Internet od 3ky.

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
valoda
Member
Member
PríspevkyCOLON 77
RegistrovanýCOLON Štv Júl 27, 2006 12:48 pm
BydliskoCOLON LIVINGSTON

Internet od 3ky.

Poslať od valoda » Pon Máj 10, 2010 7:41 pm

Ahojte. Na londyn.sk zvyknem pisat, ak sa objavia nejake problemy tu v UK a neviem si dat rady.
Nacrtnem moj problem. 19. augusta 2008 som si zaobstaral internet od spolocnosti 3. Zmluvu som uzavrel na 18
mesiacov a podpisoval som ju prave 19. augusta 2008, s tym, ze 18 mesiacov uplinie 19. februara 2010.
Pretoze zo servisom a sluzbamy spolocnosti 3 som bol nadmieru NESPOKOJNY, rozhodol som sa kontrakt ukoncit prave k
dnu 19. februar 2010. Volal som na zakaznicke centrum, kde ma potom prepojili na oddelenie na rusenie zmluv. Volal
som tam 19. januara 2010. A akoby som zanechal verbalne ohlasenie ukoncenia zmluvy k 19. februaru. Nasledovalo nekonecne
prehovaranie, abysom ostal ich zakaznikom, ako vynikajuco mi poskytuju sluzby a tak dookola.
Pocas tohto rozhovoru som niekolko krat pouzil slovne spojenie. No, I do not want your service any more.
Po hodinovom rozhovore, ze OK ze mam este chvilu cakat ze ma pani niekam este prepoji. Cakal som cca 10 minut s uchom prilepenym na sluchatko, pocuvajuc
prijemnu hudbu az som to nevydrzal a a zrusil spojenie.
Po niekolkych tyzdnoch som dobehol do banky s tym ze chcem zrusit direct debit na uz spominany servis od spolocnosti 3.
Ale co sa nestalo? V polovici marca prisiel ucet od spolocnosti 3. Volam znova tentoraz 31. marca 2010 s tym, ze zrusenie kontraktu som uz nahlasil 19. januara
a nechapem co odo mna chcu. Nasledovalo znovu presviedcanie, s tym, ze som v ziadnom pripade nechcel akceptovat vyhody a discounty ktore mi na druhej strane ponukali. Az po
vyhrazke, ze budem kontaktovat pravnikov mi bolo oznamene, ze kontrakt je zruseny.
Bral som to tak, ze ak som to hlasil uz 19 januara, ze nebudu taky drzy a bezocivy pytat si este peniaze za obdobie po 19 february, ale....
Mesiac sa s mesiacom stretol a zaciatkom maja mi prisiel dalsi zaujimavy dopis kde bolo cierne na bielom napisane, ze im dlhujem sumu 40 libier za marec.
Co by ste robili na mojom mieste? 40 libier je pekny peniaz.
PO opatovnom volani na dalsie tel cislo ohladom platby alebo neplatby a vysvetleni celej situacie. Nechceli uznat, ze chyba nebola na mojej strane. Po handrkovani sa a dohadovani(bola mi ponuknuta zlava
z povodnych 40 libier iba na 31 a ked som neskor pohrozil pravnikoma dokonca na 25libier, co som razne odmietol)
Co mi na to poviete? Aky mate na to nazor? Podla mna je to bohapuste okradanie.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: Internet od 3ky.

Poslať od krtek » Uto Máj 11, 2010 9:30 am

Bohuzel podle me bude chyba spise na tvoji strane z toho duvodu ze pri prvnim hovoru jsi polozil sluchatko. Oni to brali jako ze jsi nedokoncil to zruseni.
V tehle pripadech se VZDY doporucuje dat ukonceni smlouvy pisemne. Napsat dopis ze ukoncujes smlouvu s nima k datu xx a napsat to nejakou dobu dopredu. Vetsinou maji spolecnosti nejakou lhutu ve kterej to musis napsat, typicky 14 dni pred tim nez to chces skutecne rusit.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Máj 12, 2010 5:12 am

co sa tyka internetu tak je to jeden mesiac dopredu pri vodafone, 3jke, virgine... zrejme vsade to tak bude... mrcha virgin ta odpoji aj zajtra ak poziadas o to dnes ale v poslednom bille ti nauctuju mesacne penale, pokutu ze si nedal mesiac dopredu... broadband ma aspon tu vyhodu ze ti mesiac este slape a neplatis za nic ako pri virgine, kde ta logicky odpoja k pozadovanemu datumu - ak sa stahujes bolo by blbe keby to mesiac nechali este ist a novy najomnik zisti ze mu slape telefon aj internet a vylepsi ti ucty - no je tam ta pokuta mesacna takze furt to vsade vychadza na mesiac dopredu...

suhlasim s tym ze pisomne, po telefone co povies nedokazes a operatori niektori maju taku anglictinu ze to sami domotaju... staci email na customer service a nik ti nic nebude nanucovat osobne, potvrdia datum odpojenia a popisu ti aky si pre nich dolezity customer a ake super akcie maju iba pre teba...

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Poslať od michal » Str Máj 12, 2010 11:02 am

Ja mam podobny problem s BT british telecom. NIKDY VIAC OD NICH NECHCEM NIC MAT.NESKUTOCNE NESPOLAHLIVY LUDIA a este k tomu podvadzaju a klamu ked nechces pokracovat dalej v contrakte.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Máj 12, 2010 11:10 am

grief píšeCOLONmrcha virgin ta odpoji aj zajtra ak poziadas o to dnes ale v poslednom bille ti nauctuju mesacne penale, pokutu ze si nedal mesiac dopredu...
No ja som poziadal Virgin o odpojenie mesiac dopredu a bolo mi povedane, ze im mam zavolat blizsie k datumu kedy chcem byt odpojeny. Zavolal som teda este raz 5 dni pred datumom stahovania, no odpojili ma okamzite i ked som im prizvukoval, ze potrebujem este internet az do datumu stahovania. Potom sa uz len ospravedlnovali... ja mam vsak starosti navyse. Mozno pomsta za to, ze v novom dome chcem mat broadband od ineho providera? :(

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Máj 12, 2010 10:26 pm

divne ja som virgin odpadal uz tri krat a vzdy mi to slo o pol dna alebo o den viac ako sme sa dohodli, zrejme zase len zlyhal ludsky faktor na ich strane, ja som vzdy siel cez ich formular na webe kde si pises den odpojenia a ci to ma byt doobedu alebo poobede a vzdy to aj dodrzali... zase to smrdi tym ze sa telefonovalo a zle pochopilo alebo proste operator to mal v pazi a reagoval na telefonat odpojenim... ked ides cez online formular pride ti spatne potvrdenie datumov a casov a nie je sa coho obavat...

BUTTON_POST_REPLY