Wireless inet u Tauntonu (Somerset)

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Wireless inet u Tauntonu (Somerset)

Poslať od xaxa » Pon Máj 08, 2006 10:32 am

Bobr píšeCOLONTakže bych se tu rád zeptal, jestli s touhle oblastí nemá někdo zkušenosti a jestli mi tahle karta bude stačit
Ak ma vobec internet, tak bude...
Bobr píšeCOLON , a úplně ideální by bylo, kdyby tu někdo znal stránku jejich pravděpodobnýho poskytovatele internetu :)
Předem díky za pomoc.
Takze hladade jasnovidcu?? :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Máj 08, 2006 12:08 pm

Bobr píšeCOLONCo kdyby se objevil někdo, kdo tam pobývá a má s tim zkušenosti? :)
Bobr, to ti nepomoze. Tu je zoznam poskytovatelov ADSL internetu (v UK sa tomu bezne hovori "broadband"). Vacsina z nich poskytuje pripojenie aj v Tauntone a naozaj len jasnovidca moze vediet ktoreho z nich si vybrala tvoja rodinka.

Okrem toho je to irelevantne, myslim si.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Máj 08, 2006 12:28 pm

Bobr píšeCOLONCo kdyby se objevil někdo, kdo tam pobývá a má s tim zkušenosti? :)
Provider je v tvojom pripade nepodstatny, tak ho zbytocne ani neries.
Ak ti "tetuska" napisala, ze ma WIRELESS INTERNET, tak ti tvoj laptop s WiFI 802.11bg kartou signal chytat bude (ak ta samozrejme neubytuje do nejakeho protiatomoveho ukrytu).

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Máj 08, 2006 4:17 pm

Bobr píšeCOLONADSL mě nezajímá, jde mi o WiFi...
Jinak, netuším kolik providerů WiFi tak může v UK být, počítal jsem s tím, že asi tak zhruba jako u nás, tzn. že na tom jsou bídně
Hm, neviem ako v Cechach, ale tu v UK je uplne bezna vec, ze ludia si ku svojmu ADSL pripojeniu kupuju Wifi router a tym padom maju doma WIRELESS network.

Existuju samozrejme aj specificki Wireless broadband providers, ale to je zbytocne drahe a so slabym pokrytim. Drviva vacsina domacnosti je pripojena bud cez ADSL alebo cez kablovych provider-ov.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Máj 08, 2006 4:29 pm

Bobr píšeCOLONjaro: ADSL mě nezajímá, jde mi o WiFi...
Suhlasim so Sidzejom. Aj my doma mame broadband od svojho providera, doma wireless router a tym padom wireless network, takze za laptopom uz netaham kabel. :) Toto je velmi bezne v UK, cenovo dostupne, takze predpokladaj ze tak to ma aj tvoja buduca domaca.
Poskytovatel neni irelevantní z důvodu, že bych rád věděl, zda jsou jeho tarify s omezením/bez omezení datovýho toku,..
Tak to potom okrem poskytovatela budes musiet poznat aj presne ktory balik sluzieb maju zakupeny, kedze vacsina providerov poskytuje rozne sluzby, od obmedzeneho az po neobmedzene pripojenie, od 500 kbps po 8 MBps.
A wireless net je taky zmíněná mikrovlna, případně satelit
Nepoznam nikoho, kto by doma pouzival mikrovlnku alebo satelit. Nie je treba, broadband je vsade, je lacny a rychly.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Máj 08, 2006 9:40 pm

Bobr píšeCOLONO takovym propojení ADSL přes WiFi router jsem v praxi nikdy neslyšel, tady to rozhodně běžný neni, takže se omlouvam za svojí neznalost :)
Netusim, co je a co nie je bezne v CR, ale pri navsteve DSL.CZ som nasiel napr. TIETO ADSL WIFI ROUTER-e Je to vsak mozne, ze tych 2500-5000 Kc sa zda este ludom vela a tak to rozsirene velmi nie je.
ad mikrovlna a satelit, mikrovlnu má v mym 40.000 městě cca 1000 lidí, lidi se satelitem (zpravidla ty bohatší) taky znam.
Toto je tiez celkom pochopitelne, kedze cena jednej mikrovlnky, ktoru daju na strechu panelaku so 60 bytmi a rozdelia naklady je podstatne nizsia pre koncoveho uzivatela, ktory plati mozno 200-300 Kc/mesacne namiesto vyssich poplatkov pri ADSL.
K těm providerům, je mi jasný že maj různý služby, ale v ČR je dost běžný, že provider nabízí jen jiný rychlosti + jiný datový omezení, FUP buď u všech má nebo u všech nemá :)
Vacsina providerov (aj ti co pisu, ze maju UNLIMITED download limit) aplikuju FUP alebo pod inymi "menami" Bandwith restrictions alebo Capping.

BUTTON_POST_REPLY