slovenske vyrobky v hypermarketoch - projekt

Vaše skúsenosti s britským jedlom a pitím.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ynga
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 9:54 am
BydliskoCOLON Bratislava/Birmingham

slovenske vyrobky v hypermarketoch - projekt

Poslať od ynga » Sob Nov 04, 2006 11:17 pm

Zdravim,
som študentkou VŠ a potrebovala by som pomoc pri prieskume ohľadom možnosti kúpy slovenských výrobkov v anglicku. Potrebujem to na seminarku, ale možno ...

Môžete odpovedať na týchto pár otázok?
neurazím sa, ak nebudete stručný :o) )
1. chýbajú vám slovenské výrobky v anglicku? ktoré?
2. vyhľadali ste alebo poznáte obchody, kde dostanete slovenské výrobky v anglicku?
3. uvítali by ste možtnosť kúpiť si ich v hypermarkete?

dakujem
ynga

phibe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Júl 05, 2004 7:37 pm
BydliskoCOLON Londyn, Willesden Green

Poslať od phibe » Ned Nov 05, 2006 10:36 am

1. niektore ano. nechybaju ani tak typicke sl. vyrobky (bryndza a pod) ale kedze nekonzumujem maso, chybaju mi tu rozne strukovinove, sojove a pod. 'nemliecne' natierky, kt. u nas bezne dostat. taktiez sortiment mineralok je tu v porovnani so SR velmi biedny.

2. nie, nepoznam.

3. urcite ano

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: slovenske vyrobky v hypermarketoch - projekt

Poslať od Marlowe » Ned Nov 05, 2006 11:08 am

ynga píšeCOLON 1. chýbajú vám slovenské výrobky v anglicku? ktoré?
2. vyhľadali ste alebo poznáte obchody, kde dostanete slovenské výrobky v anglicku?

dakujem
ynga
1. Nie, jedine co mi chyba je Citrus, ale ten je cesky :-)
2. Poznam ale nemaju tam Citrus
3. Keby ze ten Citrus...

mirushka13
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:14 pm
BydliskoCOLON Londyn

chybaju.......

Poslať od mirushka13 » Ned Nov 05, 2006 2:25 pm

1. chybaju a velmi...normalny cierny chleba,rohliky, syry, ostiepka, parenica - tieto su tie hlavne lebo ich tu nemozes nikde dostat. aspon ja som ich nikde nevidela. a potom sladkosti a slane veci, a tiez naprm veci ako posuch alebo podobne...a vsetko ostantne :)
2.hej poznam jeden vo wood greene, tam ich maju zopar..tam vacsinou nakupim sladkosti..a potom 2 v hendone. 1 je polsky, ale maju spec cast so slovenskymi vecami, sladkosti, slane, na varenie veci..celkom dobry...
3. urcite. polske su v tescach preco by nase nemohli byt. ja by som to strasne prijala...

aky projekt to vlastne robis/???

lencabu
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Sep 19, 2006 10:34 am

Poslať od lencabu » Ned Nov 05, 2006 4:08 pm

1. no jasne, ze chybaju, ty si nikdy nebola dlhsie prec?
na najviac asi chlieb a vlastne vsetko

2.viem o nejakych, ale vsetky su v lonkyne

3.no jasne, len neviem ako by si to zariadila a hlavne by to tu nikomu nechutilo (anglicanom)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Ned Nov 05, 2006 6:04 pm

ynga píšeCOLON1. chýbajú vám slovenské výrobky v anglicku? ktoré?
Ano chybaju, ale postupne si zvykam. Najviac slovensky chlieb, potom hruba a polohruba muka, detska krupica, tvaroh, cmar, plnotucne jogurty, vegeta, mineralky,... Potom su to potraviny, ktore sa tu mozno daju zohnat, ale mne sa to este nepodarilo: cerstve kvasnice, struhanka, klasicka horcica, praskove pudingy, ....
Tiez mi chybaju rozne typicke slovenske dobroty, fidorka, detske piskoty, rozne zakusky, vinea, ... Ale postupne objavujem anglicke dobre veci, ktore som nepoznala predtym, takze sa to da vykompenzovat, napr. muffins, cider, ....
ynga píšeCOLON2. vyhladali ste alebo poznáte obchody, kde dostanete slovenské výrobky v anglicku?
Nevyhladala som, ale chystam sa. Viem, ze su nejake v Londyne, ale kedze byvam mimo Londyna, tak poznam skor polske obchody.
ynga píšeCOLON3. uvítali by ste možtnosť kúpiť si ich v hypermarkete?
Taky malinky regalik so slovenskymi potravinami vedla sucasneho obrovskeho regalu s Indickymi potravinami by nebol zly? :-))) Ale tak skoro to urcite nebude.

Elza.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Júl 01, 2005 9:15 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3
CONTACTCOLON

Poslať od Elza. » Pon Nov 06, 2006 12:36 am

Bajka

Anglicku "detsku krupicu" kupis v napriklad aj v Tescu pod nazvom Semolina a vyzera takto

ynga
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

preco

Poslať od ynga » Pon Nov 06, 2006 8:43 am

je to seminarka ohladom vypracovania moznosti vyvozu. musime si vytvorit fiktivnu firmu a vypracovat celu strategiu, marketingovy prieskum, kalkulaciu ...

PS: ak mi nejaky dobrak ukradne myslienku DAKUJEM. nemyslim niekoho, kto by to zrealizoval v skutocnosti (to uvitam a asi nielen ja) ale dobraka studaka :o)

ynga
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od ynga » Pon Nov 06, 2006 9:12 am

A este som zabudla dodat: bola som vonku preto poznam a vybrala som si tuto problematiku. I teraz robim „postara“ priatelovi a znamym. Inak by som ani neverila aku radost moze spravit obycajna horalka, horcica a o krasnom, prepecenom, okruhlom chlebe nehovorim :o)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pon Nov 06, 2006 10:28 am

Elza. píšeCOLONBajka

Anglicku "detsku krupicu" kupis v napriklad aj v Tescu pod nazvom Semolina a vyzera takto
Vdaka. Potesila si ma. Urcite vyskusam. :-)

lencabu
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Sep 19, 2006 10:34 am

Poslať od lencabu » Pon Nov 06, 2006 7:16 pm

ooooooh

super, o krupicovej kasi snivam uz asi 2 tyzdne nonstop. ani nevies aku velku radost si mi spravila, 1000 x dakujem. zajtra bude v tescu prva.... dakujem

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

re:

Poslať od mato.X » Pon Nov 06, 2006 7:45 pm

ynga píšeCOLONA este som zabudla dodat: bola som vonku preto poznam a vybrala som si tuto problematiku. I teraz robim „postara“ priatelovi a znamym. Inak by som ani neverila aku radost moze spravit obycajna horalka, horcica a o krasnom, prepecenom, okruhlom chlebe nehovorim :o)
drzim palce v FF :) no a ked budes mat nejaky seriozny plan a za "laboratornych" podmienok to bude fungovat, tak mozes poslat podklady... :)

(aj ja chcem "postarku" :) )
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

nippa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Pon Apr 19, 2004 5:20 pm

Poslať od nippa » Pon Nov 06, 2006 8:14 pm

Som tu vyse 10 rokov, na zaciatku mi chybalo vsetko, ale postupne som si na vsetko nasla nahradu. Ale take rohliky ako mame doma som nenasla. Ine vsetko asi mam....teda co mam rada.
Viem o nejakych obchodoch, su vsade. Problem je ze su predrazene. Vsetko co potrebujem vzdy kupim v supermarkete(ja osobne chodim do ASDA)Napriklad tvaroh je pod nazvom Quark, maju aj calamadu(polskej vyroby).Ja zo slovenska nenosim nic okrem Skrobenky, ktoru mam rada na perinach, a este Horalky a Margot tycinky ale aj tie tu dostat.

Podla toho za ake ceny, ak take ake su v obchodikoch na rohu tak nie. Len preto ze produkt bude baleny v slovenskom obale nebudem preplacat, kvalita bude ta ista.

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

Poslať od balco » Pon Nov 06, 2006 8:17 pm

1. nechybaju, lebo vsetky dostanem na Golders Greene v polsko-slovenskom obchode
2. Golders Green
3. uvital

inac pre tych, co im chybaju a maju poblizku obchodyn len s polskymi vyrobkami. Opytajte sa predavajucich na slovenske vyrobky, pretoze mam skusenost, ze vedia zaobstarat aj slovenske vyrobky, hlane ako napr. horalky, horcicu a pod. veci... samozrejme nie vsetci ale mozte mat stastie...

Elza.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Júl 01, 2005 9:15 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3
CONTACTCOLON

Poslať od Elza. » Uto Nov 07, 2006 12:28 am

Nemate za co, dajte vediet, ci chutilo ako slovenska krupica. Mne to chuti :-)

No a ak by ste uz strasne prahli po praskovom pudingu a stacil by vam aj taky zo "Zlateho klasu", tak vyskusajte Custard Powder

Dobru chut :-)

BUTTON_POST_REPLY