Který mobilní operátor je nejlevnější?

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Který mobilní operátor je nejlevnější?

Poslať od Rely » Str Dec 08, 2004 8:13 am

Vybírám si nejvhodnějšího (čti nejlevnějšího) mobilního operátora pro PAYG. Z původního výběru Virgin, Orange, T-Mobile, O2 a Vodafone postoupili do finále Virgin a T-Mobile, mezi kterými se na základě mých infos nedokážu rozhodnout. Proto bych se chtěl zeptat:

Jaké mají tito dva operátoři (no, ono jde vlastně asi jenom o jednoho, když Virgin je virtuální síť od T-Mobile) pokrytí v Londýně (zbytek UK mě až tak moc netrápí)? Srovnatelné, či se nějak liší?

Na kolik vyjde minuta hovoru do ČR z T-Mobile (na jejich stránkách jsem to nenašel)? Z Virginu je to prý 40p.

Pod jakým názvem se skrývá tzv. volání na britskou pevnou linku? Ani u jednoho z pěti zmiňovaných operátorů/sítí jsem to na jejich stránkách nenašel/nepochopil, a tak je nemohu srovnat i podle tohoto kritéria. Případně jestli někdo konkrétně ví, na kolik vyjde minuta hovoru z Virginu a z T-Mobile (vše pro PAYG) na britskou pevnou, budu rovněž rád, když mi tuto informaci poskytne.

Předem díky za odpovědi!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Dec 08, 2004 10:28 am

Jaké mají tito dva operátoři (no, ono jde vlastně asi jenom o jednoho, když Virgin je virtuální síť od T-Mobile) pokrytí v Londýně
Rovnake - a vynikajuce - mam Virgin a vzdy som k "dasahnuti", ak nepocitam to ked som na navsteve u Searchera (pod mostom - Underground).
Pod jakým názvem se skrývá tzv. volání na britskou pevnou linku?
Je to bezna tarifa za minutu - v pripade Virgin 15p za prvych 5 minut a potom 5p za minutu (ako som naposledy pocula).

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Re: Který mobilní operátor je nejlevnější?

Poslať od Rely » Str Dec 08, 2004 10:42 am

Čili hovory na "britskou pevnou" jsou levnější než na "ostatní mobilní operátory v UK"?

Když jsem tak prolejzal ty stránky, jediné, co přicházelo do úvahy, bylo přesně tohle (že ty hovory na pevnou jsou stejně "drahé" jako hovory na stejného mobilního operátora), ale přišlo mi to divné (v ČR jsou hovory z mobilu na pevnou vždy dražší).

Mimochodem, pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by byl asi víc výhodnější Virgin, i když má o 5p dražší volání na "cizí mobil v UK" ve srovnání s nejdražším PAYG tarifem od T-Mobile.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Dec 08, 2004 10:45 am

Čili hovory na "britskou pevnou" jsou levnější než na "ostatní mobilní operátory v UK"?
V podstate ano. To iste plati ak volas niekomu kto ma rovnakeho operatora ako ty.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Dec 08, 2004 10:49 am

v ČR jsou hovory z mobilu na pevnou vždy dražší).
Tak to je aj na Slovensku. Co ti poviem - ak by fungovali zakony (resp. pravny system v nasich krajinach ako taky) poriadne, niekto by sa na to mohol poziet!

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Str Dec 08, 2004 11:14 am

Aha. Tak to je príma :-). Znovu jsem se díval na stránky UK operátorů, a je to tak!

No, ještě si počkám na odpověď ohledně ceny hovoru z T-Mobile do ČR (předpokládám, že u mezinárodních hovorů je jedno, zda jde hovor na mobil či na tamní pevnou síť), bude-li někdo vědět, ale už teď u mne vítězí Virgin!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Dec 08, 2004 12:12 pm

Gina píšeCOLON
v ČR jsou hovory z mobilu na pevnou vždy dražší).
Tak to je aj na Slovensku.
No neviem, nesledujem to tak pozorne, ale v Globteli (ci uz vlastne Orange) boli hovory na pevnu linku rovnako drahe ako na hovory v sieti Orange. Ale to je jedno, o to tu nejde.
Rely píšeCOLONNo, ještě si počkám na odpověď ohledně ceny hovoru z T-Mobile do ČR
Standard je 70p/min. Ak zaplatis £2.50 mesacne za International Option, cena bude 20p/min. SMS stoji 20p, MMS 35p.
http://www.t-mobile.co.uk/Dispatcher?me ... _ca&act=cc

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Dec 08, 2004 12:35 pm

jaro píšeCOLONStandard je 70p/min. Ak zaplatis £2.50 mesacne za International Option, cena bude 20p/min. SMS stoji 20p, MMS 35p.
Pokial viem, tak international option funguje len ak platis mesacne, teda nie na PAYG. V tom pripade je telefonovanie do zahranicia poriadne drahe, ale vzdy tu je moznost volat cez alternativneho operatora, ako 18866.co.uk napriklad.

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81

Poslať od Rely » Str Dec 08, 2004 12:43 pm

To jaro:
Perfektní, to jsem přesně potřeboval vědět, akorát jsem se k tomu neuměl proklikat (nevím, čím to je, ale UK weby mi přijdou méně přehledné než CZ; anebo je to tím, že na ně prostě jenom nejsem zvyklý). Takže Virgin opět zvítězil :-). Jestli jsem to tam totiž dobře pochopil, tak tam by to mělo být za 40p.

To lubo:
O International option nevím nic (zatím se zajímám jen o "standardně" nabízené služby - čili ty úplně nejběžnější), každopádně možnost alternativních operátorů vedu v patrnosti. Ti se totiž fakt vyplatěj :-).

BUTTON_POST_REPLY