkt, ale nie Tesco Value. stal 0.50. Beru ho ako cheese a nasiel som ho v chladicke pri vyrobkoch z mlieka.
Ja sa budem musiet v tom nasom Tescu lepsie pozriet, ci aj ja nenajdem, lebo ma hroznu chut na tvarohove rezance. :-)

Ale ked to tam nenajdem, nezabijem sa, lebo o dva tyzdne idem na 3 tyzdnovu dovolenku na SK, takze to co som za posledneho pol roka krvopotne schudla, teraz naberiem naspat. :D

maikiboy
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Mar 31, 2005 9:19 pm

tvaroh v Tescu

Poslať od maikiboy » Sob Jún 04, 2005 4:06 pm

tak po tvarohovych rezancoch dnes na obed sa vam opat zdravim. Len musim opravit, ze to nebol tesco produkt, ale aj tak ten kyblik ma modry vrch a je tam pod napisom Quark napisane, ze xyxyxxyxyxy cheese.
a tie rezance boli bohovske.

JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

Poslať od JohnS » Ned Máj 13, 2007 7:55 pm

tak tak, v tescu a vola sa Quark, tusim je to aj v asde, ale to uz neviem presne... no ak nezozenies, tak dobra nahrada je uz spominany cottage cheese... ale v tescu je isto, kupujeme ho tam.
JohnS from Manchester

Meluzina
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Mar 22, 2009 11:30 am

Poslať od Meluzina » Pon Mar 23, 2009 1:05 pm

Quark - to je tvaroh po nemecky

ak vies zohnat mlieko, ktore ti skysne (nehomogenizovane ) tak ho daj skysnut a potom zohrievaj pomaly v hrnci ... v jednej chvili sa zrazi na tvaroh, vtedy to treba prelozit bud do jemneho sitka alebo na platno a nechat odkvapkat - tak sa vyraba tvaroh :-)
ja som si ho robievala aj na slovensku, kym nezacali mliekarne upravovat mlieko tak, ze uz neskysne vobec. Takze teraz to robim len ak zozeniem domace mliecko.

Sisa633
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Ned Apr 26, 2009 6:10 pm

Poslať od Sisa633 » Uto Máj 19, 2009 9:17 am

Mne staci skocit do polskeho sklepu a mam cisty nefalsovany hrudkovity tvaroh(tvarog).....

BUTTON_POST_REPLY