Chcem využiť britskú PAYG kartu pre hľadanie práce z ČR

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Chcem využiť britskú PAYG kartu pre hľadanie práce z ČR

Poslať od martinv » Uto Okt 05, 2004 12:31 pm

Chystám se do Londýna v lednu příštího roku - a chtěl bych ještě z Čech reagovat na nabídky práce s tím, že bych uvedl svoje už anglické číslo - tudíž bych ho potřeboval od někoho, kdo tam jezdí koupit - najde se někdo?

Btw. super stránky, na .cz jsem nic takhle rozsáhlýho a aktuální ani zdaleka nenašel.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Str Okt 06, 2004 6:50 am

Já bych ani nechtěl, aby mi někdo volal do ČR, jen jsem chtěl mít možnost rozeslat svou (novou) várku cv ještě z ČR už se zadaným novým číslem, abych to nemusel dělat na internetu až v Anglii (čili by se to zdrželo - než tam dojedu, ubytuju se, než seženu kartu, dostanu se na net a všechno rozešlu - kdybych to číslo měl, mohl bych to mít udělané napřed).

Nicméně o té registraci jsem nevěděl, resp. jsem myslel, že jí lze nějak obejít.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Okt 06, 2004 9:54 am

martinv píšeCOLONnež tam dojedu, ubytuju se, než seženu kartu, dostanu se na net a všechno rozešlu
Kartu si kupis napr. v WH Smith uz na letisku, trva to tak 5 minut. Dojdes na miesto kde budes ubytovany, zajdes do najblizsej internetovej kaviarne, do svojho CV (ktore budes mat na diskete, alebo niekde na internete - nie vsade sa da pouzit USB kluc) dopises nove telefonne cislo a vytlacis X kopii. Potom pojdes na postu a vsetko rozposles, alebo to posles emailom este z tej inet kaviarne. To netrva dlhsie ako par hodin. IMHO v priebehu prveho dna sa vsetko da (ak sa chce).
martinv píšeCOLONNicméně o té registraci jsem nevěděl, resp. jsem myslel, že jí lze nějak obejít.
SIM kartu si mozes kupit online, napriklad na http://www.mobilefun.co.uk. Zaregistrujes si ju na seba. Poslu ti ju aj do CR. Zaplatis kreditkou. Spolu so SIM kartou dostanes karticku a navod ako sa da kredit dobijat cez kreditnu kartu, mohlo by to fungovat aj z CR, no nemam to vyskusane.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Pia Okt 08, 2004 9:30 am

Díky moc za odpovědi.

Bohužel nemam kreditku, s mou kartou po netu platit nemůžu.

Nicméně kdybyste někdo SIMku prodával, tak se mi ozvěte.

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

pay as you talk

Poslať od anita » Str Okt 27, 2004 10:08 am

Ahojky
ja som to tiez tak spravila - dala som si kupit SIM kartu, kamarat co prieil na Slovensko mi ju kupil. Je to dost dobre - ked uz budes rozosielat maily firmam tak aby vedeli ez mas toho cislo a maju ti hned v den prichodu volat na to cislo. Je to dobre a premyslene si myslim.
Aktivovat sa da ked prijdes do UK a ja som sa bala ci ked mi ju kupi teraz a aktivujem si ju az v Januari ci to nebude problem ale chlapik mu povedal ze nei su limitovane casom takze aj keby si si ju aktivoval o rok tak by to slo.
Asi tolko snad som pomohla - kupi si ju cez nejakeho cloveka co tam poznas alebo cez kamosa - inej rady neviem.
Ale tak ci tak pay as you go alebo talk - kazdy to ma inak je dost draha, ja si potom planujem kupit iny network lebo takto sa to noeplati. Ale zasa ked tam ides na blink ako napr ja tak sa to oplati, lebo task ci tak nevies kolko tam budes a ked si kupujes pausal tak sa zavazujes na tusim 1 rok.
Anita

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Pon Nov 01, 2004 3:16 pm

Už se mi podařilo si tu SIMku koupit - použitou, ale to nevadí, alespoň je už registrovaná a v Anglii tak nestrávim celej měsíc sezenim na zadku a čekánim, až se mi někdo vůbec ozve (protože podle mě, tak měsíc ty první reakce trvají - alespoň u těch prací, kde se chodí na pohovory).

Teď ještě přemýšlím, že bych prostě předstíral, že jsem už v UK a na nějaký ten brzký pohovor jel z Prahy. Vzhledem k tomu, že jedna cesta autobusem se dá sehnat už od 999Kč. Spíš ale řeším, jak si tu svojí kartu z Čech dobít, protože nemám kreditku, kterou by se dalo na netu platit... A bez kreditu předpokládam, že mi ta karta příchozí hovory (v Česku) brát nebude.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Nov 01, 2004 3:42 pm

martinv píšeCOLONTeď ještě přemýšlím, že bych prostě předstíral, že jsem už v UK a na nějaký ten brzký pohovor jel z Prahy.
Zneje to zaujimavo, ale aku adresu chces na CV napisat? IMHO CV bez adresy nie je uplne. Niektori zamestnavatelia ti mozu poslat pozvanku na interview postou.

Ak poznas niekoho v CR, kto ma kreditnu kartu, popros ho aby to za teba zaplatil a ty mu daj cash v Kc.

Wicanpe
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Sep 03, 2004 1:30 pm

Poslať od Wicanpe » Uto Nov 02, 2004 1:40 pm

martinv píšeCOLON Spíš ale řeším, jak si tu svojí kartu z Čech dobít, protože nemám kreditku, kterou by se dalo na netu platit... A bez kreditu předpokládam, že mi ta karta příchozí hovory (v Česku) brát nebude.
Nenadarmo sa hovori, dvakrat meraj a raz strihaj. To ta predtym nenapadlo, ze budes tu simku musiet aj dobijat, ked chces na nu prijimat roamingove hovory? Ak poznas niekoho, kto je v Anglicku, mohol by ti tu kartu dobit tu. Inac ti nezostava nic ine, nez zohnat kreditku.
Mimochodom, teraz ma napadlo, ze ked bola kamaratka na navsteve doma, minula si vsetok kredit na anglickej simke ale aj tak na nu mohla este prijimat hovory. Skus sa teda informovat u svojho anglickeho operatora, ako tato moznost funguje.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Str Nov 03, 2004 8:42 am

Wicanpe píšeCOLON Nenadarmo sa hovori, dvakrat meraj a raz strihaj. To ta predtym nenapadlo, ze budes tu simku musiet aj dobijat, ked chces na nu prijimat roamingove hovory?.......
Když si přečteš tenhle topic, tak zjistíš, že mým původním plánem bylo získat SIM na to, abych mohl rozeslat svoje cv ještě z Prahy a neutrácet v UK za internetové kavárny. Takže mi bylo jedno, jestli půjde přijímat hovory. Ale vzhledem k tomu, že jsem jí už získal, tak mě napadlo, že by toho šlo i využít jinak. Takže asi seženu kreditku, dobiju a uvidí se.

S adresou: nenapadlo mě, že bych potřebpval adresu kvůli pohovorům. Tady v Praze mi nikdy nic domů nepřišlo, i když jsem jí vždycky napsal. Nicméně je fakt, že chybějící adresa na cv moc důvěryhodnosti nepřidá...

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Nov 03, 2004 6:05 pm

Ja mam iba jednu pripomienku a to ak si sa zaregistroval s pracov. agenturami na internete. Ako dlho chces nechat svoje CV na internete bez update? Skor ci neskor budes musiet pouzit internet caffee v Anglii! Agentury hladaju kandidatov cez internet a mozem ti povedat ze do search kriteria sa uvadza i "search CV from: 7days, 1month, 3.....". A normalny search sa dava 1 mesiac dozadu. A ak je Tvoje CV zaregistrovane ako v Octobri a ty stale hladas pracu i v Decembri a neurobis update je tu velka sanca ze ta prehliadnu lebo kazdy predpoklada ze uz pracu mas!!! A co sa tyka chybania adresy v CV - je to prijatelne ale neprofesionalne. Agenture to neulahcuje jej pracu - a ztazuje to tvoj vyber lebo nevie ci byvas v blizkom okoli avail. position.
Ale ak nemas stale na vyber mozes svoje CV zformulovat ako "Confidential".

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

hladanie prace z CR

Poslať od andrea a. » Štv Nov 04, 2004 8:06 pm

Stale mi to vrta v hlave, ze ako si nabral tu istotu, ze ak ti nahodou niekto zavola, tak nepride na to , ze si este stale v CR a nie tu.

Ti co tu su uz nejaky ten piatok, a ti , ktori sa tu narodili, dokazu odhadnut cudzinca na prvy pohlad/pocutie. Totiz, clovek, ktory tu nezije, sa sprava a rozprava uplne inak (takpovediac neprirodzene).

To co chces spravit ma svoju logiku a ako napad to nie je zle, ale fakt si nedokazem predstavit, ze by ti niekto na to skocil.

Good luck, anyway.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Re: hladanie prace z CR

Poslať od martinv » Pia Nov 05, 2004 7:35 am

andrea a. píšeCOLONStale mi to vrta v hlave, ze ako si nabral tu istotu, ze ak ti nahodou niekto zavola, tak nepride na to , ze si este stale v CR a nie tu.

Ti co tu su uz nejaky ten piatok, a ti , ktori sa tu narodili, dokazu odhadnut cudzinca na prvy pohlad/pocutie. Totiz, clovek, ktory tu nezije, sa sprava a rozprava uplne inak (takpovediac neprirodzene).

To co chces spravit ma svoju logiku a ako napad to nie je zle, ale fakt si nedokazem predstavit, ze by ti niekto na to skocil.

Good luck, anyway.
Ale já přeci nechci předstírat, že jsem Angličan nebo že žiju dlouho v Anglii. Jen že prostě už v Londýně třeba už týden jsem:) Ale adresu budu mít až v prosinci, takže tím se to stejně posunuje...

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Pia Nov 05, 2004 7:59 am

Možná jsem to měl upřesnit: do Londýna se stěhuju první týden v lednu. Ale vzhledem k tomu, že zareagování agentur trvá minimálně tak ten jeden měsíc, tak jsem chtěl tuhle první věc udělat ještě z domova, abych v Anglii neseděl jen tak. Samozřejmě je mi jasné, i pak budu muset v Anglii navštěvovat internetové kavárny, abych mohl reagovat na další nabídky práce. Taky nechci nikoho podvádět, ale myslím si, že tvrdit něco, co stejně bude pravda v době, kdy to pro NĚ bude aktuální, není až zas takové zlo.

Na druhou stranu je vidět, že i jednoměsíční předstírání má vady na kráse. Např. co uvést do CV, když ještě v prosinci budu pracovat v ČR; jestli lze použít nenabitý mobil na přijímání hovorů přes roaming (ještě jsem nestačil vyzkoušet). Pokud bych chtěl předstírat už nyní, tak je tu problém s adresou...

Zajímalo by mě, jestli to, že bych tedy na začátku prosince začal reagovat na nabídky a zveřejnil svoje CV jako bych byl v UK, byste vnímali jako podvod?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Nov 05, 2004 10:17 am

martinv píšeCOLONSamozřejmě je mi jasné, i pak budu muset v Anglii navštěvovat internetové kavárny, abych mohl reagovat na další nabídky práce.
Ak ti postacia 2 hodinky denne, mozes to robit zadarmo z kniznice.
martinv píšeCOLONZajímalo by mě, jestli to, že bych tedy na začátku prosince začal reagovat na nabídky a zveřejnil svoje CV jako bych byl v UK, byste vnímali jako podvod?
Ja nie, ak to myslis vazne s prichodom do UK (a to ty zrejme vazne myslis). Mne to pripada ako zaujimava taktika, len treba vychytat drobne muchy.

Ked si to tak zoberies, ovela horsie a nemoralnejsie su niektore sposoby HR agentur, napriklad neuprimnost (slubuju, ze zavolaju, no vykaslu sa na teba; alebo ti povedia, ze klient stiahol ponuku, ak pytas prilis vela penazi...), no hlavne vymyslene, neexistujuce pracovne ponuky.

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Pia Nov 05, 2004 12:15 pm

OK ludkovia.

Tak ja vam tiez trosku opisem moju situaciu, kedze navazuje na tuto temu.

Chystam sa do Londyna v January.

Presne terminy este nemam, to zalezi ako sa mi podari uvolnit z roboty, kedze nechcem dat hned vypoved ale az ked si najdem robotu.

Ja momentalne zijem v Madride - Spain.

Plan mam asi taky, ze napr. v druhej polovici januara by som osobne prisla na 2 tyzdne do Londyna, aby som mohla pobehat interviews. Ci 2 tyzdne bude male casove obdobie sa uvidi v priebehu.
Predtym (2 tyzdne pred prichodom), budem kontaktovat agentury a firmy priamo s tym ze sa momentalne pohybujem medzi Spanielskom a UK a ze budem 'available for the interview' v druhej polovici januara.

Napad s tou kartou na UK mobil nieje vobec zly, este nad tym porozmyslam, ale zrejme si jednu zaobstarám, myslim si ze to bude posobit v CV serioznejsim dojmom.

Martinv ked sa ti podari zistit ci sa mozu prijmat hovori v zahranici aj ked uz nebude kredit, tak daj prosim vediet, ja sa tiez popitam.

Taktiez, na CV jednoznacne budem mat uvedenu UK adresu, co nastastie v mojom pripade nebude problem.
A prijimat hovory na telefom tiez bude v pohode, kedze po anglicky hovorim fluentne a v UK som uz predtym zila.

Takze zatial asi takto.
S radostou si vypocujem vsetky vase komentare, rady, pre a proti, napady a co vam len na srdiecku lezi :-)

Dakujem
Oksey
.

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Pia Nov 05, 2004 3:11 pm

Povedzme si to takto (IMHO): bežná dievčinka v UK agency alebo na HR oddelení má len veľmi matnú predstavu, kde je Slovensko alebo Česko (možno bola na víkend v Prahe, no v BA asi tažko...) a už vôbec netuší, či je Slovensko alebo Česko v EU a či nás môžu legálne zamestnávať. Skrátka, je to pre ňu práca a problém naviac.
Svata pravda. Ale je to podobne aj tu v Spanielsku. Raz sa mi tu stalo ze mi v HR napisali do formulara ze som z Polska, OK-susedna krajina, tak som ich opravila, ze nie, som zo Slovenska a oni: to je jedno ved je to vychodna europa, Ja na nich Stredna Europa y tak som im vynadala do 'Katalancov' (Barcelona), ale oni boli z Madridu, no to ste mali vidiet to rodeo co nasledovalo.... hned bol ohen na streche, ale pochopili, kolka bije a opravili to ;-)
Na toto by sa mohlo spravit oddelene Forum - pribehy na pokracovanie....
Za to Španielsko? "Jasné, to je predsa ta teplučká krajina, kam chodíme párkrát doroka na dovolenku, nie?"
Uf, to hej, to je radosti ked vidno spitych 'anglicanov' (ale aj inych turistov) namol uz o 23:00 h, ved tu sa chodi o takom case na veceru a potom normalne bary su otvorene do 3 vnoci a zvysne 24h ;-)
Inými Slovami, človek, ktorý na seba uvedie kontakt do Španielska, to bude mať s hľadaním práce v UK omnoho jednoduchšie.
Ja viem, ze moja pozicia je vcelku dobra pracovne povelenie tu mam uz 4 roky, ale neviem ci by predsa nebolo lepsie uviest adresu v UK.
Poznám viacero Španielov v UK, ktorí si tam hľadali prácu úplne bez problémov. UK agencies a zamestnávatelia im zaplatili aj komplet relocation (a to je iná pálka).
Relocation - to by bolo uplne skvele, ale tiez zalezi o aky sektor ide,
Predpokladam ze ty Spanieli robili viac v IT (programovanie, atd.)
Zalezi akeho kandidata firmy hladaju. Ja son dizajnerka, (web/interactive design) a v CV mam uvedene, 'willing to relocate on my own expenses', ci by som to nemala uviest?, ale potom asi riskujem, ze mozno pridem o nejaku dobru robotu, len koli tomu ze by niekto vahal ohladom tejto temy.
No, neviem je to tazke posudit.
Bomo: ak mi vies odporucit dobre agentury budem ti velmi vdacna :-)

Jedinou devízou Slovákov a Čechov je (zatiaľ) to, že majú nižšie mzdové nároky, resp. sú lacnejší. Ale aj to sa hádam časom zmení...
Dufam, ze sa to coskoro zmeni, v ziadnom pripade by sme sa v tomto ohlade nemali podcenovat, ale tiez chapem aj tu situaciu ak je niekto v nudzi a potrebuje surne robotu...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Nov 05, 2004 3:32 pm

Oksey píšeCOLONJa viem, ze moja pozicia je vcelku dobra pracovne povelenie tu mam uz 4 roky, ale neviem ci by predsa nebolo lepsie uviest adresu v UK.
IMHO spanielska adresa je lepsia ako slovenska, ale UK adresa je najlepsia.

Oksey píšeCOLONv CV mam uvedene, 'willing to relocate on my own expenses', ci by som to nemala uviest?
Ak si naozaj pripravena sama si financovat prestahovanie, tak to tam uved. Urcite ti to neuskodi a mozno ti to dokonca pomoze.
Jedinou devízou Slovákov a Čechov je (zatiaľ) to, že majú nižšie mzdové nároky, resp. sú lacnejší. Ale aj to sa hádam časom zmení...
To urcite plati pre nekvalifikovane profesie. No myslim si, ze kvalifikovani uchadzaci o pracu z vychodu (stredu) Europy sa nemusia predavat lacno, a to hlavne nie v odvetviach ako je IT, kde su aj tak uz zvyknuti na cudzincov.

BUTTON_POST_REPLY