Ako po príchode do UK zavolať zamestnávateľovi?

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
luboss99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Sep 07, 2005 8:53 pm

Ako po príchode do UK zavolať zamestnávateľovi?

Poslať od luboss99 » Str Sep 07, 2005 9:01 pm

Chystam sa do Londyna po prvy krat, ale po prichode mam telefonicky kontaktovat mojho buduceho zamestnavatela. Chcel by som sa preto opytat ci je lepsie pouzit moj Sk mobil s roamingom, pripadne nejaky verejny telefon, alebo nieco ine. Vdaka za radu.

luboss99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Sep 07, 2005 8:53 pm

Poslať od luboss99 » Štv Sep 08, 2005 9:54 pm

Este sa chcem opytat. V tom clanku sa pise ze pri kupe /aktivacii/ SIM karty budu odo mna vyzadovat adresu. Mozem tam uviest aj slovenku, alebo bude potrebna anglicka? Ja totiz este neviem na akej adrese budem byvat.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Sep 08, 2005 11:58 pm

luboss99 píšeCOLONEste sa chcem opytat. V tom clanku sa pise ze pri kupe /aktivacii/ SIM karty budu odo mna vyzadovat adresu. Mozem tam uviest aj slovenku, alebo bude potrebna anglicka? Ja totiz este neviem na akej adrese budem byvat.
Ja som im povedal, ze som prave prisiel do krajiny a oni do pocitaca zadali postcode predajne, kde som to kupoval.

Druha alternativa je pripravit si postcode a adresu dopredu - je mnozstvo sposobov ako si najst platny postcode na internete, napr. na http://www.nethouseprices.com.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Sep 09, 2005 1:18 pm

Druha alternativa je pripravit si postcode a adresu dopredu - je mnozstvo sposobov ako si najst platny postcode na internete, napr. na www.nethouseprices.com.
Jaro sorry, ale to mi je uz rada! Co ak si niekto pripravi a bude pouzivat prave tvoj postcode?? Nepacilo by sa ti to ked ti zrazu zacnu chodit demands za nieco s cim nemas nic spolocne, ze?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Sep 09, 2005 3:08 pm

Gina píšeCOLON Jaro sorry, ale to mi je uz rada! Co ak si niekto pripravi a bude pouzivat prave tvoj postcode?? Nepacilo by sa ti to ked ti zrazu zacnu chodit demands za nieco s cim nemas nic spolocne, ze?
To by sa mi nepacilo. Ale fakt neviem ako inac by si clovek mohol kupit SIM kartu, ak narazi na blbca v obchode, ktory mu nebude ochotny kartu predat bez postcode. Jedine ze by uviedol postcode hostela kde byva - niekde hadam byva, nie pod mostom. :)

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Uto Okt 04, 2005 11:00 pm

Pri kupe PAYG ( pay as you go) sim karty ti v shope nemaju co vyzadovat nic. Kartu si aktivujes tak ze zavolas na nejake cislo co je v tom letaciku co je ku karte. Pokial to nechas urobit toho cloveka co ti ju predava tak aj tak ti nakoniec da telefon a musi povedat do telefonu svoje detaily. myslim ze to tak vyzaduje orange . uz si napamatam ako som aktivoval O2.

Kedze nemas odkial zavolat tak to asi nechas urobit toho cloveka v obchode :)
Pouzi postcode hostela ako napisal Jaro a potvrdil Bomo.

Registracia PAYG sim je iba kvoli tomu ze ta budu mat v databaze a po case ti budu telefonovat a ponukat ti nejaky contract.

BUTTON_POST_REPLY