Carphone Warehouse

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Sob Okt 01, 2005 2:44 pm
BydliskoCOLON London, Clapham

Carphone Warehouse

Poslať od krasavec » Štv Júl 06, 2006 11:42 pm

Ahojte, chcel by som sa spytat ci ma niekto z fora negativne skusenosti s navratom penazi "cheque-back offer" pri kontrakte typu "1/2 price line rental" od spolocnosti Carphone Warehouse. Vychadzajuc s ich pristupu mam dojem, ze komplikovanie danej zalezitosti je sucastou ich internych pravidiel! vdaka

Dusko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 136
RegistrovanýCOLON Sob Feb 12, 2005 9:56 am
BydliskoCOLON London, Cricklewood
CONTACTCOLON

Poslať od Dusko » Pia Júl 07, 2006 1:58 pm

Mam skusenost, ale pozitivnu. Minuly rok v aprili som si zobral tel. na kontrakt na 12 mesiacov, so '6 months 1/2 line rental'. Po stvrtom mesiaci som si z emailu vytlacil ucet, spolu so sprievodnym listom zaslal na ich adresu a do mesiaca mi postou prisiel sek.

V com je dana zalezitost komplikovana?

krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Odpoved

Poslať od krasavec » Pia Júl 07, 2006 8:52 pm

V com je dana zalezitost komplikovana?

Odpoved napisem sem a nie formou osobnej spravy, nech sa aj ini pobavia na moznych komplikaciach pri jednoduchej veci. :-)
Podpisete zmluvu na 12 mesiacov s akciou navratu polovice "line rental" za vsetkych 12 mesiacov. Po 4 mesiacoch im poslete kopiu 4. faktury postou "1st class SIGNED FOR recorded delivery". Sek nechodi, zavolate do Carphone a oni povedia, ze zasielku neobdrzali. Zavolate na Royal Mail, kde vam povedia, ze si to nevedia vysvetlit, no zasielka sa stratila. (stava sa) Carphone vam poradi poslat kopiu faktury faxom z hociktorej ich pobocky. Po "prechadzke" londynskymi pobockami najdete na svrty alebo piaty pokus pobocku, v ktorej je funkcny fax. Odoslete fakturu. O 2-3 dni volate do Carphone na overenie, ci fax dostali.
Odpoved:
"Fax prisiel, no nie je tam vasa adresa!"
"Mne chodia faktury predsa na email. Vytlacil som vam prvu stranu, kde je vyska faktury, moje telefonne cislo a moje osobne registracne cislo od spolocnosti Carphone. Na zaklade tych informacii vam musi byt jasne, ze sa jedna o mna a nikoho ineho! A moju adresu mate predsa v systeme."
"Vo vasom profile na internetovej stranke je aj vasa adresa, posli to este raz spolu aj s fakturou."

Vytlacil som si teda aj adresu a kedze som uz mal naozaj pochybnosti o ich pristupe, poslal som to z dvoch ich pobociek. Samozrejme pri overovani o dva dni ziaden fax neobdrzali. Dostavaju denne okolo 2000 faxov, nemozu moj najst. Poslal som to opat, hned ako som to odoslal, zavolal som im. Isty Arthur bol velmi ochotny a hned odskocil pre moj fax, mal ho pred sebou a uistil ma, ze uz to je iba otazka 30 dni(co je ich standardna vybavovacia doba danych zalezitosti) a sek mi pride domov. Po par dnoch som sa chcel uistit, ze vsetko prebieha hladko. Ista pani na telefone ma uistila, ze vidi pred sebou na pocitaci moju zalezitost v stadiu vybavovania(cize 2 kompetentne osoby mi nezavisle na sebe potvrdili, ze vsetko je OK). Po mesiaci neprisiel sek, volam Carphone, vraj odomna fax NIKDY nedostali. Spomenul som Arthurove meno a ze chcem pristup k zaznamom mojich hovorov, kedze sa vsetky nahravaju. Dany pan zrusil telefonicke spojenie. O 3 minuty som sa dovolal na ich zakaznicku linku opat a uz mi povedali, ze si stihli vypocut nahravky a nebola tam ziadna rec o tom, ze fax obdrzali. Pracujem teraz v podobnej branzi a viem, ze nie je to take lahke dostat sa k nahravkam, nie to este za 3 minuty! Opat som to poslal postou 1st class "recorded delivery SIGNED FOR", po tyzdni mi nevedia povedat, ci to uz doslo a Royal Mail na ich internetovej stranke cez sluzbu kontroly dorucenia zasielok po tyzdni nema este o mojej zasielke ziadne udaje!

Ucelom tohto pribehu bolo pobavit ludi, nechcel som sa vam "vyplakat". Nemam ziadne pochybnosti, ze tie peniaze mi budu musiet raz poslat, len neviem kedy.
Zeby toto bol najdlhsi prispevok na fore? :-)

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

RE:

Poslať od mato.X » Sob Júl 08, 2006 10:08 pm

no... mna to moc nepobavilo, aj ked ta situacia je vhodna asi tak do lamparne...

otazka znie: ako sa da taka situacia vlastne riesit?
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Odpoved

Poslať od krasavec » Ned Júl 09, 2006 9:10 am

Odpoved znie:
Poradit sa s niektorou zo statnych institucii( Citizens Advice Bureau, Office of Fair Trading, atd) ohladom presnej formulacie pisomnej staznosti, staznost odoslat doporucene (pre dokaz, ze list bol doruceny) a cakat na odpoved po dobu 28 dni. Ak nezareaguju, bude dana zalezitost postupena prislusnym uradom. No kedze moja trpezlivost nema hranic :-) a poslednou dobou vobec nemam cas, este maju sancu to dat do poriadku.

Petrik77
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pon Apr 25, 2005 9:33 pm

Re: Odpoved

Poslať od Petrik77 » Pon Júl 17, 2006 11:54 pm

Vsetky tieto cashback spolocnosti samozrejme z niecoho zit musia, takze bohuzial neeticky, ale zamerne robia problemy so slubovanym cashbackom (niektore spolocnosti sa nedoziju ani roka). Cim viac ludi odpinkaju, alebo znechutia pri vymahani cashbacku, tym sa im bude darit lepsie. Cashback je len taky cervik na haciku, ktorym chcu prilakat zakaznika na zaciatku. Ak sa uz chyti, tak okrem toho, ze ma platit ucty a hlavne daleko vyssie ucty, nez je zakladny pausal, tak by o nom uz najradsej nikdy nic nepoculi (hlavne nic o cahbacku).

Ja mam skusenosti so spolocnostou e2save, ktora skryte v podstate patri pod carphonewarehouse. S cashbackom boli samozrejme problemy zo zaciatku, ale eliminovat sa daju napr. tym, ze si budete si dokonale nastudujete podmienky cashbacku (niektore spolocnosti ich maju neuveritelne komplikovane) a strazit datumy, aby ste nepresvihli odoslanie spravnych faktur postou minimalne recorded delivery (najistejsie je poslat nezavisle 2 rovnake obalky s kopiami faktur). To, ze sa stratia obe zasielky sucasne je takmer nemozne. Sledovat dorucenie zasielky mozno na http://www.royalmail.com/ po zadani 13 miestneho reference number uvedeneho na nalepke zasielky.Ked mi nahodou neposlali sek, alebo nezaplatili, tak som zasadne posielal email, lebo na tie ich premium charged numbers sa neoplati volat, osklbu vas o viac penazi, nez Vam dlzia.

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

pri cashbacku ide o datumy a kompletne ucty

Poslať od motor » Uto Júl 18, 2006 2:49 am

samozrejme. ako pise kolega. aj druhy.

v 'small print' aka podmienkach, sa docitas ze musis do dvoch ci troch tyzdnov poslat vsetky ucty za poslednych x mesiacov ako ti dojde ten x-ty, nesmies NIKDY zaplatit ucet s oneskorenim /dalsie percento ludi co sa tymto necha odrbat ak si nedaju direct debit/ a vsetko to poslat na tamtu a tamtu adresu.

samozrejme, rozhodujuci je datum 'prijatia' resp akoze neprijatia. cize ak to neposles signed for ci special delivery, nemas doklad ze to bolo dorucene.

a myslim dalsia vec, ak sa daco presvihne v prvej periode cashbacku, tak automaticky urcite podla tych pravidiel stracas narok aj na druhu cas.

takze, cashback je o tom ako okaslat ludi co neurobia a nestihnu vsetko ako maju. /alebo ako vidim aj ludi co sa toho dostatocne aktivne a rozumne nedomahaju/
a samozrejme, cashback je vzdy iba zo zakladneho mesacneho poplatku. ak niekto plati base 35 libier mesacne a pretelefonuje ci pretextovkuje dalsich 10-30, tie do cashbacku nepojdu, prirodzene.

ak chce byt niekto smart, tak si zoberie 12 month contract s 12month free /after cashback/.
a fajn mobil zadara.
ako? be smart. find it :-) moja flatmate si tak zobrala tu Nokiu 6280 ci ako. ta namakana 2mpx fotak nokijka.

kedze sa mi moc nechce robit, nemam zatial FT permanent job, tak si nemozem dat kontrakt aktualne na seba. aj ked tu viacmenej rok este budem. ale uz iba kvoli tomu mobilu by som do toho siel. a potom aj uspory na dobijani prepaidu /pay as you go/

cize pokial clovek neprevola viac ako zaklad pausalu, riadne plati a riadne si da vratit cashback, ma mobil za 100-250 libier zadarmo a cely rok hovory a smsky v ramci pausalu zadarmo.

a Tmobile, Orange a O2 sa mozu pouzivat volne minuty na volanie co CR/SR atd cez iste volacie spolocnosti.

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 10:15 pm
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

viac info

Poslať od jess » Pia Júl 21, 2006 9:18 am

"a Tmobile, Orange a O2 sa mozu pouzivat volne minuty na volanie co CR/SR atd cez iste volacie spolocnosti."

to motor:

vedel by si poradit, cez ktore volacie spolocnosti mozem pouzivat O2 (pausal z carphone) - volne minuty na volanie na SK? dik. Inak si platim pausal cez direct debit a navysili mi kredit (teda vlastne moj depozit) zo £150 na £160 - vraj za vcasne uhradzanie faktur

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Pia Júl 21, 2006 5:29 pm

Tiez mam pausal od 02 cez Carphone a na Sk volam cez 08707990990.Stare zname dlhopouzivane cisielko:)

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 10:15 pm
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

Poslať od jess » Sob Júl 22, 2006 9:49 am

dakujem - oni mi tiez ponukali akesi fajne cislo - no musela by som si priplatit dakych £10 na 30 dni - dak volako

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
RegistrovanýCOLON Str Nov 10, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Londyn (Kingston)
CONTACTCOLON

Poslať od adamko » Sob Júl 22, 2006 4:20 pm

ja mam teraz nove cislo na www.yourcallworld.com 07744654200

od minuleho tyzdna vylepsili technologiu,tak ked volam cez volne minuty na slovensky mobil je to pocut krasne cisto. Funguje od 8.00-18.00 pon-piatok.
Pouzivam siet easymobile 15p/minuta hocikam hocikedy. Kazde 2 tyzdne daju jeden den zadarmo volanie a sms,cize mozete kvakat domov na mobil celu pracovnu dobu :) a akcie 2libry simka za 25 kredit niekoho nezabiju aby si to objednal namiesto aktivacie nejakeho pausalu

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Pon Aug 14, 2006 5:18 pm

Cashback deals:

Pracujem pre spolocnost co ich robi. Preto by som chcel trosku vysvetlit ako to funguje zo strany predajcu Mobilov.

Zalezi samozrejme od spolocnosti ale vo vseobecnosti plati ze su 3 moznosti ako poslat fakturu spat do spolocnosti. Fax,Email,Osobne na pobocke.
Faxy a emaily idu do jedneho oddelenia kde sa to vsetko spracuva. Osobne by mala mat spolocnost nejaky interny system kde to ludia pri pulte iba nahodia do stroja a je to vybavene, urobia si kopiu Bills pre vlastne potreby. Fax/email sa nahodi do stroja a hodi do shredera. NEPOSIALJTE ORIGINALY!!!

Kazda spolocnost ma vlastny casback system ako som spominal vyssie. Niektore platia mesacne niektore stvrtrocne. Po zapisani udajov do stroja sa vygeneruje zaznam v databaze a ked nastane den splatnosti tak sa to davkovo prenesie do banky.

Je to easy. Samozrejme mozu nastat problemy u spolocnosti o ktorych vas neinformuju. Problem s databazou, problem s platenim do banky, financne problemy, zamestnanec vas fax stratil omylom zahodil.
Pokial vsetko v spolocnosti funguje ako ma tak proste ten cashback obdrzite. A samozrejme vsetci su happy lebo spolocnost ma tak ci tak peniaze z kazdeho predaneho kontraktu aj ked plati full 12mths free deal.

Este upozornenie. precitajte si T/C ( Terms and conditions) aby ste vedeli ako sa cashback ma obdrzat a co posielat. Ked neposlete nejake faktury do mesiaca tak na to uz stracate narok bud ciastocne alebo uplne. Operator neinformuje dealerov o tom ci platia faktury alebo zrusili contract. Preco by mal dealer platit pokial vy neplatite alebo uz nemate zmluvu na ten telefon.

Je to na dlhu debatu. Ak ma niekto zaujem tak to mozem pripadne rozpisat.

krasavec
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Carphone

Poslať od krasavec » Pon Aug 14, 2006 10:19 pm

Tak predsa mi uz poslali jeden sek, druhy dojde postou do dvoch tyzdnov. Trochu som sa s nimi musel "natahovat" po telefone, no aspon ze uz je potom.

raso
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 6:10 pm

Poslať od raso » Sob Sep 09, 2006 11:25 pm

Danniel píšeCOLONTiez mam pausal od 02 cez Carphone a na Sk volam cez 08707990990.Stare zname dlhopouzivane cisielko:)
Ja som si teraz zobral tiez kontrakt o2 a tiez z Carpone. volal som na tu uvedene cislo, ale tam mi nadiktovala cislo 0911 50 101 50. cez toto cislo sa uz dalo volat na Slovensko, na mobil. inak nie. Mam ale taky dojem, ze to cislo 0911..... je spoplatnene, alebo sa mylim a je to v ramci predplatenych minut?

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Poslať od anita » Str Sep 13, 2006 7:49 pm

to cislo 0911 je telediscount ktore mozes pouzivat z akehokolvek mobilu a je to lacnejsie. Cize nemusis mat ani O2 mozes mat cokolovek a platit lacnejsie cez uvedene cislo. Berie ti to len minuty + pretelefonovanie cez dane cislo na Sk mobil. Ale pravdu povediac lepsie je mat BT linku a volat priamo - treba si zohnat firmu ktora ma lacne volanie na Sk mobili a cez telediscount cislo na pevnu linku co je 0844 atd sa za z pevnej linky volat za 4p za minutu.
Mimochodom - O2 sa vobec neoplati pretoze maju tak strasne drahe calls na ine siete. Nuz ale co si kto vyberie to ma.
Snad som pomohla.
Anita

raso
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 6:10 pm

Poslať od raso » Ned Sep 17, 2006 7:40 pm

anita píšeCOLONto cislo 0911 je telediscount ktore mozes pouzivat z akehokolvek mobilu a je to lacnejsie. Cize nemusis mat ani O2 mozes mat cokolovek a platit lacnejsie cez uvedene cislo. Berie ti to len minuty + pretelefonovanie cez dane cislo na Sk mobil. Ale pravdu povediac lepsie je mat BT linku a volat priamo - treba si zohnat firmu ktora ma lacne volanie na Sk mobili a cez telediscount cislo na pevnu linku co je 0844 atd sa za z pevnej linky volat za 4p za minutu.
Mimochodom - O2 sa vobec neoplati pretoze maju tak strasne drahe calls na ine siete. Nuz ale co si kto vyberie to ma.
Snad som pomohla.
Anita
no ja mam 400 minut z O2 a volam na slovensko cez cislo 0870 0360 011. zerie mi to len predplatene minuty ale volat mozem len cez tyzden a v case od 8-18. ale mne to staci.

BUTTON_POST_REPLY