Jak získat UK simkartu před odjezdem?

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Uto Apr 01, 2008 7:32 am
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Jak získat UK simkartu před odjezdem?

Poslať od agill » Sob Apr 05, 2008 11:56 am

Řeším takový problém, potřeboval bych mít britské tel. číslo, které bych mohl psát do CV ještě před odjezdem.

Je nějaká možnost nechat si poslat britskou simku (něco "pay-as-you-whatever" jako Twist nebo Go) poslat do ČR?

Btw, používáte nějaké takové simky v UK? Vyplatí se to? Jak často je třeba nabíjet (v ČR většinou jednou za rok, v USA co vím tak třeba jednou za měsíc, proto mě to zajímá - hovory budu hlavně přijímat). Fujguje na tom vůbec roaming? Je přijímání hovorů ze zahraničí zdarma? Je některý operátor výrazněji výhodnější než jiný? Dík za každou zkušenost.
Naposledy upravil 1 dňa agill, celkovo upravené 0

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Apr 05, 2008 8:03 pm

Ano, da sa, ak si ju kupis cez ebay. Zacinaju od 1 pence (buy now).
PAYG od O2 ma roaming aj na PAYG, prijimanie hovorov zo zahranicia je zdarma (samozrejme nie v roamingu).

Geni
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Júl 13, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Wimbledon

Poslať od Geni » Ned Apr 06, 2008 12:27 am

Niektore SIMky mozu mat problem s prijmom hovorov zo zahranicia, ide o virtualnych operatorov (Virgin a pod). Davnejsie som nieco skusal, nedalo sa so SK mobilom v roamingu zavolat na ich cislo.

Ja mam PAYG Orange, mozem prijmat hovory so zahranicia, a aj ked som bol na SK, takze v pohode. Hovory zo zahranicia zadarmo, akykolvek hovor v zahranici spoplatneny.

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Ned Apr 06, 2008 5:12 am

Ebay, že mě to hned nenapadlo :-)

Čili a neboli je asi lepší dát přednost nějakému klasickému operátorovi, o2/vf/or/t-m, to je určitě dobře vědět, o virginu jsem uvažoval, takže díky.

Má někdo z nich nějak omezenou dobu, za kterou je třeba dobít kredit? (jednou za tři měsíce, nebo i míň?). Na webu se tím moc nechlubí.

Dá se u některého operátora karta aktivovat ze zahraničí?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Ned Apr 06, 2008 10:52 pm

agill píšeCOLONMá někdo z nich nějak omezenou dobu, za kterou je třeba dobít kredit? (jednou za tři měsíce, nebo i míň?)
Mal som PAYG z T-Mobile. Asi po 3 mesiacoh nepouzivania mi napisali SMS, ze ak neuskutocnim v najblizsej dobe hovor, tak mi moju SIM odpoja. Telefon bol priebezne zapnuty, ale ziadny hovor som cez neho neurobil ani neprijal.

Neviem ako je to s platnostou kreditu, lebo tam ziadny nedrzim...

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Apr 07, 2008 4:16 pm

ubeno píšeCOLON
agill píšeCOLONMá někdo z nich nějak omezenou dobu, za kterou je třeba dobít kredit? (jednou za tři měsíce, nebo i míň?)
Mal som PAYG z T-Mobile. Asi po 3 mesiacoh nepouzivania mi napisali SMS, ze ak neuskutocnim v najblizsej dobe hovor, tak mi moju SIM odpoja. Telefon bol priebezne zapnuty, ale ziadny hovor som cez neho neurobil ani neprijal.

Neviem ako je to s platnostou kreditu, lebo tam ziadny nedrzim...
Da sa aj kupit sim karta virtualneho operatora https://www.united-mobile.com/?
ktory funguje po celom svete (aj na SVK aj na UK). Cisla ktore ponuka zacinaju
+44 co je UK predvolba, takze to vyzera ako UK cislo. Dalsou vyhodov je ze v
ramci EU je prijem hovorov zdarma (teda aspon bol ked som si ich cennik cital
naposledy).

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Sob Apr 12, 2008 5:42 pm

qth píšeCOLONDa sa aj kupit sim karta virtualneho operatora https://www.united-mobile.com/?
naposledy).
Když si koupím tu kartu od UM, nebo od někoho jiného, našel jsem podobných společností asi pět, s číslem +44 779 #### ###, a budou mi chtít zavolat z UK, zatímco jsem ještě v ČR, dovolají se bez předvolby, tj. když vytočí 0779 #...?

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Ned Apr 13, 2008 9:54 pm

agill píšeCOLON
qth píšeCOLONDa sa aj kupit sim karta virtualneho operatora https://www.united-mobile.com/?
naposledy).
Když si koupím tu kartu od UM, nebo od někoho jiného, našel jsem podobných společností asi pět, s číslem +44 779 #### ###, a budou mi chtít zavolat z UK, zatímco jsem ještě v ČR, dovolají se bez předvolby, tj. když vytočí 0779 #...?
Dobra otazka. Bohuzial na nu nepoznam odpoved. Rozmyslal som nad danou
kartou, ked som siel na dovolenku, ale kedze ma to napadlo 1-2 dni pred tym
tak to uz nemalo vyznam kupovat. Takze osobne skusenosti s danou kartou
nemam.
Najlepsie by asi bolo zavolat im na hotline!

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Apr 14, 2008 1:22 am

Ak sa ti nepodari zohnat SIM kartku s poriadnym roamingom, mozno by stalo za uvahu pouzit platenu sluzbu Skype IN. Nemam s tym priame skusenosti - pouzivam iba Skype Out, kde je mozne volat zo Skype do mobilnych a pevnych sieti takmer do celeho sveta.

Pri Skype IN si na urcitu dobu (3 mesiace / rok) predplatis cislo z nejakej krajiny a ludia ti nan mozu volat za ich local rate.

Viac info tu.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Apr 14, 2008 11:14 am

ubeno píšeCOLONAk sa ti nepodari zohnat SIM kartku s poriadnym roamingom, mozno by stalo za uvahu pouzit platenu sluzbu Skype IN. Nemam s tym priame skusenosti - pouzivam iba Skype Out, kde je mozne volat zo Skype do mobilnych a pevnych sieti takmer do celeho sveta.

Pri Skype IN si na urcitu dobu (3 mesiace / rok) predplatis cislo z nejakej krajiny a ludia ti nan mozu volat za ich local rate.

Viac info tu.
Hej toto by sa tiez dalo pouzit. Da sa vybrat so zonzamu krajin kde chces mat cislo (medzi nimi je aj UK). Otazkov je ake cislo to je (ci 07... alebo 01.. resp 02...). Predpokladam ze znovu aj tu sa bude dat zavolat na hotline a opytat sa na to.

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Pon Apr 14, 2008 1:36 pm

Skype-IN problém asi neřeší, navíc kvůli čekání na zavolání nebudu sedět celé dny u počítače.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Apr 14, 2008 2:04 pm

"Skype in" by ti to vyresil, ty totiz nejen ze muzes mit cislo v temer libovolnem state, ale muzes si zapnout i call forwarding na tvoje cislo.
Takze pak ten kdo vytoci tvoje virtualni cislo bude platit normalne mistni sazbu (vola na anglicke cislo), skype to forwardne na tvoje mobilni cislo a ty za ten hovor zaplatis taky jen mistni sazbu ve tvem state (skype cenu za volani na mobil, nebo pevnou linku podle toho co jsi tam zadal)

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Pon Apr 14, 2008 2:37 pm

Hm, zaujímavé :-), takhle jsem o tom ještě neuvažoval.

EDIT: Tak jsem se díval že to stojí 17€ na čtvrt roku, a to jenom to číslo, bůh ví na kolik vyjde ten forwarding.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Apr 14, 2008 3:57 pm

agill píšeCOLONHm, zaujímavé :-), takhle jsem o tom ještě neuvažoval.

EDIT: Tak jsem se díval že to stojí 17€ na čtvrt roku, a to jenom to číslo, bůh ví na kolik vyjde ten forwarding.
Prijatie hovoru na UK SIM karte v zahranici (v tvojom pripade v CR) tiez nebude zadarmo. Kludne sa moze stat, ze prevolas viac ako cez skype.

Predpokladam, ze prijatie hovoru na skype nie je spoplatnene (neviem isto) kedze si uz platis za cislo samotne. Co sa tyka presmerovania hovoru na CZ mobil, tak podla tohto cenniku je hovor zo skype na CZ mobil 12p/min, resp 17c/min vratane dane.

Treba porovnat s roamingom. Neviem to narychlo posudit, ale ak nemas nikoho kto by ti z UK poslal SIM, tak mi to pride ako rozume riesenie...

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Pon Apr 14, 2008 4:29 pm

No je to možnost, ale měsíc před odjezdem do Londýna, kdy čekám že by se někdo z anglie mohl ozývat, se budu právě pohybovat v takových divných roamingových oblastech (Bulharsko, Turecko, Makedonie, Kosovo, Albánie a Itálie), takže bych nejspíš platil kromě toho forwardu i za příchozí hovor v roamingu, to by si T-Mobile nenechal ujít.

Čili to opět vidím jako nejefektivnější řešení přes ten United Mobile, sice ze startu investice 35€, ale pak jsou příchozí hovory v celé výše zmíněné oblasti zdarma. (snad teda s výjimkou té makedonie, tam si nejsem jistý, ale stejně tam budu jenom pár hodin).

Pokud byste věděli o nějaké levnější alternativě k United Mobile, tak sem s ní :-), ale prošel jsem už asi pět společností a všechny mají nějaký ten háček (odchozí hovory přes nějaký šílený kód, reaktivaci po roce za Ł12) u UM jsem zatím na žádný nenarazil.

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Str Apr 30, 2008 7:00 am

Tak jsem se rozhoupal, koupil tu kartu od United Mobile (pozor, nekupovat v euro, je to o hodně dražší, v librách a usd skoro nastejno, asi za 750 Kč i s poštovným).

Už mám i číslo, +44 7937 ### 223 (číslo vím, ale simka fyzicky je ještě na cestě).

Koukám jaký systém v těch číslech v UK mají, podle 79 to vypadá na normální mobil, ale 7937 je "Jersey Telecom mobile phones and pagers". Vidíte v tom nějaký problém, bude takové číslo někomu divné nebo to bude každému šumák?

EDIT: Tak simka už dorazila, zatím se zdá fungovat dobře :-). Akorát k té poznámce o platbě v jiné měně než v euro - v téhle měně jsou pak i výpisy na webu, i se v ní pak kupuje kredit. Takže teď budu řešit všechno v $$$.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Str Apr 30, 2008 1:33 pm

agill píšeCOLONTak jsem se rozhoupal, koupil tu kartu od United Mobile (pozor, nekupovat v euro, je to o hodně dražší, v librách a usd skoro nastejno, asi za 750 Kč i s poštovným).

Už mám i číslo, +44 7937 ### 223 (číslo vím, ale simka fyzicky je ještě na cestě).

Koukám jaký systém v těch číslech v UK mají, podle 79 to vypadá na normální mobil, ale 7937 je "Jersey Telecom mobile phones and pagers". Vidíte v tom nějaký problém, bude takové číslo někomu divné nebo to bude každému šumák?

EDIT: Tak simka už dorazila, zatím se zdá fungovat dobře :-). Akorát k té poznámce o platbě v jiné měně než v euro - v téhle měně jsou pak i výpisy na webu, i se v ní pak kupuje kredit. Takže teď budu řešit všechno v $$$.
To 7937 nikoho zaujimat nebude. Ja osobne som mal predcisle 7975 a bola to Orange sim karta.
Napis potom prosim ta skusenosti s nou (tou UM sim kartou).
Naposledy upravil 1 dňa qth, celkovo upravené 0

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Str Apr 30, 2008 1:37 pm

qth píšeCOLONTo 7937 nikoho zaujimat nebude. Ja osobne som mal predcisle 7975 a bola to Orange sim karta.
Já si jenom říkal jestli to třeba není nějaká "známá firma", takové veřejné tajemství, že volat na Jersey je třeba pětkrát dražší než jinam :-) asi jsem paranoik.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Apr 30, 2008 2:08 pm

Keby bol recruiter vazne keen (=aktivny ako partia diverzantov), tak na tejto stranke http://mnnc.net/index_old.php najde, ze tvoje cislo patri Jersey Telecom. Myslim, ze tych par penci naviac nikoho netrapi a pochybujem, ze si oni zistuju, v akej sieti sa pohybujes. V tom mnozstve predcisli (http://www.ofcom.org.uk/static/numbering/s7.xls) sa aj tak bezny clovek neorientuje.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Štv Máj 01, 2008 11:16 am

agill píšeCOLON
qth píšeCOLONTo 7937 nikoho zaujimat nebude. Ja osobne som mal predcisle 7975 a bola to Orange sim karta.
Já si jenom říkal jestli to třeba není nějaká "známá firma", takové veřejné tajemství, že volat na Jersey je třeba pětkrát dražší než jinam :-) asi jsem paranoik.
Zeby to bol sposob ako umoznuju mat free incoming calls...
Snazil som sa najst ceny volani z orange (pevnej linky) na
Jersey Telecom ale nejako sa mi to nepodarilo. Vie niekto
co to stoji a ci si JT pyta nieco nad normalnu cenu volania?

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Pon Sep 24, 2007 12:26 pm
BydliskoCOLON Notrhfield

anglicka SIM karta

Poslať od adameva » Štv Máj 29, 2008 11:51 am

ak odidem na par mesiacov na Slovensko, aky dopad to ma na moju SIM kartu. Nebudem ju pouzivat 5 mesiacov, tym padom ju nebudem ani dobijat, zrusia mi ju?

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Re: anglicka SIM karta

Poslať od qth » Pia Máj 30, 2008 4:08 pm

adameva píšeCOLONak odidem na par mesiacov na Slovensko, aky dopad to ma na moju SIM kartu. Nebudem ju pouzivat 5 mesiacov, tym padom ju nebudem ani dobijat, zrusia mi ju?
To asi bude zalezat od konkretneho operatora. Najlepsie je zavolat na hotline
a opytat sa tam.

BUTTON_POST_REPLY