Pausal - co ked zrusim ucet

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Janci Ch.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Ned Nov 13, 2005 8:59 am
BydliskoCOLON Fulham, London

Pausal - co ked zrusim ucet

Poslať od Janci Ch. » Pon Aug 14, 2006 12:16 pm

... ako som vo fore nedavno spominal, rad by som sa dostal k telefonu nakolko stary dosluhuje. V tejto suvislosti som dostal "radu", ze ked uzavriem kontrakt na 12 mesiacov a dostanem free mobil, mozem napr. po mesiaci zrusit ucet z ktoreho sa pausal plati a som za vodou...
Zda sa mi to jednoduche, aj ked dotycny tvrdil, ze on takto prisiel k 3 fonom, "but be careful..."
Tos otazka znie - vie nieko o sposobe, ako v pripade skorsieho odchodu z UK ako po 12 mesiacoch, sa zbavit bezbolestne tohto zavazku?

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pon Aug 14, 2006 1:35 pm

Credit file budes mat uplne fucked up a ked sa sem niekedy vratis tak ti pausal uz nikto nikdy neda, nikto ti neotvori ucet, o kreditke ani nehovorim + mozne pravne nasledky.
Oplati sa to riskovat pre novy mobil, ktoreho cena je cca. £200 - £250 ?
Ak chces novy mobil a nechces pausal tak si ho musis kupit.

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Pon Aug 14, 2006 5:01 pm

Je to mozne urobit pri niektorych networkoch.
Myslim ze to teraz zmenili u Orange. Bola moznost zobrat mobil na akciu a zobrat vyhodny tarif a po 6 mesaicoch ked skonci cashback zmenit deal na najnizsi tarif a doplatit zvysok tarifu (6 measiacov) a mobil aj ked ten najdrahsi ta vysiel za facku.

Teraz to zoberes na 12 mesiacov a mozes zrusit hocikedy ale doplatis do 12 mesiacov. Pravdupovediac sa to neoplati lebo ked mas cashback deal tak ti firma plati mesacne alebo stvrtrocne polovicu pripadne cely pausal a teda mas telefon zadarmo a aj pausal zadara. Samozrejme ze platis Orange/Tmobile mesacne ale peniaze dostavas naspat.

Pokial to chces len tak zrusit a nechat si telefon tak pravdepodobne blacklistnes nielen seba ale aj miesto kde si to registroval(house/flat). Je to trosku nesocialne!!!

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Aug 14, 2006 10:14 pm

rvg píšeCOLON
Pokial to chces len tak zrusit a nechat si telefon tak pravdepodobne blacklistnes nielen seba ale aj miesto kde si to registroval(house/flat). Je to trosku nesocialne!!!
A naozaj neexistuje legalna, lacnejsia moznost ako sa dostat z kontraktu? Myslim, nieco take, ze ked odidem domov a tam to nebudem moct pouzivat, ze im vratim pristroj aj sim, zaplatim nejaky manipulacny poplatok (nizsi ako dolatenie pausalu).
Lebo pravdupovediac, vobec ma netesi, ze budem musiet este par mesiacov platit za nic.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Str Aug 16, 2006 2:13 pm

nemam ine info. Existuje cancelation charge asi 30 £ ak zrusis contract. da sa to zrusit do 28 dni. myslim ze to je dokonca podla zakona ta lehota vratenia. ale ak to mas uz 2-3 mesiace tak jedine doplatenim pausalu.
pri zruseni do 28 dni vracias mobil a platis ten manipulacny poplatok( tam kde si to kupil) operator totiz charguje toho predajcu tou ciastkou takze preto si to pytaju. Ak to urobis 1x tak pohoda ale keby si to robil 3-4x tak si ta asi budu pamatat( maju v databaze) a odmietne ti ta firma znova predat pausal.... cize neuvazoval by som o tomto rieseni kazdy mesiac :)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Str Aug 16, 2006 11:57 pm

rvg píšeCOLONcize neuvazoval by som o tomto rieseni kazdy mesiac :)
rvg, neuvazujem o ruseni pausalu kazdy mesiac.Ale zacina to tak vyzerat, ze sa asi buduci mesiac vraciam na rodnu hrudu a tu mam kontrakt na 18 mesiacov na mobilny internet, nie na telefon. Ked mi nic ine neostane, tak to budem platit, nemienim si kvoli 200 libram robit problemy, ved sa tu mozno este vratim. Len ma zaujimalo, ci sa to neda legalne zrusit. Ked nic ine, tak 3G data card hadam vyuzijem na slovensku, dufam, ze ta nie je blokovana na t mobil uk. musim vyskusat.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY