Stahovanie Internetoveho Pripojenia

Pripojenie na internet v UK. Internetové kaviarne. Internet z domu.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Stahovanie Internetoveho Pripojenia

Poslať od Gina » Str Feb 23, 2005 2:56 pm

Ak sa stahujete v ramci UK a ste spokojny so svojim internetovym providerom (ISP), nemate dovod ho preco menit.

S dial up napojenim je to jednoduche, date vediet svojmu ISP novu adresu a telefonne cislo a hned ako poskladate PC dokopy na novom mieste ficite (ked som svoje PC rozlozila, zlakla som sa tej kopy kablov a zaistila v predvedceni ze to uz nikdy dokopy nedam! :-) ).

Horsie je to s broadband-om. Verim ze kazdy ISP ma ine podmienky, ale vo vseobcnosti ak vas broadband funguje cez BT phone line, mali by ste si od BT vyziadiat kod ktory predate svojmu ISP. Po rozhovore s BT som bola nadsena, slubili ze hned ako mi napoja phone line bude napojena aj moja broadband connection a skutocne nepotrebujem nic len oznamit mojmu ISP. Moj ISP je (zatial) Virgin.net. Zavolala som im hned ako som dohovorila s BT. Slubili ze 5 dni po tom ako BT napoji moju linku budem online, lebo oni musia najprv odpojit moj broadband na starej adrese (nechapem preco, BT linka bola out tak co tam chceli odpajat?!). Ani kod ktory mi pre nich dalo BT nechceli.
V novom bytiku, PC opat poskladane ako sa patri, telefonna linka funguje uz piaty den a broadband nikde. Customers service na Virgin.net - nula bodov. Dosahuju u mna taketo vysoke bodovanie hlavne preto ze som sa pocas jedneho tyzdna rozpravala s asi 6 ludmi a kazdy mi dal ine info. A ze vraj vsetci pozeraju do jedneho systemu. :-(. Zaprisahavali sa ze moj broadband je aktivovany a ze chyba je bud moja alebo BT. BT je confident ze ich chyba to nie je. Nie som IT profik ale nastavenia si viem zriadit. Zufam... volam Virgin.net Support Service Number (premium rate @ 25p / minute)... a po 5 minutach sa dozvedam ze moja konekcia bude aktivovana az koncom tyzdna!!!!

Zurim a zufam... ale co mozem?? Iba vyckat na napojenie a pomaly spriadat plany na sladku pomstu (migraciu k inemu ISP).

S Virgin.net som nikdy nemala zle skusenosti. Dobra konekcia, dobra rychlost, neobmedzene surfovanie za GBP 24.99. Richard Branson ale asi trochu pozabudol na trenig zamestnancov ohladom vysvetlenia procedur pri stahovani broadbandoveho napojenia. Moje peniaze na jeho ucet uz dlho chodit nebudu.

Ake su vase skusenosti so stahovanim internetoveho napojenia?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Feb 24, 2005 10:41 am

Searcher by ti mohol porozprávať :) Tiež už je pár dni po movnutí bez netu a čaká na pripojenie :)
O Srckovi viem... trosku sme o tomto netovom probleme minuly tyzden podebatili... obaja sme boli nadseni ze uz coskoro pojdme "naplno"... stale nic ... :-(.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Feb 28, 2005 12:00 am

Update 8 dni po planovanom a hlavne slubovanom napojeni:
V piatok som uz na 100% mala mat konekciu (ako mnohi Lees a Peters z call centra slubovali), ale rozhodla som ze ze night out @ City's Agenda (kolegove narodeniny) bola dolezitejsia. Skusala som teda az vcera a STALE PLATIM ZA P-A-U-G DIAL UP!
Broadband - nikde v dohlade.

Dostala som e-mail od Richarda B a jeho firmicky:
" Unfortunately, we are unable to progress your order at the moment. It's
likely that there's a slight mismatch between the address or postcode you
gave us, compared to those which BT hold. Don't worry; it's something we
can probably fix once you get in touch with us.

What to do now to progress your order:

1. Dig out a recent copy of your BT Phone bill
2. Call us on 0845 045 1118 and we we'll update your details for you and
progress your order"

Tak som im zavolala. Ozval sa mi celkom mily chlapik, ale zase mal iba prve meno ("we can't give out our surnames"). Vypocul moje zufanie a prezil aj nadavky. Vysledok? Zistili sme ze Virgin aj BT predsa len maju rovnake detaily o mojej adrese / postcode!! Nevedel mi teda pomoct a team ktory by vraj vedel bol "busy". Ze ich mam kontaktovat v utorok ak stale nebudem napojena.

Lalalalala.... lalala... lala.....la

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Mar 01, 2005 10:51 am

Keď Gina napísala svoje Lalalala, tak som chvíľu pochyboval o tom, čo ti skutočne napísala Gina :)
Co tym myslis?
Aj ty by si si vyspevoval byt v mojej situacii :-(.
Keď som sa ubezpečil, že áno, tak som bol ochotný staviť svoju mesačnú mzdu na to, že Searcher k tomu dodá svoje "Lalalllaa" :)
Ja & Srcko sme tak predictable! :-).

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Štv Mar 03, 2005 1:40 am

Nuz Ginuska,

ake su novinky?

Uz ti to slape? Ci este stale rezes valaskou kable....

Pochval sa.

Oksey :-)

P.S.: teraz pouzivas modem? alebo sa nenapadne pripajas niekomu na Wi-Fi, ako poniektori..... ;-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Mar 03, 2005 10:46 am

ake su novinky?
Uz ti to slape? Ci este stale rezes valaskou kable....
Pochval sa.
Oksey :-)
P.S.: teraz pouzivas modem? alebo sa nenapadne pripajas niekomu na Wi-Fi, ako poniektori..... ;-)
Este to nejde... uz sa nerozculujem... napajam sa potajomky v robote a doma vecer cez neskutocne pomaly dial-up. No to nie je ziadna slava, lebo kym sa stiahne stranka, ja zaspavam. :-(.
Verim ze to do konca buduceho tyzdna bude vyriesene, lebo odchodom z prace prichadzam o jedine broadbandove napojenie ku ktoremu mam pristup. :-(.

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Poslať od andrea a. » Pia Mar 04, 2005 8:08 pm

Searcher píšeCOLONBtw, Ginuska, odchadzas z prace? Uz mas novu, alebo Ta to len prestalo bavit? :)
Odpovede a aj ine klebety sa dozvies zajtra vecer.

Ale to by si musel prist na stretnutie....

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 04, 2005 10:41 pm

Update:

"Dear Customer,

We are pleased to confirm a target activation date for your Virgin.net
Broadband order.

Your target activation date is: 07/03/2005 - Your service can be
activated anytime during this date
Hej hoj....
... uvidime....[/quote]

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Mar 04, 2005 10:53 pm

Btw, Ginuska, odchadzas z prace? Uz mas novu, alebo Ta to len prestalo bavit? :)
Srcko, mojko, keby si cital forum poriadne (viem ze nemozes lebo nemas net a ani cas - lebo ten vyplnas jedenim ), zistil by si ze som prijala ponuku od jednej firmy. O zvysku sa podelim v novuckom fore (aj s dobrymi tipmi pre citatelov) hned ako budem mat viac casu a hlavne BROADBAND doma.

Hev e najs dej tu!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Mar 07, 2005 11:53 pm

Hej hoj INTERNET MOJ - uz si broadbandovy rychly!!!
Sama sebe blahozelam, mam to konecne napojene a neviem co robit s tej rychlosti konekcie!
Suma sumarom: namiesto 15. 2. som konecne bola napojena dnes 7. 3.
Trosku sa povytesujem a potom sa do Richarda B. a jeho partie pustim s planom POMSTA :-).

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Apr 05, 2005 7:11 am

Gina píšeCOLON Srcko, mojko, keby si cital forum poriadne (viem ze nemozes lebo nemas net a ani cas - lebo ten vyplnas jedenim ), zistil by si ze som prijala ponuku od jednej firmy. O zvysku sa podelim v novuckom fore (aj s dobrymi tipmi pre citatelov) hned ako budem mat viac casu a hlavne BROADBAND doma.
;)
hned ako budem mat viac casu
:(

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Máj 05, 2005 11:57 pm

Přepojení WANADOO Broadband na novou adresu trvalo týden. British Telecom se docela vytáhl s telefonem. Ze starého bydliště jsem objednal změnu adresy a když jsem dojel na novou adresu, tak už tam telefon fungoval. Ale u Wanadoo to byla ledová sprcha. Bude to stát £25.00 extra poplatek a linka poběží asi za 20 pracovních dnů. A paušál £17.99 budu platit za to měsíční NIC taky. Na můj dotaz jestli je nějaká alternativa padla obligátní odpověď "no".

Dnes po týdnu nevěřícně zírám, že připojení je aktivní. Tak asi abych si prošel nabídky jiných poskytovatelů...

BUTTON_POST_REPLY