vybabovanie dani Self employed

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mystica
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Štv Sep 01, 2005 6:25 pm
BydliskoCOLON Leicester

vybabovanie dani Self employed

Poslať od mystica » Pon Aug 21, 2006 11:18 am

Chcela by som vas poprosit o radu, snazila som sa najst odpoved vsade ale akosi som z toho popletena. moj priatel pracuje ako self employed pre ang.firmu, ziadne faktury ale nema, dostava tyzdennu vyplatu, z ktorej mu stahuju tyzdenne nejaku dan vo vyske 50libier a okrem toho si v IR plati kazde tri mesiace dan tiez, neviem ktora dan je na co, ktora je zdravotna a ktora normalna tax, ale ide o to ze za chvilu ho zamestnaju na zmluvu a my by sme rade poradili, ze co potom s tym co si plati v IR, a ci si moze ziadat o vratenie dani, a ako vie IR kolko penazi dostava, ked je plateny na ucet nema vyplatnu pasku. majitel si vedie evidenciu ako a kolko ho plati, to mam potom od neho pytat nejake potvrdenie pre IR ze co a kolko zanho platil. moj priatel nema nic co by si mal odkladat, lebo zamestnavatel mu preplaca aj petrol. poradte nam niekto co robit, ak uz dostane zmluvu.dakujem vam pekne

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: vybabovanie dani Self employed

Poslať od kazisvet » Uto Aug 22, 2006 12:54 pm

mystica píšeCOLONChcela by som vas poprosit o radu, snazila som sa najst odpoved vsade ale akosi som z toho popletena. moj priatel pracuje ako self employed pre ang.firmu, ziadne faktury ale nema, dostava tyzdennu vyplatu, z ktorej mu stahuju tyzdenne nejaku dan vo vyske 50libier a okrem toho si v IR plati kazde tri mesiace dan tiez, neviem ktora dan je na co, ktora je zdravotna a ktora normalna tax, ale ide o to ze za chvilu ho zamestnaju na zmluvu a my by sme rade poradili, ze co potom s tym co si plati v IR, a ci si moze ziadat o vratenie dani, a ako vie IR kolko penazi dostava, ked je plateny na ucet nema vyplatnu pasku. majitel si vedie evidenciu ako a kolko ho plati, to mam potom od neho pytat nejake potvrdenie pre IR ze co a kolko zanho platil. moj priatel nema nic co by si mal odkladat, lebo zamestnavatel mu preplaca aj petrol. poradte nam niekto co robit, ak uz dostane zmluvu.dakujem vam pekne
mystica, najlepsie je si zajst na inland revenue (tax office) a spytat sa, co robit. Dnes akurat studujem prirucku ohladom PAYE a ak to este vzdy plati, priatel by mal platit na IR aj ako self-employed aj mu bude zamestnavatel strhat z vyplaty (teda ak tou pracou na contract myslis zamestnanie ako zamestnanec). To co plati na IR by malo byt len NI, nie dan. V kazdom pripade je priatel ako self-employed zodpovedny za svoje "uctovnictvo" sam a bude si musiet podat tax return (danove priznanie), podobne ako na slovensku. Ale som tu velmi kratko na to, aby som mohol poradit. Urcite su tu skusenejsi, co poradia lepsie.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

vashek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Sep 09, 2006 4:52 pm
CONTACTCOLON

Re: vybabovanie dani Self employed

Poslať od vashek » Uto Sep 19, 2006 5:00 pm

Mystica, odpoveděl jsem ti přímo do textu.
mystica píšeCOLONChcela by som vas poprosit o radu, snazila som sa najst odpoved vsade ale akosi som z toho popletena. moj priatel pracuje ako self employed pre ang.firmu, ziadne faktury ale nema, dostava tyzdennu vyplatu, z ktorej mu stahuju tyzdenne nejaku dan vo vyske 50libier

Těch 50 liber by mělo být 18% daň, kterou mu strhávají jako Self-employerovi

a okrem toho si v IR plati kazde tri mesiace dan tiez,

Ano toto je NICs2, která činí 2,10 liber za týden.

neviem ktora dan je na co, ktora je zdravotna a ktora normalna tax, ale ide o to ze za chvilu ho zamestnaju na zmluvu a my by sme rade poradili, ze co potom s tym co si plati v IR, a ci si moze ziadat o vratenie dani,

Pokud je zaměstnaný legálně, tak si může požádat o přeplatek daní v Tax Return.

a ako vie IR kolko penazi dostava, ked je plateny na ucet nema vyplatnu pasku. majitel si vedie evidenciu ako a kolko ho plati, to mam potom od neho pytat nejake potvrdenie pre IR ze co a kolko zanho platil.

Od majitele (contractora) by měl dostat CIS vouchery za vše co si vydělal, na těch je pak uvedena i částka, která byla stržena na daně 18%

moj priatel nema nic co by si mal odkladat, lebo zamestnavatel mu preplaca aj petrol. poradte nam niekto co robit, ak uz dostane zmluvu.dakujem vam pekne
Jinak více informací na www.czechmates.ltd.uk/diplom

BUTTON_POST_REPLY