najlacnejsie volanie z mobilu

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

najlacnejsie volanie z mobilu

Poslať od balco » Pon Apr 23, 2007 8:06 pm

Ahojte,
ake pouzivate cisla na volanie z UK sieti (mobilu) na SVK pevnu linku? Ja pouzivam stale O2, kde mi hovori 5p za minutu ale zerie to 15p. Pouzivate aj inych operatorov? Ide mi hlavne o pay as you go sim-ky...dakujem za vase odpovede, isto pomozu aj druhym
balco

valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Poslať od valoda » Pon Apr 23, 2007 9:44 pm

No ja pouzivam aj Mobile world. Cena volania na mobil z Uk je 15p ale celkovo ceny volania su rozdielne podla toho kde a kedy volas. Saamozrejme pouzivam aj O2 len ta sa v poslednom case s cenami nejak pokazila

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Apr 24, 2007 9:16 am

Ja volam vacsinou cez Bestminutes. Porovnajte si ceny na moneysavingexpert.com

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Re: najlacnejsie volanie z mobilu

Poslať od monty » Uto Apr 24, 2007 7:19 pm

balco píšeCOLONAhojte,
ake pouzivate cisla na volanie z UK sieti (mobilu) na SVK pevnu linku? Ja pouzivam stale O2, kde mi hovori 5p za minutu ale zerie to 15p. Pouzivate aj inych operatorov? Ide mi hlavne o pay as you go sim-ky...dakujem za vase odpovede, isto pomozu aj druhym
balco
Hi..ja mam kontrakt od T-mobile,za £37.5/mesacne dostanes 900min.(resp.$180)na akukolvek siet v EU(zatial som skusil len CZ,SK,DE..:)..hm..no da sa volat le od pon. do piat.8:00am-6:00pm..:(

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Apr 30, 2007 3:18 pm

monty píšeCOLON
balco píšeCOLONAhojte,
balco
Hi..ja mam kontrakt od T-mobile,za £37.5/mesacne dostanes 900min.(resp.$180)na akukolvek siet v EU(zatial som skusil len CZ,SK,DE..:)..hm..no da sa volat le od pon. do piat.8:00am-6:00pm..:(
mozes vyskusat aj mobileworld sim kartu, malo by to byt 7p/min pevna linka SK, 20p/min sk mobil. sim sa da kupim v carphone warehouse alebo objednat cez net. ceny su rovnake 24/7.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Apr 30, 2007 5:12 pm

ja som skusala len toto zatial (okrem tych predplatenych 5 librovych kariet u inda)

http://www.talk4longer.net/cheapcalls.asp

ci sa to vyplati oproti vam ostatnym, neviem, ale ja mam tiez 02 pay as you go a kretit mi to nezruinovalo, ked som chvilku volala na slovensku pevnu linku objednat sa doktorke.

jerrytko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Máj 01, 2007 3:59 pm

Poslať od jerrytko » Uto Máj 01, 2007 4:03 pm

balco píšeCOLONAhojte,
balco
cauko no ak chces volat lacnejsie a mas O2 tak si posli sms International na cislo 21300 je to 7p za minutu hoci kedy.dufam ze som pomohol

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Máj 01, 2007 6:00 pm

Tak to ma zaujalo, lebo tiez mam t-mobile kontrakt, ale o toto mi akosi uslo.
Bola to nejaka specialna akcia alebo to plati pre vsetkych, co maju kontrakt?
Volas na priamo alebo cez nejakeho ineho prevadzkovatela lacnych tel.volani?
Mozes volat len na pevne linky?

monty
Member
Member
PríspevkyCOLON 55
RegistrovanýCOLON Pon Aug 22, 2005 9:07 pm
BydliskoCOLON Brighton,Hove

Poslať od monty » Uto Máj 01, 2007 8:40 pm

Tak to ma zaujalo, lebo tiez mam t-mobile kontrakt, ale o toto mi akosi uslo.
Bola to nejaka specialna akcia alebo to plati pre vsetkych, co maju kontrakt?
Volas na priamo alebo cez nejakeho ineho prevadzkovatela lacnych tel.volani?
Mozes volat len na pevne linky?[/quote]

..no popravde som sa musel ist trochu vyhadat aby
som sa dopracoval na daneho operatora(odpoved na tvoju otazku)cez ktoreho
volam..v uvode resp.pri uzatvarani kontraktu mi bolo povedane ze tych £180 zahrna volania v celej EU no nieje to tak..ano da sa volat no mobilne tel.cisla ako aj na pevnu linku celej EU ale len cez operatora!!!myslim ze je to nieco podobne ako O2..

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Str Máj 02, 2007 10:43 am

no popravde som sa musel ist trochu vyhadat aby
som sa dopracoval na daneho operatora(odpoved na tvoju otazku)cez ktoreho
volam..
Hmm,a prezradis aj cislo na operatora, cez ktoreho sa spajas :). Dakujem

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Str Máj 02, 2007 11:18 am

monty píšeCOLON Hi..ja mam kontrakt od T-mobile,za £37.5/mesacne dostanes 900min.(resp.$180)na akukolvek siet v EU(zatial som skusil len CZ,SK,DE..:)..hm..no da sa volat le od pon. do piat.8:00am-6:00pm..:(
Muzu se zeptat jestli mas Flext tarif? Jestli ano, tak ti nabizi volne minuty (resp. "kredit") na volani na britske cisla, nikoliv mezinarodne...

bendalas
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Ned Aug 13, 2006 10:19 pm
BydliskoCOLON Exeter, Skalica

Poslať od bendalas » Str Máj 02, 2007 9:37 pm

Ja mam kontrakt s O2 a mam 600 minut a skoro vsetky porevolam na volanie domov. Je pravda ze iba v case 8 - 6 a iba od pondelka do piatka ale staci. Skus toto http://www.planettalkfree.com/Home/tabi ... fault.aspx

suho
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pia Jún 09, 2006 1:42 am
BydliskoCOLON London , Hounslow

Poslať od suho » Pia Máj 04, 2007 9:22 pm

NajlacnejÅ¡ie volanie? No asi zadarmo! Pri surfovaní som naÅ¡iel stránku www.dialtosave.co.uk/mobile/phonedeal.php?d=tmbl7130g , ktorá teraz ponúka Blackberry 7130G , handset zadarmo, 12 mesaÄ

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Str Máj 16, 2007 2:00 pm

suho píšeCOLONNajlacnejšie volanie? No asi zadarmo! Pri surfovaní som našiel stránku www.dialtosave.co.uk/mobile/phonedeal.php?d=tmbl7130g , ktorá teraz ponúka Blackberry 7130G , handset zadarmo, 12 mesačný kontrakt od T-Mobile, tarifa: Flex 35, čo je do 600 min v kombinácii s 1200txt, any UK network at any time.
Cena? Mesačne 35L na 12 mesiacov, spolu zaplatíte 420L. Ale v 6, 8, 10, a 12 mesiaci ponúkajú cashback 84L, spolu 420L. Zdá sa, že za celý rok volania (do 7200 minút!) nezaplatíte nič! Stačí poslať poštou/nafaxovať účet za prevolané minúty v danom mesiaci na firmu a cashback vyplatia buď priamo na váš účet, alebo pošlú šek, záleží od dealera.

Podobných ponúk je viac, napr: www.coolnewmobile.co.uk/index.asp (tu je momentálne asi najviac podobných ponúk), alebo www.chatterbox.com/ , www.dialaphone.co.uk/ , no dá sa toho nájsť viac.

Ak chcete volať domov, stačí to skombinovať s „5-librovými kartami od arabov“, alebo s už spomínaným Bestminutes, prípadne s inou službou.

Ak sa vám zdá lepší mobil, ktorý momentálne používate, stačí do neho vložiť novú SIM-ku a je to. Prenos vášho pôvodného čísla asi ponúkajú už všetci. A zostane vám voľný nový mobil, ktorý ste dostali ku kontraktu. Vhodný ako darček, na predaj alebo ako dekorácia :-))

Máte niekto skúsenosti s takýmito ponukami alebo informácie o tom, či naozaj na cashback vrátia sľubované L, alebo je v tom nejaký háčik? Celé to vyzerá príliš jednoduché a podozrivo lacné...

ako som citala tento prispevok, mala som pocit deja vu. preco?
pripomenulo mi to jeden clanok. chvilu som musela patrat v pamati, kde som o tom citala, kolko to ma vlastne hacikov a maju zmluvy prepracovane tak, ze staci nedodrzat nejaky detail a nevratia ti ani vyndru.
echo casopis, o zivote v britanii. ak mas k nemu pristup, tak asi dva ci tri mesiace dozadu tam bol o tomto jeden clanok. snad som sa nesplietla.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Uto Máj 20, 2008 8:39 pm

Viem,ze som neobjavil Ameriku,ale mozno niekomu bude tato moznost vyhovovat.
Treba byt na o2 a mat payg s programom Favourite Place.V ramci programu sa da volat mesacne 500 minut na landline a o2 cisla(ak urobis £10-14 top up)
1000 minut(£15-29 top up) unlimited(£30+ top up)
potom treba vyuzit sluzby Pohyby-call,kde za £5 kupis kredit na volanie na urcite landline cislo....podrobnejsie tu http://www.pohyby.co.uk/content/view/483/144/
Teoreticky by to malo ist aj bez zakupenia toho kreditu z pohyby-call.ale nemam to overene.

adameva
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Pon Sep 24, 2007 12:26 pm
BydliskoCOLON Notrhfield

Poslať od adameva » Str Máj 21, 2008 12:31 pm

[quote="Danniel"]Viem,ze som neobjavil Ameriku.....
ano mas pravdu, ja sa vsak pripajam k tebe. Na O2 mas aj '' your country'',je to daco podobne, je to na pevne linky a mobily,100 volnych minut za mesiac. Mam to odskusane, volam aj do inych krajin nielen na Slovensko. Chyba je vsak ta, ze som nabila kartu 10 libier dalo mi 100 volnych minut, tento mesiac 20 libier a zas len 100 volnych minut nie 200 ako hovori reklama.

mimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Sep 04, 2005 8:46 pm
BydliskoCOLON Harlow, UK
CONTACTCOLON

Poslať od mimo » Pon Jún 16, 2008 11:48 pm

adameva píšeCOLON
Danniel píšeCOLONViem,ze som neobjavil Ameriku.....
ano mas pravdu, ja sa vsak pripajam k tebe. Na O2 mas aj '' your country'',je to daco podobne, je to na pevne linky a mobily,100 volnych minut za mesiac. Mam to odskusane, volam aj do inych krajin nielen na Slovensko. Chyba je vsak ta, ze som nabila kartu 10 libier dalo mi 100 volnych minut, tento mesiac 20 libier a zas len 100 volnych minut nie 200 ako hovori reklama.
musis si dobit kredit o 30 libier aby si mala 200 minut, staci kuknut poriadne na tu reklamu tu mas odkaz.
http://www.o2.co.uk/mobilestariffs/tari ... ourcountry

ramaya
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Štv Feb 26, 2009 3:55 pm

Poslať od ramaya » Štv Feb 26, 2009 5:25 pm

Ak si dobijate kredit tak najvyhodnejsie je ako pise Danniel aktivovat si v O2 program FAVORITE PLACE a pri dobiti za 15 libier kazdy mesiac mate 1000 volnych minut v sieti O2-uk a na pevnu linku v UK. Za 5 libier treba kupit kredit napr. od TELETOP

KódCOLON Vybrať všetko

http://www.teletop.co.uk/index_mobile.php
. Tych 5 libier vydrzi 500 minut pri volani na slovensku pevnu linku. Takze za 2x5 libier mozete volat celych 1000 minut a este vam aj 5 libier ostane. Poslu vam cislo na ktore zavolate a po vyzvani natukate slovenske cislo aj s predvolbou 00421 a volate za 1p/minuta na pevnu linku do SR. Ak viac volate na mobil do SR tak odporucam ineho operatora nie TELETOP napr. AURA tam je to 14p/minuta na mobil do SR ale na pevnu 2p/minuta.

BUTTON_POST_REPLY