Finančná kríza

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
moko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Apr 09, 2009 6:52 pm

Finančná kríza

Poslať od moko » Štv Apr 09, 2009 7:21 pm

Zijem s priateľkou a jej dieťaťom v uk v dome ktorý mám v prenájme rok a pol.Doteraz som nemal s platením žiadny problém lebo býval s nami moj brat,ktorý odišiel domov.Momentálne to finančne nezvládam lebo priateľka nepracuje a platby za dom su mesiac vopred 650 libier ako je uvedené v zmluve.Tak som požiadal o housing benefit na ktorý čakám už tretí týžden.Ale moj landlor chce peniaze hned a vyhráža sa mi sudom.Má právo ma vyhodiť,alebo aké mám práva,alebo viete mi niekto poradiť.

hawaiicanka1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Okt 06, 2008 3:29 pm
BydliskoCOLON Coventry, UK

Re: Finančná kríza

Poslať od hawaiicanka1 » Pia Apr 10, 2009 7:21 am

Ak mas normalnu zmluvu shorthold tenancy agreement, tak ta len tak vyhodit nemoze. Jedine, co moze urobit je dat ta na sud a cakat, kym sud rozhodne. Pokial by ta vyhodil, tak ty mas narok sudit jeho za porusenie zakonov. Sorry, nepamatam sa ktore zakony presne, lebo som to studovala niekedy 3 roky dozadu.

Myslim, ze keby napriklad ti vymenil zamok na dome, ze aby si sa tam nedostal, tak mozes poziadat o pomoc aj policajtov. Tiez je na to zakon.

Asi mas debilneho landlorda, ale skus sa s nim porozpravat, ze vyriesis platbu co najrychlejsie, aby mal strpenie. Vyhodit ta jednoznacne nemoze, dokym sud nerozhodne. Good luck

moko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od moko » Pia Apr 10, 2009 3:35 pm

DIKY za info máš pravdu je debilný landlor.skušal som sa s nou dohodnut,ale ona trvá na svojom tak uvidíme či to dá na sud.Ale mám ešte jednu otázku ked si to študovala.mám dve zmluvy jedna je od 20.8.2007 do 19.8.2008.a druhá je od 30.7.2007 do 30.1.2008.mohla by si nám poradiť ktorá je platná.

hawaiicanka1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Okt 06, 2008 3:29 pm
BydliskoCOLON Coventry, UK

Poslať od hawaiicanka1 » Pia Apr 10, 2009 9:41 pm

Tretiu nemas? Ta druha predsa skoncila minuly rok. Ani jedna technicky nie je platna, lebo skoncili, ale mozes argumentovat, ze druha stale trva, ze bola predlzena, aj ked landlord vam nedal papier k tomu. Depozit ma este stale on?Ak ano, tak by sa to dalo takto argumentovat.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Apr 14, 2009 11:25 am

v anglii smlouvy na ubytovani funguji trosku jinak nez jsme zvykli.
Kdyz dostanes smlouvu na dobu urcitou (od-do) tak mas zaruceno ze po tu dobu ti landlord nemuze zvysit platbu.
Kdyz tato smlouva "konci" a landlord te nekontaktuje tak automaticky pokracuje dale do nekonecna, ale landlord ti kdykoliv muze zvysit najem (s mesicnim predstihem)
Stejne tak te muze kdykoliv vystehovat, ale je podminka ze ti musi dat vedet 2 mesice predem.
Pravo na to aby te vystehoval ma teprve tehdy kdyz mu dluzis penize za 2 mesice (nebo 8 tydnu podle toho jak platis).
Takze kdyz ti nedal zatim vypoved a ty mas jen zpozdeni v platbe tak te nema moznost nijak vystehovat. Teprve az mu budes dluzit ty 2 mesice a nebo kdyz ti da vypoved z bytu.

moko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od moko » Uto Apr 14, 2009 8:27 pm

Zatiaľ je ticho,landlor sa nám neozýva.čakáme čo bude.Dakujeme Vám za rady.

uninvited_guest
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jan 14, 2009 10:26 pm

Poslať od uninvited_guest » Str Apr 15, 2009 7:04 pm

Nicoho sa neboj, hlavne od Aprila 2008 sa podmienky zmenili k lepsiemu pre najomcov. Horsie by si to mal keby si byval v jednom dome spolu s Landlordom - to mas potom menej prav, ak Landlord nezdiela ten isty dom mas kopec kopec prav k dobru. Ak by ta vyhodil tak je to illegal eviction, volaj hned policiu a ides do domu naspat.

Mas pravo vymenit zamok na dome a napr. Landlord NESMIE ist dnu ani pacit dvere(na to na nho mozes volat policiu, to je criminal offense). On do domu nema co chodit ak tam nebyva.

Poziadaj si o child benefit/working tax credit/housing benefit/ a dalsich tisic benefitov co v UK davaju. Jednemu som vybavoval davnejsie benefity, chytil cez £1000 mesacne dokopy.

A na gumtree si daj inzerat o izbu alebo si ho vyves do hostelu a najdes najomcu do 3 dni.

Regards,

p
"Who could believe when love has gone
How we move on like everyone"

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

Poslať od motor » Pon Apr 20, 2009 2:48 am

A na gumtree si daj inzerat o izbu alebo si ho vyves do hostelu a najdes najomcu do 3 dni.
tak za toto by ho mohol urcite napadnut ako zasadne porusenie zmluvy ak by sa dozvedel.
V podstate kazda zmluva v dnesnej dobe ma klauzulu o zakazu 'subletting' a lodgers atd.
Ak to urobis potichu s niekym kto nie je tvoja rodina a nie je zahrnutelny do zmluvy per se, OK.
Benefits, hm, ak si v UK dost dlho, pracujes atd, plus mas dieta/deti, tak sa daju veci..

tiez mozes vybavit aj working tax credit, staci robit nad 16h tyzdenne normalne ak mas aspon jedno dieta.

Nepodpisat novu zmluvu (ak aj to iste, len nove datumy) nie je prave najrozumnejsie ak mas zaujem byvat na tej adrese. Uz par veci spomenuli ohladne vyhoditelnosti, rent in arrears atd.

Vyhraza sa sudom? Ved prave ten by ti mal pomoct. Vidim ze predpoklada ze si nic nezistis atd.

Btw, mat deti je vyhoda ohladne nejakeho 'emergency housing' od obce/mesta atd, pripadne by som si dal ziadost o council house na tvojom mieste ak si tu na dlho.

moko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od moko » Str Máj 27, 2009 4:04 pm

Dakujem za všetky rady.chcem sa opytat mal som kontrakt na 600 a stahoval mi mesačne 650libier-rok a pol.Dohodol som sa s nim že mi tie peniaze odpočita z najmu za april a necely maj-čiže neplatim.A teraz prisiel s tým ze sa mam do tyzdna vystahovat,ked nie tak ma da na sud.A tvrdi ze nemam zaplatene za dva mesiace to je april a maj,lebo to nemam na papieri ze som to platil a že ma vypoved ktoru napisal zaciatkom aprila,ktoru ja som v živote nevidel a nepodpisal ju.Proste ma podviedol.Može mi vymenit zamok aj bez sudu?Može bit vypovedná lehota bez mojho podpisu platná?

uninvited_guest
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Str Jan 14, 2009 10:26 pm

Poslať od uninvited_guest » Str Máj 27, 2009 5:44 pm

Nie bez rozhodnutia SUDU neexistuje ziadna vypoved z domu a ani len ziadna lehota(ktora je minimalne mesiac nie tyzden aj po rozhodnuti sudu!). Ak vymeni zamok volaj hned policiu, to je z jeho strany criminal offense a to mu aj riadne a jasne povedz.

Ak ta podviedol je to tvrdenie proti tvrdeniu a na sude vyhras ty. Byt tebou ja vazne NIC dalej neplatim a setrim, ani len penny mu nedam (aky je to clovek) a byvam 2 mesiace zadarmo(deposit + co ti dlzi). Najdem ine byvanie a idem prec bez slova.

Ver mi alebo nie, on nemoze nic ak si dost sebavedomy. Napr. ak neplatis par mesiacov za byvanie a si prekazatelne nezamestnany tak to nikdy nemusis uhradit. A jeho by sudy a natahovacky stali viac ako 2 mesacny najom, a rozhodnutie by tiez nejaku dobu trvalo. Navyse na sude by aj tak prehral, lebo ti peniaze dlzi a deposit tvoj ma (ktory vlastne musel preniest na ucet organizacie po novom cihe by ho fyzicky nemal mat a poziadat o nho mozes aj ked uz odides).
"Who could believe when love has gone
How we move on like everyone"

doktorka7
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pon Apr 16, 2007 3:58 pm
BydliskoCOLON Lincoln

Poslať od doktorka7 » Str Máj 27, 2009 8:04 pm

Zdravim Ta,

pre kazdu oblast existuje tym Decent and Safe Homes /DASH/, tento urad spolupracuje s majitelmi, podnajomnikmi a s miestnymi uradmi s cielom zvysit kvalitu byvania.

Ja zijem v Lincolne, mozem Ti poskytnut kontakt len na East Midlands.

www.eastmidlandsdash.org.uk.

Mozes sa obratitit aj na CitizenAdvice Bureau 08701 224422, aj tu Ti mozu uradnici spolahlivo poradit,tak isto Ti poskytnut kontakt na lokalny DASH, pripadne dostanes bezplatnu pravnicku pomoc./v Lincolne su pravnicke kancelarie, kde mozes dostat prvu pol hodinu konzultacie zdarma,niektore pravnickekancelarie spolupracuju s CAB/.

Vela stastia a trpezlivosti.

BUTTON_POST_REPLY