Ako získať mobil na paušál bez utility bill či bank. výpisu?

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Sob Okt 01, 2005 2:44 pm
BydliskoCOLON London, Clapham

Ako získať mobil na paušál bez utility bill či bank. výpisu?

Poslať od krasavec » Sob Okt 01, 2005 3:01 pm

Caute, nema niekto skusenosti zo ziskanim kontraktu na mobil bez "utility bill alebo bank statement". Mam uz bankovy ucet, no vypis my vsak pride az o necele 3 mesiace a ja na tom nemozem nic zmenit (provizorny vypis vytlaceny z bankomatu neakceptuju). Moj "landlord" na mna nechce prepisat ziaden ucet. Poradte, mozno vam s toho "pausalu" potom aj zavolam, ha ha

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: Ako získať mobil na paušál bez utility bill či bank. výp

Poslať od monty » Sob Okt 01, 2005 3:34 pm

..no fesak,mam taky pocit,ze si budes musiet pockat
na ten "statement"..no a tie 3mesiace,hmm..mne to chodi kazde dva tyzdne tak neviem..

krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Vdaka za reakcie

Poslať od krasavec » Sob Okt 01, 2005 8:08 pm

S tym uctom to je tak. Mam "basic bank account" v HSBC, zasielanie vypisov kazde tri mesiace je v podmienkach zmluvy. Pytal som sa na to pri uzatvarani zmluvy a dodatocne aj dnes v jednej pobocke. Rozmyslal som nad zmenou banky po par tyzdnoch ak by mi ta umoznila mesacne vypisy, no ako ma ta banka moze akceptovat, ked mojim jedinym "proof of adress" by mohol byt vypis z uctu, ktory by som este nemal.

No vdaka za reakcie

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

mobily na cotract

Poslať od rvg » Uto Okt 04, 2005 8:36 pm

To co pisete je vsetko pekne ale nieje to celkom pravda. Trosku do toho teraz vidim ked pracujem v jednom shope kde sa pedavaju mobily. Aj ked ukazes v predajni vypis z uctu alevbo nejaky iny proof of address tak ti to nemusi vobec pomoct ziskat contract. Kazdy mobilny operatoc v Uk robi na zakaznika credit check :) a ked neprejdes tymto tak mas proste smolu. Mozes sa aj roztrhat a contract nedostanes. Samozrejme su cesticky ako to obist ale to musi mat znameho ktory to nejako urobi . A to mu uz hrozi ban od operatora. Nazorny priklad:
Donesies proof of address a proof of ID. Povedia ze fajn. Daju ti vybrat z nejakej akcnej ponuky mobilov a contractov. ( btw celkom vyhodne su teraz Family pack od Orange+Three) Vsetko pekne napisu na zmluvu ktoru niekde vzadu v shope nahodi nejaky clovek do stroja. Creditchecker sa pokusi s tvojimi udajmi enable(zaregistrovat ?? neviem prsit na vyraz v sk) telefon. Je tu vsak 99% pravdepodobnost ze neprejdes cez ich (orange,Voda, Tmobile) creditcheck a zamietnu ta. Je tu moznost ze ti ponuknu £150 deposit. Das im 150 a tie ti po roku operator vrati. Zaloha ze si doverihodny. Je tu finta ked fakt poznas ludi v tom shope ze si nechas urobit creditcheck na adresu na ktorej sice nebyvas ale je doveryhodna. Po zaregistrovani telefonu zavolas operatorovi ( tak o tyzden napr.) a povies im nech ti posielaju ucty na tvoju inu adresu ze sa stahujes alebo neico si vymyslis. Mas teda contract aj ucty ti chodia v pohode. Potrebujes Bankovy ucet na direct debit !!!.

Hadam som to napisal zrozumitelne. Sorry za preklepy ale sedim s laptopom vo vlaku a nejako sa mi to dost trasie na kolenach.

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: mobily na cotract

Poslať od monty » Uto Okt 04, 2005 9:53 pm

Tiez sa podelim.Bol som tu asi 3tyz.ked som nacupital
do jednej predajne s tym,ze mam zaujem o uzatvorenie
kontraktu na mobil.telefon.
Mal som v ruke Debit Card a Statement a myslim,
ze to cele trvalo 10minut.

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Uto Okt 04, 2005 10:47 pm

Nuz aby som to osvetlil a n3echcem sa hadat Bomo.
Zalezi to na tom ci si operatotom registrovany obchod. Potom mas normalne zmluvy atd.

viem ako robia credit check.
nahodia udaje do softu ( clovek co to robi sedi vedla mna a orange a Three ma dost nasiera lebo im ten system casto pada).
mozu nastat 3 pripady.
passed
declined
declined with £150 deposit.

takze tych par ludi proste suhlasilo s tym ze im cucnu z uctu 150. Ja by som do toho osobne nesiel. 150 je dost vela najma ked clovek prave zacina robit alebo si iba hlada pracu.

inak poznam par ludi co ma contractov niekolko a menia telefony kazdych 6 mesiacov. celkovo ich to rocne vyjde na asi 100+ libier. ale maju okolo 1000+ minut mesacne. staci sa v tom trosku vyznat a daju sa robit zazraky.

myslim ze max minut co sme robili minuly mesiac bolo 8200 minut ( 4 contracty z toho 2 free 12mnths a 2 free 6mnths) 3000 minut bolo z toho v offpeak.

nechcem vyvolavat flame , peace

larose
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Okt 02, 2005 3:22 pm
BydliskoCOLON Ilford

Re: mobily na cotract

Poslať od larose » Uto Okt 04, 2005 11:13 pm

[. Creditchecker sa pokusi s tvojimi udajmi enable(zaregistrovat ?? neviem prsit na vyraz v sk) telefon

Spristupnit? ... ak je to to spravne slovo, tiez mam problemy s prekladom do slovenciny, ale snazim sa..

krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

O mesiac sa uvidi

Poslať od krasavec » Str Okt 05, 2005 1:08 pm

Vdaka chlapci, o moznych problemoch pri "credit check" som vedel, nespominal som to z dovodu, ze pokial nemam potvrdenie bydliska, nema zmysel sa zaoberat kontrolou doveryhodnosti. Ved ani v predajni s mobilnymi telefonmi sa so mnou bez toho nebudu bavit. Dnes sa mi podarilo otvorit dalsi ucet v Barclays s mesacnymi vypismi z uctu, takze o mesiac sa uvidi ci som "doveryhodny pristahovalec"

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

mobile

Poslať od hlohovcan » Str Okt 05, 2005 6:43 pm

Ja som bol v UK 3 dni, a objednal som si mobil online cez Orange webstranku. Nemal som este ani debit card, nieto este credit card, mal som iba cislo bankoveho uctu. O 3 dni nato mi dosiel postou telefon. Bol to rocny kontrakt, 120 minut mesacne alebo nieco take.
Takze ked som presiel credit checkom po 3 dnoch v UK, potom asi prejde kazdy...

BUTTON_POST_REPLY