Lacné volania na SK/CZ z payphones - tel. automatov a búdok

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
emilia_novakova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Aug 04, 2004 10:04 am

Lacné volania na SK/CZ z payphones - tel. automatov a búdok

Poslať od emilia_novakova » Pia Okt 22, 2004 9:32 pm

Je sposob volania na Slovensko popisany v teme "telefonovanie v UK" mozny aj z anglicky "budok"-tel. automatov co najdem na kazdom rohu?

Alebo musim volat z "officialnych" pevnych liniek?

Taktiez, ak chcem cislo zadavat v skratenej forme, kde najdem pismeno p? Mozem zadat #,*,+ ale ziadne p.

Myslim v tom formate
CISLOpCISLO2#

TIA

emilia

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Sob Okt 23, 2004 1:29 am

Volania na Slovensko z "public phones" je najlacnejsie ak si zakupis volaciu kartu (napr. Savers Telco), ostatne sposoby volania, ktore tam su spomenute nie su pre verejne telefony.
kde najdem pismeno p?
Mas na mysli "p" ako 1sec. pauzu po ktorej mozes zadat PIN predpokladam.
Neviem ci je mozne zadavat zrychlenu volbu aj v automatoch. Na mobiloch je to mozne (napr. Nokia - stlac 3hviezdicky *** =p , na inych funguje ak drzis stlacenu * alebo 0 niekolko sekund. Skus si to ci to funguje a potom napis.
No niekdey jedno "p" nestaci, musi tam byt niekolko p-ciek. Zalezi od toho aky typ zariadenia je na druhej strane a ako je daleko.

GSMguru
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 4:10 pm

Poslať od GSMguru » Ned Okt 24, 2004 7:59 pm

Dusan píšeCOLONVolania na Slovensko z "public phones" je najlacnejsie ak si zakupis volaciu kartu (napr. Savers Telco), ostatne sposoby volania, ktore tam su spomenute nie su pre verejne telefony.
Hi,vies prezradit kde sa da zohnat tato karta dakujem...
GSMguru
GSMguru

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Ned Okt 24, 2004 11:59 pm

Savers Telco sa dala najlacnejsie kupit v China Towne - na rohu Shaftesbury Avenue a Dean Street. Tam pred rokom a nieco som naposledy kupoval a stali tam £11.80 za 20lib. kartu. Bola to vtedy najlepsia aku som kedy videl :
http://www.thephonecardsite.com/index_f ... /saver.htm

Mozes ju najst aj inde, ale nikde som ju nevidel tak lacno. Mali tam aj ine karty za takuto cenu.

GSMguru
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 4:10 pm

Poslať od GSMguru » Str Okt 27, 2004 9:49 am

Dusan píšeCOLONSavers Telco sa dala najlacnejsie kupit v China Towne - na rohu Shaftesbury Avenue a Dean Street. Tam pred rokom a nieco som naposledy kupoval a stali tam £11.80 za 20lib. kartu. Bola to vtedy najlepsia aku som kedy videl :
http://www.thephonecardsite.com/index_f ... /saver.htm

Mozes ju najst aj inde, ale nikde som ju nevidel tak lacno. Mali tam aj ine karty za takuto cenu.
Hi,
dik za infosku rad sa ti za to nejak odvdacim...

GSMguru
GSMguru

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Str Okt 27, 2004 12:07 pm

dik za infosku rad sa ti za to nejak odvdacim...
mozes poslat sek, pripadne aj cash ;-)

Ale ak sa chces odvdacit, tak staci ze aj ty pripojis nejaku zaujimavu informaciu alebo radu, ktora pomoze aj ostatnym.
Napriklad kde v Londyne najlacnejsie odblokovat telefon ?:)

Spaca
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 28, 2004 2:28 pm
BydliskoCOLON Rugby UK
CONTACTCOLON

Poslať od Spaca » Štv Okt 28, 2004 3:54 pm

Na volani do CR pouzivam cislo 08707 990 990 stoji to jako mistni hovory.. takze z budky volam napr 30 minut za nakejch 50p .. testnete, fakt to stoji za to :)

Spaca
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 28, 2004 2:28 pm
BydliskoCOLON Rugby UK
CONTACTCOLON

Poslať od Spaca » Štv Okt 28, 2004 4:23 pm

bomo píšeCOLON
Spaca píšeCOLONz budky volam napr 30 minut za nakejch 50p
Si si istý, že je to z búdky? AFAIK stojí jeden unit z búdky 20p, a unit na local call trvá 67 sekúnd, takže 30 minút mi vychádza na Ł5.30. Alebo sa mýlim?
No ja neziju v Londyne, ale v Rugby a je mozne, ze tu mame jine budky.. Jinak toto cislo 100% spolehlive funguje. Tady po rugby jsou vsude budky s reklamou, ze muzete volat v ramci UK prvnich 15 minut za 30 p a dalsich 7.5 minut za 10 p.. Tak se omlouvam, jestli jsou v Londyne jine budky.. ale zkuste kde to pujde je to fakt bomba..

sisuleinka22
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Štv Nov 04, 2004 8:44 pm

Poslať od sisuleinka22 » Štv Nov 25, 2004 8:28 pm

Neviem ci to uz bolo spomenute nizsie..prebehla som to len tak na rychlo ocami. Da sa volat z BT telefonov na Slovensko celkom lacno.
Zadate telefonne cislo :087079990990 a potom zadate destination number... je to asi 30p za 15 minut...co nie je zle...nie?

BUTTON_POST_REPLY