Ako si otvoriť cukráreň v UK

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Peter a Janka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Str Apr 26, 2006 10:24 am

Ako si otvoriť cukráreň v UK

Poslať od Peter a Janka » Str Apr 26, 2006 10:49 am

chceme si v UK otvorit malu cukraren, vie niekto poradit ako na to. Nemame vsak dost penazi, ako je to s financovanim, je nejaka institucia, ktrora nam v tom pomoze?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: cukraren

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 11:26 am

Peter a Janka píšeCOLONchceme si v UK otvorit malu cukraren, vie niekto poradit ako na to.
V prvom rade si spravte poriadny prieskum trhu, vratane toho ake su realne sance ziskania zakaznikov, ceny prenajmu priestorov, atd.
Peter a Janka píšeCOLONNemame vsak dost penazi, ako je to s financovanim, je nejaka institucia, ktrora nam v tom pomoze?
Hmm, zeby banka? ;)

Drzim vam palce, ale pravdu povediac neverim, ze sa vam to podari. Banka vam neda uver, pokial nie je presvedcena, ze sa jej peniaze vratia. Ak ste v UK prilis kratko, nemate silnu kreditnu historiu, nemate dobre vypracovany business plan, tak vase sance odhadujem na velmi male. Ale za pokus to stoji.

addriano
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Štv Dec 23, 2010 12:12 pm

Re: Ako si otvoriť cukráreň v UK

Poslať od addriano » Pia Jan 14, 2011 2:17 am

tak co,podarila sa vam ta cukraren nakoniec?

rozmyslal som nad tym aj ja ci by to mohlo ist.podla mna aj hej,anglicania su dost na sladke potraviny.+keby sa este dalo vybavit si dovoz slovenskych alebo rpiamo ich vyroba tu bolo by to fajn.tie ich pudingy muffiny a co ja viem co nemaju na slovenske kolace,aj ked vyber by musel byt fakt velky,ale dalo by sa stym uchytit,otazka je uz len to ci by chodili vysedavat do cukrarne,pravdu povediac cukraren som tu este nevidel kde byvame,ale kaviarne su stale plne,a videl som tam asi tri druhy kolacov.podla by sa to uchytilo,otazka odkial nato zobrat peniaze :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Jan 16, 2011 1:02 am

Na sladke sice su, ale konzervativni su este viac. Z vlastnej skusenosti (aj v ramci nasej rodiny) viem, ze vela jedal a zakuskov jednoducho na odbyt nejde. Aj ked ponukas zadarmo, ludia slusne podakuju a nevezmu si. Alebo vyskusaju a nechaju tak. Taketo kolace by kupovali vacsinou ex-pats zo SK.

Nezabudaj na to, ze kultura je v UK vo vseobecnosti ina a pretrvavaju ine stravovacie zvyky. Moj manzel si slovenske kolace zobne, ale bread&butter pud, summer pud a spol ma asi este radsej. Nehovoriac o tom, ze custard pre neho je doslova mantra. Takisto zabudni, ze Brit bude konzumovat nieco v zmysle tvarohu a maku - tazko. Jedine vysokotolerantny a cviceny jedinec, tych je malo :)

Pre pracovnu zaneprazdnenost nestiham piect torty a kolace (vyrabala som niekolko tort s logami firiem, dokonca aj vlastnu svadobnu - tuto bez loga), ale stoji to dost, hlavne pri pouzivani naozaj kvalitnych surovin. Cukraren by to musela premietnut do cien, co by asi nebolo predajne. Ludia daju asi prednost zauzivanym produktom a znacke, rychlemu obcerstveniu a niecomu beznemu, hoci aj zo supermarketu.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Ned Jan 16, 2011 11:05 pm

Súhlasím s carfaxcat, je to presne tak. Moja manželka viackrát piekla torty pre pub,kde cez vikend varím, konkrétne Sacherovu tortu. Dosť pomaly sa to zabiehalo a až teraz, ked som tam treti rok, tak na Vianoce, Nový rok a Veľkú noc pečie pravidelne. Ale punčová torta, ktorú staršia generácia tu pozná pod názvom Russian slices, nemala veľký úspech. A pravdou je, že tvaroh Angličania nepovažujú za materiál vhodný na pečenie. Ešte že sa mi podarilo presadiť, že vždy pečiem palacinky každý víkend v pube a zákazníci ich môžu jesť hocikedy, nie iba raz ročne, keď je Pancake day...

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Jan 17, 2011 1:21 am

Este aj tie palacinky sa v Anglicku jedia s cukrom a citronom: http://www.bbc.co.uk/food/recipes/basic ... suga_66226.
Moja svagrina by tvaroh nikdy nejedla. Ten sa asi vobec nepovazuje ako vhodny na jedlo. Spolu s kyslou kapustou (ani po dlhsom presviedcani mi neverili, ze sa vyraba mliecnym kvasenim, tvrdili, ze je to s octom - nuz dobre) a dalsimi produktami je to no-no.
Velmi by som sa divila, keby ta cukraren presla - na kazdom rohu je nejaky Greggs, miestny Oliver Adams a dalsie vyrobne, tie su vzdy plne ludi, maju dlhe otvaracie hodiny. Obcas nakuknem do miestnej polskej restauracie, ale okrem Poliakov tam nikto nechodi. So stredoeuropskou cukrarnou by to bolo asi podobne.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Jan 17, 2011 10:02 am

Pre mna osobne je indikatorom to, ze jedina polska cukraren v Readingu so sortimentov zakuskov velmi podobnym nasim prezila asi 3 mesiace, potom ju zatvorili. A to v meste kde je cca 10 tisic Poliakov. Proste sa to neujalo, kedze ceny boli pre mnohych Vychodoeuropanov vysoke (3-4 libry za zakusok) a pre ostatnych to bolo prilis cudzie. Anglicania sa tam nezastavili ani len na kavu. Co uz, iny kraj, iny mrav.

V Bristole v centre je francuzska patisserie s niektorymi podobnymi zakuskami ako su nase (ale tiez drahe) a tusim v Cardiffe som videl viedensku kaviaren so zakuskami - zda sa z tym sa dari lepsie. Predsa len aj anglican si radsej sadne do "Patisserie" alebo "Vienna Cafe" ako do "Cukraren u Marienky" alebo "Delikatesy Cukrowe". ;-)

mima
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Uto Júl 20, 2004 8:27 am

Poslať od mima » Uto Apr 05, 2011 11:55 pm

BUTTON_POST_REPLY