Virgin media - vase skusenosti.

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Virgin media - vase skusenosti.

Poslať od Otino » Pia Dec 04, 2009 6:57 pm

Prosim o radu. Ktory z poskytovatelov internet-broadbandu je podla vasich skusenosti najlepsi?
Ja mam virgin media, ale to je katastrofa - v kuse pada spojenie, vo vecernych hodinach sotva precitam emaily, to uz nevravim o surfovani. Ked potom volam na ich zakaznicky servis, su s tym spojene hodiny cakania kym ma prepoja, sprosta hudba dokola kym cakam na spojenie a ak je nejaky problme tak si ho jeden customer advisor prehadzuje s druhym, prepajaju ma dovtedy, kym spojenie nespadne a ja volam znovu. Za posledne 3 mesiace som absolutne rezignoval, najma ked ma prepoja do Indie a to rozumiem len "I am sorry", a nakoniec "Bye." Absolutne ziadna zakaznicka podpora. Ale ak nahodou nezaplatim, som si 100% isty, ze budu oni volat mne a budu taki ustretovi ze z toho asi odpadnem...
Ktory poskytovalel je lepsi? Vdaka za radu.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Virgin media - vase skusenosti.

Poslať od ubeno » Sob Dec 05, 2009 1:33 pm

Otino píšeCOLONProsim o radu. Ktory z poskytovatelov internet-broadbandu je podla vasich skusenosti najlepsi?
Ja mam virgin media, ale to je katastrofa - v kuse pada spojenie, vo vecernych hodinach sotva precitam emaily, to uz nevravim o surfovani.
Ja mam virgin ale taketo problemy s nimi nemam. Za cca 15 mesiacov co ich mam mi internet padol tak 3x - co viem a to vacsinou v noci. Ale nie som zrovna nadseny ich sluzbami. Maju pomerne komplikovany fair usage policy a limity objemu dat maju nastavene dost prisne. Dalej downstream / upstream pomer maju hrozny - pri 10mb down ponukaju len 512kb up co je o nicom.

Presiel som ku nim koli problemom s mojim povodnym DSL providerom Toucan (neskor Pipex). O ich customer service by som tiez mohol napisat knihu. Po prestahovani do noveho bytu mali problem zapojit mi internet. Cela saga trvala 3 mesiace kym som pochopil, ze pre to nepohli ani len prstom a len ma odpingavali. Ich claim policy mala asi 5 stupnov escalacie (5 - bol uz OFCOM) pricom nebolo mozne dostat sa dalej ako 2 (co bol nejaky manager danej smeny na customer services).

Nepomaha restart modemu / routera pri vypadnuti spojenia?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Sob Dec 05, 2009 1:42 pm

Este som zabudol dodat. Nemas pustene nejake p2p stahovania cez den? Ak prekrocis limit (zavisi od balika- cca 1.5GB) tak zvyknu v ramci fair usage policy znizit prideleny bandwidth na 25% povodnej rychlosti a to spravidla na 5hodin. Neviem presne ako to pocitaju ale u mna to vyprsi vacsinou okolo 1am. Ked sa to stane tak okrem samotnej rychlosti je aj odozva vyrazne predlzena a browsovanie ide ako v lete na saniach.

Tu je viac ich traffic managemente.. Ak si chces zmerat aktualnu rychlost linky tak skus toto.

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Sob Dec 05, 2009 1:48 pm

Vdaka za info. Nic nestahujem cez p2p ani podobne. Ale rychlost, tak ako si spominal, je dost slaba. Mam 10MB ale prenos dat, najma vecer, je katastrofa. Ked som si chcel vcera zmerat rychlost prenosu (www.dsl.sk), tak mi ani stranku nenatiahlo, v kuse padal net. No a ked som volal, klasika, zase som sa dovolal do Indie a nic som nevyriesil...

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pon Dec 07, 2009 12:29 am

My mame Virgin Media a som zatial uplne spokojna. Nespominam si, ze by nam niekedy padol. Aj rychlost je postacujuca. Mame ho uz 2 roky. Aky balik si platime, to si uz vobec nepamatam, to sme riesili na zaciatku.
So zakaznickym servisom sme museli komunikovat len pri nastavovani spojenia nazaciatku. Bol to horor, ale zvladli sme to a uz sme ich 2 roky nastastie nepotrebovali, lebo vsetko bezi ako ma.

Najzaujimavejsie snad je, ze najskor nam tvrdili, ze pre nas Post Code sluzby ani neposkytuju. Ked sme zistili, ze horny sused ma Virgin Media, tak sme im volali zas, chvilku sme ich presviedcali, ze urcite dokazu poskytnut spojenie aj nam, nech sa lepsie pozru, tak nas niekam prepojili a tam uz ujo tvrdil, ze sa to da a aj dobru cenu na prvy polrok sme vyjednali.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Dec 07, 2009 11:54 am

My mame broadband od Virgin uz asi 5 rokov a zatial nam net nespadol ani raz. Rychlost nie je na urovni maxima, ale to preto ze sme daleko od exchange - nemoze to byt aj tvoj problem? S customer service mam dobre skusenosti, jedine co im mozem vycitat je to, ze treba volat na premiovu telefonnu linku (aj ked mozno existuje alternativa, neviem, nehladal som to).

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Pon Dec 07, 2009 4:26 pm

Tiez sa nemozem stazovat az na dake klasicke problemy (zle vyspelovane meno, problemy pri stahovani v novom flate apod). Tiez som si nevsimol ziadne datove obmedzenia, pri rychlosti 10 Mb co je asi momentalne minimum co virgin dava (vsade tam kde je to mozne) dosahuje rychlost stahovania v pohode 1 az 1.1 MB, ked dam stiahnu tri filmy naraz, mam ich takmer do polhodiny, ked natrieskam 20 naraz, stahujem par dni kedze comp zapinam len ked potrebujem.

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Dec 23, 2010 12:12 pm

Poslať od addriano » Pia Jan 14, 2011 2:12 am

dobry poskytovatel,ziadne vypadky,net fici

dakujem virginmedia :D

josepho
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Uto Feb 15, 2011 10:05 am

Poslať od josepho » Sob Mar 26, 2011 10:25 am

S Virginom som nemal žiaden problém išlo to dobre.Chcel by som sa opýtať na mobilný internet do notebooku ,ideme späť do Uk a na prvých par mesiacov by som sa nechcel viazať na pevný internet ale na mobilný aby som mal skype a pod.Má niekto nejaké skúsenosti koľko sa platí za internet?Dik
Druhá otázka: Potrebujem ubytovanie v okolí Swindonu na pár dni od cca 16.4.Ponuknite Ďakujem
som na skype jozef.bycko1

mustang1965
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Uto Júl 28, 2009 5:49 pm

Poslať od mustang1965 » Ned Mar 27, 2011 11:30 am

Ja som mal nieco pred vyse rokom od Vodafone a bol som spokojny- samozrejme zalezi od lokality. Pri zakupeni 15£, a dobyjas si kredit za dalsich 15£ cez Woucher zakupeny v predajni, alebo aj telefonicky. Velmi prehladne menu, rychlost OK... Co sa tyka ubytovania- skus radsej zalozit novu stranu. Vela stastia.

BUTTON_POST_REPLY