Môžem pracovať v Anglicku na slovenskú živnosť?

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
andrej9se
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Apr 11, 2005 10:24 am

Môžem pracovať v Anglicku na slovenskú živnosť?

Poslať od andrej9se » Pon Apr 11, 2005 10:38 am

Mám dosť začiatočnícku otázku. Nie som ani živnostník, ale zaujíma ma ako je to s platením odvodov a dane z príjmu ak je niekto živnostník na Slovensku a pracuje v zahraničí. Čítal som
http://www.londyn.sk/praca-v-zahranici- ... j-unii.php
Nerozumiem ale tomu či je potrebné registrovať sa na účely platenia dane z príjmu napr. v Írsku aj keď je niekto živnostník na Slovensku. Nemôže živnostník pracovať v zahraničí pričom by platil daň z príjmu a odvody na Slovensku bez toho aby v zahraničí niečo nahlasoval? Resp. je to tak že odvody a daň z príjmu môže platiť na Slovensku ale musí byť aj zaregistrovaný v zahraničí? Prípadne musí platiť v tej krajine v ktorej pracuje? Vopred vďaka za odpoveď.

kotva
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 10:34 am

Poslať od kotva » Pon Apr 11, 2005 7:53 pm

@bomo

preco je nutne byt platca DPH. mozem predsa fakturovat aj bez DPH... nevies mi o tom povedat viac dik moc

kotva
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 10:34 am

Poslať od kotva » Uto Apr 12, 2005 2:21 pm

bomo píšeCOLON
kotva píšeCOLONpreco je nutne byt platca DPH. mozem predsa fakturovat aj bez DPH... nevies mi o tom povedat viac dik moc
Zaregistrovať sa ako platca DPH budeš musieť v prípade, ak budeš obchodovať (dovážať/vyvážaž) tovar medzi UK > SK a/alebo naopak.

Taktiež sa musíš registrovať, ak tvoj obrat presiahne za 12 po sebe idúcich mesiacov viac ako 1.500.000 Sk (cca 2 tisíc libier mesačne).

teda ak budem vykonavat isty druh sluzieb nie je potrebne byt platca dph ak som dobre rozumel...?

BUTTON_POST_REPLY