Distribucna firma CZ->UK

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Distribucna firma CZ->UK

Poslať od mrqua » Štv Okt 19, 2006 10:35 am

Dostal som prvu objednavku na tovar. Mate niekto skusenosti s dovozom a predajom tovaru z CZ al. SK tu do UK? Jedna sa o sportovy tovar..

Na zaciatok sa chcem registrovat ako soletrader, pricom som ale momentalne zamestnany a chcem este nejaky ten cas zostat.. Neviem ako by bolo najlepsie zacat -> danovy urad,banka a pod. ...

Necakam rady typu: chod na Inland Revenue tam Ti vsetko vysvetlia..

Potrebujem len radu od niekoho, kto uz ma nejake skusenosti s business a uctovnictvom tu v UK..
Predbezne pocitam s NatWest business account, Sage Line 50 - accounting SW..

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Distribucna firma CZ->UK

Poslať od pankac » Štv Okt 19, 2006 3:35 pm

Nemam skusenosti konkretne s tymto, ale fungovat ako sole trader by malo byt jednoduche, poobzeraj sa po webe HMRC. Co sa tyka obchodu v ramci EU, pozrel by som sa hlavne na dph (VAT) - pokial viem, ak prijemca nie je VAT registered, dodavatel normalne uctuje a odvadza VAT v domovskej krajine (exceptions apply - prave na tie by som sa pozrel), ak prijemca je platca VAT, tak ak dodavatel pozna a uvedie na fakture jeho cislo registracie, tak uctuje 0% VAT a prijemca odvadza VAT v cielovej krajine. Cize sa mi zda, ze druhy sposob by u teba stal za uvahu (19% DPH vs 17.5% VAT).
Uctovnik sa da zohnat od cca 50£ / mesiac, vyplati sa aspon na uvod pokial sa nenaucis bezne postupy..

mrqua
Member
Member
PríspevkyCOLON 51
RegistrovanýCOLON Pia Dec 17, 2004 2:24 pm
BydliskoCOLON PE3 6AY
CONTACTCOLON

Re: Distribucna firma CZ->UK

Poslať od mrqua » Štv Okt 19, 2006 4:40 pm

pankac píšeCOLONNemam skusenosti konkretne s tymto, ale fungovat ako sole trader by malo byt jednoduche, poobzeraj sa po webe HMRC. Co sa tyka obchodu v ramci EU, pozrel by som sa hlavne na dph (VAT) - pokial viem, ak prijemca nie je VAT registered, dodavatel normalne uctuje a odvadza VAT v domovskej krajine (exceptions apply - prave na tie by som sa pozrel), ak prijemca je platca VAT, tak ak dodavatel pozna a uvedie na fakture jeho cislo registracie, tak uctuje 0% VAT a prijemca odvadza VAT v cielovej krajine. Cize sa mi zda, ze druhy sposob by u teba stal za uvahu (19% DPH vs 17.5% VAT).
Uctovnik sa da zohnat od cca 50£ / mesiac, vyplati sa aspon na uvod pokial sa nenaucis bezne postupy..
Presne si to trafil s tym VAT, co ma tiez momentalne trapi.. Idem to popozerat na HMRC. Dakujem za radu.

Nevies nahodou, ktora banka ma najvyhodnejsi international business banking? Celkom sa mi pozdava NatWest.. Budem nakupovat v EUR..

Kde najst uctovnika za 50£ tu v King's Lynne :-(
Mozno sa zadari...

LENKA_B
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Feb 07, 2005 2:20 pm
BydliskoCOLON East London
CONTACTCOLON

Business start up

Poslať od LENKA_B » Pon Okt 23, 2006 12:42 pm

Ahoj,
Najlepsia rada je od odbornika. Ak by si mal zaujem, tak moj priatel ma financne poradenstvo www.financialconsultingonline.com . Vrelo odporucam.
Akurat som pozeala jeho stranku a ma tam spomenuty iba jeden projekt ale viem, ze otvoril viac business-ov... GOOD LUCK

LENKA

BUTTON_POST_REPLY