Zamestnávateľ chce, aby som pracoval ako self-employed

Máte skúsenosti s podnikaním v UK? Čo všetko vás to stálo? Uživíte sa? Alebo "podnikáte" v UK len kvôli business vízam?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

Zamestnávateľ chce, aby som pracoval ako self-employed

Poslať od toxi » Pon Feb 07, 2005 2:06 pm

Môj zamestnávateľ chce aby som pracoval u neho ako self employed-inštalatér,prosím Vás koľko ma to bude stáť ako dlho trvá vybavovanie etc.. Dakujem

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 07, 2005 2:25 pm

Zacnes pracovat ako self employed a do mesiaca musis oznamit Inland Revenue, ze si self employed. Vela info najdes na tejto stranke IR.

Musis si vsak uvedomit, ze si budes musiet sam robit danove priznania a uctovnictvo, alebo si zaplatit uctovnika. Uctovnik sa da zohnat od cca £100 mesacne, zalezi na tom co vsetko bude robit.

toxi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pia Okt 22, 2004 6:32 pm
BydliskoCOLON Redbridge

Re: Zamestnávateľ chce, aby som pracoval ako self-employed

Poslať od toxi » Pon Feb 07, 2005 2:51 pm

bomo píšeCOLON
toxi píšeCOLONMôj zamestnávateľ chce aby som pracoval u neho ako self employed-inštalatér,prosím Vás koľko ma to bude stáť ako dlho trvá vybavovanie etc.. Dakujem
Pokiaľ budeš pracovať naďalej len pre tohto zamestnávataľa a výška tvojej mzdy (resp. potom už faktúr) bude rovnaká, tak budeš mať viac starostí a menej peňazí.
Zamestnávateľ mi zvýši mzdu a kedže je veľmi slušný človek platí mi aj garsonku,takže uvidím...a Dakujem

BUTTON_POST_REPLY