MOJE STORY V UK

Navrhnite nové témy nových fór. Napíšte nám pripomienky k stránkam www.londyn.sk

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

MOJE STORY V UK

Poslať od lair » Štv Dec 10, 2009 12:12 pm

Ahojte. V poslednej dobe sa na fore zahniezdila nuda. Je tu iba zopar prispevkov denne a temy sa vacsinou opakuju. V ramci ozivenia navrhujem novu temu " MOJE STORY V UK." Urcite kazdy z nas zazil kadeco a podelme sa s pribehmi, prosim, na tomto fore. Ja uz mam tiez nieco pripravene a vecer, po praci, napisem story. Nenahnevam sa, ak ma niekto predbehne...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: MOJE STORY V UK

Poslať od krtek » Štv Dec 10, 2009 1:48 pm

Tak ja jsem se pobavil minuly tyden v patek. Meli jsme firemni banocni vecirek, ale protoze to zacinalo pozdeji, tak se domlouvalo ze se pujde jeste do hospody. Anglicane poblazneny do fotbalu vybirali takovou aby se mohli divat na losovani mistrovstvi sveta. Hned jsem jim rikal co na tom vidi tak zabavneho, chapal bych zapas, ale losovani je prece hrozna nuda. No co proste jsou do fotbalu blazni.
Kdyz uz se odchazelo tak ja rikam ze tam prijdu pozdeji, protoze jeste chci vedet jak se hraje davis cup, ze hrajeme my.
Oni na to ze koho zajima nejaky davis cup. Tak jsem jim na to hned odpovedel ze anglicany urcite ne protoze jsou v tenisu tragicky i kdyz tu hru vlastne vymysleli, ale ze maji vzdy jen jednoho dobreho hrace a to na tymovou soutez nestaci.
Tak se zamysleli a rikali ze to je pravda ze na britskeho viteze wimbledonu uz se ceka 73 let. Dokonce sli v uvahach tak daleko ze vlastne v ruznych dalsich sportech jsou docela dost spatny, ze nakonec i v tom fotbale vlastne uz dlouho nemaji zadne poradne vysledky.
Takovy kruty pohled do zrcadla jsem teda od nich za plno let co tady ziju jeste nezazil a velmi me to prekvapilo a udivilo.

PS: to jak jsme nakonec dopadli v davis cupu, jsem pak v pondeli radeji nahlas nerikal :-)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Dec 10, 2009 2:00 pm

lair píšeCOLONNenahnevam sa, ak ma niekto predbehne...
Ondro, pekna myslienka. Takze skusim prispiet svojou troskou do mlyna. Su to uz 4 roky, co som sa rozhodol odist do UK trochu vylepsit anglictinu. Pred odchodom som okukal ponuky na slovenskych serveroch prace a nasiel som 2 typy pracovnych ponuk. Robit pomocneho robotnika alebo sofera. Teda skusal som aj opatrovatela, ale na to mi moja kvalifikacia HR managera nestacila :) Kedze som tvor od prirody lenivy, makat niekde pri pase sa mi nechcelo, tak som si povedal, ze vyskusat toho sofera. Investoval som cca 30tis. Sk do vodicaku na kamiony a na autobusy. Po obdrzani vodicaku som zareagoval na 2 ponuky, co vtedy boli aktualne. Absolvoval som pohovor s agenturou, pohovor s firmou a za mesiac som cestoval. Asi som mal velke stastie, pretoze si ma vybrala jedna skotska firma, ktora vlastni na skotskej vysocine siet hotelov a vlastne autobusy, ktorymi vozi vlastnych turistov z anglicka hore do skotska, tam ich tyzden vozi po okoli a po tyzdni sup spat do anglicka, kde vezme dalsi turnus....
Takze som mal zabezpecenu pracu, velmi slusne ubytovanie (sam vo velkej hotelovej izbe, s hotelovou stravou), vcelku slusny plat cca 200 libier netto tyzdenne, proste uplne idealny zaciatok posobenia v UK.
Sef bol dobry, narocny, porozhadzoval nas novych cechov a slovakoch po svojich hoteloch tak, aby sme nemohli kvakat slovensky a boli nuteni pouzivat anglictinu. Jediny problem tam bol v tom, ze skotska vysocina je nadherny kraj na dovolenku, ale zit tam je aj pre mna dost zapadakov. O stvrtej zavru vsetko, nemate kam ist, akurat tak do krcmy, kde aj tak nikomu nerozumiete. A ja som isiel do UK kvoli tomu, aby som si zlepsil anglictinu, nie aby som sa tulal po kraji.
Ale naucil som sa tam jazdit velkym autobusom, co mi velmi pomohlo, pretoze na vodicaku som absolvoval asi 10 jazd, co nebolo bohvie co. A vdaka sefovi som si vybavil ucet v banke, co v tych casoc pre cudzinca nebolo jednoduche, registraciu v home office, proste veci na dalsie posobenie v UK prepotrebne, ako som potom zistil.
Anglictine som velmi nedal, nebolo kde chodit do skoly a miestnym som skoro vobec nerozumel. Stastim v nestasti bolo, ze po mesiaci mali 3tyzdnovu "celozavodnu dovolenku", proste zavreli hotely a nas poslali domov, to bol moj prvy kontakt s "zvlastnymi" metodami v UK.
3 tyzdne sa natiahli na 4, ale za ten cas som si stihol najst podobnu pracu sofera v mensom primorskom mestecku pobliz Cambridge. Bola to taka mala bus company, ktorarobila primestske linky, vratane "MHD".
Pri pohovore som tam zazil "sok", bol to pohovor o tom, ci ich chceme my, nie oni nas, tak boli vtedy soferi autobusov v kurze. Buduci sef nas povodil po celom arealy, poslal nam poliaka, aby sa s nami porozpraval, poukazoval nam mesto, proste rozpravka. Stacilo, ze sme uz mali UK experiences.
Tam som si vylepsil jazdenie busom, uz som sa dostal aj do skoly, dokonca som zacal robit svojho konicka, uplna idylka, akurat rodina mi chybala. Ale lietal som domov minimalne kazdy mesiac, moje baby ma boli pozriet, tak to nejak islo. Uz v skotsku som sa zoznamil s jednym slovakom, s ktorym sme si dobre rozumeli, takze sme aj tam isli spolu. Robota bola super, kludne prostredie, cestujuci v celko OK, dokonca aj skolske spoje sa dali prezit. Kolegovia boli anglicania, 2 slovaci, jeden poliak, ziadna diskriminacia.
Ale stale ma to tahalo do Londyna, kde su vacsie moznosti na vsetko. Takze som si hladal pracu v Londyne. Tam uz to nebolo tak easy ziskat flek, vyslo to ale uz na druhy pokus, ale velmi pomohlo, ze som uz mal UK experiences, UK vodicak a ze sef mi dal dobre referencie (aj ked znacne nastvany ze chcem odist).
Dostal som sa na kludny juhozapadny okraj Londyna, pobliz Heathrow. Tam som uz mal aj viac znamych slovakov, dalo sa stretavat s viacerymi z vas. Kusok odtial som mal strelecky raj, kde som sa mohol realizovat v svojom hobby, chodil som do skoly, uz aj anglictina sa zlepsoval.
Ale uz to doma trosku zacalo skripat a kedze manzelka nechala prist do UK, tak som sa ja vratil domov a znovu sa dal na stresujucu drahu HR managera.
Teraz len spominam na kludne mesiace v UK, kde ma nic netrapilo, robil som si svoju robotu, zil kludnym zivotom a uz len ticho verim, ze sa tam este raz dostanem, aspon na nejaky rocik, dva. Aj ked je pravda, ze teraz uz by som asi nerobil sofera busu, ale rovno si nasiel odbornu robotu.
Takze moje story mozno bude niektorym zniet ako rozpravka, ale nebolo to len o stasti, ale najma o priprave. Najprv doma anglictina ako tak, urobit si potrebne papiere a vopred si najst pracu (asi ze som si nasiel pracu je mozno stastie) a potom to uz ide. Najtazsie je urcite zacat, to mi asi vsetci potvrdite, potom to je uz jednoduchsie a ked clovek chce, moze sa dostat aj dalej a zit si lepsie.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Štv Dec 10, 2009 2:42 pm

Dakujem krtekovi (krtkovi ?) a kazisvetovi za prispevky,hned je tu zivsie. Ja budem este v praci niekolko hodin,takze je nemozne pre mna aby som teraz pisal viac, az doma,vecer. Inac presne takto som si to predstavoval tuto temu,teda bud jednotlive story jedneho dna ako pisal krtek, alebo CV styl ako pisal kazisvet, jak je libo.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Štv Dec 10, 2009 10:53 pm

Do UK som prisiel uz takmer pred desiatimi rokmi a odvtedy tu zijem. Moja rodina prisla za mnou presne dnes pred deviatimi rokmi. Myslim, ze v predoslych prispevkoch som opisal rozne casti mojej kariery v UK. Preto som sa rozhodol dnes napisat jedno story, ktore si myslim je zaujimave.
V rokoch 2003 -2006 som pracoval ( second job) v pube Goose v Croydone. Poznate to viaceri, robil som tam 3x stretnutie Slovakov a Cechov, zijucich v UK. Pracoval som tam vzdy v piatok a v sobotu vecer. V septembri 2005 doslo v Croydone k vrazde mladej nadejnej modelky,ktora sa ukazala v pube niekolkokrat so svojou sestrou. (ak chcete vediet viac, tu je link http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_ ... nne_Bowman).
Policia bola dlhe mesiace bezradna a po asi pol roku sa v novinach objavil identikit (fantomovy portret) pachatela s jeho pravdepodobnou podobiznou. Bola tam poznamka, ze pachatel pravdepodobne zmenil uces za posledne mesiace. Bola vypisana odmena vo vyske 50.000 libier pri podani informacie, ktore by viedli k chyteniu pachatela. Ja som v tom case uz robil v pube takmer dva roky a poznal som "kmenovych" zakaznikov. Podla podobizne v novinach sa mi zdalo, ze jeden zo zakaznikov sa podoba na hladanu osobu. Nevidel som ho v pube niekolko mesiacov, ked sa zrazu zjavil v spolocnosti kamaratov. A mal zmeneny uces!!! Zahral som sa teda na vysetrovatela ( C.S.I som nikdy nepozeral, ale viem o com to je) a rozhodol som sa zaistit jeho DNA. Ked dopil svoj napoj a odisiel aj s priatelmi, zobral som opatrne jeho pohar,pricom som si vzal servitku a iba cez nu som sa dotykal pohara aby som nekontaminoval DNA. Pohar som polozil do mikrotenoveho sacku a zobral domov. Moja manzelka ma velmi dobru kamaratku, policajtu, ktora bola v Croydone na dost vysokej funkcii. Poprosil som ju, aby sa skontaktovala s vysetrovatelmi vrazdy, ze mam zaisteny pohar s DNA. Vysetrovatelia boli velmi busy a dosli sice k nam,ale to bolo asi po mesiaci. Za ten cas som zistil, nenapadne, aj meno toho muza a jeho priblizny vek. Vysetrovatelia teda zaistili DNA ( policajtka robila s tym asi hodinu u nas), ja som bol sice v tom case v praci, iba manzelka bola doma. Vysledok poznate, ak si precitate link. Moj "podozrivy" pachatelom nebol. Jeho DNA je vsak, myslim si, v databaze a v UK ju maju najrozsiahlejsiu na svete! Jasne, ze som mu nic nepovedal,ale ma smolu, lebo akonahle by v buducnosti hocico vykonal, isli by jasne po nom. Co z toho vyplyva? Niekedy nemate ani potuchy,akym sposobom sa dostane vase DNA do databazy. A na zaver jedna moja predpoved. Do 5 rokov,OK, povedzme maximalne do 10,kazde jedno novonarodene dieta bude mat este v porodnici odobranu vzorku DNA a sup s nou do databazy. Ja to tvrdim uz davno a presne pred tyzdnom v THE SUN bol rozhovor s matkou zavrazdeneho dievcata a ta navrhovala to iste. BIG BROTHER WATCHING YOU!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Dec 11, 2009 10:45 am

Lair, velmi zaujimavy pribeh!
lair píšeCOLONA na zaver jedna moja predpoved. Do 5 rokov,OK, povedzme maximalne do 10,kazde jedno novonarodene dieta bude mat este v porodnici odobranu vzorku DNA a sup s nou do databazy.
To asi nie, kedze len pred cca mesiacom sa zmenil zakon, podla ktoreho DNA vzorky ludi, ktori neboli odsudeni za ziaden zlocin, musia byt po 6 rokoch znicene.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351

Poslať od lair » Pia Dec 11, 2009 11:34 am

Ano,viem o tom,dokonca ked kliknes na link v mojom pribehu, tak dole mas dalsie linky,ktore uvadzaju informacie o tom zakone. Nemyslim si vsak,ze v blizsej alebo vzdialenejsej buducnosti bude problem prijat novy zakon,ktory zrusi co bolo nariadene a nariadi co bolo zrusene... Dalsie pribehy prosim.

BUTTON_POST_REPLY