INTERNET

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Jansilvia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Apr 20, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON brekov 211 06601

INTERNET

Poslať od Jansilvia » Pia Nov 17, 2006 10:56 pm

AHOJTE POTREBUJEM PORADIT PRETOZE VELMI NEROZUMIEM POCITACOM A HLAVNE PRIPOJENIU NA INTERNET..K VECI IDEM PRACOVAT NA COTTAGE AVSAK NEMAJU TAM TELEFONNU LINKU PROSTE JE TO NIEKDE OD LUDI POTREBOVAL BY SOM AKA JE INA MOZNOST NAPOJENA NA INTERNET DA SA TO CEZ MOBIL MAM ORANGE .AKO MAM POSTUPOVAT ?DIK ZA POMOC.

mteplan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 10:32 pm

Internet

Poslať od mteplan » Sob Nov 18, 2006 2:18 pm

No ak mas laptop (notebook) skus si pozdriet stranku anglickeho Orange a skus internet cez datovu kartu, nieco podobne ma aj Vodafone UK, zalezi vsak na tom aku rychlost potrebujes a ci je v danej oblasti pokrytie signalom pre mobilne telefony.

mteplan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 10:32 pm

Internet

Poslať od mteplan » Sob Nov 18, 2006 2:25 pm

Pozri si tento odkaz na Vodafone:

http://shop.vodafone.co.uk/Pay-Monthly- ... oducts.htm

A na stranke si pozri DATA CARD.

Jansilvia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

INTERNET

Poslať od Jansilvia » Sob Nov 18, 2006 4:41 pm

ahoj-dik za info aj ked este stale nerozumiem tym datovym kartam pretoze je tam asi 5 druhov ,napr. ,,vodafone250,,je price 60lib.,a mesacne by som mal platit 29.38 tak tomu mam rozumiet je tam aj nejaky limit?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: INTERNET

Poslať od xaxa » Ned Nov 19, 2006 12:22 am

Jansilvia píšeCOLONahoj-dik za info aj ked este stale nerozumiem tym datovym kartam pretoze je tam asi 5 druhov ,napr. ,,vodafone250,,je price 60lib.,a mesacne by som mal platit 29.38 tak tomu mam rozumiet je tam aj nejaky limit?
Ano je tam limit 250 MB stiahnutych a odoslanych dat za mesiac. Podla mojej vlastnej skusenosti limit 2 GB/mesiac (t.j. 2048 MB/mesiac) je idealny pri opatrnom pouzivani na browsovanie webu (t.j. ziadne stahovanie obrovskych suborov). Takze ten tarif 250 je vhodny akurat pre tych co vyuzivaju 3G ako doplnovy pristup na web ked su na cestach.

Jansilvia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14

INTERNET

Poslať od Jansilvia » Ned Nov 19, 2006 1:04 pm

tak co by ste mi odporucili internet potrebujem aby som mal aspon nejake informacie o slovensku t.j. citanie novin ,televizie ...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pon Nov 20, 2006 12:24 am

Jansilvia píšeCOLONtak co by ste mi odporucili internet potrebujem aby som mal aspon nejake informacie o slovensku t.j. citanie novin ,televizie ...
Ja by som si vybral niektory z tych unlimited tarifov. GPRS uplne staci, ziadne EDGE ani ine zrychlujuce technologie nebudu treba, lebo beztak v Anglickom Prdelakove nebudu mat pokrytie.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Nov 20, 2006 9:12 am

xaxa píšeCOLON
Jansilvia píšeCOLONtak co by ste mi odporucili internet potrebujem aby som mal aspon nejake informacie o slovensku t.j. citanie novin ,televizie ...
Ja by som si vybral niektory z tych unlimited tarifov. GPRS uplne staci, ziadne EDGE ani ine zrychlujuce technologie nebudu treba, lebo beztak v Anglickom Prdelakove nebudu mat pokrytie.
Ak ches sledovat aj TV, tak budes musiet mat unlimited pristup cez pevnu linku, co v tvojom pripade asi nebude celkom mozne.
S pevnou linkou (land line) mas pomerne vela moznosti, skus si pozriet napr na www.broadbandchecker.co.uk co je dostupne v tvojej lokalite.
A este jedna zakladna otazka, z akeho typu pocitaca budes chceit na net pristupovat, pretoze ak nemas notebook, tak datove karty od mobilnych operatorov nebudes moct pouzit a budes potrebovat 3G modem.
Ale ak nebudes mat pevnu linku, asi jedine riesenie bude mobilny internet, ja som pouzival od t-mobile (dodaju ti datovu kartu a sim kartu), stoji to 20 libier mesacne, ale je to obmedzene datovo na 2GB mesacne, takze pri tom druhu spojenia mozes zabudnut na pravidelne sledovanie TV (obraz a zvuk ma velku "spotrebu dat"), ale na obycajne browsovanie, citanie novin, email a pod to bohate staci.
Akurat, ze ak na tvojej cottage nebude 3G spojenie (skontroluj si pokrytie na www.t-mobile.co.uk), tak ti to pojde len ako gprs rychlost a je tak na slucku, kym ti natiahne obycajnu stranku, tak si stihnes aj kavu uvarit.
Najlepsie riesenie je asi najst najblizsiu kniznicu a tam hodinku denne zadara stravit na nete.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Štv Dec 21, 2006 5:35 pm

hm... mala som podobne plany, ale ako tak citam, nebude to bohvieco, ak si zaobstaram net cez datovu kartu do laptopu...
do tej kniznice urcite zajdem, ale castejsi a dostupnejsi net mi bude chybat, kua!

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Dec 21, 2006 8:20 pm

dagda píšeCOLONhm... mala som podobne plany, ale ako tak citam, nebude to bohvieco, ak si zaobstaram net cez datovu kartu do laptopu...
do tej kniznice urcite zajdem, ale castejsi a dostupnejsi net mi bude chybat, kua!
ak mas 3g pokrytie tam kde si, tak to celkom frci.
t-mobile ide aj viac ako 1 mbps, mne to bezalo medzi 600 kb do 1 mb, vcelku slusne.
a ma to vyhodu, ze mozes surfovat aj pocas cestovania alebo cakania :)
a 20 libier mesacne nie je az tak vela. aj ked za tu sumu mas rychlejsie adsl, len to chce pevnu linku kde platis 11 libier mesacne plus inernet 15-20.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Štv Dec 21, 2006 9:13 pm

kazisvet píšeCOLON ak mas 3g pokrytie tam kde si, tak to celkom frci.
t-mobile ide aj viac ako 1 mbps, mne to bezalo medzi 600 kb do 1 mb, vcelku slusne.
a ma to vyhodu, ze mozes surfovat aj pocas cestovania alebo cakania :)
a 20 libier mesacne nie je az tak vela. aj ked za tu sumu mas rychlejsie adsl, len to chce pevnu linku kde platis 11 libier mesacne plus inernet 15-20.
dik za dalsie info.
moja situacia ma byt taka, ze budem na severozapade londyna asi. ak dostanem tu klientku permanentne. ona ma net doma,ale nemozem nan ist. len do kniznice.

neviem, ci by mi dovolila dalsi net natiahnut na jej pevnu linku a ci to vobec ide. lebo ona asi taku jednu uz ma. neskumala som este, zatial som u nej nebola. az na novy rok idem na tyzden tam.

BUTTON_POST_REPLY