Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Pon Sep 24, 2007 12:26 pm
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Jún 17, 2008 8:40 am

Ahojte vsetci,
potrebujem radu, moze mi niekto poradit, prosim? Jedna sa mi o postu. Koncom augusta odchadzam na Slovensko. Po tomto termine mi pride P45, a mam problem ako ju dostat, ked uz budem doma. Odchadzaju vsetci moji znami, nakolko sa zatvara factory, cize nema mi to kto zaslat postu na Slovensko. Viem, ze sa posta da presmerovat, ked zaplatim na poste asi 25 libier, to znaci poslat na novu adresu, ale tyka sa to aj zahranicia? Alebo keby ste mali niekto skusenost ako to pojde lahsie, poradte, prosim. A este daco, mozem zo Slovenska cez net zrusit ucet v HSBC?Vdaka Vam vsetkym a prajem prijemny den.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Uto Jún 17, 2008 9:06 am

Melo by to jit i do zahranici, ale cena muze byt vyssi - podivej se sem http://www.royalmail.com/portal/rm/prod ... aId=600008.
Co se tyce HSBC, tak nevim, jestli to jde pres net vseobecne - spis tam budes muset zavolat (za zahranici je to cislo +44 1226 261 010)

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Jún 17, 2008 9:16 am

[quote="def"]Melo by to jit i do zahranici, ale cena muze byt vyssi -

Dakujem ti za radu

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Uto Jún 17, 2008 10:20 am

To adameva:
Co sa tyka tvojho odchodu z UK, co najskor zajdi na Inland Revenue a opytaj sa, co vsetko musis urobit pred odchodom z krajiny, ake mas povinnosti. Dolezite je, ze odchadxzas z krajiny, aby ti posta nedchodil na adresu, kde uz nebudes. Urcite musis vypisat tlacivo "Leaving the UK on completion of assignment". Kamoska to nestihla, potom to riesila zo Slovenska a doteraz jej nevratili preplatok dane. Na Inland Revenue si tiez zisti, ako ti mozu zaslat preplatok dane (ak nejaky budes mat samozrejme). Viac info najdes na stranke (po chvilke preklikavania tam najdes cenne info, kontakty, telefonne cisla atd.):

http://www.direct.gov.uk/en/index.htm

Co sa tyka uctu v banke, to si tiez dories, aby ta potom nezhanali kade-tade (ako moju kamosku). Ja si ale myslim, ze je mozne ho ponechat, co ak sa zase vratis do UK? Chod sa opytat na najblizsiu pobocku, povedia ti.
Vela stastia.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Uto Jún 17, 2008 10:49 am

Co sa tyka uctu, tak neviem ako HSBC ale v Natwest si muozes zmenit adresu
na SVK/CZE adresu a statements (a predpokladam ze aj ostatna posta z banky)
ti budu chodit do SVK/CZE.

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Jún 17, 2008 12:35 pm

[quote="Otino"]To adameva:
Co sa tyka tvojho odchodu z UK,

Vdaka, tlaciva viem ake mi treba vyplnit, len vaham, lebo ak mi nevyjde praca, ktoru si planujem, tak sa asi v oktorbri popripade v novembri vraciam sem, takze asi tlaciva budem posielat az zo Slovenska, este si to overim, ci sa to da bez nasledkov.Inac vdaka ti za radu a som velmi rada, ze tato stranka existuje ze ste taki zlati a radite nam menej znalym situacie.
Naposledy upravil 1 dňa adameva, celkovo upravené 0

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Uto Jún 17, 2008 12:38 pm

[quote="adameva"][quote="def"]Melo by to jit i do zahranici, ale cena muze byt vyssi -
Ano mas pravdu, da sa posta presmerovat aj do zahranicia a mesacny poplatok je 7,50 za mesiac. Da sa to aj na rok vybavit.

BUTTON_POST_REPLY