Zriaďte si číslo na pevnú linku v Londyne alebo UK zdarma

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Petrik77
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pon Apr 25, 2005 9:33 pm

Zriaďte si číslo na pevnú linku v Londyne alebo UK zdarma

Poslať od Petrik77 » Str Jún 29, 2005 10:00 pm

Londýnske číslo alebo hociaké iné národné telefónne číslo v UK ( http://www.sipgate.co.uk/user/numbers.php )- môžete si zriadiť zdarma na www.sipgate.co.uk .Na telefonovanie však potrebujete pevné internetové spojenie. Na číslo Vám može hocikto telefonovať ako na klasickú telefónnu linku. Vy môžete sedieť ale hocikde na svete (napr. aj v Bratislave) a hovory prijímať na Vaše londýnske telefónne číslo.
Hovory sa prakticky uskutočňujú cez softvérový VIOP program X-lite (program zdarma) www.xten.com alebo si môžete zabezpečiť hardwérový VOIP telefón.
Číslo na pevnú tel. linku je výhodné napr. v tom, že paušalisti v Orange Vám môžu zo Slovenska telefonovať z minút v rámci paušálu (teda takmer zadarmo.)

Dôležité upozornenie: spomunuté telefónne predvoľby pre jednotlivé mestá v UK si môžete pri registrácií vybrať z ponuky iba ak sa registrujete z IP adresy v UK (z počítača v UK). Ak ste na Slovenku a chcete mať londýnsku predvoľbu 004420..., požiadajte, aby Vám konto vytvoril niekto, kto sa nachádza na počítači v UK, inak Vám pri registrácií vyskočí iba možnosť registrácie national alebo local tarif predvoľby.

Spomenutý program X-lite sa dá veľmi dobre využiť aj na telefonovanie do zahraničia a telefonovanie v UK za 1p/min cez call1899. Dá sa nekonfigurovať pre služby http://www.call1899.co.uk/voiprates.php http://www.call1899.co.uk/voip_extra.php (použijete telefónne číslo,ktoré Vám pridelí www.sipgate.co.uk ).
Lacné telefonovanie do CZ (1p/min) a SK (3p/min) môžete uskutočnovať cez službu www.babble.net v konfigurácií sipproxy sa použije sip.babble.net .

Ja z programu X-lite (v ňom sa dá nastaviť až 9 možných SIP providerov) volávam PC-PC (samozrejme zdarma)napr. www.freeworlddialup.com (stačí mať ten istý program x-lite), lebo v mojom prípade je stabilnejšie spojenie ako cez skype.

PS: Pri freeworlddialup je sipproxy fwd.pulver.com .

BUTTON_POST_REPLY