Napady na nazov obchodu

Vaše skúsenosti s britským jedlom a pitím.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Bellisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Okt 01, 2006 8:38 pm

Napady na nazov obchodu

Poslať od Bellisa » Ned Okt 01, 2006 8:52 pm

cafte...privitam akekolvek napady na pomenovanie obchodu so slovenskymi a polskymi potravinami tu v UK..thanx...vyherca ziska nakup zadarmo :-)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Napady na nazov obchodu

Poslať od xaxa » Ned Okt 01, 2006 10:17 pm

Bellisa píšeCOLONcafte...privitam akekolvek napady na pomenovanie obchodu so slovenskymi a polskymi potravinami tu v UK..thanx...vyherca ziska nakup zadarmo :-)
Slovpol... podla vzoru Technopol, len pozor na nejakeho M.K. ml.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Okt 01, 2006 10:31 pm

xaxa píšeCOLON
Bellisa píšeCOLONcafte...privitam akekolvek napady na pomenovanie obchodu so slovenskymi a polskymi potravinami tu v UK..thanx...vyherca ziska nakup zadarmo :-)
Navrhujem jednoducho "Potraviny", na to sme boli zvyknuti dlhe roky. A v akej hodnote budem moct vyherca nakupit?
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Ned Okt 01, 2006 10:35 pm

kazisvet píšeCOLON
xaxa píšeCOLON
Navrhujem jednoducho "Potraviny", na to sme boli zvyknuti dlhe roky. A v akej hodnote <u><b>budem moct</b></u> vyherca nakupit?
uz sa tusim citis vitazom :)

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Pon Okt 02, 2006 3:06 pm

Ahoj. Malo by to byt nieco co by ludia rozpoznali podla nazvu z dialky, a ked je to pre slovakov aj poliakov, napr. Tatry alebo Raj - to keby zbadas z dialky tak ta to urcite prilaka. Kde to pomyslas otvorit a kedy????

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Okt 02, 2006 3:40 pm

... a ked je to pre slovakov aj poliakov, napr. Tatry alebo Raj

Prvá asociácia názvu Raj pre mňa a môjho manžela je britská koloniálna vláda v Indii pred rokom 1947. Pre nás zavádzajúce. Tatrám fandíme.

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Pon Okt 02, 2006 4:03 pm

Bellisa ma "filipa" len co je pravda.Ak sa tu najde nieco pre nu,bude mat nazov obchodu,a zaroven taku nenapadnu reklamu.Dve muchy jednou ranou;-)
Ale inak fandim-rad uvitam novy obchod tu v Londyne!

Podla mna by sa obchod mohol volat-"DOMOVINA"

A ked vyhram,mozem si vziat sladkosti kolko unesiem???;-)
hmm,asi nie co;-(tak nic...

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Okt 02, 2006 5:29 pm

carfaxcat píšeCOLONPrvá asociácia názvu Raj pre mňa a môjho manžela je britská koloniálna vláda v Indii pred rokom 1947.
Tak to vy ste ini pamatnici... Btw. Kolko mate rokov? (ak sa mozem spytat)

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Pon Okt 02, 2006 5:40 pm

A co tak DOLINA?
Prave som to overil s Polandom,ze to u nich znamena to iste:)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Okt 02, 2006 5:52 pm

carfaxcat píšeCOLON... a ked je to pre slovakov aj poliakov, napr. Tatry alebo Raj

Prvá asociácia názvu Raj pre mňa a môjho manžela je britská koloniálna vláda v Indii pred rokom 1947. Pre nás zavádzajúce. Tatrám fandíme.
A co tak Slovak Paradise? na slovo Slovak hadam zareaguje aj ten slovacisko co nevie ani meke f po anglicky a anglicanov to mozno pohne okuknut ako si vlastne slovaciska predstavuju raj na zemi :)
Naposledy upravil 1 dňa kazisvet, celkovo upravené 0

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Okt 02, 2006 5:59 pm

bobo24 píšeCOLONA ked vyhram,mozem si vziat sladkosti kolko unesiem???;-)
Podla toho kolko unesies...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Okt 02, 2006 6:22 pm

ubeno píšeCOLON
carfaxcat píšeCOLONPrvá asociácia názvu Raj pre mňa a môjho manžela je britská koloniálna vláda v Indii pred rokom 1947.
Tak to vy ste ini pamatnici... Btw. Kolko mate rokov? (ak sa mozem spytat)

My sme obaja post-1947 :)

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Poslať od anita » Pon Okt 02, 2006 8:02 pm

Dalsi obchodik v Londyne, pekne. Len prosim cerstve horalky, Dr. Oetgar pudingy a gulate piskoty a to tam budem chodit stale.
Co sa tyka nazvu co tak "TUZEX" ale nie robim si srandu.
Ta "DOMOVINA" nebola zla, ale nieco ako "HLADNY VLK". Ach jaj dneska je to s mi=ojimi napadmi desne ale ak ma nieco napadne napisem este.
Nech sa ti s nim dari

Bellisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Bellisa » Pon Okt 02, 2006 9:32 pm

mirushka13 píšeCOLONAhoj. Malo by to byt nieco co by ludia rozpoznali podla nazvu z dialky, a ked je to pre slovakov aj poliakov, napr. Tatry alebo Raj - to keby zbadas z dialky tak ta to urcite prilaka. Kde to pomyslas otvorit a kedy????
Ahoj, tak nad Tatrami som premyslala uz aj ja - kedze ich mame my aj Poliaci... otvorit cim skor - do mesiaca ale nie som v Londyne, tak vas vsetkych sklamem...avsak ta ponuka na nakup plati

Bellisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Bellisa » Pon Okt 02, 2006 9:35 pm

kazisvet píšeCOLON
carfaxcat píšeCOLON... a ked je to pre slovakov aj poliakov, napr. Tatry alebo Raj

A co tak Slovak Paradise? na slovo Slovak hadam zareaguje aj ten slovacisko co nevie ani meke f po anglicky a anglicanov to mozno pohne okuknut ako si vlastne slovaciska predstavuju raj na zemi :)
Ahoj Slovak Paradise je cool, len co urobime s polskou castou nazvu??:-)aj Potraviny uz boli na plane, len opat mensi problemik s poliakmi...musime aj ich prilakat, je ich tu totizto v nasej oblasti viac ako Slovakov

Bellisa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Bellisa » Pon Okt 02, 2006 9:39 pm

Mate pravdu, Raj je aj indicke meno - ako moj byvaly sef - a zacat s indickym takeaway by som nerada (aj ked jedlo je chutne)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Okt 02, 2006 10:56 pm

anita píšeCOLONDalsi obchodik v Londyne, pekne. Len prosim cerstve horalky, Dr. Oetgar pudingy a gulate piskoty a to tam budem chodit stale.
Co sa tyka nazvu co tak "TUZEX" ale nie robim si srandu.
Ta "DOMOVINA" nebola zla, ale nieco ako "HLADNY VLK". Ach jaj dneska je to s mi=ojimi napadmi desne ale ak ma nieco napadne napisem este.
Nech sa ti s nim dari
a kofolu a slane tycinky alebo pracliky:)

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 4:53 pm
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Pon Okt 02, 2006 11:06 pm

Ja osobne si myslim, ze nazov by mal byt jedoduchy, aby ho aj anglicania dokazali vyslovit...
Trosku slovenskej a polskej "kultury" ich predsa nezabije...
Nazov "Tatry" by bol celkom fajn...

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Uto Okt 03, 2006 12:04 am

navrhujem: Tatranka alebo Sklepik
Tatranka je aj polske aj slovenske slovo, pre Anglicana snad dostatocne jednoduche. Je to potravina. Mne by sa po precitani nazvu obchodu hned zbehli slinky.
Naposledy upravil 1 dňa bajka, celkovo upravené 0

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Uto Okt 03, 2006 12:06 am

Alebo aj "Janosik". Poliaci aj Slovaci si myslia, ze je to ich zbojnik. Aspon mozu viest v obchode dlhe diskusie, ci to bol Poliak alebo Slovak.
Aby sa to Anglicanom lepsie citalo, tak by to mohol byt aj "Janoshik"

brushie
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 116
RegistrovanýCOLON Pia Apr 01, 2005 12:41 pm
BydliskoCOLON Lee On The Solent, Hampshire, UK
CONTACTCOLON

Poslať od brushie » Uto Okt 03, 2006 8:19 am

bajka píšeCOLONAlebo aj "Janosik". Poliaci aj Slovaci si myslia, ze je to ich zbojnik. Aspon mozu viest v obchode dlhe diskusie, ci to bol Poliak alebo Slovak.
Aby sa to Anglicanom lepsie citalo, tak by to mohol byt aj "Janoshik"
super napad, aj ja sa priklanam k Janosikovi alebo Janoshikovi,
bajka, moj adept na vitaza :-)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Okt 03, 2006 8:46 am

bajka píšeCOLONnavrhujem: Tatranka
To by sa hodilo ak by slo o pobocku Tatranu v Streathame, alebo by tam predavala Tatranka :)

koxo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Apr 24, 2006 4:28 pm
BydliskoCOLON Pimlico, London
CONTACTCOLON

Poslať od koxo » Uto Okt 03, 2006 10:30 am

kazisvet píšeCOLON

No neviem ako ty, ale mne konzervy, sáčkové polievky a podobné "blbosti" nepripadajú ako niečo, čo by som očakával v raji :)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Uto Okt 03, 2006 11:17 am

koxo píšeCOLONNo neviem ako ty, ale mne konzervy, sáčkové polievky a podobné "blbosti" nepripadajú ako niečo, čo by som očakával v raji :)
A tz uz vies co tam budu predavat? Co ked tam budu cerstve rozky, cerstvy domaci chlebik, oskvarkove pagaciky a podobne dobroty? To bz si aj anglani pochutili :)

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od mirushka13 » Uto Okt 03, 2006 11:25 am

AHoj Bellisa a uz aj vies kde ten obchod presne bude?? V ktorej oblasti?? A co tam budes predavat?? Ja osobne by som zabila za cerstvy chleba a rozky, syry - korbace a parenice, salamy, slaninu...vsetky veci ktore tu nedostat.... Daj nam vediet nieco viac...Diky

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Poslať od anita » Uto Okt 03, 2006 11:17 pm

Este ma napadlo len tak z brucha - "PERNIKOVA CHALUPKA" vsetky "deticky" chodia nakupovat dobroty, nevedia sa dockat na tie uzasne dobroty.
Ozaj ked tak uz o jedle viete ze v Amerike chcu zakazat predavat sisky kvoli ich obezitnemu problemu?
papa Anita

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Str Okt 04, 2006 7:54 am

zaza píšeCOLONTrosku slovenskej a polskej "kultury" ich predsa nezabije...
Tej slovenskej a polskej "kultury" tu uz maju o DOST viac ako "trosku" :-)

allan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 2:00 am
CONTACTCOLON

Slovenske potraviny

Poslať od allan » Str Okt 04, 2006 11:07 am

Teda neviem, mozno som sam, ale nezda sa vam uz troska ta tema slovenskych potravin v UK troska trapna? Naco su tu komu horalky? Mozno som len "nekomunitny" typ, ale podla mna by sa mal kazdy snazit prisposobit sa kulture v ktorej zije. Blbost?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Slovenske potraviny

Poslať od ubeno » Str Okt 04, 2006 11:57 am

allan píšeCOLONTeda neviem, mozno som sam, ale nezda sa vam uz troska ta tema slovenskych potravin v UK troska trapna? Naco su tu komu horalky? Mozno som len "nekomunitny" typ, ale podla mna by sa mal kazdy snazit prisposobit sa kulture v ktorej zije. Blbost?
Je to cisto podnikatelsky zamer. Kde je raz dopyt (to je jedno ci niekomu pripada trapny alebo nie), tak sa zakonite objavy ponuka - a to je dobre - teda pokial je to legalne.

Myslim, ze nas uz nezastihla doba nie az tak davno minula, kedy aj dopyt bol urcovany "vyssou" mocou a vsetci sa tvarili spokojne ako by zili v blahobyte a nic im nechybalo... ale to uz je o inom...

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Okt 04, 2006 12:01 pm

allan píšeCOLONTeda neviem, mozno som sam, ale nezda sa vam uz troska ta tema slovenskych potravin v UK troska trapna? Naco su tu komu horalky? Mozno som len "nekomunitny" typ, ale podla mna by sa mal kazdy snazit prisposobit sa kulture v ktorej zije. Blbost?
Urcite je treba prisposobit sa, to blbost neni. Ale sentimentalita za domovom nemusi pritom vyprchat. Mne sa nechce zabudat na to, co je na Slovensku dobre a chyba mi to. Od horalky, cez fidorku a Vineu az po lekvarove pirohy a bryndzove halusky. Nemyslim si, ze sa musime prisposobit az tak, ze budeme jest a zboznovat vyhradne UK potraviny. Cinania sem priniesli cinsku kuchynu a je vyborna. Indi indicku a aj ta je vyborna. My tiez mozeme svojou troskou obohatit UK stravovanie.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Okt 04, 2006 12:09 pm

V Stockholme je velmi oblubena ceska "Restauracia u vojaka Svejka". Svedi tam radi chodia, lebo tam maju dobre pivo a velke porcie reznov, vepro, knedlo, zelo, atd. A myslim, ze robia velmi dobru reklamu ceskej kuchyni. Aj ked je to len biznis.
Snad aj v Londyne bude raz znama Slovenska restauracia a Slovaci na nu budu hrdi a nebudu ju povazovat za trapnu.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Okt 04, 2006 1:01 pm

Mne osobne slovenské potraviny nechýbajú. Sú však ľudia, ktorým slovenské potraviny chýbajú a je dobre, že si môžu ich kúpiť v miestnych obchodoch.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Okt 04, 2006 1:08 pm

bajka píšeCOLONV Stockholme je velmi oblubena ceska "Restauracia u vojaka Svejka". Svedi tam radi chodia, lebo tam maju dobre pivo a velke porcie reznov, vepro, knedlo, zelo, atd. A myslim, ze robia velmi dobru reklamu ceskej kuchyni. Aj ked je to len biznis.
Snad aj v Londyne bude raz znama Slovenska restauracia a Slovaci na nu budu hrdi a nebudu ju povazovat za trapnu.
V Oxforde je slovenská reštaurácia Moya, vlastní ju slovensko-anglický pár. Neviem, či je obľúbená u miestnych, my sme však boli sklamaní obsluhou a ponukou jedál. To bolo pred viac ako rokom, možno sa od tých čias zlepšili. oslo1 hádam vie viac. Mimochodom, z názvu a celkového charakteru bolo ťažké povedať, že je slovenská (žeby podnikateľský zámer?).

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Str Okt 04, 2006 8:50 pm

Suhlasim s Tebou. A hlavne tie "horalky" - kvoli nim sa dobre ze ludia nepo... Pravdou je, ze anglicke sladkosti su dost na nic, vacsinou ani nie su sladke, ale zase Horalky nie su vrchol slovenskeho umenia.
A tiez "cestvy chlieb" a bla bla... Cerstvy chlieb dostat aj v supermarketoch a niektore druhy chutia rovnako, alebo este lepsie ako slovensky chlieb.
Ale ako sa hovori, "proti gustu ziaden disputat" (aj ked to bez diakritiky znie dost blbo :-) a "kto chce kam, pomozme mu tam"...
Takze dobru chut.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

slovenske potraviny

Poslať od oslo1 » Str Okt 04, 2006 10:06 pm

Oslo1 v Moye este nebolo. Bola mi vsak tato restauracia odporucana anglanmi, ktorymi som musela napisat slovenske jedla na papierik,aby ich mohli ochutnat. Chystam sa tam ale v kratkej buducnosti, kolegina ma zlakala, lebo tam maju spievat a tancovat slovaci a ona je straaasne zvedava. Tak potom podam spravy. :-)
Mne osobne slovenske jedla nechybaju, ja zjem vsetko a z domu si tych par sladkosti, Cabajku a Parenice vzdy donesiem, anglani mi ich vsak vzdy zjedia, tak som tam kde som bola.
Ja osobne sa priklanam k nazvu Janosik, anglani sa to naucia vyslovovat spravne, zase az taki nemozni nie su, ked sa naucili moje meno. Este sa mi pacili aj tie Potraviny, taka nostalgia, ale poliakom to nic nehovori.
PS: len tak naokraj, este nikomu nenapadlo napisat slovensku kucharku do anglictiny? Mne by sa celkom hodila, lebo inak musim vzdy v robote vysvetlovat, ako sa robia Bryndzove halusky alebo Paprikas.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Pon Apr 02, 2007 1:10 pm

Bude sa ten obchod otvarat?

BUTTON_POST_REPLY