Zijes v UK a podnikas na SK?

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Zijes v UK a podnikas na SK?

Poslať od grief » Str Jan 30, 2013 12:41 am

Ahojte,
Rad by som si spravil s.r.o. (nie ltd) a velmi by mi pomohlo, keby sa niekto podelil so svojimi skusenostami. Kludne aj cez sukromne spravy, nemusis pisat tu.
Zaujimaju ma hlavne tieto body:
1. Vyuzivas virtualnu kancelariu na SK alebo svoje trvale bydlisko (ak mas). Vyhody, nevyhody? Co odporucas?
2. Platenie odvodov - dlho zijem v UK a zakony sa na SK menia rychlo, viem ze najlepsie bolo asi vyplacat si rocne dividendy a z toho odviest Slovensku dan. Socialne odvody boli dobrovolne (bavime sa teraz o jedinom majitelovi/konatelovi s.r.o.), ale asi len prvy rok? Cize odvadzas nieco do zdravotnej a socialnej poistovne? Ak ano preco, ked odvadzas aj tu?
3. Uctovnicto - s.r.o. musi vies podvojne, robis si to sam ci mas uctovnicku (asi dost narocne, bud to vies a robis poriadne alebo sa do podvojneho radsej nevrtas). Ak mas externu uctovnicku, ak vies priblizne ceny pre malu s.r.o. co ponuka jeden druh sluzby a nema zamestnancov daj vediet kolko mam cakat.
4. Pravne kancelarie - kolko si uctuju pravnici na SK za vypracovanie obchodnych podmienok, zmluvy? Platil si za nejake rady pravnikom ak hej, kolko?

Hlavne mi ide o bod c. 2, k tomu naozaj neviem nic vygooglit. Ak sa najde niekto ochotny, kto vie poradit, dopredu moc moc dakujem.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Zijes v UK a podnikas na SK?

Poslať od xaxa » Str Jan 30, 2013 1:58 pm

Najlepsie by bolo sa spytat uctovnika na slovensku.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: Zijes v UK a podnikas na SK?

Poslať od grief » Str Jan 30, 2013 9:06 pm

Ano skusam aj stranky zamerane na podnikanie a uctovnictvo na SK. Problem je, ze takych ludi nie je vela a uctovnici pokial nemaju takehoto klienta tak sami nevedia povedat nic presne iba 'myslim si', 'zistim ti' a pod... Preto by bolo fajn najst niekoho kto tu v UK zije a ma s.r.o. doma.

BUTTON_POST_REPLY