Novy zakon o pocte ludi ubytovanych v jednom dome / byte

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Sep 04, 2005 8:46 pm
BydliskoCOLON Harlow, UK
CONTACTCOLON

Novy zakon o pocte ludi ubytovanych v jednom dome / byte

Poslať od mimo » Str Mar 14, 2007 1:59 am

Dozvedel som sa, ze vysiel novy zakon, ktory obmedzuje pocet ludi ubytovanych v dome alebo byte. Podla neho vraj mozu byt maximalne 4 ludia v 3-izbovom dome ci byte (3-izbovy v anglicku znamena 3 spalne). Neviete o tom nieco viac? Znamym sa nepodarilo zohnat ubytovanie pre 5 osob, lebo vraj je ten zakon uz v platnosti.
Dalsia hlupost, ktora vysla z anglickych hlav...

JohnS
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Sob Okt 07, 2006 4:08 pm
BydliskoCOLON Manchester

hmmmm

Poslať od JohnS » Ned Mar 18, 2007 3:02 pm

No o tom som ja nic nepocul, a znie to ako riadna haluz. To ti povedal kto? Zamestnanec agentury? Si predstav to kvantum ludi co by sa muselo stahovat keby sa tym mali riadit.... Uz len tych pakistancov a pod... Myslim si ze to je kazdeho osobna vec ako a kolky byvaju, ak to niekomu vyhovuje byvat 6ti v dvojizbovom byte, co koho do toho.... Komu to nevyhovuje, si byvanie aj tak zariadi po svojom...
JohnS from Manchester

mimo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Sep 04, 2005 8:46 pm
BydliskoCOLON Harlow, UK
CONTACTCOLON

to mam od kolegu

Poslať od mimo » Ned Mar 18, 2007 7:58 pm

Viem to od kolegu, prisli mu kamarati, tak sa chcel prestahovat z nie prilis dobreho byvania do domu, kde by boli piati. V kazdej agenture kde sa bol pytat na ubytovanie mu povedali, ze mu nemozu poskytnut ubytovanie pre 5 ludi, lebo vraj vysiel nejaky novy zakon, podla ktoreho mozu v 3 izbovom byte / dome byvat maximalne 4 ludia, vynimku tvori jedine ked v tom dome byva rodina. Cize rodicia s detmi..

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Pon Mar 19, 2007 3:19 am

...podla mojich chabych informacii takyto zakon vysiel - teda agentury musia zohladnovat pocet osob, izieb, toaliet, sprch a neviem co este ...

...mas ale kopu landlordov co na to kaslu - samozrejme agentura je agentura (a mozno by len stacilo byt trosku menej 'honest' )))

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

HMO atd. vy ste ale uzasne v obraze, chlapci a dievcata

Poslať od motor » Str Mar 21, 2007 5:01 pm

ak bola nejaka nova uprava, tak len toho co uz existovalo. nic nove pod slnkom.
Mozno len to ze mozu byt realne nejake postihy ak riadne landlord companies/agencies ignoruju.

HMO pravidla su v UK z urciteho dovodu.
Dovod, ktory ludia ako vy asi nevidite.
Necham vas dumat preco asi.

'Vymozitelnost' pri companies co robia individualne postele/izby a zmluvy je jedna vec, mat flat/byt a subletovat izby druha. Ci uz len tenancy agreement/lease alebo riadny vlastnik.

Btw, kolega v prvom prispevku si troska myli pojmy.
Alebo jeho anglictina je tak uzasna.
Ja som este nepocul ze sa byty/domy nazyvaju 3 rooms flat ci 5 rooms flat. To by bolo ako 'izba'.
Tu sa to totiz nazyva 3 bedroom apt, ci 3-bed flat /skratene/. Cize oni udavaju POCET SPALNI.
To akoby si povedzme nevidel rozdiel medzi studio a 1 bedroom flat.

BUTTON_POST_REPLY